bezchmurnie
17°
12°
czwartek
Reklama
Córka radnego Henryka Świerdzy została zatrudniona w urzędzie
07 stycznia 2022 r. | 10:46
6

Marlena Todynek (z domu Świerdza) to córka radnego, jednego z największych zwolenników Burmistrza Klemensa Podlejskiego, Henryka Świerdzy. Potwierdziłem to w trzech niezależnych od siebie źródłach. Kilkanaście dni temu, Todynek wygrała nabór na stanowisko inspektora ds. gospodarowania odpadami w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.

Jej konotacje rodzinne nie miały z tym nic wspólnego - przynajmniej tak twierdzą urzędnicy w oficjalnych wypowiedziach. Nieoficjalnie mówią, że jednak miały.

Wystąpiłem w tej sprawie do urzędu. I otrzymałem odpowiedź. "W odpowiedzi na wniosek złożony w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej informuję, że dokumentacja naboru na wolne stanowisko urzędnicze inspektora ds. gospodarowania odpadami nie przewidywała podawania nazwiska rodowego. Informuję również, że informacja na temat powiązań rodzinnych kandydatów nie stanowi informacji publicznej".

Idąc dalej tym tropem, wystąpiłem o komplet dokumentów konkursowych, dzięki którym, będziemy mogli zweryfikować doświadczenie Marleny Todynek.

Do sprawy jeszcze wrócę.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Córka radnego Henryka Świerdzy została zatrudniona w urzędzie”

 1. Benkart pisze:

  Może nie z prawego łoża to i nazwiska nie chcieli podać Panie redaktorze?

  7
  3
  • Tereska pisze:

   Jak córka radnego chce pracować to w tym problemu nie widzie , problem to jest z tymi nierobami co nigdzie nie pracują i żyją na koszt innych , my wszyscy musimy na nich pracować
   I to jest problem o którym powinno się mówić i pisać

   19
   9
   • Franek pisze:

    Krótko :
    – radny Swierdza jeździ beczką i jest zatrudniony przez burmistrza, fucha6jskich mało, córka zatrudniona bo radny Swierdza jest wierny, chociaż należało by się zastanowić czemu już nie pracuje w starostwie. Ciekawy temat
    – radna Cichoń, nagroda za gospodynie roku, skąd nie wiadomo i po co też, mąż Sołtys noi teraz inkasent, przypadek raczej nie, żałosna kobieta, za kasę dała by się pokroić, tak jak poprzednik, ciekawe czy będzie za likwidacją szkoły
    – radny Labocha, fucha na oczyszczalni nie pokazuje bardzo swoich dochodów fizycznie, stary samochód, ale działeczki w kotowicach, cicha woda ale burmistrz zatrudnił i ma swojego przydupasa
    – radny Pompa, córka zatrudniona w szkole, student od niedawna, lawiruje z burmistrzem żeby zostać zastępca w przyszłym rozdaniu i z Zamora bo może się uda od niego dostać, rodzina poustawiana,
    – radna Nowak, już pozałatwiała wszystko, działki, podłączenie wody do odległej działki pod jaroszowew dla syna, koszty nie małe, szkoda gadać
    – radna Król, czy Kot bo to stare pozostałości po poprzednikach, wóz strażacki przed wyborami, teraz remiza, ciekawe jak zagłosuje za szkołą w Jaworzniku skąd została radna, ciekawe
    – radna Bernacka, o to już gruba sprawa, tu już wchodzą interesy z burmistrzem, tu powiązania $$$, czy ta kobieta umie się co kolwiek odezwać,
    Na razie wystarczy, a jest jeszcze co pisać

    19
    1
 2. Konkret pisze:

  Pytanie gdzie można obejrzeć sesję z 30 grudnia 2021 roku? Dlaczego nie jest ujawniona? budżet przyklepany a na szkoły w Jaworzniku i Zawadzie mniej pieniędzy dlaczego? Czyżby państwo radni byli lub sa za zamknięciem? Ciekawie się robi w tej naszej gminie oby was w taczkach ludność nie wywiozła i rodzice

  18
  1
  • Werty pisze:

   Co się robi w naszej gminie ? No właśnie w pierwszej kolejności podnosi się uposażenie władzy tz. burmistrza i jego przydupasów , a później podnosi się wszystko co się da żeby władza miała to suwerenowi trzeba zabrać .

   18
   2
 3. Chlewnia pisze:

  Ale świnie do koryta lgną i w ogóle nie chcą odejść . Przecież jak już świnie najedzone to powinny się położyć . Wszystko muszą pożreć.

  19
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *