zachmurzenie duże
19°
18°
czwartek
Reklama
Śląska biesiada w Kotowicach
12 lipca 2018 r. | 11:29
56

W sobotę w Kotowicach odbędzie się impreza pn. Śląska Biesiada. W programie m.in. kabaret śląski, śląskie szlagiery, czy muzyka disco polo. Oprócz tego, dla dzieci dmuchańce, lody, gofry i pełna gastronomia dla nieco starszych.

Początek imprezy o godz. 16:00.

Program biesiady:
Godz. 16.00 – poświęcenie altany przy Orliku
Godz. 16.15 – konkurs wiedzy o Powiecie Myszkowskim
Godz. 16.30 – Występ Kapeli Raban
Godz. 17.30 – Gwiazda Wieczoru Grzegorz Stasiak z Grupą FEST
Godz. 20.15 – 23.30 – Zabawa pod chmurką – Zespół New Time56 odpowiedzi na “Śląska biesiada w Kotowicach”

 1. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Panie Sołtysie Kot to spotykamy się na festynie w Kotowicach w sobotę na BIESIADZIE—–pozwolę sobie usiąść koło Pana Sołtysa ale nie mam jeszcze kupionych sandał ale myślę że zabawa będzie przednia i się razem pośmiejemy.

  27
  1
 2. bruno pisze:

  Wiesz siedzieć koło ciebie żadna przyjemnosc wręcz odwrotnie !Nie wiem czy pan Kot dostapi tego nie fajnego zaszczytu ale mam nadzieje ze wyciagnie wnioski z tego co o nim piszesz i jakoś cie z tego rozliczy ?Przyjade tam też i będę bacznie obserwował rozwuj sytuaci ?

  5
  25
  • Fanbruna pisze:

   Jedyne co sołtys może wyciągnąć to setkę z kieszeni, która wcześniej wziął w kredyt w sklepie ?
   Oj bruno, przecież nasz sołtys już był rzucany i pomiatany jak ściera do podłogi przez syna Pana Darka, wiec w czym dla niego to miałby być problem ? ?

   23
   5
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Panie Sołtysie Kot ktoś musi pierwszy podać rękę i musi Pan Sołtys przede wszystkim przestać pisać z nicka bruno i temu podobnych nicków obraźliwych wpisów. Chyba że Pan Sołtys w sobotę udaje się na Dni Poraja ale tam wokół dużo jest wody i z tego powodu komary bardzo ale to bardzo kąsają.

   21
   1
   • bruno pisze:

    Darku dzis idac przez Zarki widzialem przewrocony kosz ze smieciami w okolicach parku ,pewnie to wandale .Ale jest szansa na swietny artykul bo zawsze napiszecie czerwonymi literkami ze to wina burmistrza i bedzie weekedowy show i na forum nie bedzie ciszy 🙂 bo cos marnie z publika ludzia to show juz sie przejadlo a ze to malo smaczne to i odbeknac sie nie moze 🙂

    3
    26
    • Ciekawski pisze:

     Ciekawszy temat od koszy w Żarkach jest temat nie wyjaśniony z ,,dyrektor ? Domu Kultury ! Czy ta pani jest z konkursu na to stanowisko ? Artykuł już o niej był ,ale obyło sie to bez żadnych sankcji wobec tej pani Za obecny stan placów zabaw odpowiada ta pani .Ze sprawozdań wynika ,że dość dużo jeździ na służbowym paliwie ,kontroluje podległe świetlice -nie robiąc nic nigdzie ! Burmistrza to jest faworyta ,która nawet ostatnio jeździ na imprezy wraz z nim Wiem ,że można lubić swojego pracownika,ale żeby nie wymagać od niego podstawowych obowiązków za które pobiera nie tak złe wynagrodzenie- a w zamian jest bardzo nieudolnym pracownikiem ! W Urzedzie są już jakies spekulacje dlaczego tak jest ?

     28
     4
     • Ciekawski pisze:

      I co pan/pani bruno na to -dużo czasu było na zastanowienie ,może są dwa bruna ?- ta teza może być ciekawa komu tak bardzo zależy na obronie swojego tyłka i obronie wiadomo kogo ! Ale bruno mylisz się ,bardziej szkodzisz niż pomagasz !

      26
      2
     • lody rzemieślnicze pisze:

      Magda czy ty weszłaś pod stół

      25
      2
     • Ciekawski pisze:

      No i co -ty łajzo bruno -,który jak zaskoczyc panią dyr —to zmień spudniczkę -aby tych baleronkow nie widać było

      21
      2
     • bruno pisze:

      Brunow w gminie jest wiecej jakies 99% a ten jeden to nieudacznicy zyciowi i show meni krzykacze ?

      2
      2
    • Ciekawski pisze:

     Jestem ciekawski i czekam na -odpowiedz

     20
     1
 3. bruno pisze:

  Tego nie wiedziałem ale co się dziwic nie daleko pada jablko od jabloni.?

  2
  19
  • Fanbruna pisze:

   Ty nieuku nawet przysłowia do sytuacji nie potrafisz dostosować, szkołe to Ty omijałeś naprawdę szerokim łukiem, chyba że razem z sołtysem trenowałaliście inne sporty ? ?

   19
   2
  • Jaros pisze:

   To ty Futrzak Zając——miejscowy

   18
   2
 4. bruno pisze:

  widocznie z interpretacja przyslow u ciebie cos nie tak !!

  3
  15
  • Fanbruna pisze:

   A jesli Bruno to P. Królik? ? informatyk powinien wiedzieć że IP nie jest ciężko namierzyć ? ten się śmieje kto się śmieje ostatni ?

   14
   3
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Panie Piotrku K. czy to jest prawdą co napisała osoba komentarz pod nickiem Fanbruna ???

    11
    2
 5. Mieszkaniec pisze:

  Witam mam pytanie czy będzie poświęcona nowa inwestycja na naszym narodowym
  https://i1.jbzdy.pl/contents/2018/07/a36aae47c489e5f253553688e914f591.jpg

  15
  1
 6. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Mam problem Sołtysie Kotowic Panie Kot bo jutro jest już tj.w sobotę festyn w Kotowicach połączony z Biesiadą Śląską i bruno obiecał mi sandałki ale jeszcze mi ich nie dostarczył ??? Wybieram się do SECEMINA po sandałki bo być może będą jakieś regionalne kieleckie a lubię ludzi z kieleckiego bo charakter i działanie mają identyczne jak mieszkańcyJaworznika oczywiście nikomu nie ubliżając ale zawsze trzeba coś mieć w kieszeni tak na wszelki wypadek bo w życiu jest czasami różnie.Pędze do SECEMINA bo mi sklepy zamkną…………….

  15
  2
 7. Mieszkaniec Jaworznik pisze:

  Do kogo nas porównujesz że z nożami chodzimy w kieszeni?Panie D nie ładnie.

  2
  1
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Absolutnie nie miałem zamiaru nikogo urazić z osobna ani ogólnie w tym przypadku mieszkańców miejscowości mojej sąsiedniej a komentarz i w nim zawarty wpis to bardzo proszę potraktować na zasadzie dygresji a nie porównania.Dość często odnosimy się do przeszłości historycznej dla których jest to niewygodne i upokażające jak np.Polski i Polaków gdzie w różnych częściach świata mówi się że Polacy i w Polsce były tworzone obozy śmierci i zagłady Żydów i innych nacji narodowościowych i to jest nieprawdą i strasznie nam jako Polakom takie stwierdzenia przez władnych tego świata dokuczają i szkanują. Natomiast dość często odnosimy się w porównaniach do czasów przeszłych i z dziada pradziada ze słyszenia zostaliśmy nauczeni że poszczególne miejscowości ,wioski słyną z pewnych charakterystycznych cech co je wyróżnia i tak drogi Mieszkańcu Jaworznika że np.mieszkaniec Zawiercia to Ślacorz,Kromołowa to Cielne Jasie, z Mrzygłodu to chyba wiesz jak się nazywa mieszkańców i tak samo z Warszawy,Krakowa ,Poznania i to są jak w życiu codziennym stosowane pseudonimy za które nie trzeba się tak oburzać. Jeszcze raz podkreślam nie było moim celem i założeniem naśmiewać się z kogokolwiek a nie jestem w zwadzie z rzadnym mieszkańcem Jaworznika i łączy mnie z tymi mieszkańcami moim zdaniem przyjaźń bo prowadząc działalność gospodarczą na terenie Kotowic to byli to moi w większości stali klienci praktycznie to każde gospodarstwo domowe z Jaworznika korzystało z moich usług. Nie zapomnę też nigdy pomocy w formie ratowania mojego dobytku w roku 2015 gdzie celowo podpalono przed moją posesją jeden z samochodów gdzie reazem było ich około 8-miu i ktoś chciał wywołać wielki pożar i tym samym moją osobę zastraszyć i moją rodzinę i to właśnie wtedy na miejsce pożaru samochodu w Kotowicach przybyła jako pierwsza OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA Z JAWORZNIKA i to ona opanowała pożar ,który mało brakło aby się mało co nie rozprzestrzenił na następne pojazdy i zabudowania i to właśnie jeszcze raz pragnę złożyć wielkie podziękowania dla STRAŻAKÓW Z OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ Z JAWORZNIKA jak i dla Pana Komendanta HAJDASA za kierowanie i utrzymywanie jednostki OSP w Jaworzniku w pełnej gotowości,mobilności i działaniu w każdej sytuacji z pełnym poświęceniem w ratowaniu życia ,zdrowia,dobytku—–DZIĘKUJĘ. Na marginesie tylko chcę dodać że moja rodzima jednostka OSP w Kotowicach nawet nie załączyła syreny alarmowej ani też nie przyjechała zabezpieczyć miejsca pożaru i dalszego ewentualnie rozprzestrzeniania się tegoż pożaru i tak się to wtedy zadziało na wyraźne polecenie Prezesa OSP w Kotowicach JANA KOTA ,który o pożarze został poinformowany telefonicznie—–rodzima jednostka nie uczestniczyła w akcji gaśniczej ???

   18
   1
 8. bruno pisze:

  Darku co wpis to wpadka i wiecej anty fanow ?No chyba że byles w błogim stanie piszac ten post obrazajacy mieszkancow Jaworznika to jeszcze by szło wytumaczyc.Znam wielu ludzi tej miejscowisci i scyzorykow tam nigdy nie spotkalem ?

  3
  15
  • Mirów Polska pisze:

   Z ciekawostek, bo i w Mirowie też Jaworznik był w pokoleniowej pamięci, a obecnie jeszcze jest w sensie żartobliwym, broń boże nie obraźliwym, traktowany jako “groźny” – co obecnie można pisać tylko z uśmiechem :-), a czego jednak o innych wsiach się nie mówiło. Ale mnie ciekawiło skąd się to wzięło – bo skądś musiało. I być może stąd, że w roku 1906 ze wsi Jaworznik wysiedlono “osoby o wstępnym sprawowaniu” – nie wiem ile, dokąd i z jakiego powodu, ale się dowiem, co oczywiście teraz ma znaczenie tylko historyczne-ciekawostkowe. Natomiast o wysiedlaniu z takiego powodu z innych wsi w naszej okolicy nie spotkałem danych.

   https://szukajwarchiwach.pl/39/1/0/6/2009?q=o+wysiedleniu+ze+wsi+Jaworznik&wynik=1&rpp=15&page=1#tabJednostka

   Myślę, że jakąś formę łączności Jaworznika z Kielcami postanowili utrwalić radni nadając w Jaworzniku ulicę Kielecką 🙂

   17
   1
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Sołtysie weź dziewczynę z sobą i pora jechać do kina, teatru,operę,operetkę lub na występ kabaretu bo ty źle interpretujesz komentarze i jesteś osobą posępną nie znającą dygresji.
   Ja często żartuję i nie było celowym ośmieszanie kogokolwiek a historii nie da się zmienić a ktoś inteligentny odpowiedział ci poniżej.

   13
   1
 9. JNiD pisze:

  Program biesiady:
  Godz. 16.00 – poświęcenie altany przy Orliku.
  Zapytam : Biesiada przy altanie przy Orliku ? Obok KRZYŻA ?
  Godz. 16.30 – Występ Kapeli Raban
  Godz. 17.30 – Gwiazda Wieczoru Grzegorz Stasiak z Grupą FEST
  Godz. 20.15 – 23.30 – Zabawa pod chmurką – Zespół New Time
  Zapytam : czy to ma się odbywać obok KRZYŻA ?

  17
  1
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Tak właśnie postanowił Radny Paweł Labocha no i oczywiście Rada Parafialna w Kotowicach.

   19
   1
   • JNiD pisze:

    OBOWIĄZKIEM KATOLIKA JEST SZANOWANIE KRZYŻA .

    18
    1
    • Marcin pisze:

     To na środku orlika stoi krzyż ? I to wystarczy do wygrania meczu ?
     A tak przy okazji wielu katolików szkaluje krzyż zamiast go szanować.

     6
     11
     • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

      Panie Marcinie niech Pan się nie naśmiewa z Krzyża, Katolików i Wyznawców Wiary Chrześcijańskiej. Póki Pan jest zdrowy, silny i młody to czuje się Pan jak Bógo tj.Młody Bóg ale Pan pamięta że życie lubi płatać figle i raz na wozie a raz pod wozem.

      11
      2
     • Karol pisze:

      Nie bluźnij młody człowieku

      10
      7
     • Katolik pisze:

      Marcin ma rację to Ci sami katolicy nie szanują swoich świętości !!! Boże widzisz i nie grzmisz – jak można święcić altankę ? To jest bałchwochwalstwo , nie trzeba się dziwić ludziom z buszu którzy czczą swoje figurki Bożków ! Helo-tu jest podobno Europa ! Ale takim ciemnym ludem łatwiej się rządzi

      16
      1
 10. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Do Pani Kierownik mgr Zamora Referatu Gospodarki Komunalnej. Szanowna Pani Kierownik chciałem Pani zwrócić uwagę że nie zabezpieczyła Pani należycie dzisiejszej imprezy masowej w Kotowicach. Chciałem Pani zwrócić uwagę że na tyle wyjazdów służbowych po Kotowicach nie zleciła Pani usprzątnięcia kostki brukowej która od dłuższego już czasu zalega koło przystanku autobusowego w Kotowicach nieopodal Przedszkola.
  Pani mgr Zamora w momencie sprzeczki lub zwady na takiej masowej imprezie może dojść do tragedii ???
  Kostka brukowa leży luzem a ostatnio w Katowicach przy Spodku to kibice podczas burd rozebrali duże fragmenty chodników wyjmując kostkę brukową i następnie wykorzystali ją w walce ???
  Może Pani mgr Zamora uruchomi w dniu dzisiejszym Straż Miejską w trosce o bezpieczeństwo uczestników Biesiady Śląskiej bo na takich wsiach to charaktery są niepowtarzalne.
  Ewentualnie jeszcze zdąży Pani zlecić posprzątanie tego terenu podobnie jak Placu Zabaw w Kotowicach i wtedy Pani wystarczyła godzinka do dewastacji urządzeń.

  11
  2
  • Karol pisze:

   Pani Zamora to sołtys wsi Zawada;kierownik od kostki to P.Zamorska !

   11
   0
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Panie Karolu ma Pan rację że nazwisko przekręciłem .No cóż czasami błąd się wkradnie ale Panie Karolu niech Pan pamięta że przed nazwiskiem ma być mgr Zamorska a przy okazji zareklamowaliśmy Sołtys Sołectwa Zawada.

    10
    1
 11. Łukasz pisze:

  W Kotowicach są kulturalni ludzie,I wiedzą jakie ma przeznaczenie kostka brukowa

  2
  13
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Kostka ma uniwersalne przeznaczenie i wszelakiego rodzaju zastosowanie a również Kostka to też nazwisko.

   12
   1
 12. bruno pisze:

  Czyzby ktos obawial sie czegos??moze jeszcze ploty rozebrac bo tez potencjalna bron hehehheheh zenada i totalna glupota hehheheheh

  2
  13
 13. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Łukaszu zapytaj w poniedziałek jak będziesz w SECEMINIE jak szybko mogą zniknąć przęsła ogrodzenia posesji podczas potańcówki.

  11
  2
 14. Ciekawski pisze:

  A Pan Burmistrz przyjechał na imprezę ze swoją Żoną ?

  14
  1
  • Ciekawski pisze:

   Przed kamerą wypowiedział się, że na imprezę do Kotowic przyjechał jako osoba prywatna .Nagrody wręczał już jako Burmistrz

   9
   2
 15. Wasz znajomy pisze:

  ciekawski takich pojebów ze swoimi wpisami to się powinno kastrować – to z kim miał przyjść z twoiom kundziom .

  2
  16
 16. ZGRYWUS pisze:

  Z Magdą

  10
  4
  • SSSM pisze:

   Agdzie obstawa Pana Burmistrza przecięż zawsze jeżdził ze swoimi z gminy ,noi czemu się spóżnił

   13
   2
   • Funijja pisze:

    czemu nie było u nas jak zawsze jeżdzi Pana Jakubka czyli DZIKIEGO przecież przed wyborami to powinien jezdzić a on lubi Kotowice czyżby nie startował na radnego powiatu tylko nasz PAWEŁEK go zastąpi bo Burmistrz bardzo kocha Pawełka L. ciekawe jakie haki ma Pawełek z łukaszkiem na naszego wielkiego przecież nie raz z jednej szklany walili sakę mam propozycję Paweł l. na radnego powiatu [bedzie miał spokój i większą kasę ] a na radnego Kotowic Łukaszek K. to są pewniacy

    14
    2
 17. Mieszkaniec pisze:

  A czy to jest rzeczywiście ” Orlik” wg wymiarów i funkcji , czy tylko boisko wielofunkcyjne ?

  7
  2
 18. Łukasz pisze:

  A ktoś z KOTOWIC NARZEKA?

  2
  8
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   TAK JA NARZEKAM U UBOLEWAM. Dlaczego mój Burmistrz jest łobuzem a przecież ja na niego głosowałem ??? Dlaczego mój Burmistrz skoro ma wykształcenie prawnicze w wypowiedziach przed kamerą kłamie albo nie zna się na prawie ??? Co gorsza mój obecny Radny Labocha na którego głosowałem to też powiela wypowiedzi Burmistrza i je aprobuje czyli kłamie albo co gorsza nie zna prawa Samorządów a już jest Radnym 8 lat i teraz jak Radny Labocha będzie ubiegał się o mandat Radnego Powiatu Myszkowskiego to ja nie chcę takiego Starostwa i Rady bo tam akurat są potrzebne osoby kompetentne. Na dowód zachowania skandalicznego Burmistrza Podlejskiego proszę zapoznać się z materiałem wideo https://youtu.be/dlg3zrWNdgo

   6
   2
 19. Werty pisze:

  Jak zauważyłem na festynie w Kotowicach była kiełbaska darmowa ,trzeba to zrozumieć jako wyborcza za nasze gminne pieniądze .

  14
  2
 20. Łukasz pisze:

  Organizatorzy ,sponsorzy i przedstawiciele byli wyczytani ,nie martw się nie dałeś ani grosza

  2
  14
 21. kufellll pisze:

  piwo jak darmo to dobre a dziś można też bilecik dostac na piwko

  12
  1
 22. Olek pisze:

  Nie ma już kwitów na piwko bo wczoraj sołtys wszystko wyżarł i jeszcze wczoraj zabrakło około drugiej w nocy

  12
  2
  • Karol pisze:

   To ciszy nocnej w Kotowicach z okazji festynu nie było ?

   12
   3
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Straż Miejska w Żarkach pracowała w sobotę 14 lipca na I zmianę czyli Burmistrz nie troszczyt się o bezpieczeństwo uczestników Biesiady Śląskiej i Festynu w Kotowicach a co gorsza że wybryku huligańskiego jakiego dopuścił się Burmistrz Podlejski na Festynie to w świetle prawa jego pracownicy czyli Straż Miejska musiałaby zaaresztować właśnie Burmistrza Podlejskiego za atak i przemoc fizyczną wobec dziennikarza.
    Z informacji jakie otrzymałem od mieszkańców to w sobotę Straż Miejska w Żarkach wokół targowiska karała kupców za złe parkowanie osób ,które przybyły na zakupy na słynne Targowisko.
    Tak Gmina Turystyczna jak nazywa Burmistrz Podlejski wita gości, kupców i turystów —-MANDATAMI ———-?? ? ???

    6
    4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *