zachmurzenie duże
14°
13°
środa
Reklama
fot. Magazyn Square
Wybory 2018: Burmistrz Podlejski poza pierwszą trójką!
13 listopada 2017 r. | 13:03
10

Zakończył się pierwszy w historii Żarek sondaż przedwyborczy na Burmistrza Żarek. Na rok przed planowanymi wyborami samorządowymi, w sondażu wyborczym wystartowało sześcioro kandydatów oraz alternatywa w postaci "kogoś innego". Przez blisko dwa tygodnie oddaliście łącznie 880 głosów. W przyszłorocznych wyborach na Burmistrza, nie ma zdecydowanego faworyta, jak to było do tej pory. W sondażu zwyciężyła Radna Sejmu Województwa Śląskiego, popierana przez Prawo i Sprawiedliwość - Krystyna Jasińska. Jasińska w przyszłorocznych wyborach uzyskałaby 27,16 proc. poparcia. W drugiej turze w walce o fotel Burmistrza musiałaby zmierzyć się z Andrzejem Lechem, który w sondażu uzyskał 21,14 proc. głosów.

Na trzecim miejscu uplasował się "ktoś inny", czyli kandydat, którego nie wymieniłem w sondażu. Mógłby on liczyć na 18,18 proc. poparcia. Dopiero na czwartej pozycji znalazł się Burmistrz Klemens Podlejski. Jest to z pewnością ogromny cios dla niego i całego urzędu. Być może, gdyby z urzędu nie wychodziły faktury i rozliczenia na nazwisko "Podlejski", Burmistrz mógłby liczyć na znacznie większe poparcie. A tak, na rok przed wyborami, Podlejski dostałby 17,39 proc. głosów i nie znalazłby się w drugiej turze wyborów.

Na 10,23 proc. poparcia może liczyć radny Adam Zamora. Tuż za nim znalazł się radny Andrzej Jakóbczak, który w tej kadencji miał zostać Przewodniczącym Rady. Miał, ale nie został. Jakóbczak w przyszłorocznych wyborach otrzymałby 4,55 proc. głosów. Na ostatnim, siódmym miejscu znalazł się Lucjan Koral z poparciem na poziomie 1,36 proc.

Sondaż wyraźnie pokazuje, że cierpliwość i zaufanie do Burmistrza Klemensa Podlejskiego jest już na wyczerpaniu. Żarki potrzebują zmian i przede wszystkim rozbicia magii nazwiska "Podlejski".

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “Wybory 2018: Burmistrz Podlejski poza pierwszą trójką!”

 1. Wyborca pisze:

  za dużo hałasu na jego temat i później jest taki efekt

  0
  0
 2. Maniano pisze:

  Ja tam zagłosuje na siuraka :p

  0
  0
 3. Agnieszka pisze:

  Ja tez Siurak górą

  0
  0
 4. mentalista pisze:

  ,Witamy w ciemnogrodzie !!!!!!!

  0
  0
 5. Mentalista pisze:

  Ty mentalista, nie podszywaj się pode mnie. Nie możesz wymyślić innego nicka ?

  0
  0
 6. Marcin Labocha pisze:

  Burmistrz sobie nagrabil i będzie musiał się sporo napocic by odzyskać utracone zaufanie

  0
  0
 7. mentalista pisze:

  880 glosow na 10000 tysieczna gmine to faktycznie jest wiarygodne hehehhehe. Biorac pod uwage ze ta strone odwiedza 90 procent przeciwnikow podlejskiego to juz 100 procentowa wiarygodnosc hehehhehe.

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *