pochmurnie
27°
24°
sobota
Reklama
Policjanci spotkali się z seniorami z gminy Żarki
29 listopada 2023 r. | 10:40
0

Myszkowscy policjanci wspólnie z pracownikami ZUS zorganizowali spotkanie z klubem seniora w Żarkach, które dotyczyło kampanii społecznej "znamy te numery". Nasi seniorzy najczęściej bowiem, z uwagi na swoją łatwowierność i dobre serce, stają się ofiarami złodziei i oszustów.

Na spotkaniu policjanci przekazali seniorom cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz z jakimi zagrożeniami mogą mieć do czynienia na co dzień. Poruszyli, jakie mogą być metody stosowane przez oszustów działających przez telefon, podając się za członka rodziny lub funkcjonariusza policji. Podkreślali jak ważne, jest stosowanie zasady ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami obcymi, które nie zawsze mają uczciwe zamiary. Prelekcje były realizowane w ramach kampanii społecznej pod nazwą #ZnamTeNumery.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, wiele osób zabierało głos i na własnych przykładach wskazywało, jak ważna jest wiedza z zakresu bezpieczeństwa. Seniorzy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania są im potrzebne i powinny być kontynuowane. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *