zachmurzenie duże
25°
24°
wtorek
Reklama
Debatowali z seniorami o bezpieczeństwie
09 maja 2023 r. | 11:44
1

Myszkowscy policjanci zorganizowali debatę poświęconą seniorom. Tematem spotkania było bezpieczeństwo osób starszych. Przeprowadzone spotkanie było również okazją do omówienia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”, a także przybliżenia zebranym koncepcji „Dzielnicowy bliżej nas”.

Dzisiaj w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie przeprowadzili debatę pod tytułem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie z seniorami miało na celu omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zacieśnienie współpracy Policji ze społecznością lokalną. Polemika była okazją do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, oraz jego okolicy. Uczestników spotkania przywitał naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie komisarz Sławomir Maciąg, który przedstawił prezentację zawierającą zasady działania aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” z uwzględnieniem koncepcji „Dzielnicowy bliżej nas” . Następnie głos zabrał starszy sierżant Mateusz Baran, który zwrócił uwagę na rozmaite oszustwa, w szczególności „na policjanta”. Nie zabrakło informacji jak zachować się w przestrzeni publicznej, jak zachować się w przypadku natarczywych domokrążców i na pokazach sprzętu gospodarstwa domowego. Nie pominięto również informacji na temat oszustw popełnianych drogą internetową. W dalszej części pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Myszkowie Pani Ewa Surma, omówiła zagadnienie związane z kampanią społeczną „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, wiele osób zabierało głos i na własnych przykładach wskazywało ,jak ważna jest wiedza z zakresu bezpieczeństwa. Seniorzy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania są im potrzebne i powinny być kontynuowane. /KPP w Myszkowie/Jedna odpowiedź do “Debatowali z seniorami o bezpieczeństwie”

  1. ZGRYWUS pisze:

    Uwaga na Władzę bo Władza jeździ na podwójnym gazie!!!

    3
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *