zachmurzenie duże
19°
18°
czwartek
Reklama
Więcej patroli policji na drogach
31 marca 2018 r. | 09:42
2

W świąteczny, Wielkanocny weekend do 3 kwietnia, prowadzone będą przez śląską drogówkę działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na naszych drogach. Spodziewany wzmożony ruch, w połączeniu ze zmiennymi warunkami pogodowymi, mogą stanowić dodatkowe utrudnienie dla kierujących.

Przekraczanie dozwolonej prędkości należy do głównych przyczyn wypadków drogowych. Drugim czynnikiem powodującym znaczną ilość tragicznych w skutkach zdarzeń, jest prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Dlatego też w tym świątecznym czasie na terenie całego województwa śląskiego przeprowadzone zostaną działania ukierunkowane na trzeźwość kierujących oraz prędkość prowadzonych przez nich pojazdów. Kierujący spodziewać się mogą nie tylko licznych punktów kontroli prędkości, ale także patroli w nieoznakowanych pojazdach, wyposażonych w wideorejestrator. Podczas działań, prowadzonych przy współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, planowane są kaskadowe pomiary prędkości na całym ciągu drogi krajowej nr 1, która stanowi główny szlak komunikacyjny w naszym kraju na osi północ-południe.

Korzystając z okazji apelujemy do kierujących, aby „śpieszyć się powoli”. Pieszych natomiast prosimy o ostrożność i rozwagę. Zaplanujmy swoje wyjazdy i powroty z takim wyprzedzeniem, które zapewni nam i innym użytkownikom dróg bezpieczne i rodzinne Święta Wielkanocne. /Śląska Policja/2 odpowiedzi na “Więcej patroli policji na drogach”

 1. bruno pisze:

  Pewnie i tak się znajdzie patologia co będzie po spożyciu wsiadać za kierownice. Tego u nas w mieście nie brakuje a od kiedy ma 500+ korzysta z zakupów w monopolowym do woli .

  0
  0
 2. Wasz znajomy pisze:

  Najchętnie wszystkich nie tylko 500+ ale i całych dochodów byś pozbawił.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *