zachmurzenie duże
19°
18°
poniedziałek
Reklama
Lista wstydu: Ci radni głosowali za podwyżką za śmieci
10 marca 2021 r. | 12:01
26

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Żarkach, radni przyjęli uchwałę w sprawie nowych stawek za odbiór odpadów na terenie gminy Żarki. Za ustawą głosowało dziewięciu radnych, dwóch było przeciwnych, jeden wstrzymał się od głosu.

Poznajcie listę radnych, dzięki którym jest podwyżka za śmieci: Jolanta Cichoń, Roman Hamerla, Paweł Labocha, Mariusz Pompa, Monika Radosz, Łukasz Rarok, Paulina Szczepanek, Henryk Świerdza i Roman Warta.

Od głosu wstrzymała się Wioletta Król, a przeciwni podwyżce byli Maciej Maślankiewicz i Adam Zamora.

Podziękujcie tym radnym w najbliższych wyborach samorządowych.

Nowa opłata za śmieci wynosi 25 zł za odbiór odpadów zbieranych selektywnie i 50 zł za odbiór odpadów niesegregowanych.

PAWEŁ GĄSIORSKI26 odpowiedzi na “Lista wstydu: Ci radni głosowali za podwyżką za śmieci”

 1. Asd pisze:

  A jeśli można wiedzieć to co sprawia że cena się podnosi za śmieci? Skoro firma wygrała przetarg za umówiona kwotę to raczej firma odbierająca odpady nie może podnieść stawki za jaką wygrała przetarg. Dlaczego w takim razie gmina może podnieść cenę za odbiór skoro koszty odbioru przez firmę reko się nie powinny zmienić ?

  38
  1
  • Żarki pisze:

   Grabowski powiedział że muszą się zbilansować koszty, rozum niech mu się zbilansuje i tym pseudo radnym…

   39
   3
   • Teresa pisze:

    Gdzies mozna obejrzec ten kabarecik?

    21
    1
    • Dzięki pisze:

     Dziękujemy, dziękujemy wam za wszystko, za podwyżkę i wasze rządy. Wszystkie pachołki czarnego Pana i jego samego na księżyc. Hej!!

     2
     0
   • marian pisze:

    Asd – ano dlatego że produkujesz co rok więcej śmieci. A stawka jest od tony. Smieci są ważone na śmieciarkach. Już jasne?

    0
    9
    • Asd pisze:

     Wydaje mi się że to nie jest argument. Firma przygotowująca ofertę bierze pod uwagę to, że za rok będzie paliwo droższe, wyższe płace minimalne czy to że konsument będzie miał więcej śmieci. Tak czy inaczej to jest jawne okradanie mieszkańca.

     8
     0
 2. Mieszkaniec pisze:

  Wstyd mnie ze głosowałam za swoim radnym. Hańba. To co się dzieje w Żarkach to karygodne. Z tego co wiem to grabowski nas tak urządził. Już zaczyna swoje rządy, oby tylko do wyborów. Darmozjady jedyne.

  43
  1
 3. Olesiów pisze:

  A gdzie radna Bernacka? Ona to już całkiem przestała się udzielać ?

  21
  0
 4. krzyś pisze:

  Jak mieszkańcy wybrali to tak się mają

  13
  2
 5. Dario pisze:

  Podlejski to nepota. Zatrudnił swojego synalka w urzędzie. To skandal totalny. Robi sobie jaja. I wie że możemy go w dupę pocałować buc jeden. A większość radnych to tępe przydupasy i sługusy tego zezowatego drania. A ludzie i tak by jeszcze raz polecieli głosować na tego bydlaka bo to barany są. Tak że teraz morda w kubeł.

  49
  3
 6. Radny pisze:

  Pan każe to sługa musi. Wszędzie są podwyżki to i w Żarkach też muszą być. Taki jest główny argument. Co mieliśmy zrobić jeszcze by Podlejski z Grabowskim się zdenerwowali i by diety nie wypłacili i z czego byśmy żyli.

  13
  4
 7. Mieszkaniec pisze:

  Wstyd , dopiero była podwyżka w grudniu, teraz następna, a wg ustawy śmieciowej gminy nie mogą zarabiać na śmieciach, trzeba sprawę zgłosić do innych instytucji niech zbadaja sprawę. Podwyżki są a nie ma informacji dla mieszkańca że zmieniła się stawka, Panie w gminie maja za dużo pracy, aby nas poinformować pismem o zmianie stawek, pisma były tylko raz i cisza więc powinno się płacić wg starej otrzymanej deklaracji!!!!! Radni dbają tylko o swoją dietę i tyle, łatwy dochód co miesiąc do kieszeni, Dlaczego nie ma nowych kandydatów tylko wiecznie te same osoby, tak wygodnie bo to kuzyn, brat i inny pociotek

  41
  4
 8. Zarczanka pisze:

  Burmistrz robi co chce a radny pompa który nie ma kręgosłupa i robi tak żeby myśleć że jest za ludźmi a nie jest. Strasznie cwany człowiek, jego córka pracuje w szkole, jego szwagierka w przedszkolu. Grabowski zastępca gdzie nigdy nie było zastępcy. Sekretarka Horoszko sektetarzem. Zona radnego raroka w innej szkole. Córka skrzypiciela byłego radnego w w szkole. 2 córki Pani kowackiej (była szefowa mops) w szkołach. Pani Barbary major syn, córka i synowa w szkołach. Dyrektorki z przedszkola pani łódki córka w przedszkolu. Grabowskiego żona w urzędzie. Grabowskiego najlepszego kumpla żona (kwarciak Ilona) w przedszkolu. Partnerka brata pana Grabowskiego (Podgórska A) w przedszkolu. Zięć pani od dotacji w urzędzie (M Nowak). Pełno takich osób jest. Nie mówiąc już o pani Radosz ktora ma wszystkie fuchy jakie można. Ile więcej jest takich osób w urzędzie. Złodziejstwo i nepotyzm. Wstyd za takich radnych którzy są przeciw ludziom.

  66
  3
  • Jerry pisze:

   Zarczanko, a co jeśli powiedzialbym Ci, że praktycznie kazda ciepla posadka na państwowych stoleczkach w Naszych Żarkach jest wypadkową dzialania nepotyzmu. Żadna z w/w osób nie odnalazłaby sie na prawdziwym rynku pracy. Mamy festiwal bylejakosci, bezosobowości- ale o dobrych korzeniach. Wstyd.

   72
   1
   • Mieszkaniec pisze:

    No właśnie jak zwykły człowiek pyta o pracę w Urzędzie już parę lat temu to nie ma, jest tylko dla wybranych, tak samo jak że stażami w Starostwie, tylko dla swoich
    Życzę aby nastąpiła redukcja etatów w tych instytucjach gminnych i aby wtedy pseudo elita szukała pracy!!!!!

    29
    1
    • Kłamstwo pisze:

     Hipokryzja p Zamory nie zna granic. Głosuje jak chce burmistrz a nagle przed wyborami się uaktywnia i robi z siebie wielkiego społecznika. Puste słowa które nic nie wnoszą do debaty o śmieciach. Nie potrafi powiedzieć skąd weźmie pieniądze w budżecie na swój projekt.

     16
     3
  • Jarek pisze:

   Może to po prostu taka żarecka wersja programu “Rodzina na swoim” A tak poważnie to nam pytanie-skoro radni i burmistrz są tacy źli to dlaczego wciąż są wybierani? Trudno doszukać się tu jakiejkolwiek logiki?

   15
   1
 9. Werty pisze:

  Trzeba rozpierdolić tą radę bo oni nic nie znaczą wszystkie decyzje podejmuje zezowate szczęście , gdyby ich nie było to w kasie gminy by zostało prawie 3 miliony a przynajmniej za wszystko by odpowiadał Podlejski , kto jest za rozwiązaniem rady łapka w górę .

  31
  4
 10. Robak pisze:

  Ładnie się bierze 500+ wszelkiej maści tarczę?
  To nie jest podwyżka tylko rekompensata inflacji robionej przez zdrajców Polski, wrogów Polaków i złotówki.

  9
  8
 11. Kaziu pisze:

  dziś 25 zł rok temu 15 zł a za rok będzie 40 zł. Bo budżet musi się bilansować bo jak gmina nie ma pieniędzy i jest zadłużona to podwyżka podatków najprostszym systemem a niech ludzie płacą w końcu my rządzimy i co nam zrobicie – Podlejski i zastępowego Grabowski. TE OSOBY NIE MAJĄ ŻADNEJ KONCEPCJI DLA MIESZKAŃCÓW ANI TU PRACY FIRM NIE MA NIC – TYLKO CIĄGLE PODATKI WYŻSZE a skąd ci biedni mieszkańcy mają zapłacić jak już teraz nie płacą.

  33
  1
 12. OBSERWATOR RZECZYWISTOŚCI pisze:

  Obserwuję to co dzieje się w Żarkach od kilku lat a szczególnie obsadą stanowisk i stołków w urzędzie i naprawdę przechodzi to ludzkie pojęcie . Osoba p Grabowskiego to szczyt góry, człowiek który nigdy nie ” zgrzeszył” uczciwą pracą , dla niego były tworzone sztuczne stanowiska które kosztowały nas masę pieniędzy ( można sprawdzić na oświadczeniu majątkowym ) najpierw tz. Gminny Dyrektor Szkół a potem zastępca burmistrza a i jeszcze był prezesem Zielonych Żarki gdzie klub spadł z ligi , bez żadnych konkretnych obowiązków i tam i tu, to: figurant o niskiej kulturze osobistej , charakteryzujący się chamstwem , wulgaryzmami , cynizmem i cwaniactwem ( głośna sprawa z mieszkaniem komunalnym ) i taka osoba piastuje wysokie stanowisko w samorządzie , reprezentuje nas na zewnątrz i ma sie ubiegać o stanowisko burmistrza , podobno . c.d.n.

  59
  2
 13. Smerfna babka pisze:

  No cóż jedziecie po radnych i Burmistrzu nie pomijając zastępcy A czy ktokolwiek mający takie możliwości jak obecni samorządowcy robił by i aczej? Fakt czas na zmiany jest od kilku kadencji ale jakoś inni kandydaci do was nie przemawiają

  19
  2
 14. Eskapistyczny Outsider pisze:

  Nie dajcie się zwieść zapewnieniom radnym o “reperowaniu” budżetu gminy poprzez podwyżkę cen śmieci. Od roku słyszymy nie tylko na szczeblu lokalnym, ale również na szczeblu krajowym, że musimy zaciskać pasa… Kochani – oni śmieją wam się prosto w twarz i nawet nie udają, że tego nie robią. To co się dzieje w naszej gminie to totalne bezprawie i nepotyzm połączony z ludzkim cynizmem i złym zarządzaniem.

  Jeżeli ktoś chce się przekonać jak wygląda wizja “Dobrego Gospodarza” oczami naszego kochanego burmistrza Podlejskiego to zapraszam na ulicę Kopernika na osiedlu 600-lecia, aby przekonać się na własne oczy jak wygląda jego posesja. Dokładnie tak samo jest zarządzana nasza gmina… Nie rozumiem co kieruje ludźmi u władzy, czy naprawdę są aż tak zaślepieni pieniędzmi, że są gotowi sprzedać swoją własną godność?

  Przykro się patrzy na umierającą gminę bez perspektyw dla pracowników i przedsiębiorców. Zaniedbana infrastruktura telefoniczna i internetowa, brak pomysłowości u radnych i chowanie głowy w piasek, żadnych konkretnych planów działania na kolejne lata – tylko i wyłącznie budowanie nowych “obwodnic” i dróg dla zajęcy na osiedlu 600-lecia.

  Nie mówię, że drogi nie są potrzebne, ale to stanowczo za mało. Potrzebny nam jest miły i otwarty dla ludzi burmistrz z wizją wskrzeszenia tego miasta, a nie pudrowaniu trupa – czyli na pewno przeciwieństwo naszego obecnego “burmistrza”

  Na koniec chciałbym życzyć jedno naszej poddanej i skorumpowanej radzie miejskiej pod zarządem czarnego Pana – oby wywieźli was z nim na taczkach w następnych wyborach. Ocknijcie się i zacznijcie być dla ludzi, a nie dla pieniędzy i władzy.

  Serdecznie pozdrawiam wszystkich wytrwałych do końca i zapraszam do dyskusji.

  8
  1
 15. ann pisze:

  Zarczanka pisze:
  10 marca 2021 o 13:24

  Burmistrz robi co chce a radny pompa który nie ma kręgosłupa i robi tak żeby myśleć że jest za ludźmi a nie jest. Strasznie cwany człowiek, jego córka pracuje w szkole, jego szwagierka w przedszkolu. Grabowski zastępca gdzie nigdy nie było zastępcy. Sekretarka Horoszko sektetarzem. Zona radnego raroka w innej szkole. Córka skrzypiciela byłego radnego w w szkole. 2 córki Pani kowackiej (była szefowa mops) w szkołach. Pani Barbary major syn, córka i synowa w szkołach. Dyrektorki z przedszkola pani łódki córka w przedszkolu. Grabowskiego żona w urzędzie. Grabowskiego najlepszego kumpla żona (kwarciak Ilona) w przedszkolu. Partnerka brata pana Grabowskiego (Podgórska A) w przedszkolu. Zięć pani od dotacji w urzędzie (M Nowak). Pełno takich osób jest. Nie mówiąc już o pani Radosz ktora ma wszystkie fuchy jakie można. Ile więcej jest takich osób w urzędzie. Złodziejstwo i nepotyzm. Wstyd za takich radnych którzy są przeciw ludziom.

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *