zachmurzenie umiarkowane
19°
17°
wtorek
Reklama
Bezrobotna milionerka
20 lipca 2018 r. | 11:51
36

Informujecie mnie, że na swoim terenie radna Aneta Bernacka wybudowała apartamenty, które podnajmuje. Pytacie mnie, skąd miała na to pieniądze? No to czas przyjrzeć się jej oświadczeniu majątkowemu. Według oświadczenia, 44-letnia Bernacka nigdzie nie pracuje. Posiada za to 140 tys. zł oszczędności (o blisko 100 tys. zł więcej niż rok wcześniej), a także dom 180m2 o wartości 300 000 zł i nieużytki za 100 000 zł.

Posiada również dom o powierzchni 51m2 i wartości 40 000 zł, budynek 16m2 i wartości 50 000 zł, pomieszczenie gospodarcze o wartości 20 000 zł, wzbogaciła się o budynek mieszkalny i działkę o wartości 65 000 zł oraz o budynek agroturystyczny o wartości 180 000 zł. Ma sześć działek (rok wcześnie miała siedem) o łącznej wartości 435 tys. zł.

W ubiegłym roku zarobiła: 14 400 zł jako radna, 11 580 zł z tytułu wynajmu, 6232 zł tytułem odszkodowania z Urzędu Marszałkowskiego, 116 tys. zł z tytułu sprzedaży dwóch działek (w oświadczeniu ma tylko o jedną działkę wartości 70 tys. zł mniej, niż rok wcześniej), odszkodowanie z UMiG Żarki w wysokości 36 557 zł, zwrot od ubezpieczyciela w wysokości 191 326 zł. Łączny dochód radnej w 2017 roku to 376 095 zł.

W ubiegłym roku nabyła również samochód marki Citroen Berlingo o wartości 12 000 zł (rok wcześniej nie miała auta).

Poniżej znajdziecie jej oświadczenie majątkowe.

PAWEŁ GĄSIORSKI36 odpowiedzi na “Bezrobotna milionerka”

 1. Krysia pisze:

  Niech szlęku startuje na radnego. Juz sie nie mogę doczekać az jego oświadczenie majątkowe zobacze. He he. Pewnie i tak nie wpisałby wszystkich dochodów bo część z nich pochodzi z nielegalnych źródeł. A te funkcje społecznie na które sam się mianuje to niezły kabaret i bujda. I pewnie jeszcze sika do baku … ?

  9
  26
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Pani Krysiu proszę przysłać zapytanie na mój adres domowy albo na firmę w sprawie udzielenia informacji o moim stanie majątkowym i niezwłocznie Pani udzielę odpowiedzi.
   Proszę wysłać zapytanie za pośrednictwem Poczty Polskiej za potwierdzeniem odbioru.
   Z poważaniem Dariusz Szlęk.

   18
   4
  • Prawdobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Dziękuję wszystkim za informację i pomoc wszystkim czynnie odwiedzającym ten portal i jeszcze raz dziękuję i wiem że jesteście super i jesteście niezależni.
   Nie wiem co mam odpowiedzieć i jaklie stanowisko zająć ale nie mam zielonego pojęcia w czym powstał problem że po publikacji newsa przez Redaktora Pawła Gąsiorskiego na jego portaluodnośnie jednej z Radnych Rady Miejskiej w Żarkach to pierwszy wpis to atak na moją osobę a przecież ja w tym newsie nie występuję to naprawdę nie rozumiem w czym powstała sprzeczność interesów.
   Jedyne co mogę podejrzewać to chyba to że bruno jak Kamelon zmienił nicka z bruna na Krystynę i mógł popisać parę bredni w kierunku mojej osoby.
   Pozdrawiam wszystkich co mnie wspierają i dziękuję za maile i telefony.
   Podaję adres mailowy :
   darek@zarki.pl

   15
   6
   • waga pisze:

    No cóż Panie” Prawdopodobnie Dariusz Szlęk”-agresja rodzi agresję ;tak już było w epoce kamienia łupanego.A teraz Pan jest zdziwiony,że bruno czy Krystyna Pana “atakują” ?

    9
    10
  • Prawdobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Pani Krysiu ale Pani to myślę że miałaby problem z nasikaniem do baku z przyczyn fizycznych ??? Pani Krysiu samochód mam z napędem elektrycznym w trosce o ochronę środowiska i możliwość wjazdu w ściśle zamknięte strefy miast dla ruchu kołowego z silnikami spalinowymi i to jest pełen komfort i możliwość parkowania w podziemnych parkinagach a chodzi mi tutaj o Monachium.
   Pani Krysiu polecam Pani stację tankowania pojazdów z napędem elektrycznym w Zawierciu na terenie FIRMY BID przy ulicy 11-go Listopada i Pani Krysiu nie musi Pani wtedy zdejmować majtek żeby uzupełnić zbiornik a tam i tak płaci się pieniędzmi a więc Pani atuty raczej nie pomogą.
   Pozdrawiam e-mail: darek@zarki.pl

   13
   5
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Pani Krysiu a dlaczego ja mam startować na Radnego ???
   Ja Pani Krysiu mogę startować do Radnego……………
   Ja jestem wolny i nie umiałbym być podporządkowany Burmistrzowi i słuchać jego wytycznych w sprawie głosowania i podnoszenia rąk tak jak Burmistrz rozkaże poddanym Radnym i oni Radni słuchają się Burmistrza.
   Nie dałbym rady być Radnym i być zależnym od niego czyli Burmistrza ze względu na wykonywaną pracę bo w przeszłości dziwnym trafem będąc Sołtysem czy też Radnym dostałem się do pracy w sektorach podległych Burmistrzowi pośrednio czy też bezpośrednio i mam na myśli np.szkolnictwo,ZUK i temu podobnych bez względu na posiadane kwalifikacje.
   Pani Krysiu nie umiałbym później spojrzeć wyborcom prosto w oczy i taki Radny a Bezradny to mnie taka funkcja publiczna nie interesuje.

   13
   2
 2. Werty pisze:

  A czy ja mogę odkupić to Berlingo za 12 tys z 2012roku jeśli nie jest uszkodzone od pani radnej ?

  21
  4
 3. Marcin Labocha pisze:

  Skąd ta kobieta ma taki majtek? Co to za odszkodowania i takie pieniądze? Skąd bezrobotni w Polsce mają miliony?

  22
  5
 4. Iza pisze:

  Zazdroscisz radnej Anecie nie była radą a w 4lata u Pana GĘĘ się tak szybko wzbogaciła GĘĘ SKOŃCZ a ty się weź za solidną pracę a gnój to Woźniak na kupki a pani Aneta to zapier…. LA a nie jak ty dziadu redaktorku ??

  11
  26
 5. bruno pisze:

  Hahahaha?????no temat porażka . Proponuje napisać art na temat upadku sądów w Polsce a nie pisać żeby tylko pisac .Myślę że i forum było by ciekawsze ?

  7
  23
 6. Stefan pisze:

  A ty sie chłopie weź za robotę i nie szpiegów będziesz i popatrz na swoje oswiatczena majatkowe

  8
  23
 7. Obywatel pisze:

  Hmmm tytuł jednoznaczmy z ciepłe lody czy zimne słońce. A skoro złożyła takie zeznania to zapewne udokumentuje dochody?Rydzyk ma od bezdomnego to bezrobotny ma bardziej???

  14
  7
 8. Wyborca pisze:

  Może ma zamożnego męża?

  11
  11
 9. Dawid pisze:

  A może za ksiądzy byś się wziął redakcjo bo w parafii przybynów parafianie muszą dać tylko po 450 zł i co powiesz

  16
  4
 10. WEKSEL pisze:

  Zakapior nie ma co się martwić nasza piękności ma piękne papirki żeby tylko dochody Apartamity przynosiły to będzie spoko słowo to słowo

  14
  4
 11. to nie bruno pisze:

  W oświadczeniu wykazane czyli to oznacza że legalnie zarobione i opodatkowane. A kiedy się redaktor wezmie za tych co nieźle im się żyje a w pit jakieś nędzne grosze, albo zero dochodu? To dopiero jest materiał do artykułów dziennikarza śledczego 😀

  11
  7
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Do Pani “Krysi ” to był jeden ze szlagierów Wojciecha Młynarskiego i w tekście utworu pojawia się właśnie do Pani Krysi i ja też mam pytanie do Pani Krysi czym się Pani szanowna zajmuje i czy wszystkie dochody zamieszcza Pani w corocznych zeznaniach podatkowych i czy Pani Krysia naprawdę wpisuje wszystko czy ewentualnie w przyszłości Pani Krysia będzie się zasłaniała niepamięcią lub niewiedzą ???
   Pani Krysiu nieznajomość prawa to też wykroczenie lub przestępstwo.
   Pani Krysiu ja dzięki Paru osobom z Gminy Żarki miałem wszystkie jak do tej pory kontrole jakie tylko były możliwe i nawet nie wiedziałem że występują takie organy i instytucje—-Pani Krysiu ja byłem zszokowany i nie życzę Pani takiej MEGA KONTROLI ZE WSZYSTKICH STRON.
   Pani Krysiu mój ty adwersarzu powiem Pani że od Stycznia 2018 roku nęka mnie nagminnie Straż Miejska z Żarek.
   Pani Krysiu Pani sobie wyobrazi że w 2018 roku w styczniu będąc na zebraniu w Zaborzu to Pan Burmistrz Klemens Podlejski publicznie przed kamerą powiedział że sprawdzał mnie w Starostwie Powiatowym w Myszkowie czyli mnie inwigilował i grzebał jako osoba prywatna w moim majątku a prawo na to mu nie pozwala i przekroczył tutaj on jako Burmistrz swoje uprawnienia bo nie mógł wykazać w tej instytucji interesu prawnego do prześwietlenia mojej osoby.
   Zastanawiam się tylko na czyje polecenie w Starostwie Powiatowym w Myszkowie udostępniono Burmistrzowi Podlejskiemu materiały źródłowe
   dotyczące mojej osoby ??????????
   Scenariusz jak za czasów ORMO i SB —–Służby Bezpieczeństwa PRL ???????????????????????????????????????

   15
   2
   • Krysia pisze:

    No widzisz Pan. Jak Pan chce wszystkich przeswietlać i rozpisywać sie na tym forum podsumowując tych czy owych to jest ok ale jak ktoś coś powie o panu to wielkie halo. Wlasnie uważam że wszyscy biorący udział w życiu publicznym w formie współpracy czy nawet “społecznie” powinni być rozliczeni choćby w formie oswiadczenia majątkowego wtedy można by podyskutować. A znam takich co jak pan mają bardzo dużo do powiedzenia w kwestiach np. zarządu gminą ale w życiu nie złożyliby oswiadczenia majątkowego bo wtedy nie ma zmiłuj więc lepiej sie mieszać chcieć rządzić ale jak co do czego to jestem osobą prywatną robie to “społecznie” i wara ode mnie. Czyz nie?

    5
    7
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk’ pisze:

     Pani Krysiu ale gdzie ja mam złożyć oświadczenie majątkowe i gdzie go opublikować to ja nie wiem ???? Może Pani Krysia mi powie gdzie są takie wytyczne o składaniu oświadczeń majątkowych przez osoby prywatne ???? Może są wytyczne w Statucie i Regulamie to muszę Seniora Wieloletniego Radnego Alojzego Zielińskiego zapytać . Pani Krysia doczepiła się do mojej osoby pod newsem osoby publicznej w pierwszym komentarzu ale ja na zdjęciu tego newsa nie występowałem i redaktor nie pisał o mnie. Informuję Panią Krysię że osoby prywatne nie składają oświadczeń majątkowych. Osoby fizyczne-prywatne co roku składają zeznanie podatkowe w zależności od formy opodatkowania w formie PIT-u. Osoby publiczne muszą składać oświadczenie majątkowe i jest ono ogólnodostępne dla każdego chętnego, który chce się zapoznać. Pani Krysiu polecam Pani więcej lektury do czytania a mniej durnych wpisów, które się same z siebie eliminują i przeczą. Pani Krysiu a słyszała Pani o czymś takim jak dochody z dywidendy czy dla Pani Krysi to jakiś jest to wynalazek i nie wie Pani Krysia co to jest ???????

     9
     3
     • Krysia pisze:

      Niech sie pan nauczyczy czytać ze zrozumieniem! Nie napisałam że sie składa a że uważam że powinno! Mysli pan ze błyszczy wiedzą o dywidendzie? A wiesz pan chociaz kiedy sie ją dolicza do dochodu??? Nie wyskakuj pan tu z takimi tekstami że niby taki uczony i wyrażenia wyszukane będzie stosował. Nie te czasy proszę pana kiedy byle jakie wyksztalcenie dawało wyprzedzenie. Musisz się pan jeszcze wiele nauczyć. Polecam podyplomowe z zakresu administracji albo finansów bo wiesz pan że gdzieś dzwoni tylko nie wiesz pan gdzie. A zeznania podatkowe nie od dzis wiadomo jak są przez niektorych wypełniane. Wiecej można ukryć niż ujawnić. Czy tak nie jest w pana przypadku???.

      7
      9
     • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

      Pani KRYSIU dużo Pani napisała ale to jeszcze trzeba pisać samemu a nie z pomocą kogoś. Zapraszam Panią najlepiej do rozmowy w formie debaty publicznej to wtedy zobaczymy co Pani wie i jak Pani rozumie pytania ,które byłyby Pani zadawane ale Pani pamięta że ściągać się nie da i nikt Pani nie podpowie i to dla Pani byłby problem i gong musiałby zakończyć Pani prelekcje.
      Skąd Pani wie gdzie ja się dokształcałem i po co mi Pani Krysia narzuca kierunki kształcenia się.
      Ja uważam że to Pani Krysi jak najbardziej byłoby potrzebne bo ja jestem zwykłym obywatelem.
      Pani Krysiu to co Pani pisze o tych PIT-ach i dochodach to chyba Pani ma jakieś problemy i wie Pani jak ukrywać dochody bo cały czas Pani mi próbuje coś wmówić ale nie mogę zrozumieć Pani intencji dydaktyczno-wychowawczych.
      Pani Krysiu nie handluje ( nie dealuje) narkotykami to nie mam brudnych pieniędzy to mogę spać spokojnie.
      Pani Krysiu czemu Pani tak walczy w kwestii tego newsa ????
      Co za interes Pani w tym ma że Pani tak do mnie się przyczepiła ???
      Niech Pani przefiltruje to oświadczenie majątkowe powyżej i do niego się odnosi a póki mojego na obecną chwilę nie ma na tym portalu to w czym tkwi Pani uporczywość bo to jest już śmieszne.
      Napisałem Pani że jeśli Pani chce mój PIT to proszę zwrócić się bezpośrednio do mnie na piśmie na adres domowy lub firmowy i udzielę Pani odpowiedzi.
      e-mail : darek@zarki.pl

      8
      4
     • waga pisze:

      A co ? nie ma tablic ogłoszeń we wsi albo przystanku pekaesu?

      0
      0
  • CIAMAJDA pisze:

   To ty chcesz pogrążyć burmistrza ? Weź się nie wygłupiaj ale może masz rację bo oświadczenie majątkowe burmistrza jest fałszywe

   2
   0
 12. waga pisze:

  A big maybe more !

  4
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *