zachmurzenie umiarkowane
19°
17°
wtorek
Reklama
Mogą “suszyć” w Żarkach
14 maja 2020 r. | 11:00
0

Policjanci w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości na drogach.

Prowadzone dzisiaj działania na terenie miasta i powiatu polegają na ustawieniu patroli policyjnych kolejno po sobie na określonym odcinku drogi i w tym samym czasie. Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na piratów drogowych, którzy łamią przepisy.

Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji. Od początku roku doszło do 142 zdarzeń, w których życie straciły 3 osoby, a 17 zostało rannych z powodu nadmiernej prędkości.

Podczas działań policjanci będą zwracali uwagę na to, by kierujący poruszali się z dozwoloną prędkością, zapewniającą możliwość panowania nad pojazdem, ponieważ na drodze, gdzie sytuacja jest najczęściej bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji.

Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana nie tylko do panujących warunków na drodze, ale również do własnych umiejętności czy natężenia ruchu.

Apelujemy do kierujących o zachowanie rozsądku za kierownicą i przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *