zachmurzenie duże
14°
13°
sobota
Reklama
Praca w ZUK z “polecenia”?
23 stycznia 2018 r. | 15:09
57

Radni Paweł Labocha i Henryk Świerdza pracują w Zakładzie Usług Komunalnych w Żarkach, który jest bezpośrednio podległy Burmistrzowi Klemensowi Podlejskiemu. Labocha w ZUK-u jest monterem, Świerdza konserwatorem. Oboje radni zostali zatrudnieni w ZUK bez żadnego konkursu, ani też ogłoszenia, ich zatrudnienie było na zasadzie "polecenia" czy też "zlecenia".

Zapytanie w tej sprawie do Klemensa Podlejskiego złożył Pan Dariusz Szlęk.

Pisma znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI57 odpowiedzi na “Praca w ZUK z “polecenia”?”

 1. Wyborca pisze:

  przecież to jasne i logiczne, że Klemens musiał ich gdzieś upchać w zamian za oddanie i wierność

  0
  0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Do pewnych firm potrzebni są na serio fachowcy a tutaj zostali zatrudnieni “kabareciarze”,moim zdaniem obaj Panowie tworzą TANDEM——-udają że ciężko pracują ale Burmistrz oczywiście tego nie widzi bo jest nazbyt oddalony od nich ale za to widzi tych dwojga na Sesjach i Komisjach i ich sowicie wynagradza za głosy oddane po myśli i założeniach Burmistrza. ZUK przez takich niewykwalifikowanych pracowników to generuje straty bo ich praca jest nieefektywna bo oni po prostu nie znają się na tej profesji Jak montera czy konserwatora wysłać po “konopie”—to gdzie oni po to pojadą ? —–Zawsze podróżują parami bo jeden prowadzi pojazd a drugi robi zakupy—-trzeba jakoś zabić wolny pracy/dniówki i tak sobie migrują z nudów parkami. Jak ich się już wyśle po zakup “kolanka” a to znowu zamiast do sklepu to jada do Budynku Gminy i się “kolankują” —spędzając czas pracy na siedzeniu w Budynku Gminy i popychaniu pierdół. Boli mnie to że ja muszę słono płacić za wodę i ścieki a te OBA OBIBOKI mają z moich opłat pensję za leżenie—-oj mnie to boli.

   0
   0
 2. Pl pisze:

  najlepsze jest to że praktycznie wszyscy pracownicy w tej gminie są zatrudnieni z polecenia. Wloncu znalazł się przyslowiowy bat na te układziki. Brawo Panowie

  0
  0
  • zniesmaczony pisze:

   Maz jakies dowody na to co piszesz ???czy tylko podgrzewasz temat,ktory jest bez sensu pod fanatykow !!!!!!!

   0
   0
   • Pl pisze:

    Po co tyle znaków interpunkcji? Brak wykształcenia, oburzenie czy prawda w oczy kole? Ta gmina to istny cyrk, ludzie powstawiani na stanowiska po to by trzymać język za zębami. Dziwi mnie to, ze prokuratura w myszkowie na to wszystko przymyka oko. Może to dzięki temu, ze nasz jakże wspaniały burmistrz wsadził na stanowisko w gminie pewna dziewczynę od Pana Zacharjasza?
    Ręka rękę myje, ale wszystko jest do czasu . Pan Panie Burmistrzu, uwarzaj Pan co Pan mówisz i komu po przysłowiowej setce, niestety alkohol bywa zgubny jak to mówią.

    0
    0
   • Pl pisze:

    A wy ludzie otwórzcie oczy, bo pieniądze z podatków , które wy placicie i które idą do gminy, są rozrzucane na prawo i lewo. To ze za cześć pieniędzy jest coś robione to może 1/10 wszystkich funduszy, reszta jest rozrzucana jak gnój po polu a wy tego nie widzicie, ktoś wam próbuje jeszcze te oczy jakoś otworzyć a wy na to jesteście ślepi, myślicie ze to nienawiść do kogoś..
    chyba ze wszyscy mieszkańcy gminy żarki mają już syndrom sztokholmski..?

    0
    0
    • Julian pisze:

     Pl masz rację,cierpimy z pewnością na syndrom sztokholmski 50 latkowie,60 latkowie byliśmy wychowywani w takim a nie innym ustroju .Przed władzą zawsze oficjalnie był respekt ,bo ludzie nie chcieli mieć kłopotów . Z tąd też przyzwyczajenia ,że pan Burmistrz ma zawsze rację -oficjalnie tak było . W domach miedzy sobą można było wyrazić swoje niezadowolenie. A do poddaństwa władza szybko się tutaj przyzwyczaiła.Przepraszam ,że może tak składnie i ładnie nie napisałem jak Pan ,ale popieram Pana wpis .

     0
     0
     • bruno pisze:

      A kto broni ci isc na sesje i powiedziec co cie boli, z czym sie nie zgadzasz.Zwalanie na jakies syndromy z 60 lat to totalna bzdura.

      0
      0
    • zniesmaczony pisze:

     Bardzo prosze o wyliczenie tej 1/10 gdzie jak to wyliczone zostalo???

     0
     0
    • Antoni M. pisze:

     A ja mam oczy szeroko zamknięte !

     0
     0
   • Pl pisze:

    Propo, zniesmaczony, mówisz ze artykuły bez sensu, pod fanatyków.. to po co tu jesteś ? Idź dalej burmistrza smerać po jajkach i dziękuj mu za to jaki jest dobry, nie pozdrawiam 🙂

    0
    0
   • gadułka pisze:

    Zniesmaczony,nie prowokój,bo jak zacznę stukać moimi hybrydowymi pazurkami po klawiaturce wyjaśniając mechanizm zatrudniania to mi sie połamia.A fanatyków to se poszukaj w Azji

    0
    0
   • Dariusz Szlęk pisze:

    Akurat mam na to dowody i nagrania i podaj maila do siebie to ci prześlę bo mam takie prawo bo to są osoby publiczne.Czym ty jesteś człowieku zniesmaczony ? Ja nie mam zamiaru sponsorować i płacić partaczom . Śmieszne to jest ale chyba wiadomo wszystkim zainteresowanym że obecny Radny Labocha z KOTOWIC będąc Sołtysem —został zatrudniony do ZUK w pewnym celu—misji ,gdzie miał za zadanie doprowadzić do wyeliminowania Radnego ,który to był strasznie niewygodnym Radnym dla obecnego i poprzedniego Burmistrza a Labocha ma potężną rodzinę w Kotowicach więc —-strategia wypaliła–wojna podjazdowa. Panie Burmistrzu ale oporni Ludzie z Zaborza wracają jak KARMA,znowu Burmistrzu Podlejski masz Pan osobę oporną z Zaborza i tez jest Radnym a ja na dodatek też lubię Zaborze i będę im pomagał w tym Zaborzu.

    0
    0
 3. krycze gniazdo34 pisze:

  Dużo bym tu musił pisać na temat waszego Burmistrza i tego Radnego Kotowic[ dzień dobry jestem Radny Kotowic tak się tutułuje imprezując u nas w ośrodku ] byli teraz niedawno u nas i jeszcze jeden Kotowski sołtys bawią się na całego
  Lubią się .

  0
  0
  • Lexykon pisze:

   Do Pana Dariusza – myli się Pan pisząc,że pracodawca musi wypłacić wynagrodzenie jak pracownik-radny był na sesji czy komisji.Pracodawca ma TYLKO obowiązek zwolnic od pracy zawodowej pracownika -radnego.Dieta jest rekompensatą za utracone wynagrodzenie.

   0
   0
 4. Julian pisze:

  No właśnie należy wyjaśnić za co Radnym przysługuje Dieta . Jest to logiczne ,że jeżeli ja zwalniam pracownika w mojej prywatnej firmie z obowiązku pracy w danym dniu -to mu nie zapłacę .Ustawa obliguje mnie do tego,że mam obowiązek ustawowy go zwolnić na czas Sesji,Komisji na podstawie zaświadczenia z odpowiedniego Urzędu . Za utracone zarobki w mojej firmie pracownikowi wypłaci dany Urząd . Proszę zwrócić uwagę na pismo z ZUK, że na czas Sesji i Komisji panowie Labocha i Świerdza biorą urlop lub wolne za NADGODZINY Poza Emerytami proszę sprawdzić wszystkich Radnych .

  0
  0
 5. Grześ pisze:

  Najlepiej żeby do tej gminy przyszli sami obcy. Bo tu każdy z kimś rodzina, brat, swat, siostra i ciotka. Dzieci pracowników gminy, szkół, wodociągów, domu kultury i wszystkich innych przedsiębiorców realizujących usług lokalnie już dzisiaj się pakujcie i wyjedzajcie, bo nie możecie tu pracować. Nikt przecież nie uwierzy, że sobie coś zawdzieczacie. Zawsze będziecie podejrzani, ze wszystko zescie sobie zalatwili, kupili. Wyjedzajcie, bo ludzie na portalu anonimowi Was wykonczą. Jak to łatwo rozbija się lokalna społeczność. Pluje się na innych. Radni wygrali w wyborach, ktoś postawili na nich, dał im głos. Ktoś im zaufał. Zaufał czyli miał podstawy, zna ich. W wyborach nie decyduje wykształcenie, zawód, doktorat. Decyduje to, jak ktoś odbierany lokalnie. Może być monter, ktoś kto na co dzień czyści Wam rury, może być osoba po podstawowce, może nie zawsze potrafi się wyslowic, może nawet nie mieć odwagi w wystąpieniach publicznych, jakac sie przy czytaniu, ale oni sa tacy, jak wielu z Was w gminie. Wszyscy tu jesteście doktorami, prawnikami lub ekspertami świetnie piszącym pisma? Obytymi z kamera mikrofonem i hejtem?

  0
  0
  • Julian pisze:

   Pani Kasiu proszę nie powoływać się na rożne zawody,ludzi którzy codziennie ciężko pracują na swój Byt .Każdy z Nas orze jak może .Kazdego z Nas to jest wybór ,kolej życia,przeznaczenie .Proszę nie usprawiedliwiać Włodarzy tego Urzędu Miastai Gminy Żarki

   0
   0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Aleś namieszał tym wpisem i kto takie bzdury ci podsunął do publikacji. Rozumiem że Radny Świerdza robi show na Sesjach i Komisjach ale ty pisz z rozsądkiem bo nikt tu nikogo nie tępi,weź ty myśl logicznie. Portal przynosi tobie wiedzę i fakty a ty masz się z tym zapoznać i wnioski wyciągnąć. Idź GRZESIU do lekarza a lekarz to hydraulik to co wtedy będzie ? Weź ty bądź rozsądny mi i nie rób siary.

   0
   0
 6. Hadziuk pisze:

  Następny ,z ciepłej,bezpiecznej posadki się odezwał: Grzesiu

  0
  0
 7. kolega z pracy pisze:

  co wy chcecie w ZUK czeba mieć szkołę żeby tak tak pracować jak nasi radni
  https://youtu.be/eLreU92rApo

  0
  0
 8. Julian pisze:

  Na tym portalu to tą Gminę można zgnoić na całą Polskę i dalej ,głupi żart ! -nie pozwólmy na to

  0
  0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Weź i zaprotestuj a najlepiej na Sesji 26 stycznia 2018 roku o 9.00 AM,ZAPRASZAMY CIĘ TO SIĘ WYSŁOWISZ PRZED KAMERĄ, albo pisz petycję ,tylko szczerze nie wiem do kogo ?—–może PREZESA.

   0
   0
 9. Julian pisze:

  Nie pozwólmy na To -Nie zasługujemy na to

  0
  0
 10. Julian pisze:

  Czas na ZMIANY

  0
  0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Julian ——-tylko zmiany bo jest monotonia i korupcja przez duże “K” a “K”—–źle się wszystkim kojarzy z tej,tej Gminy Jurajskiej.

   0
   0
 11. bruno pisze:

  Nie przesadzaj z ta cala Polska i tym kretynskim portalem .Bo jeszcze robin pomysli ze jest ogolno polski i pojedzie do sejmu siac zamieszanie .Mysle ze radni ktorych robin tak bardzo ceni ostanio powinni zainwestowac i swojego nowego menagera zabrac do konopisk na zakupy.Bo takie gwiazdy gminne jak ci panowie nie powinien reprezetowac sufler ubrany niczym kark na wieskiej dyskotece .

  0
  0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Lubię ludzi wszystkich,wszędzie się dobrze czuję,dyskoteki uwielbiam ale bardziej ceniłem Wiejskie Zabawy i dobrze się na nich czułem.bruno pokaż swoje zdjęcie a widownia szybko cię opisze ? —–chyba że masz jaskrawą fryzurę i nie chcesz zaświecić na tym portalu ,którego nie nawidzisz——pisz odnośnie artykułu a nie pisz o mnie,pisz o Świerdzy i Labosze i odnoś się do artykułu ty skończony tłumanie.Uważaj jak piszesz o “karkach” ,bo ty na serio możesz kogoś obrazić ? Odpowiadałem już że u mnie w domu się nie przelewa i skorzystam z każdej formy pomocy.

   0
   0
 12. Julian pisze:

  Pani Katarzyno ,Panie Burmistrzu !—to bardzo wielki wstyd chować się i nie odpowiadać na zarzuty Mieszkańców

  0
  0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Kto ma cenzurę——to jego portal ginie i tak jak w Gminie Żarki —–Burmistrz Podlejski nie odpowiada na zadawane pytania na piśmie,słownie i z nagrań Sesyjnych—–nabrali wody w usta albo myślą że są w Epoce Kina Niemego. Pani Rzecznik totalnie ignoruje wpisy na stronie Gminnej i nie dopuszcza do publikacji bo jakby moje chociaż ze 2 wpisy dopuściła z zamrażarki komentarzy gminnych to chyba by straciła stanowisko Rzecznika za brak lojalności——paskudna cenzura—-do CHIN przenieść tą oficjalną stronę Gminną.

   0
   0
 13. Julian pisze:

  No w tej chwili to nie wiadomo kog się bać przyjaciela czy Wroga

  0
  0
 14. Dariusz Szlęk pisze:

  Julian ty mi się nie bój są od tego organy ścigania i prokuratura a mam nadzieję że swoimi wpisami nie kierujesz i piszesz tak żeby to wykazać że to ja pod tym pseudo ” Julian” robiłem wpisy bo by to było nie fer z twojej strony ?

  0
  0
 15. Dariusz Szlęk pisze:

  Julian mam nadzieję że wpisy robisz po trzeźwemu bo głupot troszkę namalowałeś że tak sobie myślę że cię troszkę zmogło i widzę że spać nie możesz.

  0
  0
 16. Dariusz Szlęk pisze:

  Piszesz—–NIE PIJ———choćbyś był WŁODARZEM——NIE PIJ———-bo to się źle kończy.

  0
  0
 17. Pchełka pisze:

  E jakaś pomyłka wystąpila Pan Zachariasz to Sędzia naszego Sądu w Myszkowie .

  0
  0
 18. moniaKK pisze:

  Panie Kocur my wszyscy w urzędze wiemy i starsi kadrą jak i młodzi , a Ty nie wiesz wstyd …………………… mieszkając w naszej Gminie.

  0
  0
 19. Kocur pisze:

  Tak się zirytowałem ,że nikt mi nie chce odpowiedzieć,że machnąłem łapką i mleczko mi się z miseczki wylało.

  0
  0
 20. moniaKK pisze:

  Pan Panie Kocur powinien Pan wiedzieć co to za dziewczyna czy raczej Pani w naszym urzędzie , jak nie to niech Pan się domyśli , albo zapyta kolegi który wszystko mówi po tzw secie jak to ktoś napisał. Uwaga na mleczko , aby nie wyskoczyło .

  0
  0
 21. Werty pisze:

  Przecież monter Labocha to klucza żabki w rękach nie potrafi trzymać a co dopiero wodomierz wymienić czy usunąć jakąś awarię na sieci masakra.

  0
  0
 22. bezstronna pisze:

  Panie Szlek może Pan zmienić gmine i nie płacić tutaj na tzw “nierobów”, rozniecił Pan ogień moze ma Pan jakiś prywatny żal,niewiem nieukrywajmy że każdy z nas jak by miał okazję lub będzie ja kiedyś miał to skorzysta każdy z nas taki jest a boli to ze komuś się udało Ktoś tu pisze ze nie umieją tego czy tamtego to kto tam robi te awarie? co do radnego z Zaborza też ma grzechy na sumieniu ma dobrych pajaców którymi da sie kierować a on sam zjmuje sie…zanim kogoś obrzucimy błotem to pomyślmy czy my mając możliwość nie zrobimy tego czy tamtego a jak jest w naszym rządzie? inaczej?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *