zachmurzenie umiarkowane
19°
17°
wtorek
Reklama
Impreza z okazji 90-lecia OSP Przybynów
05 lipca 2018 r. | 09:10
51

Już w najbliższą sobotę w Przybynowie odbędą się uroczystości z okazji 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Przybynowie. Organizatorzy imprezy postarali się o więcej atrakcji niż podczas ostatnich Dni Żarek. Gwiazdą jubileuszu będzie Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio.

program:
godz. 15.45 – zbiórka przy remizie w Przybynowie (ul. Częstochowska 11)
godz. 15.55 – wymarsz do kościoła parafialnego
godz. 16.00 – Msza Święta
godz. 17.00 – przemarsz pod remizę
godz. 17.10 – złożenie meldunku
godz. 17.15 – powitanie gości
godz. 17.25 – odczytanie zapisków Kroniki OSP
godz. 17.40 – wręczanie odznaczeń i sprzętu
godz. 18.00 – występ Kapeli Biesiadnej
godz. 19.30 – występ Orkiestry Dętej OSP Przybynów
godz. 20.00 – Gwiazda Wieczoru – Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio
godz. 21.30 – zabawa taneczna51 odpowiedzi na “Impreza z okazji 90-lecia OSP Przybynów”

 1. bruno pisze:

  Wesołe trio Gasiorowski Szlek Jaskólski przy akompaniaecie Labichy ??

  7
  26
  • Żarki mieszkaniec pisze:

   Zapomniałeś jeszcze dodać , że ty jako najwiekszy pajac i przydupas gminny zaszczyci swoją osobą tą szacowną imprezę i ujawni publicznie swoją facjatę !!! Ale co niektórym ten Jaskólski jest sola w oku !!! Ciekawe dlaczego ???

   27
   2
   • bruno pisze:

    Wyluzuj troszki więcej usmiechu bo ci cisnienie skoczy zbyt mocno i z kim będę sobie debatowal o ile można tak to nazwac ?

    2
    25
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

     Panie bruno czy do Burmistrza też Pan się tak zwraca czy ewentualnie chciałby Pan w przyszłości tak się odnosić ??? Panie bruno Pan pamięta że Ojciec z Torunia jest tylko jeden i jemu wolno a co do Pana ,Panie bruno to nie wiem czy może Pan tak szarżować ???

     13
     2
  • Donosiciel pisze:

   Tych 3 panów żeśmy nie zaprosili bo Nasz Pan na nas by się pogniwewał ,ale cicho-sza !

   27
   0
  • Wyborca 2 pisze:

   Znam pana Jaskólskiego -nawet zadzwoniłem do niego czy został zaproszony w swoim okręgu wyborczym na tą uroczystość – okazuje się że nie -nikt mu takiej nawet informacji nie wysłał telefonicznej tzn np.ESMS Straź chyba lubi pana Radnego ? Tak oficjalnie przynajmniej okazują ! Ale przed swoim panem dalej jesteśmy na Słuźbie !!!!

   21
   2
   • Wyborca 2 pisze:

    Tak to taka służalczość w tej gminie funkcjonuje wobec Włodarza – co niektórzy jak by mogli to by mu czerwony dywanik jak przyjedzie na zebranie na glinie rozłożyli i kwiatkami jego drogę zasypali

    20
    2
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Wychodzi na to że Pan Radny doktor Mirosław Jaskólski jest za bardzo bystrym ,realnie i uczciwie myślącym i zarazem “niezłomnym”,nieprzekupnym,honorowym…………RADNYM RADY MIEJSKIEJ w ŻARKACH.Takich ludzi,mieszkańców,samorządowców-społeczników na co dzień w dzisiejszych czasach jest bardzo trudno spotkać i mówiąc kolokwialnie należy ich szukać ze świecą.

    18
    5
 2. Perspektywa pisze:

  Warto posłuchać co się dzieje dookoła Żarek i ponad naszymi głowami. Polecam.
  Im dalej tym ciekawiej.

  https://www.youtube.com/watch?v=e8WXUxD3mS8

  13
  2
 3. Fan pisze:

  Panie Darku 14. lipca festyn w Kotowicach więc może pasowałoby zacząć pisać jakieś brednie na temat Radnego Labochy? Czy jeszcze za wcześnie?

  7
  23
  • bruno pisze:

   Uda się czy nie uda to i tak napiszę ze to wina LABOCHY..?

   5
   18
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Panie bruno jak tylko będzie dobra kaszanka i reszta wyrobów będzie też dobra to obiecuję tobie że podziękuję Radnemu Labosze za kiełbasę wyborczą osobiście.

    19
    1
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Panie Fan czy PRAWDA aż tak boli ???

   13
   1
 4. Marcin Labocha pisze:

  Będzie alkohol?

  19
  2
  • bruno pisze:

   Tobie to mleko 3% to już za wiele ?Na codzien pijesz pewnie 2,3% i efekty widac po textach ?

   2
   17
   • Kolega pisze:

    -bruno ty to napewno tylko 40 procentowe trunki popijasz na codzień bo twoja pisownia i ortografia świadczą o tym ,że twój mózg jest przeorany Dobrze radzę skończ z tym

    22
    2
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Słyszałem że zaczyn jest OK, aparatura chodzi dzień i noc czyli na festyn będziemy mieć KPN i to z ogromnymi oktanami.

   14
   2
 5. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Panie bruno jedziemy całym Trio do Przybynowa plus Telewizja. Pan Radny Sołectwa Przybynów Henryk Świerdza dość często odwiedzał różne imprezy masowe w Kotowicach a więc w prosiłem teraz się ją do Przybynowa z Kolegami i Przyjaciółmi.

  25
  3
  • bruno pisze:

   Kolegami przyjaciółmi oj to moze trounkow wyskokowych zabraknac w sklepie wiedz wezmę ze soba ? jak to śpiewała Maryla Rodowicz tylko koni zal ?

   3
   18
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Panie bruno słyszałem że po dwóch głębszych to Pan Panie bruno chodzi po dachach a przed znajomymi skaka i ucieka Pan przez płot jak KOT ???

    16
    1
 6. On pisze:

  To weź większą ławkę bo gdzie będziecie spać? Na ziemi?chociaż Ty rolnik to lubisz grunt !!!

  5
  18
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Gdyby nie grunt to jakbyś człowieku funkcjonował i żył ??? Pamiętaj że Ojciec Święty Jan Paweł II podróżując po całym globie ziemskim po przybyciu do każdego kraju i państwa zawsze co robił pierwsze to klękał i całował ziemię—-proponuję tobie abyś wziął przykład z Ojca Świętego bo bez wody i papu nas nie ma. Zwróć uwagę że na Dalekim Wschodzie Mnisi przemierzają kraje na boso. Słynny podróżnik Wojciech Cejrowski też podróżuje po świecie na boso. Miej szacunek do ziemi bo i tak w niej lub na niej spoczniesz na wieki.

   19
   2
   • bruno pisze:

    To teraz już wszystko rozumiem .Jeśli Cejrowski jest dla ciebie autorytetem to twoje zachowanie w stosunku do ludzi wszystko tłumaczy.Cejrowskiego to z buszu nigdy nie powinni wypuscic !!!!

    2
    17
 7. Biała pisze:

  A mnie interesuje tylko czy na uroczystość zostali zaproszeni Strażacy,którzy tworzyli jednostkę,a jeśli już odeszli to może Ich Rodziny ? Tak by wypadało,bo gdyby nie Oni to nie byłoby tych obchodów.

  17
  1
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Święte słowa. Trzeba spojrzeć z perspektywy czasu i właśnie wszędzie widać w poszczególnych Sołectwach na terenie Gminy Żarki i też w samych Żarkach jak niektóre osoby i nawet Włodarz przypisują sobie zasługi i osiągnięcia ale innych osób i normalnie scedują to na swoje konto tzn.czyjś projekt,pomysł,inicjatywę i rozpoczęte zadania aby tylko otrzymywać ordery,puchary i twierdzić że ten obcy wkład to ich zasługa. PASOŻYTY !!!

   22
   1
 8. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Panie Wiceprzewodniczący RM w Żarkach . Zwracam się do Pana z prośbą aby na najbliższym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Mienia wystąpił Pan jako Przewodniczący w/w Komisji z wnioskiem o wyasygnowanie kwoty pieniężnej niezbędnej na pokrycie kosztów zakupu lub też skrojenia przez odpowiedniego krawca munduru galowego Ochotniczej Straży Pożarnej dla Pani Przewodniczącej Rady Miejskiej w Żarkach Stanisławy Nowak aby godnie i z całą powagą uczestniczyła i reprezentowała Samorząd właśnie na takich spotkaniach jak np.teraz mamy Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Przybynowie.Proszę pamiętać również o nakryciu głowy rozumiem że hełmy macie na stanie wyposażenia OSP Przybynów ???

  17
  3
 9. Strażak SAM pisze:

  A Waldemar Pawlak, główny strażak RP przyjedzie na te uroczystości i zrobi wiec PSL?

  1
  8
 10. Obserwator pisze:

  A pana darka co śpi na ławkach nie stać na wycieczkę?

  2
  15
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Muszę zacząć korzystać z Pomocy Społecznej MOPS w Żarkach i jeszcze muszę wystąpić do Burmistrza Podlejskiego o przydział mieszkania socjalnego ale nie wiem czy spełniam warunki o przydział mieszkania socjalnego ponieważ Burmistrz Podlejski ukrył uchwałę RM z lutego 2011 roku na BIP i jest czeski film i nikt nie wie o co chodzi. W tej Uchwale RM z lutego 2011 roku są zawarte warunki i kryteria na podstawie których można się dowiedzieć czy dana osoba /rodzina zostanie zakwalifikowana. Panie Burmistrzu Podlejski dlaczego Pan ukrywa UCHWAŁY i nie publikuje ich na BIP ? 2011 rok to za czasów Pana Burmistrza Podlejskiego wszystko się działo to nie ma na kogoś poprzedniego zwalić winę !!!

   10
   0
   • Zorientowana pisze:

    Panie Dariuszu pewnie Pan jako “zwykły zjadacz chleba” nie wie albo przynajmniej udaje że nie wie że każdy dokument podlega archiwizacji nawet na bipie nic nie jest na wieki wieków. Wystarczy zapytać o udostępnienie dokumentu w urzędzie A nie zaraz siać ferment

    1
    6
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

     A to Pani jest niezorientowana . Wszystko na BIP – ie ma być bo od tego jest a kuzyn z Lakewood New Jersey nie ma czasu żeby przylecieć do Polski do Żarek żeby podanie złożyć o udostępnienie treści Uchwały z 2011 roku. Pani Zorientowana nie wprowadzać proszę ludzi w błąd.

     3
     0
     • Jolka pisze:

      To kuzyn z New Jersey chce dostać mieszkanie socjalne w gminie Żarki ?

      4
      0
 11. Obserwator pisze:

  Śmiesznie na tej stronie ,pan Darek przywołuje PAPIEŻA, ŚWIĘTĄ OSOBĘ,a niebieską kartę za co ma ??

  0
  12
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Nie mam “NIEBIESKIEJ KARTY” więc nie pisz nieprawdy i nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie pojawiają. Jeśli masz taką wiedzę i masz to udokumentowane to weź podeślij to wszystko do Wydawcy http://www.zarki.pl Pana Pawła Gąsiorskiego –‘—wszystkie dane korespondencyjne znajdziesz na tym portalu w zakładce #kontakt# .Upominam Cię jeszcze raz nie pisz nieprawdy i kłamstw.

   9
   1
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   ukaszku a czy nie mogę przywoływać znanych osobistości ??? ukaszku ja jestem czynnym Katolikiem a na nikogo nie powołuję się z Gołuchowic ???

   4
   0
 12. Mieszkaniec KOTOWIC pisze:

  Dokładnie, on tylko orze drogi które nasi dziadkowie zrobili,GDZIE TY MASZ PLONY ?

  2
  11
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Użytkuje to co nabyłem i jest moją własnością a jeśli chodzi o granice działek to mam wymierzone przez GEODETA. Wiem że ci jest przykro z tego powodu że Dziadków pole mi odsprzedałeś /odsprzedałaś ale ja zapłaciłem za to pole /pola ciężko zarobionymi pieniędzmi a nigdy się nie targowałem przy zakupie gruntu. Ja od nikogo nigdy nie zagrabiłem,wykorzystałem wujka czy ciotkę do zawłaszczenia gruntu /pola, podkreślam jeszcze raz uczciwie zapłaciłem.Co do plonów to mam ukończony kurs rolniczy i wiem jak mam prowadzić uprawy i utrzymywać grunt w dobrej kulturze rolnej.

   10
   0
 13. Gruby pisze:

  Dziś widzieli mieszkańcy jak ?

  1
  7
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Tutaj to już chyba za dużo kolego miałeś procentów we krwi ??? Czy miałeś na myśli może mieszkańców Gołuchowic bo nie napisałeś w tym komentarzu do czego nawiązujesz ???

   8
   0
 14. Gruby pisze:

  Szlęk umyj się! Bo jako kamerzysta to tylko mokra koszulka I wielki brzuch ?

  2
  11
 15. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Pan Burmistrz Podlejski kolejny już raz podniósł cenę za dostarczanie wody i odbiór ścieków i ciężko mi związać koniec z końcem i na podstawowe egzystowanie jakim jest dostęp do wody użytkowej której cenę Burmistrz Podlejski wywindował to widzisz jak ciężko jest żyć. Ciekawy jestem zakładając że otrzymam mieszkanie socjalne to czy Pan Burmistrz Podlejski zwolni mnie z opłat za dostarczaną wodę i odbiór ścieków ???

  11
  2
  • Wyborca pisze:

   No fakt ceny może i podniósł ale napchac czy napoic taki wielki bambuch to też musi być koszt? To i na wodę nie starcza. Zawsze można skorzystać z “ogolnodostepnych” źródeł wody i się chociaż ochlapac A może przy okazji na coś innego też pomoże….

   0
   2
 16. Stylistka pisze:

  Witaj ranny ptaszku Prawdopodobnie Dariusz Szlęk : jak tam było na imprezie w Przybynowie,kiedy będzie transmisja bo chciałam zobaczyć czy mundury galowe dobrze leżały na noszących je?

  10
  1
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Prawa Autorskie—- musze wystąpić do Wiceprzewodniczącego RM Radnego Henryka Świerdzy z wnioskiem o zgodę na publikację i Pan Radny musi zapoznać się z ustawą o RODO bo w tym momencie nie ma żartów a kary wysokie są i to bardzo.

   8
   1
 17. wyborcaprzybynów pisze:

  a czemu nasz radny Pan Świerdza nie miał munduru galowego czyli munduru STRAŻACKIEGO
  i dlaczego na dniach Żarek nie było takiej świty jak u nas w Przybynowie

  8
  0
  • Stylistka pisze:

   Jaka świtę masz na myśli ?

   świta – np. w kontekście towarzyskim

   świta – np. jako określenie grupy znajomych

   świta – np. jako oddział zbrojny

   świta – np. jako grono ludzi towarzyszących komuś lub czemuś

   świta – np. otoczenie władcy

   10
   0
 18. Krzysiek pisze:

  No napewno – otoczenie władcy ! No można jeszcze dodać jako oddział zbrojny !

  7
  0
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Też Pani Stylistko uważam że świta jeśli ktoś napisał to chodzi o otoczenie naszego Włodarza czyli Burmistrza Klemensa Podlejskiego i te osoby które z nim jeżdżą i przychodzą ważne osobistości aby go popierać i promować.

   5
   0
 19. ROMAN pisze:

  Panie Henryku gdzie Pan ma mundur strażacki bo to trochę wstyd , chyba Pan go nie zgubił czy Pan nie mógł wcisnąć to tak jak do łysej pały się nie salutuje trzeba mieć czapkę .Impreza fajna dziękuje .

  3
  0
 20. Jolka pisze:

  Pan Swierdza świętuje tylko w Ostrowie tam jego dwór i słudzy dworu

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *