zachmurzenie duże
19°
18°
czwartek
Reklama
Gmina zarabia na niepełnosprawnych!
14 czerwca 2018 r. | 08:47
37

Wczoraj odbył się handel na targowisku w Żarkach. Tak jak zawsze, inkasenci z urzędu pobierali opłaty za wjazd na teren targu. Opłata jest pobierana od wszystkich. Bez względu na to, czy ktoś znajdzie miejsce, czy też. Żarki są jednym z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie za wjazd na parking pobiera się również opłaty od osób niepełnosprawnych. Mimo iż sprawa ta była poruszana na komisjach i sesjach i Burmistrz zapewniał, że takiej opłaty nie ma i nie będzie, inkasenci są bezwzględni.

Dlaczego gmina Żarki zarabia na osobach niepełnosprawnych? Zamiast im pomóc, dać wsparcie, to jeszcze od nich ciągnie pieniądze?

Panie Burmistrzu, dlaczego zarabia Pan na niepełnosprawnych?

PAWEŁ GĄSIORSKI37 odpowiedzi na “Gmina zarabia na niepełnosprawnych!”

 1. Marcin Labocha pisze:

  Może to jakiś uraz z dzieciństwa i kompleksy czarnego pana?

  8
  1
  • niepełnosprawny pisze:

   Nigdy, ale to nigdy nie płaciłem za wjazd na plac targowy gdy pokazałem wcześniej kartę parkingową jaka jest na zdjęciu, W tym wypadku ten artykuł to tzw. ,,fake news”. Czy ma on na celu zniechęcenie osób niepełnosprawnych do robienia zakupów na targowisku ? Odsyłam z tym pytaniem do autora tego gniota.

   9
   8
   • Wyborca pisze:

    Bo ty jesteś niepełnosprawny umysłowo!

    10
    3
   • kupiec pisze:

    Zniechęcenie mieszkańców do robienia zakupów na targowisku to zgoda burmistrza i rady miasta na postawienie Dino. Przecież tam pod dachem jest sucho i ciepło i można wszystko kupić bez chodzenia. A kupcy nie stoją, mokną, marzną i … płacą.

    12
    0
    • Prawdopodobnie to Ja pisze:

     Ani Burmistrz ani Radni nie wydawali zgody na budowę Dino.Pozwolenia na budowę wydaje Starostwo Powiatowe w Myszkowie ul.Pułaskiego 6

     3
     5
     • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

      Dlaczego ty jesteś KŁAMCZUCHĄ ??? Pamiętaj i wiedzo tym że Burmistrz daje Radnym projekt uchwały i potem Radni pochylają się nad nim i głosują i tak właśnie wyglądają SAMORZĄDY. To Radni Rady Miejskiej w Żarkach na wniosek Burmistrza Klemensa Podlejskiego przegłosowali i uchwalili —-dali zgodę/pozwolenie na budowę sklepów wielkopowierzchniowych w Żarkach o powierzchni do 1200 metrów kwadratowych i teraz mamy BIEDRONKĘ ,DINO ,KAROLINĘ.Tą kwestię że to Radni Rady Miejskiej w Żarkach taki prezent zrobili lokalnej małej przedsiębiorczości—–niszcząc ją—- tj.rodzinne firmy utrzymujące się z handlu i wynajmu lokali jak również lokalnym producentom ,wytwórcom np.PIEKARNIE,CUKIERNIE i w ogromnym stopniu i przewadze TARGOWISKO MIEJSKIE w ŻARKACH,dokładnie wytłumaczył Pan Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki uczestnicząc na Sesji 25 maja 2018 roku w Żarkach i jest dostępna wersja wideo z tej sesji więc zapraszam do obejrzenia i proszę nie kłamać więcej Wszystkie decyzje które są wydawane są oparte na tym co jest zapisane w Planie Zagospodarowania Przestrzennego w Żarkach i za to są odpowiedzialni : Burmistrz Klemens Podlejski i Rada Miejska w Żarkach i to Burmistrz Podlejski kreślił linie na mpzp i tym samym jednym zezwalał,drugi nie a rekordem jest i bezszczelnością że nawet odbierał to co w poprzednim mpzp było uchwalone bez powiadomienia osób zainteresowanych i to jest tzw.zemsta za niesubordynację.

      5
      0
     • bruno pisze:

      No i fajnie ze jest tyle sklepow jest taniej bo jest konkurecja !!!!Rozumiem Darku ze ty wszelakie zakupy robisz w Kotowicach i lokalnych przedsiebiorcow?Sprawdze to i napiszę jaki to z Ciebie lokalny patryyota .

      0
      3
    • Niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym pisze:

     Jestem niepełnosprawny ,przyjeżdżam na parking przy wielkim targowisku z każdej strony tego zaszczytnego miejsca nie ma nawet jednego miejsca oznakowanego dla niepełnosprawnych i tu Panie Gąsiorski jest problem !!!!!!!! JA Nawet chętnie zapłacę ,dlaczego nie ,ale tych miejsc niema !!!!!! Urząd Miasta i Gminy Żarki powinien być wpisany na listę Miast które nie jes przyjazne Osobom Niepełnosprawnym !

     9
     1
     • Niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym pisze:

      Od nierespektowania przepisów zajmujących miejsca dla niepełnosprawnych jest Straż Miejska oraz Policja

      8
      0
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

     Proponuję zrzeszyć się i zaprotestować wspólnie i postawić warunki Radzie Miejskiej w Żarkach i Burmistrzowi Podlejskiemu odnośnie opłat i poprawienia warunków do handlu na tym znanym Targowisku w Polsce—które notabene jest znane wśród okolicznych miejscowości.Opłaty co niektóre są pobierane z naruszeniem prawa ,podobnie jak miało to miejsce w Szczecinie gdzie Kupcy wygrali sprawę przed Sądem.

     4
     0
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Drogi “niepełnosprawny” nie wiem dlaczego kłamiesz podając informację że wjeżdżasz na teren targowiska bez opłaty parkingowej w wysokości 2,50 złotych ??? Twierdzisz że pokazujesz Kartę o Niepełnosprawności i że jesteś zwolniony z takiej opłaty i w tym momencie kłamiesz bo nikt nie jest zwolniony z uiszczania opłat za wjazd zgodnie z regulaminem. Co masz za cel wprowadzając w błąd opinię publiczną ??? Podaj swoje imię i nazwisko to w to kłamstwo ci uwierzę . Mogę ci udowodnić że takie opłaty są ciągle pobierane od niepełnosprawnych—-zadzwoń 603-588-064 do mnie lub napisz na e-mail: burmistrz.darekzarki@gmail.com Udostępnie tobie materiały ,które są potwierdzeniem że opłaty są pobierane mimo twojego kłamliwego wpisu—-nie ładnie jest kłamać i to jest grzech.

    4
    1
  • bruno pisze:

   Ty to naprawde jesteś totalnie zjebanym zakompleksionym ulomem .Sam sobie piszesz artykuły i sam sobie dajesz posty z odpowiedziami.

   6
   13
 2. INKASENT/ INKASENTKA pisze:

  WSZYSCY PŁACĄ SOLIDARNIE NIE MA TO ŻE NIEPEŁNOSPRAWNY NIE PŁACI ,BO PŁACI OD ZAWSZE PO DZIŚ DZIEŃ NIE PISZ GŁUPOT CHŁOPIE /////////////////////////// może nie płacą jak nas już nie ma czyli około 11 to wszyscy jeżdżą w GRATISIE .
  NIE KŁAMCIE NA TYM TAK WAM ZNANYM PORTALU PO CO WY TU WCHODZICIE JAK WAS TEN SZMATŁAWIEC DRAŻNI LUDZISKA OPAMITAJTA SIE I NIE KŁAMTA BO WIEM JAK MAMY ZBIERAC OPŁATY

  13
  1
 3. inkasentka pisze:

  do bruna ja nie mam ciepłego dobrze płatnego stołka stoimy od 4 rano żeby zarobić na życie z tego mamy prowizję czyli ile bilecików sprzedamy tyle mamy prowizji także bruno stuknij się w tą tępą pałę i nikomu nie życzę niepełnosprawności – potwierdzam z całym szacunkiem dla niepełnosprawnych to nie nasza wina że musimy pobierać opłaty od was TO wina tych Urzędasów czyli radnych

  15
  1
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Nie zapomnij o Burmistrzu Podlejskim bo to on składa projekty pod głosowanie Radnych a Pan Radny Pompa stwierdził na jednej z Komisji że sprawa ta została celowo przez moją osobę nagłośniona w związku z byłym protestem osób niepełnosprawnych w Sejmie a jest on w błędzie ponieważ wcześniej w roku 2015 na spotkaniu z mieszkańcami w Kotowicach Burmistrz Podlejski obiecał publicznie że zajmie się osobiście zniesieniem opłaty od wjazdu na teren targowiska pobieraną od osób z orzeczeniem o niepełnosprawności i słowa nie dotrzymał.

   11
   2
   • bruno pisze:

    A wiesz czemu ostatnio twoja ukochana partia uchwala tak malo ustaw !!!!!to ja ci powiem bo jest lato i noce są teraz krótkie ? to tak poza tematem ?

    0
    8
    • Anty PIS pisze:

     Pierdzielisz jak poparzony -twoja partia jest taka sama !!!j. Jak inne ! Urząd Gminy Żarki tylko się chwali że jest przyjazny dla ludzi !!!!! Przejdź się po Żarkach ile jest miejsc parkingowych dla Niepełnosprawnych ??? Chyba ,że jesteś taki sam debil jak ten SLodki – niepełnosprawni są w domach -w łóżkach CIEMNOGRÓD

     10
     1
  • Prawdopodobnie to Ja pisze:

   A Tobie który cyt.Urzędas czyli radny załatwił inkaso ? he ?

   8
   1
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Współczuje WAM inkasentom że to pobieranie opłat od osób z orzeczeniem o niepełnosprawności jest wbrew Waszej woli i sumienia i jest to niemoralne. Współczuję WAM jeszcze jako inkasentom że oprócz poboru opłat targowych musicie sprzątać teren placu targowego po całym okresie handlu w danym dniu w Żarkach a przecież to Firma Polbut Marcina Podlejskiego ma umowę na porządkowanie i sprzątanie tego placu targowego. Kto WAS INKASENTÓW poniżył i zobowiązał do dodatkowych czynności gdzie w umowie tego nie ma . Miejcie swoją godność.

   5
   0
 4. SŁODKI pisze:

  Zamiast im pomóc, dać wsparcie???
  Dlaczego? A co to za przywilej? Stać go na samochód to na parking też. Brawo inkasenci. Tak trzymać. 80% niepełnosprawnych to oszuści u których nie widać niepełnosprawności. Niepełnosprawni siedzą w domu, bądź są przykuci do łóżka a samochodami z ich wkładkami jeździ mąż, syn a co gorsza wnuczek.

  6
  10
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Chyba nikt nie jest wstanie udzielić tobie reprymendy ale uważaj żeby cię kiedyś życie nie ukarało choć tego ci nie życzę. Wnuczek może wozić osobę niepełnosprawną. Mąż wozi np. żonę niepełnosprawną .Wzór Karty o Niepełnosprawności jest UNIJNY i ze zdjęciem osoby o stwierdzonej niepełnosprawności. Od egzekwowania nadużyć mamy w Gminie Żarki —–STRAŻ MIEJSKĄ .

   14
   0
  • Niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym pisze:

   Jestem sam w tej grupie zakwalikowany ze względu na moj stan zdrowia – mógłbym korzystać z tych przywileii ! bo jeszcze chodzę ! Słodki ,nie życzę Ci zle,ale z twojego wpisu to widzę ,że każdego niepełnosprawnego to byś zamknoł w domu !!!! Najchętniej przykutego do łóżka ! Ciemnogród przez ciebie przemawia !!! Każdemu ,który zatrzymuje się nieprawnie w miejscu dla Niepełnosprawnych życzę aby Ich życzenie się spełniło !!

   12
   2
   • Niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym pisze:

    A o barierach arch.dla niepełnosprawnych na wózkach to Panie Gąsiorski to jest temat morze !

    7
    1
 5. Krysia pisze:

  Witam pania inkasetke z wami to tak do konca nie jest jedna z Was pani N.ktorej syn pracuje w Urzedzie drugi uw przychodni u pana Kleszczewskiego a synowa w przedszkolu wpuszcza na rynek znajomych bez biletow a jak jej zwrocilam uwage dlaczego pan nie dostal biletu to odpowiedziala mi ze to nie moja sprawa a mnie straszyla straza i policja jak nie uiszcze oplaty.Pozdrawiam pania N.

  11
  0
 6. Jureczko pisze:

  Do Pani Krysi -u nas to chyba całe Kotowice bez bilecików wjeżdżają bo radnego Labochy teściowa z teściem stoją z bilecikami to tu wszdzie są powiązania .

  10
  0
 7. olo pisze:

  opłaty pobierane są cały czas tłumaczą się ze to nie jest opłata za miejsce parkingowe tylko za wjazd na targowisko

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *