zachmurzenie duże
19°
18°
czwartek
Reklama
Problem byłych uczniów ZS w Żarkach
23 kwietnia 2018 r. | 13:49
73

Do bardzo dziwnej sytuacji doszło w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach. Przez wprowadzenie w błąd przez wicedyrektora tej placówki, część uczniów nie zostanie dopuszczonych do egzaminu maturalnego poprawkowego z matematyki. Pewnie większość z Was pamięta sytuację z 2016 roku i unieważnienie przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie wyników egzaminu z matematyki dla 29. uczniów, którzy popełnili ten sam błąd w jednym zadaniu. Egzamin został unieważniony, a znaczna część z tych uczniów zdawała go jeszcze raz w 2017 roku.

Niestety, niektórzy z nich nie zdali tego egzaminu, zapowiadając przy tym ponowne podejście do egzaminu maturalnego z matematyki w 2018 roku. Aby przystąpić do egzaminu maturalnego trzeci raz, należy wypełnić stosowną deklarację, opłacić egzamin (50 zł) i za pośrednictwem szkoły przesłać deklarację do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

Co najmniej sześcioro uczniów tak chciało zrobić. I zrobiło, ale nie uiściło opłaty 50 zł za ten egzamin. Wszystko przez to, że w błąd wprowadziła ich wicedyrektor szkoły, która stwierdziła, że takiej opłaty nie muszą ponosić, mimo deklaracji jej wniesienia. Jakież było ich zdziwienie, gdy dowiedzieli się, że właśnie przez brak stosownej opłaty, ich nazwiska nie znalazły się na liście osób dopuszczonych do egzaminu maturalnego poprawkowego.

W szkole doszło do awantury. Kilka tygodni temu, jeden z uczniów napisał skargę w tej sprawie do Śląskiego Kuratorium Oświaty, której treść znajdziecie poniżej.

Podejście dyrekcji Zespołu Szkół w Żarkach jest dla mnie niezrozumiałe. Zamiast pomóc tym uczniom, przyznać się do błędu i spróbować wziąć winę na siebie, ta milczy. Dyrektor ZS w Żarkach Mariola Piątek odmówił mi komentarza w tej sprawie. Co innego Śląskie Kuratorium Oświaty oraz Starostwo Powiatowe w Myszkowie, którzy obiecali zająć się tym tematem.

Podobnie Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie, która obiecała, że postara się pomóc, jednak nie ma żadnych środków prawnych, by dopuścić abiturientów ZS w Żarkach do egzaminu. Wszystko przez brak opłaty za egzamin poprawkowy. Poprosiła, by "poszkodowani" uczniowie napisali do nich pismo wyjaśniające.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKI73 odpowiedzi na “Problem byłych uczniów ZS w Żarkach”

 1. Genowefa pisze:

  W głowie się nie mieści co dzieje się w tym mieście

  24
  7
 2. Wyborca pisze:

  na wprowadzenie w błąd przez dyrektorkę są odpowiednie paragrafy trzeba to wykorzystać

  27
  6
  • Luiza pisze:

   A może trzeba było za pierwszym razem tak perfidnie nie ściągać na maturze, to całej tej sprawy by nie było ….. a wicedyrektorka po prostu źle zinterpretowała przepisy i tyle w temacie.

   12
   23
   • Wyborca 2 pisze:

    Jak normalny śmiertelnik żle zinterpretuje przepisy to go zaraz zrobią przestępcą ,albo za to ma paragraf, albo kary finansowe . Urzędnik jak się pomyli to bez żadnych konsekwencji uchodzi im to na sucho, ewentualnie dostaje naganę w najgorszym razie go zwolnią .I tyle w temacie .

    29
    4
   • LOT pisze:

    może ty majtki za winklem ściągasz KRETYNKO co ?

    0
    0
 3. hen000tai pisze:

  Nie przychodźcie do tej szkoły, tyle wam powiem xd

  42
  10
 4. bruno pisze:

  Wystarczy udać się do adwokata i z powództwa cywilnego wnieść sprawę do Sądu przeciwko Pani dyrektor. Pani dyrektor za takie zaniedbanie powinna się pożegnać z pracą w owej placówce.
  Takie numery tylko w ŻARKACH .

  31
  8
 5. Wyborca 2 pisze:

  Co na To Bruno? Chyba dzisiaj bardzo zajęty ?

  17
  3
 6. Mieszkaniec pisze:

  To co ta banda podłych babsztyli wyprawia w tej szkole woła o pomstę do nieba jak tak dalej pójdzie to nic tylko zamknąć ten burdel, i co ta młodzież straci kolejny rok? To takie skazywanie ich już na starcie na porażkę… w jakim podłym kraju żyjemy, w otoczeniu jeszcze bardziej podłych ludzi to jest przykre

  23
  7
 7. Marcin Labocha pisze:

  Dlaczego dyrekcja nie próbowała pomoc tym uczniom? Sprawa ewidentnie dla kuratorium oświaty.

  29
  4
 8. Duży bob pisze:

  Dzieża i wszystko jasne nie potrafi zapanować nad swoimi obowiązkami ale z koszeniem wypłaty nie ma problemów 😉 może powinna zmienić stanowisko do instytucji na przeciwko?

  32
  5
 9. Wyborca 2 pisze:

  JAKI PAN TAKI KRAM

  14
  4
 10. Anonim pisze:

  Kolejna sprawa jest podejście dyrekcji do uczniów. W klasie informatycznej nie ma nauczyciela dosłownie od października, był raptem miesiąc potem chyba go zwolnili. Do tej pory nie ma nauczyciela który specjalizuje się w bazach danych, informatyce rozszerzonej, a egzamin już w czerwcu—e13. Przez ten cały czas same zastępstwa. A pani dyrektor raz wspomniała że nie może znaleźć
  dobrego nauczyciela bo trudno i wszyscy już mają etat. Ciekawe jak się wytłumaczą jak 30 osób nie zda na pierwszej sesji.

  29
  7
 11. Eddie pisze:

  Powiedzmy sobie szczerze tam jest niewielu dobrych nauczycieli a ci co trzymają poziom to jednostki… reszta to pajace, którzy swoją prace traktują jak poczekalnie do emerytury.

  23
  4
 12. Eddie pisze:

  Ale czego oczekiwać od nauczycieli skoro przykładem dla nich jest pani dyrektor i wice dyrektor dwie tępe dzidy

  29
  3
 13. bruno pisze:

  Za Gryzika i Cuglewskiego to była fajna szkoła aż miło powspominać . Nie raz od św pamięci Gryzikowej w ucho się dostało . Hehehe fajne czasy to były .

  10
  5
 14. adamn pisze:

  Panie burmistrzu, taka szkoła, taki poziom nauczycieli, żenujące zaniedbania, nieradzenie sobie z najprostszymi procedurami, prostactwo dyrektorki, która nie potrafi postarać się o przyzwoity chociaż poziom nauczania ani przygotować i przeprowadzić matury.Kto się uczy w tej szkole. Najsłabsi z całego powiatu. Nie wystarczy pomalować elewacji budynku, by robić wrażenie że się o nią dba. Poza tym kto tam uczy – absolwenci wieczorowej WSP. Hańba dla Żarek. Coś z ty trzeba zrobić

  17
  5
  • Miły pan pisze:

   Siedź tak sobie nie dorozwoju pewno po jedynce i się nie odzywaj przygłupie ?

   9
   10
  • LOT pisze:

   a podleski to co ????? wykształcenie zdobył za masło i jajka ? podpytajcie go czemu nie pracuje w swoim fachu a stuka mieszkańców z podatków co ?

   0
   0
 15. XYZ pisze:

  Drodzy Państwo, miałem wątpliwą przyjemność uczyć się w tej szkole, czego będę żałować do końca życia. Pisałem również maturę w 2016 roku, samodzielnie, którą zdałem. Najbardziej utkwił mi w pamięć moment chwilę przed maturą z matematyki, kiedy to Szanowna Pani Dyrektor podeszła do grupy uczniów ze słowami, że nie będzie u nas CKE i dosłownie cytując: “wiecie, co robić”. Owszem, uczniowie wiedzieli. Zresztą nie tylko uczniowie… Prawda jest taka, że maturę unieważniono tym, którzy na to nie zasługiwali, a znaleźli się w tym gronie nieszczęśników albo przez przypadek albo pechowo. Połowa uczniów miała telefony, ściągi latały po całej sali. Jednakże co jest najbardziej niesprawiedliwe to to, że ci, którzy kompletnie nic nie umieli, ledwo zaliczyli matematykę, zdali maturę na 80-90%. Szczęście? Nie, pomoc osób trzecich. I to właśnie tym osobom matury nie unieważniono. Mimo wszystko uważam, że to wina dyrekcji, iż jawnie dała przyzwolenie na ściąganie i powinna ponieść za to konsekwencje. Tak samo w tym przypadku opisywanym powyżej. Jeden błąd można wybaczyć, ale kilka rażących błędów kosztem uczniów? Przez takie czynniki ta szkoła jest jedną wielką porażką, którą odradzam każdemu.

  29
  6
 16. Antyadamin pisze:

  Najpierw sprawdź, kto zarządza szkołą, a potem zgłaszam pretensje pod właściwy adres, i nie będzie to ani burmistrz ani urząd miasta. Brakuje elementarnej wiedzy.

  5
  8
 17. ola pisze:

  dlaczego mail jest pisany jako mężczyzna a w deklaracji zaznaczona jest płeć kobieta? autor maila nie wie kim jest?

  6
  12
 18. Enigma pisze:

  Bardzo słuszna uwaga Pani Olu. Autor jest niewiadomej płci?

  3
  10
 19. Wyborca pisze:

  Pudło Gąsior he he. To że coś znajduje się w Żarkach nie znaczy że jest zarządzane przez burmistrza więc pretensje nie w tą stronę. Ale pewnie twoja dobra koleżanka PiSkata k.kier… zajmie się sprawą

  5
  14
 20. Frustracja pisze:

  Nie polecam tej szkoły, jedyne co z niej wyniosłem do depresja i kilka kabli RJ45

  31
  2
 21. Muniek pisze:

  Może panie dyrektorki powinny się zamienić z uczniami miejscami i same napisać maturę? Takie dokształcenie by im nie zaszkodziło.

  17
  2
 22. Krystyna 2348 pisze:

  Do Wyborcy mam zapytanie bo wiadomo że LO w Żarkach zarządza Starostwo a czym zajmuje się Pan J. Grabo….. przecież on jest od szkolnictwa.

  11
  1
 23. wania pisze:

  Kidyś bardzo dobra szkoła za Wolaka ,obecnie należy ją zamknąć bo nie spełnia żadnych norm szkoły średniej.

  13
  1
 24. kasia pisze:

  Tylko udajesz tępa pod publiczke czy naprawde jestes z tych co po trzy razy do matury podchodza ????i oczywiscie oblewają !!!!!!

  3
  12
 25. Edek 320 pisze:

  Ale Jaja

  11
  1
 26. sasiad pisze:

  Pani Dzieża to raczej z polecenia dostała ciepłą posadkę mąż radny w Niegowie układy układziki z byłym wójtem panem M. szybko ukończona wieczorówka przez panią wice dr i posadka jest .

  19
  2
 27. Woźny pisze:

  Już teraz wiem dlaczego kilkanaście dni wcześniej nikt nie był w stanie wymienić nazwiska jednego pochwały godnego nauczyciela pracującego w Żarkach. Krystanowski przewraca się pewnie w grobie widząc z góry jaki rynsztok zrobiono z Jego szkoły.

  12
  7
 28. Rowerzysta - turysta pisze:

  Wiadomość z oficjalnej strony Urzędu Miasta

  Dziwnie nic nie można się dowiedzieć o kadrze – absolwentach Wsparcia Seksualnego Politechniki w Częstochowie i osiągach uczniów w nauce.

  Dni otwarte w Zespole Szkół im. T. Kościuszki.

  Strona główna » Aktualności » Dni otwarte w Zespole Szkół im. T. Kościuszki.

  wielkość tekstu:A | A | A

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW NA DNI OTWARTE NASZEJ SZKOŁY W DN. 23.04.2018 R.W GODZ. 9.00-14.00. BĘDZIE MOŻNA:
  • OBEJRZEĆ SZKOŁĘ I NOWOCZESNE PRACOWNIE ZAWODOWE: INFORMATYCZNE, HOTELARSKIE, GASTRONOMICZNE, REKLAMOWE
  • SPRÓBOWAĆ KAWY I NIESPODZIANEK PRZYRZĄDZANYCH PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW
  • ROZEGRAĆ MECZ ROBOTAMI
  • ZROBIĆ PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE – FOTOBUDKA
  • OBEJRZEĆ PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE
  • UCZESTNICZYĆ W POKAZACH KULINARNYCH
  • POKAZ GIER KOMPUTEROWYCH

  Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

  http://www.zs-zarki.edu.pl

  3
  10
 29. Jolanta pisze:

  należy się licznie wybrać na te dni otwarte i w sposób otwarty poruszyć tematy tu tak dokładnie opisane; nic prostszego. Tyle że każdy odważny tylko za komputerem.

  12
  2
 30. Wyborca 2 pisze:

  Tak samo odbije się echem o ścianę , jak być na sesji i przedstawić problem .Te urzędasy wiedzą lepiej co jest dla nas dobre ?

  10
  1
 31. Obywatel pisze:

  Rodzina p. Dzieży nie odpuszcza,zrobią wszystko,żeby jej nie było lepiej niż im.

  3
  4
 32. Woźny pisze:

  Odpowiedzialność Jakuba Alojzego Grabowskiego za dno moralne grona pedagogicznego i poziom nauczania w LO w Żarkach jest oczywista.
  Po pierwsze – jest radnym powiatu. Szkoła podlega bezpośrednio pod powiat czyli pod Dyrektora dyrektorów.
  Po Drugie- gdyby podległe mu podstawówki i gimnazjum prezentowało wysoki poziom nauczania, wówczas uczniowie przychodzący do liceum byliby lepiej przygotowani.
  Zauważcie Państwo pewną zależność:
  Dyrektor Lwowiak kierownik katedry – bardzo wysoki poziom nauczania
  Dyrektorki z ……….. – poziom i praktyki zdawania egzaminów opisane powyżej.
  Po takim numerze z maturami organ założycielski powinien dyrekcję i część nauczycieli wyrzucić na zbity pysk ze szkoły następnego dnia po informacji Komisji z Jaworzna.
  Te Panie chcą by rodzice powierzyli im swoje dzieci za filiżankę kawy, za zdjęcie w foto budce?
  To jest oferta szkoły?
  Za kogo One nas mają
  Trzy tabliczki wiszące na fotografii można zastąpić jedną z dawnego ZDZ tz. SPZ ( dla młodych czytelników objaśniam skrót. Szkolne Przysposobienie Zawodowe, popularnie Szkoła Poszukiwaczy Złota)

  9
  9
  • trelemorele pisze:

   Panie Woźny odwołujesz się Pan ciągle do zamierzchłych czasów. Realia się zmieniły. Z pańskich wypowiedzi wynika jasno, że nie masz Pan pojęcia o współczesnych dzieciakach. Szkoła to jedno a cała reszta ma niesamowity wpływ na wyniki w nauce. Nie będę się rozpisywał bo i tak pewnie nic z tego do Pana nie trafi, trzeba by mieć nastoletnie dziecko, żeby zrozumieć. Ojciec nastolatka się kłania.

   6
   6
  • Ed pisze:

   Panie Krzysztofie co Pan tu robi?

   9
   0
 33. wania pisze:

  Nowa elewacja,fasada a w środku stara ,czerwona pajęczna kumotrów nierobów domagających się podwyżek.

  10
  2
 34. Herb pisze:

  Ten materiał nie jest o szkole w Żarkach. Na ścianie to nie jest herb Żarek

  3
  5
 35. Ed pisze:

  By się wzięły za robotę nauczyciele zamiast się obijać

  12
  5
 36. Ed pisze:

  Nie polecam tej szkoły, nie ma nauczycieli od przedmiotów zawodowych i co chwile mamy zastepstwa

  21
  2
 37. Woźny pisze:

  Odwołuję się nie do zamierzchłych czasów tylko do wspaniałej historii w której szkoła była wyśmienitą placówką. Mądry równa do lepszego, głupiec i leń do gorszego, bo wydaje mu się wtedy, że jeszcze nie jest z nim tak źle i daje mu to dobre samopoczucie. Na wytłumaczenie takiego postępowania wymyśla mnóstwo powodów.
  Przed szkołą i w trakcie szkoły jest rodzina. Tak to już jest, że dzieci z rodzin szlachetnych osiągają więcej niż potomkowie zjadaczy papki telenoweli i smakoszy monopolu,( ponad 7 mln zł w ubiegłym roku w gminie wydane na wyroby spirytusowe. dane z tego portalu). Możesz dalej tak myśleć i poślij swoich nastolatków do opisywanej szkoły. Jak dadzą ściągi to i maturę dobrze napiszą. Musisz jedynie postarać się by Twoje dziecko ściągę dostało jako pierwsze. Gdy będzie w następnej kolejności ktoś celowo lub nieumyślnie zrobi błąd puszczając dalej rozwiązanie i będzie powtórka z 2016r.
  Z ogłoszenia o dniach otwartych powinienem się dowiedzieć jakie są zajęcia dodatkowe, koła zainteresowań, organizacje patriotyczne. udział uczniów w olimpiadach przedmiotowych itp.
  Dyrekcja chyba pomyliła szkołę z kawiarnią.

  9
  6
  • trelemorele pisze:

   Niestety odwołuje się Pan do zamierzchłych czasów, w których wykształcenie średnie się liczyło. To czasy, w których studia kończyli nieliczni a o maturze marzyć wielu tylko mogło. Tak pewnie by było, gdyby ułamek dzieciaków miał możliwość kontynuowania nauki w liceum a z tego nieliczni mogliby ukończyć uczelnię wyższe. Dziś każdy rodzic, każdy dzieciak bez względu na predyspozycje wychodzi z założenia, że studia wyższe to “pikuś” i każdy skończyć je może……niestety o poziomie szkoły decydują przede wszystkim nauczani. Nawet najlepszy belfer z pustego w próżne nie naleje.

   9
   4
  • Biała pisze:

   Rozwiń proszę wątek”dzieci z rodzin szlachetnych” i może jakieś nazwiska ?

   5
   5
 38. Woźny pisze:

  Frak dobrze leży dopiero na trzecim pokoleniu.

  Na tym stwierdzeniu mógłbym zakończyć odpowiedź na Twoje Pytanie.
  Rodzina szlachetna to taka, której celem wszystkich swoich działań nie jest zaspokojenie podstawowych potrzeb egzystencjalnych. Nie interesują ich drobne kanty, kumoterstwo, nepotyzm itp. Mająca szerokie horyzonty myślowe, dużą wiedzę humanistyczną, ogólna, dbają o dobro wspólne itp. (ten portal wbrew pozorom dużo robi w dobrym kierunku). Ktoś na tym portalu pisał np o frekwencją na spotkaniach z historią prowadzoną przez Pana Tabakę

  Nazwiska- i tu jest problem przecież nie znam osobiście wszystkich mieszkańców. Z całą odpowiedzialnością mogę wymienić rodzinę śp Dziewałtowskich. Żyjący mają jeszcze czas się wykazać. Chcesz więcej nazwisk to poczytaj sobie w jakich rodzinach wyrastali ludzie o których pamięta historia. Mamy np. pomnik Tadeusza Kościuszki, poczytaj o jego domu rodzinnym, o spotkaniach wieczornych i rozmowach o Polsce.. Niestety na zachwaszczonym polu dobry plon nigdy nie wyrośnie i tak jest również wśród ludzi. Co ja mogę poradzić, nie mamy ludzi z Żarek szczególnie zasłużonych. tutaj mogę się mylić, czekam na informację. By tacy byli musi się zmienić świadomość społeczna, a na to chyba trzy pokolenia nawet zbyt mało. Z mentalności chłopa pańszczyźnianego i homo sowietikus do społeczeństwa (głównie protestanckiego) budujące potęgę USA droga długa i wyboista.

  Do Trelemorele – Niestety o zatrudnionych nauczycielach, ich absencji, podejściu do wykonywanych obowiązków nauczani nie decydują. Oczywiście najważniejszy jest cel działanie każdej firmy, to jemu się podporządkowuje bieżącą działalność.
  Mimo tych czynników o których Pan pisze są szkoły plasujące się wysoko w rankingach i odsetek absolwentów dostających się na państwowe dzienne studia jest bardzo wysoki.

  Jeżeli misją naszego liceum jest wypuszczenie w świat maksymalnej ilości maturzystów to sprawa wygląda całkiem inaczej tz tak jak wygląda.
  Przyjmujemy każdego, kto złożył papiery wcześniej wypijając kawę na dniu otwartym. Przez 3 lub 4 lata nic nie uczymy ( od jesieni nie ma nauczyciela od informatyki w klasie informatycznej). Na koniec na maturze rozdajemy ściągi i szafa gra.
  Gdy zaliczymy wpadkę jak 2016 roku to ogłosimy zgodnie z Pana teorią, że trafił się wyjątkowy rocznik tępych dzid i nic nie dało się zrobić. Tak wyprodukowani absolwenci będą uczyć kolejne pokolenia, pracować w urzędach a Pani Biała będzie pytała kto to jest człowiek szlachetny.

  12
  3
 39. Wyborca 2 pisze:

  Bardzo dobry wpis

  10
  3
 40. bejbe pisze:

  Wpis bzdurny! pełen pogardy dla przeciętnego mieszkańca Żarek. Począwszy od stwierdzenia, że frak leży dobrze dopiero w trzecim pokoleniu. Może należało cytat parafrazować i napisać tak, jak powiedział jeden z polityków : “garnitur na chamie leży dobrze dopiero w trzecim pokoleniu”. Wpis pełen pychy i pogardy! Osobnik, który nie wychowuje na naszym terenie dzieci, sam od dawna tutaj nie mieszka wypowiada się w imieniu mieszkańców Żarek używając bardzo często zaimka my…słowotok, brak znajomości realiów. Mąciwoda i wodolej z Pana….choć elokwentny.

  3
  6
 41. Były uczeń pisze:

  Na maturze w 2016 wolno było ściągać. Oczywiście za przyzwoleniem dyrekcji i nauczycieli. Nauczyciele sami chodzili między lawkami i podawali ściągi. Widzieli, że uczniowie mieli telefony, bo przecież niektórzy chamsko je wyciągneli na ławkę i robili zdjęcia. Nikomu nie zwrócili uwagi, tylko się uśmiechali. Na sali panowal wielki hałas, nie dało się usłyszeć własnych myśli. A potem zdziwienie, że niektórzy mają unieważnioną maturę. Po takiej akcji powinni wyrzucić na zbity pysk dyrekcje i nauczycieli “pilnujących” na tej maturze. Liceum w tej szkole w ogóle nie powinno istnieć, poziom niższy niż zero. Jestem za ukaraniem winnych nauczycieli oraz zamknięciem liceum!!!

  12
  2
 42. sfuj apsolwent LO 40% pisze:

  To jakiś typ z zewnącz prubuje zakłucić spokuj w naszej gminie! Nie zdradzaj nikumu realiów dzinki kturym u nos jest dobże ciekawym gzie un wychowuje dziecka.

  2
  7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *