zachmurzenie umiarkowane
11°
sobota
Reklama
fot. https://www.facebook.com/spjaworznik/
MEN: Nie ma możliwości przejścia na zajęcia zdalne z powodu braku opału w szkole
21 września 2022 r. | 12:25
1

Informujecie mnie o obawach w sprawie ogrzewania budynków szkół na terenie gminy Żarki. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że wprowadzenie od 1 września 2022 r. przepisów umożliwiających przejście na naukę zdalną w sytuacji zagrożenia zdrowia i bezpieczeństwa uczniów z powodów nadzwyczajnych np. wichury, zalania szkoły, nie stanowi podstaw do rezygnacji z realizacji zadań własnych gminy, w szczególności z organizacji zaopatrzenia w ciepło jakiejkolwiek placówki edukacyjnej na obszarze gminy.

Przepisy o możliwości zawieszenia zajęć na czas oznaczony odnoszące się do niskich temperatur lub zdarzeń, które mogą zagrozić zdrowiu uczniów funkcjonują od 2003 r. Regulują sytuacje nieprzewidziane, o charakterze losowym, natomiast nie zwalniają i nie mogą być pretekstem dla organu prowadzącego do rezygnacji z obowiązków określonych w przepisach prawa.

W sytuacji problemów związanych z realizacją zadań własnych gminy zwracamy się do dyrektorów szkół i innych placówek edukacyjnych o kontakt z kuratorami oświaty i poinformowanie o zaistniałych problemach.

Jednostki systemu oświaty otrzymają jednorazowy dodatek na pokrycie 40 proc. wzrostu kosztów ogrzewania za sezon za zakupiony: węgiel kamienny, brykiet, pellet zawierający co najmniej 85% węgla kamiennego, pellet drzewny, inny rodzaj biomasy, gaz skroplony LPG, olej opałowy, wykorzystywany do ogrzewania, w związku z wykonywaniem przez te podmioty ich działalności statutowej. Wniosek o dodatek będzie można złożyć do 30 listopada 2022 r. Gmina na rozpatrzenie i wypłatę będzie miała maksymalnie miesiąc. Ta rekompensata jest możliwa dzięki przyjętej nowelizacji ustawy z 2 września br. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła. /MEN/Jedna odpowiedź do “MEN: Nie ma możliwości przejścia na zajęcia zdalne z powodu braku opału w szkole”

  1. Rodzic pisze:

    Dzieci już marzną ale co tam wnioski do końca listopada, rozpatrzenie z końcem grudnia przelanie pieniędzy pewnie w styczniu do tego zakup i zrobi się wiosna- idealny plan:)

    1
    2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *