bezchmurnie
20°
18°
niedziela
Reklama
Żarki: W 5 lat zlikwidowano 318. firm, a 550. zawiesiło swoją działalność!
03 listopada 2017 r. | 10:41
23

Dlaczego w gminie Żarki nie ma żadnego dużego zakładu, który dałby Mieszkańcom miejsca pracy? Dlaczego za kadencji Burmistrza Klemensa Podlejskiego tyle firm zamknęło lub zawiesiło swoją działalność? Dlaczego na terenie gminy Żarki tak dużo przedsiębiorców ma liczne kontrole z różnych instytucji? Są pytania, na które nie odpowiem. Pewnie większość z Was wiem jaki jest powód. Ale chciałbym przedstawić wam fakty, które były ukrywane przez Urząd Miasta i Gminy w Żarkach. Mimo wniosku, nie chcieli mi udostępnić tych danych. Teraz już wiem dlaczego.

Od 1 stycznia 2012 roku do 1 listopada 2017 roku w gminie Żarki zamknęło się 318. przedsiębiorstw, a 550. zawiesiło swoją działalność. Zastanówcie się, dlaczego? Dlaczego gmina Żarki nie jest przyjazna dla przedsiębiorców? No chyba, że ktoś ma na nazwisko tak samo jak Burmistrz...

Poniżej dane, jakie otrzymałem z Ministerstwa Rozwoju.

Czy do tego potrzebny jest komentarz?

PAWEŁ GĄSIORSKI23 odpowiedzi na “Żarki: W 5 lat zlikwidowano 318. firm, a 550. zawiesiło swoją działalność!”

 1. Wyborca pisze:

  kto nasyłał na te firmy liczne kontrole? no kto?

  0
  0
 2. Mentalista pisze:

  Czy na takie proste pytanie musiało odpowiadać Ministerstwo Infrastruktury ? Gmina nie posiada takich danych ? Czy nie chce ich udostępnić ? Dlaczego ?

  0
  0
 3. Mentalista pisze:

  Miało być Ministerstwo Rozwoju, sorry.

  0
  0
 4. RomekiAtomek pisze:

  Bardzo tendencyjny ten artykuł, nawet jak dla ,, nie sympatyka” obecnego Burmistrza jakim jestem. Te zawieszone / zlikwidowane działalności nie zabił POdlejski lecz skurwy@@!$@$ski ZUS a dokładnie jego wysokość w PLN. Przez dwa lata bezrobotny korzysta z ,, preferencyjnego” ZUSu a następnie dostaje do zapłacenia pełną składkę która rozkłada mu firmę na łopatki. Nikt nie będzie robił przecież głownie na tą składkę. Podatki lokalne a dokładnie ich wysokość to nie jest to co zabija małe przedsiębiorstwa, to ZUS i koszta pracownika. Więc proszę nie pisać tutaj głupot tylko zrób redaktorku porównanie jak to wygląda w skali kraju, albo chociaż w skali innych miast podobnej wielkości,

  0
  0
 5. przedsiębiorczyżarki pisze:

  ja i nie tylko ja z żarek jako przedsiębiorca w dziedzinie handlu jak i szewc mieliśmy liczne kontrole że nas rozłożyli na łopatki i borykamy się po dziś dzień z problemami a co do KONTROLI licznych różnego kalibru to WIEMY dokładnie kto TO JEST fajnie że ta strona powstała i liczymy że to wszystko co się tu ukazuje przyniesie jakiś rezultat .

  0
  0
 6. Marcin Labocha pisze:

  Jakbyście mieli na nazwisko Podlejski to zylibyscie w dostatku, a ta kontole was wykańczają…

  0
  0
 7. Staśka pisze:

  PanieRomekiAtomek,to raczej pana wpis jest tendencyjny!!!!!!!Widać gołym okiem ,że pisze ktoś z Urzędu!!!Miliony firm jednoosobowych płaci w Polsce ZUS!!!!!Pani tutaj podaje przykład bezrobotnych!!!!!!!!!!!!!!!!! Podatki,koszty każdy płaci ! Większość firm tak funkcjonuje!!!!Urząd Miasta Żarki-najlepszą obrona jest atak!albo lanie Wody !

  0
  0
 8. mieszkaniec i przedsiębiorca pisze:

  A dlaczego redaktor nie dowiedział się ile firm sie otworzyło? I jak długo działały zamknięte i zawieszone działalności ? Tylko krytyka i krytyka bądźmy obiektywni. Ja sam otworzyłem w tym czasie działalność i zawiesiłem(sprawy rodzinne), a obecnie prosperuję na Żareckim rynku, a nie mam nazwiska Podlejski. Żarki położone są na terenie chronionym przyrodniczo i uzyskać zgodę na przemysł o dużym kalibrze jest nie możliwy i to nie są widzimisie władzy. Cieszmy się z tego powodu bo nie ma nas kto truć.

  0
  0
 9. Staśka pisze:

  Znowu Urząd odpisuje !!! Pl.Żarki nie pisze o tym aby otwierać na tym terenie duże fabryki o dużym kalibrze -cytuję poprzedni wpis !!!Nie lasujcie kolejny raz ludziom mózgu!!!!!!!!!!Tytuł artykułu jest nie o tym aby otwierać np. Wielkie Koksownie !!!!!!!!!!!!

  0
  0
 10. bruno pisze:

  Totalnie chory temat artykulu co ma piernik do wiatraka to naprawde jest strona dla deb……Jesli ktos ma dobry pomysl to firma mu sie kreci a jesli ktos otwiera firmr bierze dotacje zUP to po roku moze zaknac sobie firme i to jest normalka i tak jest tak sie dzieje wiedz jesli ktos pisze niczym staska to ma cos nie chalo pod sufitem albo totalnie niewie co sie dzieje w tym kraju.

  0
  0
 11. Staśka pisze:

  JEŻELI TO JEST STRONA DLA DEBILI !!!!!!! To po co ją czytasz??????????!????

  0
  0
 12. Staśka pisze:

  Ja narazie ,nie OBRAŻAM !!!! Ale mogę zacząć !!!!

  0
  0
 13. żarczanka pisze:

  panie redaktorze. Cieszymy się ,że w końcu pojawiła się niezależna strona dla naszej gminy . Wiemy z niej o rożnych sprawach.
  Prosimy tylko o zachowanie obiektywizmu i staranności dziennikarskiej . To jest tutaj bardzo ważne, dzisiaj ludzie szybko wyłapują każdą ewentualną tendencyjność a szkoda.
  Również bardzo prosimy o rozbudowę strony chociaż o dwie zakładki
  o pytania do pani przewodniczącej rady i
  o pytania do radnych.
  Myślę ,że wielu czytelników zadałoby chętnie pytania czy to pani przewodniczącej rady czy swoim radnym . To oni są naszymi pierwszymi przedstawicielami w gminie. To powiernicy naszych lokalnych spraw.
  Nie wiemy ilu z nich będzie odpowiadać na pytania ale wiemy że czytać będą je na pewno. Z kolei milczeć i udawać ,że nie wiedzą o pytaniach też im się nie opłaci . Więcej na tym stracą gdy nie będą chcieli podejmować rozmowy . Zebrania z radnymi są bardzo rzadko . Tutaj każdy mógłby zapytać kiedy coś przyjdzie mu do głowy a nie czekać na zebranie . Radni nie powinni obawiać się kontaktów ze swoimi wyborcami.

  0
  0
 14. Szewczyk dratewka pisze:

  Trzeba było robić lepsze buty to byście nie zamknęli zakładów. Ja mam mały zakład ale jakoś kontrolę miałem i dalej robię i żyje. Nie ma towaru na poziomie to i nie ma sprzedaży i kasy. Życie. Wszędzie tak jest ????????????.

  0
  0
 15. Staśka pisze:

  Znowu UMIGŻarki się odezwał !Macie Super pomyśl !Zadanie domowe – Odrobione

  0
  0
 16. FIGHTER pisze:

  Co to za Gmina i co to za pracownicy i co za Szef tej Gminy Żarki jest że on na zadawane pytania nie odpowiada to czy on głupa struga czy nim normalnie jest . W szkle Nowakową to ,palę , by wystawiła i na drugi dzień z rodzicami do szkoły. Prawnik i nie rozumie co do niego należy do roboty. U mnie taki pracownik to z roboty by wyleciał z hukiem. Myślę że tu wyborcy to go rozliczą za tą prywatę. Czy w tej Gminie nie ma Radcy Prawnego co by Prawnikowi wytłumaczył jego zasrane obowiązki co bierze za to ogromną kasę ? To POdlejski bawi się w ciuciu-babkę ! Niech ktoś mu przepaskę z oczu zdejmie bo on nie widzi co wyprawia. Gmina to nie jest folwark POdlejskiego i basta !

  0
  0
 17. ŚLEPY pisze:

  bruno ty dla mnie to jesteś PZU czytaj pierdolnięty zawsze uśmiechnięty i wypad z tej strony i nie obrażaj ludzi boś ty jest gorszy od tego co mieszkańców obrażasz !

  0
  0
 18. ola pisze:

  STAŚKA -weź się zaszczep bo niedługo rzucisz się na osobę,co zobaczysz w lusterku i zaczniesz ją kąsać.Daj spokój pracownikom Urzędu ,masz fobię na tym punkcie !

  0
  0
  • Staśka pisze:

   Pani Olu ja nie mam fobi ! Ja poprostu piszę to co sama mieszkając tutaj od zawsze Widzę !Nepotyzm w UGŻ według mnie i ludzi z którymi rozmawiam przeszedł w stan, gdzie ludzie mówią o Tym głośno!!!!!

   0
   0
 19. realista pisze:

  Pieprzenie w bambus sam w tych latach zawieszałem działalność, odwieszałem, zamykałem, otwierałem i co tylko dane ile się zamknęło a ile otwarło to już nie.

  0
  0
 20. MARUDA pisze:

  Hej, „mieszkaniec i przedsiębiorca” z jakiej ty bajki wypadłeś i co ty za głupoty wypisujesz i piszesz nieprawdę. Piszesz że teren Gminy Żarki jest chroniony przyrodniczo i ciężko zgody uzyskać na prowadzenie działalności gospodarczej szczególnie uciążliwej ? ? ? To co ty na to jak Marcin Podlejski „POLBUT” w Jaworzniku wybudował zakład produkcyjny gdzie tam smród i szkoda dla środowiska będzie po uruchomieniu produkcji ? Marcin Podlejski postawił zakład produkcyjny na terenie Parków Krajobrazowych Orlich Gniazd a pozwolenie na to wylansował jego wujek Burmistrz Klemens Podlejski bo miał absolutorium dane przez Radnych Rady Miasta Żarki i palcem sam nanosił wszelkie zmiany w Planie Zagospodarowania Przestrzennego i nikt mu nie mógł podskoczyć bo jak projektant nie chciał mu klepnąć jego widzimisie to Podlejski go wykopsał i wziął następnego dozorcę Planu Zag. Przes. dla gm.Żarki i ci już mu nanosili zmiany takie jakie podobały się Burmistrzowi Podlejskiemu i tą budowlę ze wszystkimi pozwoleniami zrobili w takim czasie jak do pożaru się jedzie ? Nie czekali nawet na decyzję żeby się uprawomocniły tylko zapieprzali jak mrówki w mrowisku i był tego powód o którym widzę że jeszcze pan Redaktor nie pisze i nie upublicznia a ten SZKIELETOR w Jaworzniku to oczywiście pójdzie do rozebrania a Ekolodzy formują już szyki że nawet Gazeta Myszkowską nie pomoże. Proszę więc pisać fakty z UMiG Żarki a nie fanzolić głupot.

  0
  0
 21. przedsiębiorca pisze:

  witam ja mam pytanie dlaczego w Jaworzniku nie ma nazwy zakładu pracy wszyscy co maja działalność to maja nazwy na budynkach a tam nic czyzby jeszcze odbioru ten przedsiębiorca nie miał a działa jak gdyby nigdy nic , gdzie są słuzby bo ludzie tam pracuja.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *