zachmurzenie umiarkowane
19°
17°
wtorek
Reklama
Zostali radnymi tylko dla sowitych diet!
03 października 2017 r. | 13:04
32

Jest ich 15. Za udział w sesjach i na komisjach otrzymują do 22 200 zł. Mają od 31 do 70 lat. Mowa o radnych. Zdecydowana większość z nich dostała się do Rady Miejskiej w Żarkach dla pieniędzy. Biorąc pod uwagę kwoty, jakie otrzymują za "swoją ciężką pracę", chyba warto zostać radnym.

Rada Miejska w Żarkach:
Stanisława Nowak - 69 lat - 22 200 zł diety - 1 wniosek rocznie*
Wioletta Król - 44 lata - 15 540 zł diety - 1 wniosek rocznie
Lidia Kowacka - 55 lat - 15 540 zł diety - 1 wniosek rocznie
Henryk Świerdza - 56 lat - 15 540 zł diety - 0 wniosków rocznie
Włodzimierz Skrzypiciel - 62 lata - 13 320 zł diety - 1 wniosek rocznie
Roman Hamerla - 49 lat - 13 320 zł diety - 0 wniosków rocznie
Monika Radosz - 42 lata - 13 320 zł diety - 1 wniosek rocznie
Paweł Labocha - 42 lata - 13 320 zł diety - 1 wniosek rocznie
Andrzej Jakóbczak - 36 lat - 13 320 zł dety - 1 wniosek rocznie
Barbara Pietruszewska - 43 lata - 13 320 zł diety - 2 wnioski rocznie
Aneta Bernacka - 43 lata - 13 320 zł diety - 1 wniosek rocznie
Alojzy Zieliński - 70 lat - 13 320 zł diety - 1 wniosek rocznie
Adam Zamora - 31 lat - 13 320 zł diety - 1 wniosek rocznie
Mariusz Pompa - 47 lat - 12 210 zł diety - 1 wniosek rocznie
Mirosław Jaskólski - 61 lat - 9712,50 zł diety - 2 interpelacje rocznie
* dane z 2016 roku

I co wy na to?

PAWEŁ GĄSIORSKI32 odpowiedzi na “Zostali radnymi tylko dla sowitych diet!”

 1. Tytus pisze:

  Same nieroby za nasze podatki!

  0
  0
 2. Werty pisze:

  Oni nawet nie wiedzą o czym jest sesja ważne aby obecność podpisać

  0
  0
  • Tytus pisze:

   Czemu obecność? Za to jest kasa?

   0
   0
  • darek161093 pisze:

   Do Werty -obecność najważniejsza bo wtedy otrzymują pełną dietę-jeśli masz nieobecności to wtedy obcinają dietę procentowo i kasy nie masz wtedy pełnej.Raz był taki zbieg okoliczności że jeden z Radnych w miesiącu miał 4-ry nieobecności i według regulaminu Rady cała dieta została mu odebrana ponieważ za każdą nieobecność minus 25% i razy 4 to daje 100%. Ten Radny w jednych z interpelacji zadał pytanie do pani Przewodniczącej Stanisławy Nowak czy jeśliby wystąpiła 5-ta nieobecność w miesiącu to wtedy on musiałby wpłacić 25 % diety do kasy Urzędu Gminy bo wtedy kary wyniosłyby 125 % ? Jak do tej pory Radny ten nie otrzymał odpowiedzi od Przewodniczącej Stanisławy Nowak gdzie notabene pani ta na niewygodne pytania nie udziela odpowiedzi ale my będziemy pytać a jeszcze bardziej zadawać mnóstwo pytań przed wyborami. Pani Przewodnicząca z racji swojego wykonywanego zawodu przywykła do tego że to ona pyta a nie odwrotnie. Pani Nowak dzwonek już zadzwonił i proszę się obudzić i odrobić pracę domową bo ludzie czekają z utęsknieniem na odpowiedzi ,to niech pani weźmie się do roboty. Aż szkoda też się wysilać bo do tej pory Regulamin Rady umieszczony na BIP był wprowadzony w 2007 roku i pani Sekretarz Gminy-MAJOR po publicznym upomnieniu na Sesji w roku 2017-09-13 stwierdziła ,że jest nieaktualny to komentarze są tutaj zbyteczne.Szanowna pani Sekretarz Major niech pani skorzysta z nowej ustawy i uda się na zasłużoną już emeryturę i zwolni pani miejsce młodym ludziom i niech nowe pokolenie zacznie działać a nie przesypiać tematów gdzie nawet nikt nie ponosi za to odpowiedzialności co robi-brak kary. Tak nie może być dalej bo to jest ewidentna kpina a mieszkańcy za ten cyrk płacą i to idzie z ich kieszeni.

   0
   0
 3. Jacek Wygwirzek pisze:

  czyli oni rocznie składają po jednym wniosku biorąc przy tym 13 tys. zł? SKANDAL

  0
  0
  • darek161093 pisze:

   Dla Jacka-zdaj sobie sprawę że złożyć to nie jest problem ale napisać to jest już sztuką a wykształcenie i poziom intelektualny niektórych Radnych to jest poniżej ZERA i wstyd mi przed nimi przed całą Polską. Wystarczy obejrzeć nagrania z Sesji jak Radni się zachowują co robią i co mówią.Oni kompletnie na SESJACH I KOMISJACH są oderwani od rzeczywistości oni pochylają czoła nad gotowcami wcześniej już przygotowanymi w formie papierowej i głosowanie to tylko formalność którą rzetelnie wykonują i klepią co im tylko Burmistrz pod nos podsunie w zamian za koneksje. Na pewno się tutaj nie mylę a prawda jest smutna.

   0
   0
 4. Ludwik pisze:

  Mimo tego że nic nie robią i tak te ,, głupie ” ludzie w Żakach zagłosują na nich ponownie. Możecie pianę bić do woli, ale to i tak nic nie zmieni. Ludzie w Żarkach to nie reformowalne społeczeństwo, nie rzadko patologia której nie interesuje co się dzieje w mieście ani w Urzędzie. Autor strony niech sobie oprawi niniejszy post i za rok po wyborach przeczyta go ponownie.

  0
  0
  • Jacek Wygwirzek pisze:

   Mnie na pewno nikt pustymi słowami nie przekona. Nie zagłosuje znowu na niego, dam szanse młodym

   0
   0
   • darek161093 pisze:

    Masz rację trzeba stawiać na młodych bo i sam Prezydent RP jest młody a emerytom bardzo dziękujemy na tą chwilę i niech oni udadzą się na zasłużony czynny odpoczynek a mianowicie wychowywanie wnucząt, pomaganie dzieciom ,to powinno być w ich gestii i jeszcze powinni korzystać z walorów pięknej Polski podróżując po niej i zwiększając tym samym PKB naszego kraju jakim jest pięknym -to Polska ale bez polityki.Młoda zmiana zerwałaby grubą nić korupcji,kolesiostwa i korupcji tak aby zwykłym mieszkańcom w tej Gminie żyło się lepiej aby nie byli poniżani i wykorzystywani tak żeby ich głos był głosem decydującym we wszystkim.

    0
    0
  • darek161093 pisze:

   Myślę że mieszkańcy Gminy Żarki w porę przebudzą się i nie będzie za późno bo i przecież Polska wyzwoliła się spod zaborów a myślę że wystarczy otworzyć wyborcom oczy i oni podejmią wtedy właściwe kroki bo do tej pory byli uciskani poprzez brak informacji i funkcjonowania układów i w ten oto sposób zapanowało średniowiecze a ludem tępym i nie oświeconym dobrze się rządzi i ktoś miał w tym uzasadniony cel.

   0
   0
 5. antydarek pisze:

  darek161093 co Ty chłopie pitolisz ? Mieszkańcy Żarek się nie przebudzą, nic nie zmienią i nic w tej wsi się nie zmieni ! Przyjdzie do wyborów to połowa ludzi zostanie w domu a druga połowa pójdzie i zagłosuje za ,, brakiem zmiany” bo im jest na tyle dobrze że rewolucji nie potrzebują. Zamiast POdlejskiego kogo wybiorą ?
  ,,Oszołoma PISiora czy też PISiorkę” co zaraz będzie robić prohibicję w Żarkach ? Widzisz jakiegoś darku kandydata innego niż POdlejski ? Kandydata który może stanąć w szranki z obecnym Burmistrzem ? Ja takowego nie widzę i tutaj należy dopatrywać się braku zmian w Żarkach. Co do radnych, to jak ktoś już wspomniał to maszynki do głosowania , ba przegłosowywania tego co im Burmistrz podetknie pod nos. Chcesz w tej kwestii zmian ? Obniżyć trzeba i to diametralnie diety radnym wtedy nie będą szli tam dla tej diety.

  0
  0
 6. Pompa Mariusz pisze:

  Panie Pawle , pański artykuł sprowokował mnie do zabrania głosu , chociaż nie miałem ochoty pochylać się nad tym co Pan wypisuje. Poziom dziennikarstwa w Polsce jest na bardzo niskim poziomie , a Pan niestety nic a nic się nie wyróżnia . Wszystko czym w dzisiejszych czasach zajmują się tzw. dziennikarze to szukanie sensacji , gdyż tylko w taki sposób mogą zaistnieć i zwrócić uwagę społeczeństwa na siebie . Myślałem że Pan w swoich artykułach postara się choć odrobine być obiektywny , niestety pomyliłem się . Pisze Pan wyłącznie na tematy które mogą poruszyć opinie publiczną i to w taki sposób żeby wywołać jak największe poruszenie , co wcale nie odzwierciedla rzeczywistości . Żeby udowodnić Pańskie złe intencje i szukanie sensacji, musiałbym tutaj napisać cały wykład na temat Pańskiej metodologii . To nie miejsce i czas na to , ale …chętnie się z Panem spotkam i porozmawiam na ten temat. Co zaś się tyczy osób mocno rozpisujących się w komentarzach i tak ochoczo obrażających Radnych , to mogę tylko powiedzieć że tylko tchórze ukrywają się za maskami anonimowości . Jeśli Panowie tudzież Panie :
  -Tytus
  -Werty
  -darek161093
  -Jacek Wygwirzek itp…
  mają odwagę powiedzieć co myślą , to proszę się przedstawić z imienia i nazwiska , lub przyjść na sesje rady miejskiej i osobiście powiedzieć co Wam na sercu leży .
  Odniosłem się wyłącznie do artykułu Pana Pawła bo jest podpisany , z anonimowymi komentarzami nie będę polemizował , bo nie ma z kim.
  Radny Pompa Mariusz

  0
  0
 7. Piekny Klemens pisze:

  Panie Radny Pompa, szkoda że na tych sesjach nie ma Pan tak dużo do powiedzenia. Wystarczy prześledzić Pana aktywność na podstawie sprawozdań z sesji, aby się zorientować że przy Burmistrzu już Pan taki wygadany nie jest. Co do reszty Pana działalności to rusz Pan swoją d…. i przejdź się po osiedlu swoim czy też oś. Sportowców. Policz chłopie dziury w drodze, albo worki nie odebrane ze śmieciami. Nic Pan nie robisz dla swoich wyborców i jeszcze będziesz tu ich pouczał.

  0
  0
 8. zawada pisze:

  pan pompa musi siedzieć cicho bo jakimś cudem jego córka uczy w naszy szkole czyli pan burmistrz za siedzenie ciCHOOOO dal posade co wy chceta w sesja uczestniczy , zawada

  0
  0
 9. Tomasz Baryła pisze:

  Wg mnie – ale ja na to patrzę zupełnie z boku i z daleka, choć z kilkoma osobami z tej listy miałem kontakt – brak tzw. “ruchu”, czyli wniosków i interpelacji świadczy albo o tym, że wszystko jest w najlepszym porządku w gminie i nie ma potrzeby niczego zmieniać, że po prostu jest bardzo dobrze pod każdym względem. W końcu to wyborcy te osoby wybrali więc chyba wyborcy takich chcieli i wiedzieli czego i po kim się można spodziewać. Albo po prostu każdy zna tam swoje miejsce w szyku i wie, że nie ma potrzeby się wychylać i niczego kwestionować, bo się na tym tylko straci – straci czasem coś uchwytnego i wymiernego, a czasem tylko zaufanie środowiska, w którym się żyje i jeszcze często z którego ma się jak najbardziej legalne dochody. Gdyby jednak w gminie Żarki było “tak strasznie źle”, to przy takim bezruchu powstałaby silna opozycja, która po pierwsze byłaby w stanie wyartykułować jasno, co i dlaczego jest “złe” w obecnym rządzącym (i rozdzielającym pewne jakieś tam legalne dochody i przywileje) środowisku, a po drugie to ten obecny “burmistrzowski” świat (dobrze zorganizowany) by zmiotła. Nic takiego jednak się nie dzieje – więc może nie jest źle?

  0
  0
 10. Nie pisze:

  Zrób doktorat;masz predyspozycje

  0
  0
 11. Agnieszka pisze:

  A ja jestem zadowolona z mojego radnego Adama Zamory i życzę mu wielu sukcesów -Agnieszka Bednarek

  0
  0
 12. Mieszkanka gminy pisze:

  Przykro jest widzieć tak olbrzymią falę hejtu i czytać tak obraźliwe i bezpodstawne komentarze pod płaszczykiem anonimowości. Gdy usłyszałam o stronie zarki.pl pomyślałam super, fajnie, że powstaje coś obiektywnego… ale niestety pomyliłam się! Co widzę??? Stronę, która tylko wytyka palcami nieprawidłowości, która głośnymi hasłami przyciąga czytelników – Panią X i Pana Y nieograniczonych żadnymi zasadami kultury… Żarki to nie jest Kraków, Wrocław, Warszawa, to mała miejscowość, która powinna się jednoczyć… Przecież to nasza mała ojczyzna! Gdzie kultura, empatia, ROZMOWA face to face ??? Czyżby szkoła odniosła porażkę dydaktyczną?
  Ta strona, poprzez możliwość pisania pod pseudonimem, szerzy nienawiść, wzajemną wrogość, a chyba nie o to chodzi, prawda? Zastanowicie się, wszyscy Ci, co tak narzekacie i bluzgacie, czy jesteście na odpowiednim miejscu w swoim życiu? Może to wy powinniście zasiąść w Radzie? Zyskać poparcie wśród ludzi? Czy jest to możliwe? Może już czas przygotowywać się do kolejnych wyborów?

  0
  0
 13. Niedyskretny pisze:

  19 kubeł błota wylanych na RADNYCH ,jeden odważny z imienia i nazwiska;reszta siedzi cichusieńko ;czy naprawdę nikt /oprócz PANA ADAMA/ nie zasłużył na dobre słowa?Kto wystąpi w ICH obronie ?

  0
  0
 14. zła pisze:

  mam pytanie co radny pan Pompa zrobił dla swojego okręgu wyborczego bo wydaje mi się że nic

  0
  0
 15. Realnie pisze:

  Rozumiem ze w Gminach w których rządzą Burmistrzowie z dużym elektoratem i dobrymi wynikami pracy trzeba zacząć anty kampanie wcześniej ale aż takimi metodami i słowami… to przykre, już chyba bardziej na miejscu choć niekonstytucyjne byłoby faktycznie zmienienie ustawy o smorzadach a nie obrażanie ludzi…Rozumiem ze jest plan narzucony z Warszawy ze Dobra Zmiana musi dotknąć każdą Gminę ale może zostawmy politykę z boku i bądźmy dla siebie na wzajem ludźmi i zachowujmy się po chrześcijańsku Była nauka kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień. …Rozumiem ze wszystkie osoby komentujące artykuły i Pan Redaktor to osoby idealne i krystaliczne a te wszystkie słowa to nie obrażanie się nawzajem i oskarżenia bardziej lub mniej uzasadnione. ..zastanówcie się Państwo czy chcielibyście czytać tu o sobie bo w pracy nie udało się Wam wystarczająco szybko wywiązać ze swoich obowiązków lub popelniliscie błąd lub szef Was docenił ..Bardzo lubimy krytykować ale czy lubimy być krytykowani….Rozumiem ze teraz na mnie wyleje się fala krytyki ale proszę mi uwierzyć nie jestem związana z urzędem ani żadną opcja polityczna Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia z uśmiechem, bez zazdrości i nienawiści ????

  0
  0
  • Fakir pisze:

   A tu cisza jak makiem zasiał

   0
   0
  • mieszkanka oś. Sportowców pisze:

   Chodził, obiecywał i znowu to będzie robił. Więc tym razem zanim ktoś na Pana Pompę zagłosuje spoza jego rodziny 😉 niech się najpierw dokładnie wypyta samego radnego o jego aktywność na sesjach, o to co zrobił dla Nas mieszkańców itd. Oprócz Pana Pompy startowali w wyborach w naszym okręgu młodzi ludzie: Pan Woś, Pani Jarosz może na nich trzeba postawić w najbliższych wyborach ? Może oni coś zrobią ? Bo póki co działalność obecnego radnego podobnie jak i kierowniczki osiedla skupia się jedynie na pobieraniu apanaży.

   0
   0
 16. Zgrywus pisze:

  I gitara ,jak mówi Ferdek Kiepski

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *