zachmurzenie duże
14°
13°
środa
Reklama
“Lekceważąca i żenująca” odpowiedź na interpelację radnego
12 kwietnia 2018 r. | 10:53
34

Radny Mirosław Jaskólski przesłał mi odpowiedź na swoją interpelację złożoną na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żarkach. Według radnego odpowiedź ta jest "lekceważąca i żenująca". Jej treść na prośbę radnego Jaskólskiego publikuję poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI34 odpowiedzi na ““Lekceważąca i żenująca” odpowiedź na interpelację radnego”

 1. kasia pisze:

  Pytania żenujące to i odpowiedzi żenujące .Pytania poza tym monotonne slyszane co sesja.

  6
  4
 2. Mirosław Jaskólski pisze:

  Pytania może i monotonne ale nigdy nie ma na nie rzetelnej odpowiedzi. Dlatego muszę się powtarzać. Pani Kasiu później odniosę się do wszystkich punktów odpowiedzi. Na Sesję już nie zdążę, bo nie wiem dlaczego jest nadzwyczajna i dlaczego powiadomienie przyszło na 2 dni prze tą Sesją. Chyba, żebym nie zdążył nic napisać.

  6
  7
  • Koszałek Opałek pisze:

   I dobrze,będzie spokojnie i merytorycznie.

   7
   0
  • Men pisze:

   Trza było pisać na nocnym dyżurze

   4
   2
  • stary pisze:

   a może dlatego na dwa dni przed sesją, bo jest nadzwyczajna? dziwne te pańskie wypowiedzi panie radny, interpelacje też.

   5
   4
   • Miroslaw Jaskólski pisze:

    Panie stary, zgodnie z Regulaminem Rady Miejskiej są pewne zasady zwoływania Rady:

    Regulamin Rady Miejskiej
    §1. Pkt 3. Na wniosek Burmistrza lub co najmniej ¼ ustawowego składu Rady, Przewodniczący Rady zwołuje w terminie ustawowym sesję nadzwyczajną, podając powód jej zwołania.

    § 5. 1. Radnych zawiadamia się o sesji zwyczajnej i uroczystej, co najmniej na 7 dni przed jej terminem, a w przypadku sesji nadzwyczajnej, co najmniej na 3 dni przed jej terminem.

    Tutaj nie wiadomo na czyj wniosek Rada jest zwoływana i jaki jest powód jej zwołania. Nie wystarczy tylko napisać, źe jest nadzwyczajna.
    Na 3 dni prze Sesją, to znaczy, że nie liczy się dnia powiadomienia oraz dnia samej Sesji. Wychodzi, że są to tylko 2 dni, a nie 3.
    Poza tym na BIP są dwie godziny rozpoczęcia tej Sesji, godzina 9:00 i godz. 8:00. To jaka naprawdę ?

    3
    5
 3. Marcin Labocha pisze:

  Burmistrzowi coś się pomyliło, bo nie powinien tak odpowiadać do radnego. Ciągle nasuwa się mnóstwo pytań przez właśnie taką odpowiedź.

  6
  6
 4. żarczanin pisze:

  Widać popłoch w obozie Włodarzy Miasta

  5
  4
 5. bruno pisze:

  Radny powinien być dyspozycyjny a skoro ten radny ma problemy z czasem i braki w obecności to honorowo powinien wiedzieć kiedy pora ze sceny zejść !.

  9
  5
 6. Jurek pisze:

  Dyspozycyjnym to musi być pracownik na etacie w prywatnej firmie .Bycie Radnym to funkcja społeczna, pisano o tym wiele razy! Ty Bruno chyba sam o tym najlepiej wiesz, ale u Ciebie sesja w Powiecie pracując tak jak pracujesz nie jest problemem w tej instytucji .Powiadamianie na 2 dni przed sesją Radnego ,że takowa się odbędzie nie będę komentował- musiał bym użyć niecenzuralnych słów ! Nawet kogoś jak zapraszam na kolację,imprezę – to najpóżniej na tydzień przed wyznaczonym terminem. W tej Gminie tak się traktuje ludzi .Te odpowiedzi też są datowane 10 kwiecień WSTYD PANIE BURMISTRZU

  6
  2
  • Szkodnik pisze:

   Panie Jurku – radny też powinien być dyspozycyjny wobec Swoich wyborców np.poprzez udział w posiedzeniach Rady i komisji ,żeby mógł wyborcom później przekazywać dane nt.planowanych i realizowanych inwestycji w okręgu wyborczym ,w swoim elektoracie ..Kolejny watek to “funkcja społeczna” -czyli za frico na nie za ponad 1000 zł miesięcznie,

   3
   1
   • Miroslaw Jaskólski pisze:

    Panie Szkodnik – radny ma być dyspozycyjny dla swoich wyborców na co dzień, a nie na sesjach. Niech Pan zauważy, że tylko ja podałem swój numer telefonu na który każdy wyborca może zadzwonić i poruszyć ważną sprawę lub umówić się na spotkanie. I dzwonią. Stad moje interpelacje i zapytania. Na sesjach radni nie spotykają się z wyborcami, prawda ?

    4
    3
  • Liczman pisze:

   wtorek,środa.czwartek ,piątek -to ile dni ? 2 czy 4 ? polecam korki z algebry

   1
   1
   • Miroslaw Jaskólski pisze:

    Niestety panie Liczman to tylko 2 dni. Proszę poczytać mój wpis powyźej.

    2
    2
   • trelemorele pisze:

    Ech korki to Tobie Liczman się przydadzą …głównie z czytania tekstu ze zrozumieniem. Popieram Pana Jaskólskiego – regulamin jest po to, by go przestrzegać!

    2
    2
  • bruno pisze:

   Polecam czapkę z daszkiem bo widzę że słonko już czereb przegzalo! !!!

   2
   2
 7. stary pisze:

  Panie Jurek weź się pan doucz co to takiego sesja nadzwyczajna, a nie fanzol tu farmazonów.

  3
  3
 8. Jurek pisze:

  Panie -stary w tej Gminie to każdą Seje można nazwać-Nadzwyczajną ,chyba że ma pan na myśli wybory i procedury związane z tym faktem znane od lat

  2
  0
 9. Majka pisze:

  Sesja nadzwyczajna bo nasi Radni są jedną sesyjkę w plecy czyli kasa kasa i tylko kasa się musi zgadzać a 1200 to sporo żeby być w plecy ………………

  3
  2
 10. Mama przedszkolaka pisze:

  Dziękuję panie radny że mam pewność zę moje dziecko kiedy będę musiała być w pracy bedzie mogło być w przedszkolu tak wcześnie rano. Pan burmistrz potwierdził pieczątką !!!

  4
  2
 11. Mama przedszkolaka pisze:

  Od godziny 6 do 17,30 Sory zapomniałam zapisać

  5
  0
  • Matka Antka pisze:

   Coś Pan Burmistrz kręci jak ma to w zwyczaju. Rok szkolny 2017/2018 to mamy obecnie. Rok szkolny od września to będzie 2018/2019 !!! Więc z odpowiedzi w powyższym piśmie wynika że obecnie przedszkole funkcjonuje do 6 do 17-ej !!! Czyli należy rozumieć że ktoś z przedszkola pracuje od 6-tej przychodząc do niego na 7-mą ? Czyli dostaje kasę za godzinkę spania dłużej ? O co to chodzi , bo mnie krew zalewa !!!! ?????

   5
   1
 12. Gwiazda pisze:

  Radni to chyba powinni wiedzieć że bywają sesje nadzwyczajne. I nie zaprasza się na nie z 7 dniowym terminem. Zdarza się to sporadycznie, ale regulamin na to pozwala. I tyle, ale jest o czym dyskutować, oj jest. Wystarczy doczytać i wszystko jasne, ale po co czytać, lepiej bić pianę.

  2
  2
 13. Wyborcy pisze:

  A ty Gwiazdo Gminna reprezentujesz Przewodniczącą Rady Gminy czy Burmistrza Miasta Gminy Źarki

  2
  3
 14. Gwiazda pisze:

  Reprezentuję tych, co trochę wiedzą lub starają się wiedzieć, nie ulegają taniej sensacji i nie szukają dziury w całym.

  1
  3
 15. bruno pisze:

  Koryta ??????czarny pan ????? Sprecyzuj jeśli masz jaja o kogo co chodzi .

  2
  2
 16. Norek pisze:

  Przecież Wszyscy wiedzą o kogo i o co chodzi -i nawet więcej

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *