zachmurzenie duże
14°
13°
sobota
Reklama
Bezradni radni. Komisja jednego aktora!
24 maja 2018 r. | 18:19
34

Dziś odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Żarkach. W obradach uczestniczyło tylko czworo radnych, którzy kompletnie nie radzili sobie z Mieszkańcem - Dariuszem Szlękiem. Mieszkaniec Kotowic miał mnóstwo pytań do radnych oraz uczestniczącej w komisji skarbnik gminy - Doroty Muchy. Na pomoc, po godzinie trwania sesji, radni ściągnęli Burmistrza Klemensa Podlejskiego, który również nie radził sobie z odpowiedziami na pytania Dariusza Szlęka.

Przez dłuższy czas trwania komisji, materiał był przez nas nagrywany i możecie się z nim zapoznać poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

? Trwa Komisja Rewizyjna

Gepostet von Gmina Żarki am Donnerstag, 24. Mai 2018

 34 odpowiedzi na “Bezradni radni. Komisja jednego aktora!”

 1. kasia pisze:

  Aktora ? Nazwala bym to bardziej cyrkowcem.

  4
  12
 2. Mieszkanka pisze:

  nazywacie do występem w cyrku ? Podczas gdy mieszkaniec zadaje konkretne pytania a niby elokwentni „wykształceni” zasiadający w komisji nie są wstanie udzielić odpowiedzi ? Weź ty Kasiu idź na studia podyplomowe aby dokształcić się w kierunku zarządzania samorządów. Dziwi mnie to, ze ludzie atakują ludzi, którzy próbują pokazać, ze ludzie zasiadający w gminie nie radzą sobie z odpowiedzią na proste pytania na temat fukcjonowania poszczególnych komórek. Kasia może ty się tam powinnaś znaleźć i udzielić merytoryczniej odpowiedzi ? Bo zwykli ludzie oczekują prostej odpowiedzi na ich pytania. Mieszkaniec nie siedzi tam w swojej sprawie tylko zadaje niekomfortowe pytania komisji, które dręczą zwykłych ludzi. Pozdrawiam.

  18
  1
 3. Brzuch pisze:

  Teraz wszystko jasne. Aktor. Wreszcie rozumiem. Tekst i rola przydzielone. Jeszcze prosze o ujawnienie reżysera. Kamien z serca, bo myslalam przez moment, ze ten ktoś w czarnym podkoszulku to osoba z duzymi klopotami, a to aktor. Moze warto zmienic jus scenariusz i scenografie i koniecznie zadbać o garderobę. Moze niebieski, bedzie pasowalo do posiadaczy niebieskiej karty. Dziękujemy za wyjaśnienie. Szkoda, że nie wyjaśniono jeszcze, że w komisji rewizyjnej zasiada kilka osób, ale to jest w BIP, zatem wszystko już rozumiem. Nie musieli tam być wszyscy radni, tylko członkowie komisji.

  4
  14
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Zapraszam cię na Sesję 25 maja i zobaczymy jakimi ty walorami się pochwalisz ale co ty możesz jak za nickiem ukrywasz się.Wytłumacz mieszkańcom o co pytałem na Komisji Rewizyjnej a nie przejmuj się moim wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym a jak jesteś bez grzechu to pierwsza/pierwszy rzuć we mnie kamieniem.

   6
   1
  • Rencista pisze:

   Tak, w komisji zasiada 7 osób, ekspertów od finansów. Niestety 3 nie przyszło dlatego role się myliły, bo każdy zna tylko fragment prawa. Ale przecież przewodnicząca powinna gasić zarzewia i odpowiadać wyczrpująco na pytania. Ale przecież ona nie jest ekonomistą tylko położną, wybraną na tę funkcję z klucza.
   Co do ubioru i przyznania karty, czyżby pan burmistrz miał czarną kartę bo często ubiera się na czarno ?

   6
   0
 4. Obywatel pisze:

  Nareszcie ktoś występuje w naszym imieniu .Za chwile nastąpi atak popleczników władzy.

  16
  1
 5. Obywatel pisze:

  Widzę już się zaczyna, ale za to im w urzędzie płacą żeby bronić i przeciwników ośmieszać.

  14
  2
 6. Wyborca pisze:

  teraz będą bronić tych niekompetentnych urzędasów

  12
  0
 7. stary pisze:

  Jakby ktoś nie wiedział, to pytania Szlęka nie są po to żeby na nie odpowiadać tylko żeby robić przedstawienie, wszak to aktor. Jutro będzie powtórka jakby ktoś chciał obejrzeć na żywo.

  4
  12
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Nie jestem aktorem a na dzisiejszej Sesji mam poruszyć sprawy szkolnictwa. Czemu ty mnie nazywasz aktorem ? Odnieś się proszę do kwestii poruszanych na Komisji a nie mojej osoby—-ja zadawałem tylko pytania.

   11
   1
 8. Widz pisze:

  Panie Dariuszu z ogromną rozwagą obejrzałem Pana ostatnie przedstawienie. Muszę przyznać że pokładam w Panu pewne nadzieję choć jak mówi powiedzenie nadzieja matką głupich i tu taka mała rada. Powinien Pan delikatnie poszerzyć zasób słów bo wyrażenie “I tak dalej” wplatane we wszelkie konteksty nie wypada zbyt dobrze poza tym dobremu aktorowi nie przystoi posługiwanie się tak zubożalym językiem wśród tak szerokiej publiki. Nie wiem może niech Pan zainwestuje w jakieś rozmówki polsko-polskie? Druga sprawa to muszę przyznać że wprowadził Pan do naszego języka Nowe słowo tj. KUPANAŚCIE. Sugeruje odegrac kolejną rolę i zasłynąc na całego starając się to słowo opatentowac albo przynajmniej zawnioskowac o wpisanie go do słownika języka polskiego. Pozostaję “w podziwie”. Widz

  4
  10
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Szanowny Widzu zapraszam cię do UMiG w Żarkach na obrady w Sali Obrad i wtedy ty pokażesz jak się mówi i zobaczymy czy będziesz na tyle zdolny żeby to udźwignąć i będziesz w każdym calu perfekt ? Chyba ty Widzu nie wiesz co piszesz i jeszcze raz cię zapraszam a miejsc wolnych jest sporo. Czemu mnie akurat zwracasz uwagę a nie Pani Przewodniczącej Stanisławie Nowak z 28 letnim stażem jako Dyrektor i zarazem Pedagog gdzie ta Pani notorycznie ma wpadki językowe,gramatyczne itp.,Odsłuchaj tej Pani wypowiedzi i odnieś się wtedy do nich a mnie zostaw.

   9
   0
 9. Obywatel pisze:

  “Widz” to wygląda z wypowiedzi na Radnego-nauczyciela ,nic dodać-nic ująć.

  8
  2
 10. Mądrala pisze:

  Oglądając fragment transmisji z powiatowej sesji setnie się ubawiłem jak “Najważniejsza Osobistość w Powiecie” nie potrafiła poprawnie wypowiedzieć słowo:INTERPELACJA/końcówka transmisji/. Każdy może się przejęzyczyć :Dariusze też.Ale chyba więcej się wymaga od “Osobistości” sprawującej najważniejszy urząd w powiecie ?
  No a już szczytem złamania zapisów statutowo-regulaminowych było udzielenie głosu mieszkańcowi po wypowiedzeniu formuły :”zamykam sesję Rady Powiatu”. Przewodniczący powinien zapytać przed zamknięciem obrad czy ktoś z uczestników sesji chce zabrać głos ! a nie kontynuować posiedzenia po jego zamknięciu .

  10
  0
 11. bruno pisze:

  Kolejne nie udane show-szlek chcial zablysnac ale kolejny raz lipa!!!

  3
  12
  • Mądrala pisze:

   Uważam,że bardzo udane,

   12
   0
   • osa pisze:

    Bruno widać, ze uczyłeś się za czasów dyrekcji Nowakowej w szkole, bo do tej pory palancie nie znasz podstawowej zasady gramatycznej: nie z przymiotnikami piszemy razem … widać, ze cymbałem byłeś w szkole i świadectwo otrzymałeś na dopuszczających u nowakowej za wpłacone przez rodziców 5 zł na środki czystości ..

    0
    0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Panie DEREKTORZE jak z panem rodzina wytrzymuje to ja nie wiem. Obiad chyba zawsze nie smakuje a żona nie gasi światła w lodówce ?

   9
   1
 12. Kation pisze:

  Los Angeles zaledwie 15 radnych i 3,9 mln mieszkańców. Funkcja społeczna
  W nowym Jorku 51 radnych 8,5 mln mieszkańców

  W Żarkach 15 radnych i 8 tys mieszkańców. Funkcja za 400$ plus komisje.

  Dodatkowo kilkudziesięciu urzędników liczy podatki, które w 80% rozbiera na wypłaty. Za pozostałe 20% i dotacje ogłosi przetarg na wykonanie kostki lub podobnej drobnostki.

  Nie miejmy pretensji do radnych i urzędników o bezczynność. Bo co Oni mają robić patrząc na to zestawienie.

  Liczba gmin była projektowana pod potrzeby posad kolesiów.
  Powiaty sami działacze w powiatach do tej pory nie wiedzą które są ich drogi.
  Szpital w Myszkowie doskonale pokazuje działalność powiatów. Rząd nie chce dać na chore osoby, a wystarczyłoby w każdym urzędzie zwolnić po jednym urzędniku i kasy dostatek. Pensja jednego urzędnika wystarczy na półtora roku po 500 zł niepełnosprawnego. Zaoszczędzony papier to zysk dodatkowy dla urzędu. Przecież nikt mnie nie przekona, że każdy urzędnik jest w 100 % obciążony i nie ma czasu się podrapać.
  Unia jest innego zdanie i twierdzi, że mamy zbyt mało urzędników.
  Gospodarka innowacyjna powinna również zwiększyć wydajność urzędników, czyli zmniejszyć zatrudnienie.

  13
  0
 13. korwinista pisze:

  Demo…cja jak i cała łUnia europejska to dwie największe gangreny naszych czasów. Dlatego też unia europejska musi zostać zlikwidowana !!! Demokracje trzeba zastąpić monarchią !!! Większość społeczeństwa jest GŁUPIA więc rządzą nami głupki ( co widać idealnie na tym filmie) wybierane w większości przez innych głupków ( idealny do tego film).

  8
  0
 14. Komuch pisze:

  Przez lata pracowaliśmy nad ogłupianiem narodu. Od Katynia po księdza Niedzielaka. Dziękuję Ci Korwinista za docenienie i uznanie naszego trudu. Nasza praca nie poszła na marne.

  6
  1
 15. osa pisze:

  Bruno widać, ze uczyłeś się za czasów dyrekcji Nowakowej w szkole, bo do tej pory palancie nie znasz podstawowej zasady gramatycznej: nie z przymiotnikami piszemy razem … widać, ze cymbałem byłeś w szkole i świadectwo otrzymałeś na dopuszczających u nowakowej za wpłacone przez rodziców 5 zł na środki czystości ..

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *