zachmurzenie duże
14°
13°
sobota
Reklama
klemenspodlejski.pl
Dodatki specjalne urzędników
05 października 2017 r. | 09:54
23

Tylko trzy osoby z Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach otrzymują co miesięczne dodatki do swoich pensji. Najwyższy dodatek otrzymuje Burmistrz Klemens Podlejski. Do swojej podstawy, tj. 5900 zł, Podelsjki otrzymuje co miesiąc ok. 6200 zł różnych dodatków (funkcyjny, specjalny, za wysługę lat). Podlejski w ubiegłym roku zarobił łącznie 156 066,66 zł.

Drugim urzędnikiem otrzymującym dodatek specjalny jest Zdzisława Motyl - inspektor ds. księgowości podatkowej. Motyl co miesiąc inkasuje 20 proc. swojej podstawy, tj. 819 zł. Z prostej matematyki wychodzi, że podstawa to 4095 zł (razem 4914 zł).

Ostatnim urzędnikiem otrzymującym dodatek specjalny jest Lidia Cesarz - inspektor ds. księgowania opłat za odpady komunalne. Cesarz co miesiąc otrzymuje 35 proc. wynagrodzenia zasadniczego, tj. 812 zł. Wychodzi na to, że miesięcznie jej podstawa (bez dodatków) to 2320 zł (razem 3132 zł).

Obie urzędniczki w ubiegłym roku otrzymały również po 2500 zł nagrody od Burmistrza.

W księgowości w urzędzie też są równi i równiejsi.

PAWEŁ GĄSIORSKI23 odpowiedzi na “Dodatki specjalne urzędników”

 1. zgrywós pisze:

  a ta pani cesarz też może korzystała z dofinasowań np ppj

  0
  0
 2. Jacek Wygwirzek pisze:

  źle tam nie zarabiają, Motyl ma 5000 zł nie jest źle

  0
  0
 3. okulista pisze:

  Czy te oczy mogą kłamać ? Chyba NIE ………..

  0
  0
  • Maruda pisze:

   Z tego zdjęcia to ten gość jest już gotowy na Hallo Inn to się tak jakoś pisze ale on już w konkursie na unikatowość to miejsce już ma wysokie.Dobrze że nie uczy dzieci w szkole.

   0
   0
 4. zgrywós pisze:

  a nasza pani kasia czemu nic nie dostaje ona odwala huk roboty jest prawą ręką burmistrza wszędzie uczestniczy w życiu publicznym [ broni reputacji ] burmistrza soboty niedziele zawala a ona premię nie za wysoką dostała na jej pracę i zangażowanie wstyd panie burmistrzu wstyd bo ona powinna być na pana miejscu

  0
  0
 5. zgrywós pisze:

  ło to pani skarbnik nie lubi pani kasi że jest operatywna nie daje jej do dodatków specjalnych ja bym chciał zeby to pani skarbnik zrobiła tyle roboty co robi pani kasia bo pani skarbnik się chowa a ma bardzo duzo czasu wolnego

  0
  0
 6. Niedyskretny pisze:

  Motyl dostaje jeszcze kasę za komisje antyalkoholową.Układy,układziki,rodzinno-towarzyskie .

  0
  0
  • Maruda pisze:

   Ona to nie wiem co robi w tej komisji antyalkoholowej a chyba tylko trzepie kasę, ona ma tak ochrypły głos jak pijaki mają a wiadomo że Klemens za kołnierz to nie wylewa. Musi coś ją łączyć z Klemensem że na tak durnej funkcji tyle zarabia a gdzie jej do księgowości jak Motylowa poprzednio auta rejestrowała to z czym do ludzi ?

   0
   0
 7. Nie pisze:

  W Tu Sobie piszecie,ja czytam i ….. gorę.

  0
  0
 8. karola pisze:

  Starsza pani zgarnia 5 baniek w magistracie?? to ta po ogolniaku? a co ona umie robić? pogratulować

  0
  0
 9. monia pisze:

  e co wy ludzie najwięcej zgarnia Pani skarbnik .

  0
  0
 10. Żabcia pisze:

  A po co pani skarbnik pieniàdze jak ona stara panna Podlejski jà robotà zawalił i kamuflowaniem i życie przeleciało raz dwa trzy i po ptokach

  0
  0
 11. wierny sąsiad 726mi pisze:

  To ta pani Motyl to za tą kasę to chyba w wywiadzie pracuje i donosi dla najwyższego w naszej gminie co jak i gdzie skoro ma tyle funkcji i nagród za ta kasę i ten stołek w urzędzie podobno tylko po ogólniaku pani jest , albo po prostu bardzo dużo wie o naszej biednej społeczności i za milczenie jest kasa i różne dodatki
  pozdrawiam wierny sąsiad

  0
  0
 12. katopil pisze:

  Podlejski, lepiej zrób porządek ze śmieciami w Zaborzu!!!

  0
  0
 13. Realnie pisze:

  Rozumiem ze w Gminach w których rządzą Burmistrzowie z dużym elektoratem i dobrymi wynikami pracy trzeba zacząć anty kampanie wcześniej ale aż takimi metodami i słowami… to przykre, już chyba bardziej na miejscu choć niekonstytucyjne byłoby faktycznie zmienienie ustawy o smorzadach a nie obrażanie ludzi…Rozumiem ze jest plan narzucony z Warszawy ze Dobra Zmiana musi dotknąć każdą Gminę ale może zostawmy politykę z boku i bądźmy dla siebie na wzajem ludźmi i zachowujmy się po chrześcijańsku Była nauka kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień. …Rozumiem ze wszystkie osoby komentujące artykuły i Pan Redaktor to osoby idealne i krystaliczne a te wszystkie słowa to nie obrażanie się nawzajem i oskarżenia bardziej lub mniej uzasadnione. ..zastanówcie się Państwo czy chcielibyście czytać tu o sobie bo w pracy nie udało się Wam wystarczająco szybko wywiązać ze swoich obowiązków lub popelniliscie błąd lub szef Was docenił ..Bardzo lubimy krytykować ale czy lubimy być krytykowani….Rozumiem ze teraz na mnie wyleje się fala krytyki ale proszę mi uwierzyć nie jestem związana z urzędem ani żadną opcja polityczna Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia z uśmiechem, bez zazdrości i nienawiści ????

  0
  0
 14. Romek pisze:

  ,,Realnie” przypomnę Ci jedynie że wyborcy w tym przypadku mieszkańcy Żarek są po to aby patrzyć władzy w tym wypadku Burmistrzowi i towarzystwu wzajemnej adoracji którym się otoczył na ręce. Burmistrz po ostatnich wyborach gdzie zyskał bardzo dużą przewagę nad kontrkandydatem uznał że już mu wszystko wolno i jest nie do ruszenia. Mam cichą nadzieję że się zdziwi podobnie jak prezydent Komorowski w czasie ostatnich wyborów.

  0
  0
 15. Fakir pisze:

  A ja się dziwię,że masz cichą nadzieję.

  0
  0
 16. Optymista pisze:

  Ja uważam, że mamy bardzo dobrego burmistrza. Sąd w Myszkowie (niezawisły) stwierdził, że Pan Klemens Podlejski podrobił podpis i czyn ten uznał za mało szkodliwy i puścił bezkarnie “Kaligrafa”. Wyrok ten pokazuje fachowość naszego burmistrz z zawodu prawnika.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *