bezchmurnie
20°
18°
niedziela
Reklama
Nadzwyczajna sesja ws. skargi na dyrektor Annę Wyporską
15 stycznia 2019 r. | 13:23
62

W czwartek 17 stycznia o godz. 9:00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Żarkach, podczas której radni rozpatrywać będą skargę na dyrektora Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

Skarga będzie rozpatrzona jako bezzasadna.

porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Przyjęcie proponowanego porządku obrad.
3. Rozpatrzenie skargi na dyrektora Szkoły Podstawowej im.11 Listopada w Zawadzie.
4. Uchwalenie zmian w budżecie gminy Żarki.
5. Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół w Żarkach.
6. Zamknięcie obrad IV sesji.62 odpowiedzi na “Nadzwyczajna sesja ws. skargi na dyrektor Annę Wyporską”

 1. wyborca Żarki pisze:

  Co do punktu 5 obrad sesji nadzwyczajnej mam pytanie ? To jaką funkcje przejmie nasz pan dyrektor -dyrektorów ?

  24
  3
  • Marcin Labocha pisze:

   Zostanie zastępcą czarnego pana.

   14
   0
  • Przydupas pisze:

   No to szybko wymyślił burmistrz sposób by Kubusia uchronić od odpowiedzialności, jakie stanowisko jego wymaga!!!!?
   Jeszcze będzie tak, że zlikwiduje dyrektora a ustawi Kubusia na inny stołek bo to jest celowa gra, niby urząd ale czy to nie żarecka mafia przemawia po takich czynach???
   Jakieś nakazy wycofania skarg???
   Jakieś stanowiska co w każdym momencie można zlikwidować??
   Co to jest??
   Jak to nazwać można???

   18
   1
 2. Rencista pisze:

  Czyżby dyrektor-dyrektorów został zdymisjonowany, a jego droga instytucja zlikwidowana ? Szkoda, średnia płaca pracowników po 6 tys. to trochę mu chyba szkoda ? Ale podobno wyprowadza się z Żarek i to dlatego ta likwidacja. Nie ma go kim zastąpić.

  24
  3
 3. Eskulap pisze:

  a może nigdy ta instytucja nie była potrzebna ?

  28
  4
  • ojciec ucznia pisze:

   Poco w jakim celu powołano komórkę ,która generuje tak wysokie koszty a merytorycznie za nic nie odpowiada ? Siedział sobie ten dyrektor w Urzędzie Gminy Żarki i pytam za co odpowiadał ? Na ostatniej komisji Rady Miasta popisał się ,chyba jako brzuchomówca ?

   28
   2
  • Prawda pisze:

   Eskulap, masz rację bo zapewne jeszcze było i jest wiele stanowisk, które zostały stworzone przez Pana naszego jako fikcja,!!?
   A żona dyrektora dyrektorów jakie ma stanowisko, jakie są jej kompetencje???

   Czy wie ktoś tutaj na tym portalu,..? Bo chętnie się dowiemy jako mieszkańcy

   15
   0
 4. Aaa pisze:

  Jak to? Gdzie dyrektor teraz będzie mieszkał? Gdzie się bidulek wyprowadza? Chętnie przejmę jego fuchę.

  21
  2
 5. wyborca Żarki pisze:

  W tych ciężkich chwilach ,które przeźywa nasz kraj nie dajmy się zwariować ,ale życie dalej się toczy ,ale walczmy o sprawiedliwość i prawdę / nie chodzi o PIS/ ,bo nie jestem zwolennikiem tego ugrupowania -chodzi o prawdę i rozpatrzenie w tej gmini choćby bzdurnego wniosku ,który złoży mieszkanieć -dla większości bzdurny ,a dla jednostki poważny problem życiowy ! W tej gminie unika się rozpatrywania wniosków i skarg -poprostu po ludzku – w tej gminie życie miodem i mlekiem płynie wg Gminy Żarki

  30
  2
 6. zuza pisze:

  Sprawe rozpatrywaly dwie komisie i jedna sesia ile to kosztowlo podatnikow i na tej sesj tez zamiota pod dywan bo Pania Dyrektor nie moga zwolnic powinni wezwac tych staruszkow i tych co nie maja dzieci w szkole na ta sesje zeby sie wypowiedzieli bo teraz pukaja sie po glowie ze zlorzyli podpisy choc nie maja nawed o co chodzi jak nawarzyla piwa to niech wypije bedzie nauczka zeby nie znecac sie na drugim czlowieku zycie jest krotkie lepiej zeby byla zgoda ale to zapuzno nawet przeprosiny nie pomoga chodz Burmiszcz bardzo by tego chcial nawed prubowal ale mu sie nie udalo poczekamy do jutra zobaczymy co zrobia powodzenia

  18
  4
 7. Wyborca cztery pisze:

  Degustatorka -masz rację -kto taką ilośc piwa wypije ? Burmistrz powinien zrobić -Referendum !

  18
  2
 8. mieszkanie pisze:

  a kto zapłaci za to mieszkanie w szkole które Pan Jakubek zajmuje nielegalnie
  skoro on się wyprowadza

  20
  4
  • Magdalena pisze:

   A co chatę wybudowała gmina naszemu brunonkowi Kubusiowi??
   Super!!!! Będzie parapetówka!!? Uwaga!
   chyba będziemy zaproszone???

   16
   3
 9. raczek pisze:

  Ludzie, wtej szkole juz bylo tyle kontroli a zadna niczego nie wykazala wszyscy zmowieni

  13
  2
 10. raczek pisze:

  a gdzie to as jakubek sie wyprowadza

  11
  1
 11. POLANKA pisze:

  TERAZ CAŁA ŚMIETANKA BUDUJE SIĘ OBOK LUB NIEDALEKO ZAGOŚCIŃCA PANA SYNA BURMISTRZA TAKA MODA ŻE ŻE PEWNO ZA ZETA KUPILI TO TERAZ BUDUJĄ SIĘ
  NAWET DZIECI NASZYCH WIELOLETNICH ODDANYCH PRACOWNIC

  21
  2
  • Kolega pisze:

   Dokładnie tak, niektórzy walą monitoringiem po placu budowy by widzieć kto chatę ogląda!? 🙂 a inni udają niewidzialnych bo na tablicy budowy nie ma właściciela a wszyscy wiedzą kto tam ma budowę, czy to jakieś kalambury??
   Czy chata widmo??

   16
   1
 12. zawadzianka pisze:

  a czy ta nasza dyrektorka to mo zastepce czy nie morze ktos cospowie bo u nas w zawadzie to teraz ludzie załuja że sie podpisali ty dyrektorce

  18
  3
 13. CZARDASZANKI pisze:

  A co z parapetówką na Wysoce Lelowskiej
  największy metraż , najładniejsze my już szampana zamówiły i napoje wyskokowe w zaprzyjażnionym
  sklepie alkoholowym w którym alkohol dla naszego
  gminnego PRACODaWCY jest na specjalne zamówienie

  17
  2
  • Gin z tonikiem pisze:

   Czardaszki, dajcie znać jak będzie impreza na chacie u Bruna, też przyjedziemy w topless,
   wy też zabieracie ze sobą rure na tańce w salonie???

   14
   1
  • Bruno pisze:

   Czardaszanki!!
   Po alkohol jest wysyłanay osobisty kurierzyna i przynosi na czas, taka jego rola,
   Prawie jak Zarządzanie kryzysopodobne pok. Nr1 tylko słowo? I już ciśnie po buteleczki!!!????
   To jest układ co Czarduleńki??? Więc spokojnie, mamy wyjścia awaryjne??!!??

   6
   1
 14. bob budowniczy pisze:

  A co niektórzy to na swoich budowach to maja tablice budowy ,
  czyste tu chyba ktoś powinien zainterweniować w Myszkowie

  18
  2
 15. bruno pisze:

  ciekawe czy wszyscy na tym forum oko w oko tez byli by tez tak wylewni !!!!!!

  6
  12
  • Bruno klon pisze:

   Bruno, nie każdy jednak chciałbym mieć doczynienia z garbatym, nieogolonym, dziwnym gościem co nie może się wypowiedzieć jak facet z jajami, podobno najlepiej idzie mu pisanie w sieci, wtedy czuje się samcem alfa….??

   13
   0
 16. do BRUNONKA pisze:

  proszę powtórzyć pytanie panie bruno
  lub może mówiący zle zapytał lub nie tak sklecił pytanko
  proszę jeszcze raz powtórzyć PYTANIE
  śmietanka się sypie

  9
  2
 17. Ślepiec pisze:

  W wielu poważnych instytucjach jest w regulaminie tajne głosowanie.
  Dlatego, że głosujący wstydzą się swoich decyzji?
  Nie jest ważne kto, tylko co pisze na tym forum.
  Celem większości tu piszących jest poprawa sytuacji,a nie personalne wypominki.
  Każdy uczestnik dyskusji na tym portalu przecież doskonale wie o swoim podpisie pod każdym swoim wpisem.
  Niektórzy nie mogą zdzierżyć braku nazwisk pod wpisami – trudno to ich sprawa.

  13
  1
 18. ZAWADA pisze:

  CO TO DA ŻE NIE BĘDZIE BEZRADNEGO TAM JAKIEGOŚ DYREKTORKA NA PEWNO MA JUŻ PRZYPISANĄ INNĄ POSADKĘ A MY CHCEMY WIEDZIEĆ CO Z NASZĄ SZKOŁĄ CZY COŚ SIĘ ZMIENI W TEJ NASZEJ SZKOLE
  PANI DYREKTOR JEST JAK PAW PEWNA SIEBIE

  16
  1
 19. MAMUSKA2 pisze:

  Miałam nadzieję, że po zdarzeniach w Gdańsku LUDZIE wypisujący na tej stronie trochę się zastanowią i złagodzą swoje wypowiedzi, przejdą do konkretów i popracują wyszukując prawdziwych przekrętów ale jak to bywa nadzieja umiera ostatnia. Mowa nienawiści kwitnąca TU od początku powstania tej strony- nadal kwitnie w najlepsze, nie liczy się człowiek, co robi, tylko jak się nazywa, gdzie przebywa. Coś się za dzieje resztę dopiszemy sami, by nadać smaczku. Twórcy tej strony są KATOLIKAMI co niedzielę idą do komunii , stoją przed ołtarzem a ciągle myślą jak tu ten naród pobudzić do nienawiści. Cytat z wypowiedzi Jurka Owsiaka “To boli, bo jestem z tego pokolenia, które widziało, jak kiedyś można było zeszmacić ludzi, jak można było o nich pisać co tylko ślina na język przyniosła. A było jeszcze gorzej, bo działo się to w czasach, kiedy Ci ludzie nie mieli możliwości obronić się przed taką falą nienawiści, chamstwa i zidiocenia” – zaczyna swój mocny wpis Jurek Owsiak.” Czy w naszej gminie musi dojść do podobnego nieszczęścia jak w Gdańsku, by zastanowiono się nad językiem TYCH wypowiedzi!!!

  9
  11
  • bruno pisze:

   W domu pewnie wiekszosc ma nic do powiedzenia wiedz w sieci moga się wyżyć bo tu czuja sie bezkarni .madry poczyta o w duchu się posmieje a wyjatkowo bystrzy podlapia podteksty pisane przez wyjatkowo cwanych pseudo dziennikarzy i wala hejt po calosci trzeba się przyzwyczaic taki mamy klimat !!!?

   1
   15
 20. PRAWDA pisze:

  każdy chce jasnej prawdy a nie tylko praca po cichu i po znajomości bez konkursów przecież Urząd Gminy to jeden wielki ul

  20
  0
  • Bruno pisze:

   Popieram, dlatego jestem ustawiony i mam wyjb.ne na hołotę z Żarek 🙂 🙂 😉 ?

   5
   12
  • NEUTRALNY pisze:

   Wolność wypowiedzi jest fundamentalną wartością w społeczeństwie demokratycznym i jako zasada została wyrażona w art. 54 ust. 1 Konstytucji, a także w art. 10 ust. 1 Europejskiej konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności z dnia 4 listopada 1950 r.
   W jej ramach co do zasady powinno dochodzić do nieskrępowanej wymiany myśli i poglądów na temat wszelkich zjawisk społecznych, które budzą lub mogą wzbudzić zainteresowanie społeczeństwa. Działalność każdego organu państwa może, a nawet powinna być oceniana przez dziennikarzy, którzy przekazując ogółowi informacje na temat ewentualnych nieprawidłowości czy wręcz patologii życia publicznego niejako z ramienia społeczeństwa sprawują kontrolę nad prawidłowością funkcjonowania instytucji państwowych. Wolność prasy kończy się tam, gdzie zaczyna się sfera dóbr osobistych innych osób. Mówiąc językiem potocznym można krytykować wszystko i wszystkich, ale nie można innych obrażać, ani ich pomawiać. Inaczej jednak kwestia ta wygląda w przypadku osób sprawujących funkcje publiczne – w szczególności polityków. Sąd Najwyższy w licznych orzeczeniach daje wyraz zasadzie, iż osoby podejmujące działalność publiczną w sposób nieunikniony wystawiają się na kontrolę i reakcję ze strony opinii publicznej, w tym prasy i mediów. Podkreślenia wymaga fakt, iż taka postawa jest wpisana w rolę polityka, gdyż mandat do sprawowania swej funkcji został mu udzielony przez społeczeństwo, więc społeczeństwo musi mieć prawo poddać postępowanie takiej osoby publicznej ocenie.
   Każdy polityk powinien więc „wliczyć w koszty swej działalności” to, że wystawia swoje postępowanie (także w dużej mierze życie prywatne, które w przypadku innych osób jest chronione) na krytykę i zainteresowanie ze strony prasy, która stanowi swoisty vox populi. Osoby publiczne – w tym politycy – muszą wykazać więc większy stopień tolerancji wobec krytyki skierowanej przeciwko nim, w tym krytyki za pomocą mass mediów.
   Z POWAŻANIEM: NEUTRALNY.

   18
   0
 21. Mamuśka 3 pisze:

  Mamuśka 2 KATOLIK to człowiek żyjący w tej rzeczywistości i szukający prawdy.
  To właśnie brak prawdy i jasnych mechanizmów pobudza ludzi do irracjonalnych działań.
  Skoro wiesz kto przyjmuje Komunię Świętą to najprawdopodobniej myślisz o sobie jako o osobie wierzącej w Jezusa Chrystusa i chodzisz do kościoła. Powinnaś wiedzieć, że Chrystusa zamordowali chociaż głównie mówił o miłości do bliźniego i to nie wpłynęło niekorzystnie na rozwój nauki głoszonej przez Syna Bożego.
  Jesteś zwolenniczką cenzury by nie ponosić odpowiedzialności za swoje słowa?
  Odpowiedzialności za słowo musimy się nauczyć. Podawane informacje weryfikuj, a nie szkaluj twórców portalu i nie informuj mnie co Oni myślą podczas przyjmowania Komunii Św.
  Twoja wypowiedź jest niekonsekwentna i środek wpisu zaprzecza wstępowi.

  Portal jest Żarki pl jest największym osiągnięciem społeczeństwa lokalnego w ostatnich 30 latach. Powstał dzięki ludziom myślącym, odważnym i nie zatrudnionym na etacie gminnym i to może wielu boleć, ale takie życie.
  Skup się nie na zamykaniu portalu Żarki.pl tylko wstań z fotele i działaj. Możesz założyć portal bezkrytyczny, pełen miłości i wazeliniarstwa, a na pewno znajdziesz czytelników. Ludzie generalnie nie szukają prawdy tylko informacji wygodnych dla siebie. Masz duże szanse na sukces.

  17
  2
 22. Życzliwa pisze:

  Bardzo trafna wypowiedź. Zgadzam się w 100%.

  10
  0
 23. PRAWDA pisze:

  ciekawe czy się wreszcie dowiemy czy exs Pani dr ma zastępcę czy nie w tej szkole bo nigdzie nic nie można znaleś

  11
  1
 24. Aaa pisze:

  Kto wie, co na sesji było?

  10
  1
 25. oświecony pisze:

  bardzo ciekawa sesja była. płomienne mowy o spotykaniu się, rozmawianiu, mówieniu co się nie podoba (przecież nikt nikogo nie straszy, nie sabotuje- ok 7 minuta) że przecież można mieć inne zdanie!?!?!? część radnych wzieła sobie do serca bo chyba pierwszy raz w historii nie zagłosowali po myśli…. i poparli wniosek jedynego radnego opozycji!!!! (brawo, panie Maślankiewicz) niesmowite!!!!! chyba sami są zaskoczeni!?!?!!? a radna Bernacka od razu dziś odczuła chęć dialogu z władzą(ok34 minuty) ciekawe czy wcześniej podpadła czy dopiero dzisiaj??????

  22
  3
  • Love and stupid pisze:

   Szanowny Pan burmistrz teraz na temat hejtu się wypowiada gdy dotyczy to władzy. Szkoda ze hejt w realu Pana nie interesuje.

   12
   1
 26. Emeryt pisze:

  Oświecony proszę podpowiedz mi jak mogę obejrzeć dzisiejszą sesję nadzwyczajną ? Z podpowiedzi wszedłem na stronę Żarki twoje miejsce na jurze , i dalej nie mogę zobaczyć co bym chciał ! Pewnie jestem Zgred ale ta strona jest mało przyjazna ludzią tak może jak ja mało znającą obecne cuda techniki .Slyszalem ,że Urząd Miasta i Gminy ma obowiązek nagrywania Sesji i Komisji które się odbywają co miesiąc ,bądź cześciej .Przepraszam zagalopowałem się to jest raczej pytanie do Urzedu Miasta i Gminy Żarki

  19
  0
 27. oni pisze:

  oni nie wiedzieli za czym głosują Radna Aneta B. to chociaż wie o czym była ta sesja bo nawet nie wiedziała jak ma głosować te za przeproszeniem BARA..Y nie mieli ściągawek nie podnosili łapek a poszli jak burza za słowem Pani Anety dobre te imienne głosowanie .

  14
  6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *