pochmurnie
23°
20°
niedziela
Reklama
Możesz zatrzymać smog
21 października 2017 r. | 11:07
8

Ruszyła kampania społeczno-edukacyjna dotycząca walki ze smogiem. "Mogę! #Zatrzymać SMOG" to akcja medialna, której celem jest budowanie świadomości związanej ze zjawiskiem smogu oraz motywowanie lokalnej społeczności do przeciwdziałania temu zagrożeniu.

To kolejny krok po wprowadzeniu przez Sejmik Województwa Śląskiego uchwały antysmogowej, która obowiązuje w regionie od początku września.

"Mogę! #Zatrzymać smog" to odpowiedź na potrzebę zmiany myślenia o problemie niskiej emisji i odejście od odpowiedzialności zbiorowej na rzecz promocji aktywnej, indywidualnej postawy. Charakter kampanii jest w pełni pozytywny i motywujący do działania, a główny element hasła stanowi zawołanie „Mogę!”, które jest charakterystycznym motywem, jasno wskazując na fakt, że każdy z mieszkańców województwa może przyczynić się do zmian na lepsze.

- Każdego roku umiera z powodu smogu w Polsce ok. 50 tysięcy osób. Śląskie jest jednym z trzech województw o największej umieralności na choroby sercowo-naczyniowe. Smog kosztuje nas prawie 13 proc. PKB i to nie tylko leki, ale również rehabilitacja, hospitalizacja czy renty. Musimy mieć tego świadomość, dlatego w imieniu lekarzy i pacjentów dziękuję za te działania, które realizuje samorząd wojewódzki - podkreślał prof. Andrzej Lekston ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Kampania obejmie całe województwo. /UMWŚl/8 odpowiedzi na “Możesz zatrzymać smog”

 1. Staśka pisze:

  Właśnie przyjechałam z cmentarzy !!! z Szczekocin ! Po drodze wszystkie na tym odcinku wsie są otulone dymem smogowym!!!!Dobrze ,że po drodze do Żarek jest trochę laśów !Ale im bliźej Źarek to jakby nagle była mgła !!!!!! Uchyliłam okno i nagle ten Smród palonych nie wiadomo jakichś rzeczy ????Ludzie opamiętajcie się, jak nie odbiorą Wam plastików to nie spalajcie ich we własnych piecach!!!! Podwieście je pod Urząd Miasta i Gminy w Żarkach

  0
  0
 2. Staśka pisze:

  Ludzie boicie sie o tym mówić,gdzie nie odebrano śmieci ! Proszę piszcie o Tym !!!! Ustawa mówi że wszystkie śmieci muszą być zabrane !!!! Bo inaczej ludzie to do pieca te wszystkie śmieci wywalą

  0
  0
 3. Staśka pisze:

  I dla tego włąsnie mamy SMOG

  0
  0
 4. Staśka pisze:

  Bruno jest gdzie ,indziej

  0
  0
 5. Staśka pisze:

  SMOG temu Panu napewno nie przeszkadza ! Więdz siedzi Cicho !!!!

  0
  0
 6. bruno pisze:

  czemu jeszcze nikt nie napisal ze smog to robota podlejskiego i napewno jest tu jakis przekret finansowy .Na moim osiedlu jest lasek i smogu niema

  0
  0
 7. Marcin Labocha pisze:

  Smog to robota mieszkańców, bo palą jakimś gównem;

  0
  0
 8. WAŻNIAK pisze:

  bruno ty chyba widzisz że twój ukochany Burmistrz Podlejski sobie nawet ze śmieciami nie radzi ? On umowy podpisał na odbiór śmieci i go wodzą za nos hak tylko chcą a on przecież Prawnik to co on nie widział co podpisuje i teraz w tej Gminie Żarki jest brud,syf i SUPERSMOG gdzie Żarczanie to wdychają.Podlejski gdyby prowadził swoją kancelarię to długo chyba by nie pociągnął.A jako Butmistrz to głupoty robi i mieszkańcy mu za to płacą za przyzwoleniem Radnych oczywiście.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *