zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
wtorek
Reklama
fot. UMiG
Mobbing w SP w Zawadzie?
14 grudnia 2018 r. | 12:29
177

6 grudnia do Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach wpłynęła skarga nauczycielki Szkoły Podstawowej w Zawadzie - Barbary Klimas na dyrektor tej placówki - Annę Wyporską. Klimas zarzuca dyrektorce poniżanie, agresję słowną, a nawet przemoc fizyczną. Padły również niecenzuralne słowa.

Dziś odbyło się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Żarkach, podczas której okazało się, że skarga ta niespodziewanie została wycofana. Jak nieoficjalnie dowiedziałem się, na wycofanie skargi miały wpływ osoby trzecie.

Mimo iż na komisję została wezwana dyrektor Anna Wyporska, nie przyszła na nią. Część radnych chciała przeprowadzić czynności wynikające z treści tej skargi. Niestety, nie zgodził się na to Przewodniczący Komisji - Paweł Labocha.

Treść skargi znajdziecie poniżej. Wideo z komisji również.

Sprawą zajmuje się (podobno) Policja. Powinna się nią zająć również Śląska Kurator Oświaty.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Żarkach

Posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Żarkach

Gepostet von Gmina Żarki am Donnerstag, 13. Dezember 2018

 177 odpowiedzi na “Mobbing w SP w Zawadzie?”

 1. mieszkanka pisze:

  Skoro skarga została wycofana nie powinniście się w ogóle zajmować tym tematem.

  17
  64
  • Wyborca pisze:

   Pod groźbą utraty pracy nauczycielka wycofała skargę. Tym powinna zając się prokuratura a dyrektor powinna odpowiedzieć karnie o ile to prawda.

   90
   11
  • normalny obywatel pisze:

   Sprawę należy bezwzględnie wyjaśnić, a nie zamiatać pod dywan. Organ prowadzący szkołę – Burmistrz i naczelnik oświaty jeżeli nie chcą wyjaśnić tej sprawy to w mojej opinii szkodzą oświacie gminnej, a jeżeli treść skargi jest prawdziwa to w mojej opinii jest to ewidentne popieranie łamania prawa – oczywista oczywistość. Tacy ludzie nie powinni moim zdaniem rządzić – trochę zastanówcie się na przyszłość wyborcy szanowni.

   45
   3
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   “mieszkanko” idąc torem myślenia jaki ty sugerujesz jest wręcz identyczny ze stanowiskiem Przewodniczącego Komisji Pawła Labochy że złodziej który ciągle kradł i został przyłapany na kolejnej kradzieży to jeśli zwróci zagrabiony łup to wtedy nie zostanie ukarany i skazany .
   Czyli po zwrocie łupu złodziej jest niewinny i kraść może dalej ???

   29
   1
 2. bruno pisze:

  Nieoficyjalnie się dowiedziałem hahaha na komisji cie zgasili to byle wypocina się starasz ratowac żeby show zrobic porażka ?

  12
  50
  • Bruno pisze:

   Ps.
   Wybaczcie mi Państwo ale jestem naprawdę niedorobiony,…i nie da się tego wyleczyć 🙁 🙁

   39
   3
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Całe show zrobił Przewodniczący Labocha bo nie czytał a ślabizował ale najważniejsze że jest Przewodniczącym i to jest prestiż a to że nie ma chłopina kompetencji do tego to już schodzi na drugi plan.
   Współczuje Przewodniczącemu Labosze bo w nadchodzącym 2019 roku jego Komisja będzie bardzo często zwoływana.
   Jeśli Labocha został Przewodniczącym tylko dla pieniędzy lub prestiżu to grubo się pomylił.

   27
   2
 3. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk* pisze:

  Co na ten fakt Burmistrz Klemens Podlejski i dyrektor Oświaty w Gminie Żarki pan Jakub Grabowski ???
  Domniemam że te dwie osoby doprowadziły do wycofania w/w skargi.
  Na temat Przewodniczącego Komisji Skarg Pawła Labochy to wstyd się w ogóle wypowiadać bo ten Przewodniczący i zarazem Radny nawet czytać nie potrafi.

  62
  10
  • Rodzic pisze:

   Panie Dariuszu może i tak może i nie znając Panią Basie nie jest osobą wybuchowa rodzice mówią między sobą o tym zajsciu dzieci w domu mówiły kurator powinien przyjrzeć się wszystkim szkołom ktoś tu się powinien poddać do dymisji!!!

   63
   10
   • Sit pisze:

    Do rodzic
    Oczywiście, że powinni się podać do dymisji Dyrektor i dyrektor dyrektorów…?
    Jeden za przekroczenia kompetencji a drugi za zaniechania obowiązków, bo powinien się wypowiedzieć i rozwiązać problem….
    nawet jako zgłoszenie tego typu jest sygnałem do działania i sprawdzania jednostek podległych……!!!
    Niestety siedział jak Trusia w nowym sweterku od Mikołaja i popijał wodę krzywiąc sie jakby to był alkohol…….!!??

    31
    1
 4. blok pisze:

  Panie Darku Pani Basia niech się zajmie uczeniem dzieci, a nie skargami ktore składa i wycofuje chcecie udzrzyć i nie macie się czego chwycić przeciez jak zlozyla skarge a potem ją wycofala to nawet czarnego pana sie nie bala

  9
  49
  • do bloka pisze:

   ty Jakubek 20 CZardasz szelkę mam odpiętą ,a ty zarost masz podniecający jak tu widzę na fotach i nawet binokli nie zakładałam
   pamiętaj dziś piątek piąteczek , piątunio Koziegłowy Czardasz
   PA bo mi druga szelka szczeli

   25
   3
   • Ja też pisze:

    Tyle gadania o tym czardaszku, zabierzcie i mnie jak będzie balet a nie tylko po cichu się umawiać!!?! 🙂 jak coś to podam namiary,
    na bank będzie pasowało bo jestem koleżanką żoneczki…?
    Po party mix moge pracować na świetlicy,
    Pozdrawiam kobiety, które wiedzą o co kaman chodzi….!?

    21
    2
 5. Alinka pisze:

  Sprawa wygląda bardzo poważnie. Jeśli to prawda Co zrobiła dyrektor to organ prowadzący i być może prokuratura piwinni się tym zająć. Ale skoro skarga została wycofana to coś jeszcze gorszego mogło mieć miejsce tzn. Organ prowadzący użył środka zmiękczającego wobec nauczycielki i musi być poważny skoro tak wystraszył skarżącą. Chyba że skarżącą wyssała z palca zdarzenie ( w co wątpię) to wtedy ona powinna ponieść konsekwencję zniesławienie dyrektor szkoły. Mam nadzieję że ktoś będzie posiadaczem nabiału ?i doprowadzi sprawę do końca. Ja bym nie odpuścił gdyby to mnie znieważono. Jeśli nauczycielka się wystraszyła i wycofała skargę musi być świadoma że mają ją w garści?

  53
  5
 6. blok pisze:

  Alinko masz rację z tego co wiem to ta pani juz od dawna zahowuje sie dziwnie na miejscu dyrktorki natycmiast podal bym sprawe do sadu.za tkie bzdury wycofala to jej sprawa czym sie tu zajmowc

  6
  48
 7. nauczyciel1 pisze:

  Panowie redaktorzy… Sprawa jest pomówieniem. Pani Barbara zgłosiła to samo na policję i tam toczy się postępowanie. Nic takiego nie miało miejsca i wystarczy poczekać na zakończenie sprawy na policji. Niestety pani Barbara za późno się domyśliła , że narobiła smrodu i się wycofała ale z policji nie da się tak po prostu wycofać tej sprawy. Postępowanie musi się zakończyć. Konsekwencje to powinni w stosunku do niej wyciągnąć. Pan jest takim rzetelnym dziennikarzem więc mógł pan przeprowadzić rozmowy na temat w/w osoby , jej zachowania itp. Ale lepiej się czepiać panów Podlejskiego i Grabowskiego. Już po wyborach, skoro te artykuły nic nie zdziałały przed to teraz już całkowicie śmieszą. To zwykłe pomówienie.

  8
  59
 8. haha pisze:

  Brawo Panie Maślankiewicz! Mam nadzieję że podwyższy Pan standardy w tej radzie!!!

  55
  5
  • Kolega pisze:

   Naprawdę duży szacunek dla Pana Macieja, oby tak dalej!!!!! 🙂
   Pan to dobry człowiek i jest Pan za dobrem mieszkańców więc popieram pana wypowiedź…..
   Niech Pana nie próbują przeciągnąć na swoją stronę bo to wcześniej czy później być może bedzie proponowane…..?
   No niestety już jeden był taki co niby w PiS no ale teraz został jako sługa pana……??
   Powodzenia P. Macieju

   28
   1
   • nauczyciel1 pisze:

    Cały problem w tym, że ja mam obu radnych, macieja z pisu i mariusza też kiedyś z pisu w ****, więc chyba nie myślicie, że ja pod nikiem nauczyciel1 jestem radnym np. maslankiewiczem. Kur…. nie obrażajcie mnie. każdy w tej radzie jest dla kasy. Darmowa kasa. niech ich wszystkich strzeli …. !!! ciekawe czy za darmo by byli w radzie miasta. nowy radny też tam jest dla pieniędzy i niczego innego więc o czym mowa.

    6
    19
 9. Sit pisze:

  Mieszkanka
  Niby dlaczego nie powinniśmy się tym interesować¿???
  Bo??
  Właśnie powinno być to bardziej nagłośnione i wyjaśnione…..?
  A może zostało to ,,jakoś” załatwione..?
  Albo dyscyplinarnym zwolnieniem…????
  Każdy kto został ofiarą mobbingu powinien takie pisma pisać, nie mówiąc już o awansach lub posadkach za pośrednictwem łóżka…….? 😉 😉

  49
  3
 10. Zenek pisze:

  I ksiądz tą szkołę poświęcił a taki szatan dyrektor w niej rządzi i włada. Mówią że ta baba dyrektor to gorsza od diabła i szatana.

  42
  2
  • Buc pisze:

   No święcił i z całym szacunkiem kto szkole wybiera imię typu 11 listopada czy integracji europejskiej jaki to patron? na kim się wzorować? jakie wartości? Idąc za wieszczem jestem milion bo za miliony cierpię katusze ….. coś takiego chyba….. dziady …..tzn epopeja dramat cz III. masakra jakaś??

   34
   3
  • MARUDA pisze:

   PAPO SMERFIE pan Ksiądz święcił kropidłem mocno ale koło święconej wody stała zła moc w postaci GARGAMELA i woda się ścieła i zło w tą szkołę wstąpiło i wkrótce ta szkoła to numer 666 mieć będzie jak GARGAMEL jeszcze raz przekroczy próg tej szkoły.

   31
   4
 11. Wega pisze:

  A w tej szkole przecież córka Pana przewodniczącego pracuję. Przecież to dla niej nieskazitelny radny przeszedł na ciemną stronę mocy A Kałuże tak sponiewierali za samo przejście bez ofiar w postaci etatu ???

  44
  4
 12. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

  Przewodniczący Komisji Skarg Paweł Labocha był zdolny prowadzić posiedzenie ale przy pomocy Burmistrza Podlejskiego i Przewodniczącego Rady Mariusza Pompy.
  Przewodniczący tej Komisji to marionetka a co gorsza nie umiejąca nawet czytać .
  Czy osoby bez wykształcenia powinny zasiadać i Przewodniczyć w takich Komisjach ,o tak podstawowym wykształceniu ???

  47
  3
 13. SZczyPIOR pisze:

  ta nasza pani dyrektor to powinna sobie wziąśc urlop taki roczny i odpoczać psychicznie bo coś jest nie tak chyba chłopa brakuje a może za mało słońca na wsi albo nasz smrud jej zaszkodził
  tero dni krótkie słońca brak to morze depresjja ją złapała

  45
  5
 14. ann pisze:

  Skoro przewodniczący komisji uznał że sprawy nie ma to trzeba było zebranie komisji odwołać! Ale nie! Bo pieniążki za udział by przepadły! To wystarczyło przyjść, podać że skarga została wycofana i koniec zebrania, 10 minut roboty i pieniążki by wpadły! A tutaj ktoś śmie zadawać pytania! Niebywałe w Żarkach!
  A propos! Na najbliższej sesji rady głosowanie na temat diet radnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (punkt 14)

  39
  2
  • Buc pisze:

   Dali cysorzowi wezmą i dla się???

   38
   2
  • TOlA pisze:

   nie tylko nad dietami będą głosować bo teraz dostaną dodatek zwrot kosztów przejazdu
   cyrkkkkk powinni to robić społecznie
   a tam wszyscy siędzą dla kasy i interesików obecnie te nieroby czyli nasi społecznicy wyborcy radni maja podstawy 1260 zł za 45 min kawkę maja zrobioną tylko ciasteczek brak .

   35
   3
   • zyzio pisze:

    A we Włodowicach Radni mają diety tylko 400 zł. Czy się da. Już Jaskólski proponował takie stawki. Może Maślankiewicz będzie kontynuował jego działania ? Ale domyślam się, że gdy większość radnych szła po diety to przecież sobie nie odmówią podwyżki do 1300 zł.

    30
    2
 15. ZGRYWUS pisze:

  PAPO SMERFIE to jest szkoła typu skandynawskiego bo tam nie biją uczniów a wpiernicz dostają nauczyciele. PAPO SMERFIE wszystkie my niebieskie pociechy chcemy uczyć się w Zawadzie . PAPO SMERFIE a kiedy będą bić GARGAMELA ? Jak to fajnie popatrzeć jak dyrektor bije nauczyciela i z tego idzie czerpać naukę i wiedzę jak niszczyć podwładnego.

  35
  3
 16. SULISZOWICE BARBARA pisze:

  A CO TAM ROBI TA BEZ WSTYDU SOŁTYSKA PRZECIE OMA JEST NA TAKICH IMPREZACH W ZAWADZIE ZAWSZE PANI DYREKTOR JOM UGOŚCI OBRONCYNI SIE ZANALAZLA WIELKA

  44
  2
 17. niegrzeczny pisze:

  to jest prywatny folwark czy urzad bo era dziedzica juz mineła zenada brawo panie Macku chociarz jeden sprawiedliwy reszta słurzy tylko do podnoszenia łapek tyle w temacie i tak sie kreci cała Polska

  42
  4
 18. suliszowice 2 pisze:

  Następny obrońca się znalazł radny wystraszoniec jeden z Czarki broni dyrektorki z Zawady bo ma w tym interes życiowy bo jego nażeczona tam pracuje tylko dla zmyłki pan radny taki cwany że nazwiskiem się nie podzielił nie wiadomo czemu tak tu u nas mówią na wsi .

  35
  3
 19. Sherlock Holmes pisze:

  Mobbing polega na nękaniu w długim okresie czasu.

  List i cała sytuacja opisuje kompletny upadek oświaty w gminie, a może nie tylko.

  Po pierwsze czy Pani Barbara Klimas jest nauczycielką mianowaną? Jeżeli tak to dyrektor nie może nic zrobić.
  Po drugie czego uczy Pani Barbara i jakie dzieci mają osiągnięcia w tej dziedzinie.
  Po trzecie dyrektorka już o godż 7.50 wzywała nauczycielkę i jak wynika z treści listu nauczycielka się nie podporządkowała poleceniu przełożonego. Pokazując gdzie ma polecenia dyrekcji.

  Nauczycielka postanowiła wykorzystać dzieci jako żywą tarczę w swoim nieodpowiedzialnym zachowaniu.

  Czy Pani Barbara wymieniając nazwiska w swoim piśmie uwzględniła przepisy RODO?

  Czy nauczycielka postępuje odpowiedzialnie i poważnie najpierw pisząc, a później odwołując pismo. Co dzieci od tak postępującej nauczycielki mogą dobrego się nauczyć?
  Przecież każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że coś takiego zawsze pozostanie dokumentem.
  Dopóki będzie obowiązywał relikt PRL-u w postaci Karty Nauczyciela szkoła będzie upadała, a dyrektor to tylko figurant.
  Na temat roli Grabowskiego i Podlejskiego szkoda się wypowiadać.
  Może sprawą zajmie się Komisja Dyscyplinarna. Bez względu na wynik jej pracy nic na lepsze się nie zmieni, bo system negatywnej selekcji w szkolnictwie trwa od 1945 roku.

  28
  10
  • haha pisze:

   tak chciałeś zabłysnąć, a ci się nie udało z tym RODO, musisz doczytać! hahaha

   8
   19
  • Mieszkaniec pisze:

   Z listu wynika, że nie było polecenia, a krzyki w stronę nauczyciela. Nie wiem skąd wnioski o nieodpowiedzialnym zachowaniu nauczyciela. Co odpowiedzialnego ma się robić gdy dyrektor szkoły krzyczy na nauczycielkę w obecności uczniów? Jest to niedopuszczalne zachowanie ze strony Anny Wyporskiej.
   Pani Basia jest spokojną osobą i dobrą nauczycielką, Uczniowie pod jej opieką zdobywają nagrody w konkursach.

   49
   4
  • Zarki pisze:

   Imię i nazwisko nie są danymi osobowymi według przepisów RODO! Proszę się najpierw z nimi zapoznać a nie próbować popisywać.
   Skoro wpłynęła skarga, podobne sytuacje oraz zachowanie dyrekcji musiały wcześniej występować. Pani Anna Wyporska nie powinna wyzywać nauczycielki! To karygodne.

   43
   3
 20. niegrzeczny pisze:

  czyli powtórka filmu kariera Nikodema Dyzmy w nowym wydaniu dobre

  26
  2
 21. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

  Wracając do posiedzenia Komisji to aż trudno sobie wyobrazić ile w tej Gminie Żarki było spraw ,które wręcz chowano i ukrywano przed opinią publiczną i nikt o niczym nie wiedział i wszystko to było zaklepywane przez Radnych. Widząc tą skargę Przewodniczący Mariusz Pompa,Przewodniczący Paweł Labocha,dyrektor Jakub Grabowski czy w końcu z wykształcenia bądź z przyuczenia prawnik Burmistrz Klemens Podlejski nie zgłosili tej sprawy do odpowiednich komórek.
  Dzisiaj nadrzędnym celem tych czworga panów to było w sposób milczący jak najszybciej zamknąć sprawę i zrobić wrażenie że nic się nie wydarzyło.
  Jaka ilość spraw nagannych została ukryta w podpiwniczeniu budynku UMiG Żarki,które miały charakter przestępczy i niemoralny .
  Jak musi ten system współgrać żeby na przykład ukrywać złodzieja i przestępce i jeszcze się podpisać pod tym wszystkim i piszę to w postaci przykładu a nie wskazując konkretnej osoby ???

  42
  5
 22. Barbara pisze:

  Nawet jeśli o godz 7.50 nie poszła do gabinetu dyrektorki to nie oznacza że dyrektor miała prawo w obecności uczniów poniżać nauczyciela . Może atmosfera była tak napięta,że pani Basia się bała pójść do gabinetu. Wyobrażam sobie co tam by się działo. To nie jest w porządku. Tak mamy się zachowywać?

  42
  4
 23. niegrzeczny pisze:

  Panie Darku powinien Pan byc na kazdym zebraniu rady i zadawac takie pytania ale z odpowiedzia tej rady jeszcze raz brawo dla Macka

  39
  2
 24. Łucja pisze:

  W całej sprawie najśmieszniejsza jest debata Komisji.
  Wypowiedź prawnika Burmistrza Podlejskiego typu – nie sądźmy i nie karajmy złodzieja, bo kradzieże się zdarzały i w przyszłości będą się zdarzać powinna wejść do podręczników prawniczych.
  Sądy zdaniem Burmistrza rozstrzygają tylko przestępstwa w których sędziowie osobiście uczestniczyli.
  Słuchając transmisję można pęknąć ze śmiechu.
  Poziom czytania Przewodniczącego i wypowiedzi Burmistrza sugerują, że obaj są absolwentami szkoły w Zawadzie.
  Nie chcę się domyślać za co w jaki sposób Burmistrz został prawnikiem.

  Proszę właścicieli nagrania o zamieszczenie filmu na YouTube

  Poziom tych obrad przebije wszystkie dowcipy o Wąchocku

  40
  2
  • ann pisze:

   Dodałabym jeszcze wypowiedź burmistrza, że radny który zadaje pytanie jest “upierdliwy”! (Panie Macieju, jesteśmy z panem!), burmistrza – że takie konflikty są normalne w “zawodzie sfeminizowanym” (szkoda że przy dzieciach) oraz radnej, która “zrezygnowała z zatrudniania kobiet i teraz zostawiła sobie samych facetów” – żenada!
   A czytanie przewodniczącego…

   42
   3
 25. XYZ pisze:

  Zadziwiająco cicho siedzi radny Hamerla.
  Gdyby przypomniał sobie pracę zawodową pogodziłby Panie pałą.

  28
  3
 26. Juzek z Zawady pisze:

  Dyrektorka i Klimasowa dwie koleżanki zrobiły kabaret na całą gminę i okolice, jedna warte drugiej. Ale może trzeba było dostarczyć Szlękowi materiału bo już nudno było i na komisje nie było po co przyjezdzać. Na wiosne pewnie będą razem na rowerach jezdzic po gminie, a teraz zima to sie nudzi babom.

  6
  34
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Panie “Juzek z Zawady” kabaretem to było posiedzenie wczorajszej Komisji Skarg gdzie Przewodniczący Labocha nie czytał tekstu a ślabizował ,Burmistrz Podlejski prawnik z nadania za wszelką cenę i szybko chciał zamknąć sprawę skargi i do tego cyrku zamiatania spraw pod dywan przyłączył się Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Pompa ,który to w swoim wywodzie stwierdził że i można tu porównać “złodziej ,który ukradł i oddał łup to jest niewinny i nie ponosi za to kary”.
   Przewodniczący RM oponował przy tym aby nie brać na poważnie tej skargi i stwierdził że nic się nie wydarzyło. Co było powodem wczorajszej obecności Przewodniczącego Mariusza Pompy na posiedzeniu tej Komisji ,której notabene nie jest członkiem ale możemy się domyśleć i mamy sygnały że Mariusza Pompę łączą ze Szkołą w Zawadzie sprawy natury materialnej gdzie podczas jego kadencji została zatrudniona w w/w szkole jego córka i żona stąd też był on tak stronniczy na posiedzeniu tej komisji i tak bynajmniej domniemam.
   Dlaczego Przewodniczący Labocha nie zaprosił Wiceprzewodniczącej Stanisławy Nowak żywego autorytetu wśród dyrektora maratończyka i byłaby pani Nowak idealnym ciałem doradczym tej ZACOFANEJ KOMISJI.
   Co gorsza to wszystko się działo pod okiem prawnika Klemesa Podlejskiego ,którego mottem było aby zamknąć i stwierdzić że skargi nie było bo wycofano skargę i ma być jak było.

   34
   2
 27. mieszkaniec pisze:

  Pani Wyporska nie panuje nad sobą skoro ślubowanie uczniów wywołuje taką agresję.
  O ile mi wiadomo Pani Basia jest organizatorką wystaw artystycznych, więc raczej ma doświadczenie w przygotowywaniu podobnych wydarzeń.
  Okazywanie agresji przy uczniach przez dyrektorkę jest straszne… Taka osoba nie powinna być na takim stanowisku…

  53
  5
  • Zniesmaczona pisze:

   Jak ktoś nie widział owego prasowania to niech się nie wypowiada To była po prostu żenada Ja nie chciałabym być w skórze dyr Wyporskiej bo ona musiała płonąć ze wstydu przed zaproszonymi gośćmi Klimas sama nie wiedziała co ma robić gdyby nie notatki w których i tak ciężko się odnajdywala to pasowanie trwało by chyba do dziś Masakra i tyle

   1
   15
   • CIAMAJDA pisze:

    Mogłaś pomóż przy tym pasowaniu pierszoklasistów a nie teraz się wymądrzać bo wiesz jakby babka miała wąsy to byłaby dziadkiem.
    Pasowanie nie wyszło to dlaczego dyrektor Wyporska zwracała się do nauczycielki z wieloletnim stażem “***”
    Tym to jestem zniesmaczony żeby tak zwrócić się do kobiety,matki ,pedagoga.
    Jak dzieci czuły się zniesmaczone słysząc z ust pani dyrektor “***”

    16
    1
 28. Niedyskretny pisze:

  Czy za bycie przewodniczącym tej komisji przewodniczący dostanie wyższą dietę ? Chyba po to został przewodniczącym. Będzie miał jakie 1600. Może wyda to na naukę czytania ? A może się będzie dokształcał ? Warto mieć wyższe wykształcenie niż podstawowe czy rolnicze jak inny przewodniczący.

  28
  2
 29. Mieszkaniec Żarek pisze:

  Każdy z Żarkach jest świadomy, że “dyrektorka” A. Wyporska jest osobą agresywną – jednym słowem OSOBĄ NIEZDOLNĄ do pełnienia jakichkolwiek działań publicznych!! Dziwne, że taka osoba nadal pełni funkcje dyrektora szkoły. Tam przebywają dzieci, które szczególnie narażone są na patologiczne zachowania A. Wyporskiej. Co do skargi, więcej niż pewne, że jest to 100% prawdą! Taka osoba powinna być ukarana i niedopuszczona do pracy z ludźmi!! Zwolnić i ukarać Wyporską!

  55
  3
 30. Ojciec z Zawady pisze:

  A kim Mieszkańcu jesteś żeby tak oczerniać Panią Dyrektor?
  To nie jest pierwsza kadencja dyretkorki. Ile szkoła zyskała? Budynek ocieplony, sale odnowione, boisko wybudowane,okna wymienione, nowe ogrzewanie.
  Każdy tutaj potrafi tylko wyzywać, pisać anonimowo co myśli.
  Jeśli mam coś powiedzieć odnośnie skargi to jest to stek bzdur oraz kłamstw.
  Jak nauczycielka w tym dyrektor szkoły może coś takiego powiedzieć przy uczniach wychowankach? – kłania się twoja logika.
  Przez tyle lat nie bylo żadnej skargi a teraz nagle nauczycielka p.Klimas probuje w swój niesmaczny sposób wzbudzić zainteresowanie swoją załamaną osobą!

  Jestem pewien że szkoła jest odpowiednio prowadzona, dzieciaki startują w konkursach gdzie odnoszą sukcesy.
  Była dyrektor p.Musiałek nie raz się wypowiadała że wedle jej opinii obecna dyrektor bardzo dobrze sprawuje się w tej roli i szkoła bardzo dużo zyskała.

  7
  37
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Pan pisze że Szkoła zyskała dzięki pani dyrektor rzeczy materialne ???
   To chyba nie jest przewodni temat tego artykułu a sprawami materialnymi Szkoły w Zawadzie to ma się zajmować Samorząd czyli Rada Miejska w Żarkach i Burmistrz Klemens Podlejski.
   Do dyrektora Szkoły Podstawowej w Zawadzie należą inne obowiązki w dziedzinie organizacji pracy nauczycieli i najważniejsze to opieka i edukacja dzieci.

   42
   3
  • mieszkaniec pisze:

   Bzdurą jest pisanie, że skarga jest stekiem kłamstw. Jeżeli wpłynęło takie pismo to widocznie skutek braku sił ze strony nauczyciela na dręczenie ze strony pani Wyporskiej. W jakim celu miała by pisać takie rzeczy? Proszę się zastanowić, bo tutaj wychodzi brak logiki.

   43
   3
   • Mosiek pisze:

    Mam podobne zdanie, pani pisząca skargę musiała być doprowadzona do ostateczności bezwzględnym i brutalnym traktowaniem. Dziwię się, że wycofała skargę. Należy podjąć odpowiednie kroki, by podobna sytuacja nie miała już nigdy miejsca!

    39
    1
  • Sit pisze:

   Ojcze z Zawady
   Czy ty naprawdę jesteś tak prostym chłopem??
   Czy według Ojca to dzięki Dyrektorce są okna wymienione??
   Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak Dyrektor szkoły rozstawia rusztowania i zaczyna ocieplać, wymieniać okna a następnie hydraulika ją czekała na końcu gipsy i malowanie…..?
   Człowieku, to nie ona była sponsorem ani wykonawcą, na to już były przeznaczone pieniądze i gminne i z dotacji….!?
   Proszę ojcze wyluzuji nie pisz już nic po kilku głębszych….!?

   28
   2
 31. Werty pisze:

  A może by tak Nowakowa udzieliła korepetycji Pawełkowi z lekcji czytania , ale tak za fri bo on bardzo skąpy jest .

  32
  2
 32. bruno pisze:

  Darku miej tzw kochones i jak już piszesz takie ostre texty z zarzutami to nie kończ zdania znakami zapytania ?

  3
  31
 33. Mieszkaniec pisze:

  Czy ktoś pomyślał o tych biednych dzieciach z pierwszych klas co te dzieci czują w jakim one muszą być szoku jak pani dyrektor biega i krzyczy na korytarzu szarpie nauczyciela i używa wulgarnych słów to nie pierwsza taka sytuacja p dyrektor to nie chodzi o nauczyciela czy dyrektora co z tymi dziećmi dalej mają tkwić w tym cyrku dalej

  31
  4
  • Zniesmaczona pisze:

   Te dzieci naprawdę są biedne bo od początku roku prawie materiału z podstawy programowej nie ruszyły Maja tylko czas wolny i biegają po sali a pani zajmuje się sobą No a jak już Pani Klimas przypomni się że jest nauczycielem to zadaje pracę domową z iksami tak z iksami w pierwszej klasie… Żenada

   2
   15
 34. Alex pisze:

  Zgadzam się z Tobą Mieszkańcu.Niestety nie po raz pierwszy w ramach” debaty “nad poziomem oświaty na terenie naszej gminy zapomina się o dzieciach.Najważniejszy interes to interes nauczycieli:natłuc 30 godzin w grafiku,mieć dobre stosunki z dyrektorem i organem prowadzącym, brać nagrody i startować do gminy , powiatu ,województwa ?A gdzie jest DZIECKO,UCZEŃ oddawany codziennie pod opiekę pedagogiczną do placówki oświatowej przez rodzica? gdzie jest ten pierwszoklasista ?gdzie jest dziecko co nie ma cioci nauczycielki w szkole? albo mamusia czy tato nie są w radzie rodziców? Kolejne reformy oświaty to choroba odbijająca się na naszych pociechach.Trzeba mieć tylko nadzieję,że takich sytuacji (jak opisana w skardze) nie ma w innych placówkach.A jeżeli tak się dzieje faktycznie w opisanej placówce to pytam jak długo to trwa,czy wcześniej nie było żadnych niepokojących sygnałów? gdzie są służby KOiW (przecież kampania wyborcza dawno się skończyła to może czas pochylić się nad placówkami w ramach merytorycznego nadzoru)? Takie zachowanie ciała pedagogicznego jak w opisie powyżej to klimat z prowincjonalnej potańcówki,suto zakrapianej procentami,a słowo na literę “k” to raczej jezyk cór Koryntu.

  33
  5
 35. blok pisze:

  Przeciez Pani Klimas to Pis oczernila te naiwna dyrektorke, zaden nauczyciel tego nie potwierdzil, a wszyscy wiedzą ze zawsze doila ją jak mogla. napisała skarge wycofala jludzie to jest nauczyciel nikt nic nie widzial a Pani swoje

  1
  18
 36. blok pisze:

  Panie Darku co jesli ta Pani oczernila dyrtore i sad udowodni pomowienie, a chyba z sprawa jest w sadzie

  1
  14
 37. Pani pisze:

  No to sie chyba Pani K lmas zdziwi moze myslala ze dyrtorka sie wystraszy przeciez nie mozlwe zeby czarny pan w tym maczal palce

  5
  11
  • CIAMAJDA pisze:

   GARGAMEL zadziałał przez swojego przy*** KLAKIERA GRABOWSKIEGO bo GARGAMEL to cwaniak komunistyczny i wie jak się robi robotę ale nie żeby mu coś zarzucili i na pożarcie w razie draki pójdzie KLAKIER GRABOWSKI.

   15
   0
 38. Mieszkaniec pisze:

  No przeciez wszyscy wiedzą ze skarge wycofala jak zorientowala sie że dyrektorka podala sprawe do sadu

  3
  13
  • ZAWADZIANKA pisze:

   GÓWNO PRAWDA ZASTRASZYLI BIDNA KOBITĘ I TYLE A PANI DYREKTOR TO NIECH IDZIE NA DŁUUUGI URLOP I ODPOCZNIE BO MOŻE MENOPAUZA JA DOPADŁA A JUŻ NIE DAJ BOŻE DEPRESJA

   17
   1
 39. Prawda pisze:

  To faktycznie tak bywa, dzieci zwykle bez krewnych w szkole lub urzędzie są traktowane jako drugorzędne, cokolwiek się stanie to dziecko babki, dziadka, mamy, taty nauczycieli są niewinne.
  Potem wychodzi na studiach jakie to głąby są, bez pomysłu na życie wracają do domu i zostają nauczycielami, też posady w urzędzie znajdą się.
  I koło się zamyka, co najgorsze to jest błędne koło!!
  Po nagraniu widać, jaki poziom jest w urzędzie, gdzie są problemy z czytaniem.
  Żenujące i prostoliniowy system.

  34
  3
 40. życzliwa pisze:

  Brawa Panie Maślankiewicz! Jedyny odważny, Słusznie został Pan najlepszym radnym. Proszę dalej walczyć.

  32
  4
 41. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

  Zadam pytanie jak to zawsze mówi Burmistrz Klemens Podlejski cyt.”PROSZĘ O PYTANIE ”
  Panie Burmistrzu Podlejski ile takich i podobnych spraw o większym i mniejszym kalibrze ukrył pan w podziemiach budynku UMiG w Żarkach na ulicy Kościuszki 15/17 ???
  Pan sobie zdaje sprawę że ten budynek usytuowany jest przy ulicy o tak wymownej nazwie Kościuszko i w bliskiej odległości znajduje się również Pomnik Tadeusza Kościuszki to do czegoś zobowiązuje.
  Do USA za gminne pieniądze to też chyba pan leciał samolotem LOT o nazwie Kościuszko o ile dobrze pamiętam. ???

  29
  3
  • steward pisze:

   Sam poleciał ?Kiedy to było ?

   16
   1
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

    Do wiadomości “stewarda” odnośnie podróży do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej również na koszt mieszkańców Gminy Żarki poleciała Znanej Pamięci Przewodnicząca Stanisława Nowak i była za przewodnika Burmistrza Podlejskiego bo podobno pani Stanisława biegle włada językiem angielskim no i oczywiście znała się i myślę że dobrze się zna na geografii ???

    24
    2
 42. Mieszkanka Zawady pisze:

  Dokładnie popytać się dzieci one widziały słyszaly i nie kłamią a tak poza tym ŚKO P. Bauer powinna się zajac i zakończyć ten precedens oraz zajrzeć do wszystkich ościennych szkół P. Jasińska gdyby była burmistrzem na pewno by tego tak nie zostawiła!!! Jeszcze jedna uwaga pracować a nie siedzieć od rana na Fb tym powinien się też ktoś kompetentny zająć ja idąc do pracy na 8 godz telefon zostawiam w torebce a tu rozpizdziel i za to biorą pieniądze za co??? Panie Darku niech Pan nie odpuszcza kontrola jeszcze raz kontrola!!! Zmienić Przewodniczącego lub posłać do logopedy!!!!

  34
  2
 43. mieszkaniec2 pisze:

  Dla Pana jako dla ojca w tej sytuacji liczy się w ogóle nowy kolor ścian zamiast los dziecka w szkole?? Zresztą za remonty szkoły nie odpowiada dyrektorka a gmina i nie powinna sobie przypisywać nieswoich zasług…

  36
  2
 44. Wyborca dwa pisze:

  Z tego całego towarzystwa na tej komisji to widać,że jedyny pan Maślankiewicz nadaje na innych falach .Ta cała śmietanka go poprostu nie rozumie o czym Pan radny mówi ! Pan burmistrz i pozostali radni nadają w tym samym tonie! Zamieść pod dywan i po temacie -jak zwykle załatwia się w tej gminie jak wystąpi problem .Poziom intelektualny i moralny tych radnych i burmistrza to poziom Koziej Wólki Poco ten dyrektor -dyrektorów jest obecny na tej sesji ? Czy pan Grabowski jest głuchoniemy ? Przepraszam to nie sesja ,to tylko komisja z super doświadczonym ,długoletnim radnym Labochą w roli Przewodniczącego

  41
  1
 45. Mieszkaniec pisze:

  Podlejski to nie sam jeżdzi do USA , Grabowski w tym roku już na kilku meczach był,

  14
  0
  • CIAMAJDA pisze:

   Oczywiście KLAKIER GRABOWSKI korzysta cały czas z pieniędzy publicznych lub też z kieszeni podatników.
   W 2019 roku KLAKIER GRABOWSKI wybiera się na Maltę aby szlifować język angielski aby umieć wódkę i drinka zamówić razem ze stałą ekipą która tam lata na Maltę w tym dla śmiechu np.nauczyciel Wychowania Fizycznego i burmistrz Podlejski za tą rozpustę płaci i kryje koszty.

   10
   0
   • Kolega pisze:

    To on Pojedzie szlifować język na Marcie???
    No cóż każdy robi karierę jak tylko się da, postawi zakupionego drina a później będzie szlifować…..!!!!??

    12
    1
  • 38MKWADRATOWYCH pisze:

   To na rozrywki Radnego Powiatowego stać , który jednocześnie jest dyrektorem od szkół i kasiorę trzepie i śmieje się z ciemnioków gminnych bo mieszko za friiiii czyli za darmochę w mieszkaniu przy szkole podstawowej a gmina płaci bo on bidny

   20
   0
 46. niegrzeczny pisze:

  bo Maciek chce cos zmienic a reszcie towarzystwa to nie pasuje i nie na reke bo to by było w brew woli Pana burmistrza

  40
  2
 47. Mieszkaniec pisze:

  aha,aha,aha

  7
  0
 48. Wyborca dwa pisze:

  Mimo iż pan radny z PIS zapowiada się na myślącego radnego i mający własne zdanie-a to w tym gronie już jest na plus ! Następny pan radny Rarok -głuchoniemy -na przekazie widać ,że nie zainteresowany tym co się dzieje wokół niego Pani sołtys z Suliszowic -radna -godnie nie zastąpiła swojej swojej poprzedniczki -ten sam,poziom ale na targ też by siè nadawała aby nawoływać do kupienia -badziewia ,tamta się nie odzywała -a ta od rzeczy gada -gada byle gadać -ale pan burmistrz to lubi

  36
  2
 49. blok pisze:

  Jakich radnych wybralismy takich mamy, większość się przeciez nie zmienila

  15
  0
 50. Pani pisze:

  jakich radnych wybralismy takich mamy przeciez sa te same osoby brmistrza

  13
  0
 51. niegrzeczny pisze:

  proponuje na nastepnym posiedzeniu szanownej spec grupy zajac sie przydziałem mieszkan na Wysoce bo to morze byc terz bardzo interesujace? ale to nastepny temat do dyskusji

  28
  1
  • Wyborca dwa pisze:

   Robi się tam Ekskluziw osiedle zamknięte -dla wybranych po wyborach

   24
   1
  • Lok pisze:

   Dokładnie tak!!!??
   Powinien być artykuł i sprawa jawna na temat mieszkań na Wysoce.
   Ciekawe ile mieszkań dostaną rodziny naprawdę potrzebujące, pracujące fizyczne bez pokrewieństwa w jednostkach Urzędu????!!!!
   Bo to właśnie tak powinno być dla ludzi którzy nie są z rodu mega zamożni, którzy chcą żyć w rodzinie z dziecmi a praca na naszym terenie to ok 1800pln netto.
   Takich ludzi nie stać ich na kredyt hipoteczny 300tys zł. Na budowę willi

   Zobaczymy kto dostanie i mamy nadzieję, że nie będzie tam krewnych z urzędu…. ??A może już mieszkania rozdane są???

   Zapewne Graboski dostanie apartamenty, powiedział, że ma małe mieszkanie tylko 38mk…
   Chyba zarabia z żoną więcej niż 1800zl netto.??
   Układ, układy, układziki….!?
   Jak tak będzie to tutaj powinny wejść jednostki CBA, CBŚ i zrobić z tym żareckim komunistycznym ustrojem!!!!!??

   26
   2
 52. zuza pisze:

  Mieszkancu z Zawady w ****byles i gowno wiesz co sie dzieje okna kupila Suchecka Paton staral sie o modernizacie Szkoly i pilnowal wszystkiego byl radnym z prawdziwego zdarzenie pilnowal Szkoly i Dyrektorki bylo spokoine a nad Pania Basia to sie znecala nie raz bylo slyszec w wiosce zamiast zajac sie nauczaniem to trenowala nauczycieli wszystich miala zanic a Pani ze Suliszowic miech zajmie sie soba utrzy**** nie wie kogo bronic albo nic nie wie gada zeby cos muwila bez sesu bo za co bedzie brala diete i podlizywala sie Panu morze cos skorzysta Pani Basiu bedziemy z Pania a krzywa sie zemsci na wszystkich

  36
  5
 53. gosiu pisze:

  Hej
  Czytam to i sie smieje.
  Chodzilem do tej szkoly dawno tem gdy dyrektorem byl pan Pyrzynski oraz pani Musialek. Obie panie mnie uczyly i mam swoje zdanie na ich temat.
  Zastanawiam sie czy nikt z Was nie wpadl na to by zapytac dzieci uczacych sie w Zawadzie o zaistnialej sprawie!?
  Poki co wychodzi gownoburza, zamiatanie pod dywan, a moze to prawda i pora zmienic dyrektora, nauczyciela, a moze wyslac kogos w kosmos. Co ma do tego PO i PIS. Obie partie czesto podzielily rodziny, Polakow, Nas. Durnie z Was

  31
  2
  • Pani pisze:

   gownoburza super jedna napisala iwycofala drugiej nie zawolali na komisje i zrobilsie cyrk nie wiadomo kto mowi prawde ale dziwne zeby dwie kolezaneczki sie nie dogadaly???//

   0
   13
  • Świadomy pisze:

   Władze oświaty powinny to wyjaśnić –

   32
   1
   • Świadomy pisze:

    Wladze PIS proszę o pomoc. Aby zajęć się tà gminą Udowodnijcie proszę że nam krzywda się nie dzieje ! A może się dzieje !!!!!!!!!!Prosze bardzo to sprawdzić !!!!!!!

    28
    2
 54. Uczennica pisze:

  Pamiętam, jak uczęszczając jeszcze do tej oto szkoly podstawowej, na każdym apelu prawie mdlałamze strachu przed tą panią dyrektor. Zawsze miła tylko przy gościach, a tak to wyslala do sklepu po za terenem szkoly 2klasistow po rajstopy albo podpaski eh…
  Widząc to co teraz i patrząc na to co mówi teraz moje rodzeństwo, chyba nic się nie zmieniło.

  39
  4
 55. uczen pisze:

  ja tez chodzilem do tej szkoly i znam obie panie dyrektorka bardzo duzo robi dla dzieci i bardzo ja lubilismy, a pani klimas tez spoko to opluwanie troche mnie

  3
  11
 56. uczen pisze:

  oj ludzie, ludzie

  4
  8
 57. uczen pisze:

  Przecież burmistrz wszystkimi w gmine chce rządzić nawet radnymi

  15
  1
 58. Wyborca dwa pisze:

  Jak czytam te wpisy mimo późnej pory to jedno mam wrażenie w tej gminie naszej Gminie Żarki nie dzieje się dobrze ! Patrząc na wcześniejsze wpisy “!

  29
  2
 59. Wyborca dwa pisze:

  Jak można być takim perfidnym wygranym i dalej udawać zwyciescą

  22
  2
 60. zuza pisze:

  Uczenico zapomnialas o papierosach i cos na uspokojenie bo Pani Dyrektor nie mogla sobie poradzic ze soba musiala walczyc z nauczycielami nawed miala spiecie z Pania Monika Radosz ze odeszla z Zawady do Zarek ona mysli ze koleguje sie Grabowskim Burmiszczem Nowakowa oraz przewodniczacym Pampom to i wlos z glowy nie spadnie bo przewodniczacego corka pracuje w Zawadzie morze bedzie Derektorem i wszystkiego dopilnuje zda sprawzdnie tatusiowi to badziewie to osmiornica z ktora trzeba walczyc ta sprwa powinna sie zajac Telewizja i sprawdzic jak Szkola wydawala srotki budzetowe i na co wydawala jak jej nie wychodzlo to musiala sie na kims wyrzyc akurat padlo na naj slabszego i padlo na bidna wdowe z czwurka dzieci zamiast pomorz to trzeba kogos zniszczyc P Basiu glowa do gory znam dobrego prawnika jak bedze trzeba to pomorze lepszy od Burmiszcza pozdrawiam

  33
  4
  • Zniesmaczona pisze:

   Pani Basia to niech się weźmie do pracy bo przez jej nierobstwo wszyscy nauczyciele w Zawadzie maja przeje.. . A wystarczyło przygotować się dobrze do pasowania od września do końca listopada można było się nauczyć nawet trylogii Sienkiewicza a nie tylko scenariusza prasowania kilkoro dzieci

   3
   22
 61. Wyborca dwa pisze:

  Wyborcy -pytają -jak można być tak perfidnym zwycięscą

  22
  3
 62. uczen pisze:

  ważne ze podlejski ma wysoką pensje a reszta to g…….,

  15
  1
 63. Świadomy pisze:

  Czy ja dobrze rozumiem źe ta pani Nauczycielka to wdowa ??? Z Zawady ????????

  21
  2
 64. Świadomy pisze:

  Panie Szlek -czy to prawda -pan wie więcej -proszę pomóc tej wdowie –

  26
  3
 65. Świadomy pisze:

  Bo jeżeli tak to ja ci ty świdrowaty nie daruje ,że skrzywdziłeś bezbronną kobietę i jej dzieci

  31
  4
  • uczen pisze:

   nie mam pojecia jak mozna tak pisac nic nie wiemy jak bylo faktycznie a pujemy sprawe nalezy wyjasnic a nie komentowac

   3
   13
   • HARMONIUSZ pisze:

    Treść skargi zamieszczona powyżej a KLAKIER GRABOWSKI w imieniu GARGAMELA zastraszył panią Klimas i z tego zastraszenia wycofała skargę.
    Jest to podwójny mobbing ze strony dyrektor szkoły Wyporskiej i ze strony dyrektora oświaty organu nadzorującego KLAKIERA GRABOWSKIEGO.
    KLAKIER GRABOWSKI wymusił wycofanie tej skargi przez panią Klimas.
    Wystarczy zapytać byłego policjanta radnego Hamerli jak wymusza się zeznania to zrozumiecie wszystko.

    22
    1
 66. Pani pisze:

  pisalem juz wczesniej ale nie opublikowales dlaczego

  6
  5
 67. Mieszkaniec pisze:

  Tak pani Barbara jest wdową z 4dzieci ale pani dyrektor nie rozumie że się nie kopie leżącego mam nadzieję że ktoś się za to weźmie pani Basiu będzie dobrze nie poddawać się

  34
  2
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk* pisze:

   Co zrobi tak WIELKI PiS , który ma struktury, ma możliwość działania poprzez Wojewodę bo to przedstawiciel Premiera, Kuratorium Oświaty i Wychowania a tutaj co pierwsze kłania się wychowanie i zaraz za tym edukacja.
   WIELKI PiS-ie pomóż bo lud cierpi a ty tego nie widzisz.

   27
   3
  • Zniesmaczona pisze:

   To że ktoś jest wdowa i ma dzieci nie zwalnia nikogo z wykonywania swoich obowiązków Ja też mam dzieci i nikt mnie w pracy nie wyreczy z tego powodu Ludzie ona jest odpowiedzialna za wychowanie i edukację czyichś dzieci!!!

   3
   19
 68. Zły na wyborców pisze:

  Był czas była możliwość wykopać to tałatajstwo tą klike wzajemnej adoracji dyrygowanych przez człowieka który decyduje o wszystkim w tej gminie. Tu już nawet wolności nie ma. Bo nawet ci którym się wydaje że robią co chcą to niestety robią tyle na ile burmistrz pozwoli. Straciliście szansę i możliwość . I ci co oficjalnie i teoretyczne u władzy jak i ci którzy pomogli im tą władzę uzyskać. Mieszkania , mobing przetargi i ochłapy dla gawiedzi. Jak się nie ogarnięcie to , to na co teraz patrzycie to preludium do tego co może być. I w niełaskę może w każdej chwili popaść każdy z was. Nie wiem jeszcze jak ale jeśli to prawda co było w skardze, powinno się wyjaśnić do końca. Nauczycielka jest tu stroną bez szans dlatego trzeba dać jej poczucie bezpieczeństwa, otoczyć opieką i doprowadzić do wyjaśnienia tej sytuacji. Żarczanie i mieszkańcy Gminy jeśli macie pewne informacje dotyczące tego incydentu nie bądzcie bierni. Zgłoście to do Kuratorium lub na policję. Przestańcie się bać bo jutro wy możecie być w pidobnej sytuacji gdzie nikt ze społeczeństwa i Radni z Burmistrzem na czele będo was mieli w d….

  39
  3
  • haha pisze:

   100% racji !!!!!!!!!! ale wybory pokazały że wcale nie ma nas tak mało (1900 głosujących na przeciwników burmistrza!) i mamy wsparcie we władzach powiatu. to jest jakaś siła i trzeba zacząć z niej korzystać, a nie patrzeć biernie, kiedy oni robią co im się podoba ! potrzeba więcej odważnych mieszkańców którzy będą chodzić na sesje i zmuszać radnych do postępowania wedle zasad ludzkiej przyzwoitości !!!!!! sprawa pani Klimas miała zostać zamieciona pod dywan, ale jak widać tu na forum, nie udało się !!!!!! patrzmy władzy na ręce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   36
   2
   • Lok pisze:

    Popieram hahaha
    Więc zapraszamy wszystkich chętnych i odważnych na sesję….?
    Wszyscy którzy chcą coś dla dobra mieszkańców Żarek powinni zadawać pytania do burmistrza lub obecnych kierowników referatów!!..?

    W Żarkach jest naprawdę dużo inteligentnych ludzi którzy mogą zaskoczyć pytaniami i być według burmistrza ,,upierdliwymi”ale to jest na plus dla mieszkańców…!?

    Więcej takich mieszkańców jak Pan Maciej i Pan Dariusz na sesjach
    wtedy też pewne rzeczy wychodzą i można wyjaśnić……?!!

    34
    2
  • życzliwa pisze:

   Dobrzy ludzie, a wiem że jest Was wielu, nie bójcie się. Pomóżcie biednej , zastraszonej kobiecie. Zwłaszcza teraz w tym magicznym świątecznym okresie nie możemy być obojętni na krzywdę innych i draństwo naszej władzy.

   36
   3
 69. Cccc pisze:

  A ta sołtyska z suliszowic to trzeba uważać bo to czarownica
  Każdego może omamić
  To materialistka
  Tu się liczy tylko kasa,kasa,kasa

  31
  1
 70. Grażyna pisze:

  Do pani dyrektor domu kultury
  Pani Magdo byłam dzisiaj na mszy w świetlicy w suliszowicach
  Kto jest gospodarzem ?
  Bo jeszcze takiego syfu tam nie było jak jest teraz
  Podłoga brudna pajęczyna na pajęczynie
  Jednym słowem syfiarstwo jakiego nigdy nie było

  32
  1
  • Suliszowice pisze:

   Tak zgadzam się z tobą
   Ale my mieszkańcy nie możemy dopuścić do tego
   Mamy piękną świetlicę

   A żeby teraz Sołtyska ją zgnoila
   My mieszkańcy to jest nasze a nie sołtyski
   A w czym sołtyska pomogła przy świetlicy albo w święty
   Tylko dużego zamieszania bo do tego jest tylko zdolna

   26
   1
 71. Sprawiedliwy pisze:

  OŚWIATA I SZKOLNICTWO W TEJ GMINIE SIĘGNĘŁY DNA. NAJPIERW ZAMYKA SIĘ NAJŁADNIEJSZĄ SZKOŁĘ W OKOLICY, POTEM TOLERUJE SIĘ MOBING W ZAWADZIE, ZNIECHĘCA SIĘ DZECI DO NAUKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻARKACH A NIE ZACHĘCA. WSTAWIANIEM JEDYNEK ZA BYLE CO JEST JEDYNYM SPOSOBEM UCZENIA DZIECI. CHAMSTWO I AROGANCJA NIEKTÓRYCH NAUCZYCIELI SIĘGA TU ZENITU…I CO ? WSZYSTKO ZAMIATAMY POD DYWAN.
  GDZIE JEST JAKAŚ REAKCJA?
  NIE MA, BO RZĄDZI TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI.
  PANI DYREKTOR WYPORSKA POWINNA BYĆ ZAWIESZONA W CZYNNOŚCIACH DO CZASU WYJAŚNIENIA SPRAWY!!!!
  MOBING TO NAJPOWAŻNIEJSZE PRZESTĘPSTWO PRZEŁOŻONEGO.
  NA KONIEC WIELKI SZACUN DLA MAĆKA MAŚLANKIEWICZA-TAK TRZYMAĆ. A GDYBY RADNYCH Z PIS BYŁO WIĘCEJ ZAPEWNE TAKIE SYTUACJE NIE MIAŁY BY MIEJSCA.

  32
  4
 72. normalny obywatel pisze:

  Moim skromnym logicznym zdaniem, w mojej opinii winę za tę sytuację nie ponosi Pani Dyrektor szkoły tylko organ prowadzący szkoły, czyli Burmistrz i dyrektor od oświaty. Jeżeli te organy zamiatają sprawę pod dywan zamiast stać na straży prawa (na pewno są na to przepisy prawa) nie sprawują właściwie nadzoru to co widzimy – urzędnicy, stają po stronie osoby łamiącej prawo i przeciwko osobie pokrzywdzonej.

  Potrzeba nam normalności w gminie – gdyby była pani Krystyna, na pewno byłoby tak jak oczekują mieszkańcy – uczciwie i sprawiedliwie.
  Wyborcy – obudźcie się – zastanówcie się jak chcecie żyć w gminie?
  Pozdrawiam wszystkich.

  29
  3
 73. Jury pisze:

  Teraz to wyborcy muszą zapaść w pięcioletni sen,Jak to powiedział klasyk ? : “chcieliśta to mota.” czyt;chcieliście to macie.

  20
  4
  • haha pisze:

   a ja się z tobą nie zgodzę!!!!!!!!!! to oni są dla nas a nie my dla nich!!!!! mamy prawo i obowiązek patrzeć im na ręce i ich rozliczać!!!!!!!!!!! zbyt wiele rzeczy było zatajone lub przemilczane i z niewiedzy ludzie wybrali znów te osoby!!!!!!!!!! dobrze że jest ten portal, przynajmniej wiemy co się dzieje.

   29
   5
 74. Życzliwa pisze:

  Ja też wcześniej nie wiedziałam co nasza władza wyprawia. Dziękuję Panie Darku, że pan nagrywa i udostępnia nagrania z sesji. Szkoda tylko że tak mało osób je ogląda. Gdyby więcej osób się interesowało co naprawdę robi nasza władza, na pewno nie zostaliby wybrani. Wstyd na to patrzeć, jakiego mamy burmistrza i radnych. Szkoda tylko, ze oni się nie wstydzą.

  27
  2
 75. Zły na wyborców pisze:

  Oj nie wstydzą się A są dumni że wszystkich ograli. Nie mam doświadczenia samorządowego ale mam dość arogancji pseudo władzy. Jeśli ktoś ma pomysł jak zjednoczyć przeciwników obecnie rządzących i jak im utrudnić tą wszechstronną samowole, zwołajmy się. Tylko nie mówcie że PiS się zjednoczy bo przeciwników żareckiej włodaży jest wielu z poza PiS i też chcemy pokazać ich wiarołomstwo i prywatę. To są szkodnicy zrozumcie to wreszcie.

  28
  2
 76. Euzebiusz pisze:

  Czytając skargę i słuchając wyjaśnia Pani dyrektor gołym okiem widać, że jedna z tych pań łże jak pies.
  Jeżeli jest prawdziwy opis sytuacji przedstawiony przez nauczycielkę to doszło do pobicia. Czyn ten jest karany z urzędu.
  W całej tej sytuacji najbardziej cenię Annę Wyporską za znajomość towarzystwa rządzącego Gminą i zignorowanie obrad komisji gminnych analfabetów. Stare przysłowie mówi -“Jak się zadasz z plewami to Cię świnie zeżrą.”
  Pani Aniu tak trzymać.
  Radni i burmistrz zostali wybrani demokratycznie, z tego wniosek, że wyśmiewany tutaj poziom komisji reprezentuje większość społeczeństwa gminy.

  Gratuluję wszystkim radnym i burmistrzowi umiejętności wykiwania swych poddanych.

  Nie wzywajcie PiS-u na pomoc. Mieliśmy wybór i pokazaliśmy kandydatce tej partii swoje zdanie. Trzeba ponosić konsekwencje swoich wyborów i przyjąć na klatę opinię ciemnogrodu.

  21
  6
 77. zuza pisze:

  Pani Basiu mich sie pani nie boi wiem ze byla pani sprowokowana do wycofania skargi z UMG Zarki przez Grabowskigo i Burmiszcza i Przewodniczacego zastraszyli Pania morze zwolnieniem a nie zastnowili sie jak Pani pomorz ma Pani czworo dzieci ktore jak moga to pomagaja zeby rodzina funkciowala chcialabym miec takie dzieci wychowane i nie jeden mich wezmie przyklad z tej rodziny
  a oni lubiom karac niewinnego i bezbronego morze oni kiedys znajda sie w takiej sytuaci co im nie zycze Basiu nie licz ze sie cos naprawi ale nie P WYPORSKA ONA jest szalona ja trzeba zwolnic bo jeszcze uszkodzi nasze dzieci prosze nie wycofywac skargi z komedy bo i tak Pani nie dadza spokuju gdzie sa Nuczyciele bez znieczulicy morze to klika jak Urzedzie tak i w Szkole w ktorej nie bylo rzadnej kontroli i sprawdzenia budrzetu na co Pani wydawala pieniadze Bedzie Wigilia jaka ona bedze w tej admoswerze nie jednemu morze bedzie przykro z tego powodu ze nie stana w obronie bezbronej i pokrzywdzonej Wdowy pozdrawiam GRONO PEDAGOGICZNE MORZE ZNIKNIE ZNIECZULICA Panie Darku prosze ta sprawe wyjasnic z tego brudy

  30
  1
 78. wykluczeni pisze:

  pytanie do przewodniczącego komisji Pana Pawła Labochy
  dlaczego bo tu po wpisach można stwierdzić nie zostali wykluczeni
  z obrad nad tą skargą Pan Łukasz Rarok [pracuje tam jego narzeczona], oraz obrońca pani dyrektor Pan Pompa Mariusz przecież tam pracują córka oraz żona pana Pompy i oni maja czelność zabierać głos
  przecież to na pewno wyklucza ich .

  26
  2
 79. SKARGA pisze:

  KTO PODAŁ ta skargę do ujawnienia jak burmistrz mówi że sprawy nie ma a kobiety
  mają soje fochy

  20
  2
  • Życzliwa pisze:

   czy to nie dziwne, że cała oświata w gminie Żarki obsadzona jest rodziną radnych i burmistrza?

   32
   0
  • ZGRYWUS pisze:

   Burmistrz Podlejski chciał powiedzieć ale nie znał sformułowania że kobiety może przechodzą mennopauzę ale burmistrz Podlejski zapomniał dodać że on sam przechodzi andropauzę ale to przecież człek wykształcony jak mówi się na wsi za masło i jajca.

   15
   1
 80. JAwiem pisze:

  SPRAKA Bruna dogadał się i daje niusy bo jusz nudy były alle jajca była skarga tu nima kogotu sluchać

  13
  1
 81. Zniesmaczony pisze:

  Ilość błędów ortograficznych w niektórych wypowiedziach jest zatrważająca.
  Poziom znajomości języka ojczystego świadczy o beznadziejnym kryzysie szkolnictwa.

  25
  3
 82. Bardzo wkurzony pisze:

  Jajca to są , jak się to czyta. Zero szacunku dla języka ojczystego. Byk na byku bykiem przykryty. Do szkoły było pod górkę?? Wstyd na całą wieś!!!! Zająć się najpierw uzupełnieniem swoich braków w edukacji , a potem innym wytykać błedy. Choćby nauczyciel się dwoił i troiił, to z chama nie zrobi pana. Co widać na załączonych obrazkach

  23
  0
  • ZGRYWUS pisze:

   Tak wykształciła ludzi dyrektor, pedagog Stanisława Nowak że aż oczy bolą. Cześć i chwała pani Stanisławie Nowak.Jestesmy wszyscy tak wyedukowani jak radny Paweł Labocha że nawet gazet nie kupuje bo kto je będzie czytał.

   20
   5
 83. Zniesmaczony pisze:

  Inteligencja leży w Katyniu, na łączce na Powązkach i jeszcze innych nieznanych miejscach.
  Rządzą ludzie pokroju żareckiej Rady.

  19
  4
 84. zuza pisze:

  Nadmieniam ze nas uczyli nauczyciele czytania i pisania jak ucza tak sie pisze jak pija kawe i pala popieroski to maja relaks zamiast pracowac i pilnowac dzieci i z tego sa nie prozumienia bo nie maja zadnej kontroli Burmiszcza sie nie boia bo to jedna klika morze maja kogo do zatrudnienia na Basi miejsce i trzeba ja wygrys z pracy i niech zdycha z dziecmi bo kogo to obchodzi trzeba powiadomic P Ziobro morze wszystko sprawdzi jak by nie Wisniewska Paton i KSIADZ Jaworznika to napewno bylaby zamknieta i sprzedana i gdzie Wyporska urzywalaby by sily napewno by sie tak nie panoszyla i nie zarabiala takiej kasy morze mi to ulrzy bo jak patrze na nia to mnie krew zalewa jak morzna krzywdzic i ponirzac Nuczycieli w tej Szkole niema skladu ani ladu P Grabowski Pan sie nie nadaje do niczego nawet niumie sie Pan wyslowic tylko stekac jak Pawel Labocha i Hamerla

  22
  3
  • Kto teraz? pisze:

   Basia odchodzi ale B. Major i tu się pojawia znak zapytania???? Kto na to miejsce będzie??
   Czy będzie konkurs na owe stanowisko?
   A może już w pod stołem wszystko ustawione kto będzie sekretarzem????
   Coś ktoś wie na ten temat??

   15
   1
   • Zły na wyborców pisze:

    Do kto teraz Ćwierkają wróbelko że pani rzecznik Kulińska Pluta Magdalena ma być dedykowana na to stanowisko. Ale co ja tam wiem…..

    13
    1
 85. kazia pisze:

  dobze ze to juz koniec tych wpisow bo czlowiek by zglupial prosze zrobic porzadek na Swieta w sumieniu wesolych SWIAT

  4
  13
 86. mieszkaniec pisze:

  i bardzo dobrze kobieta wykształcona,znająca języki obce,wie o co chodzi ,będzie godnym następcą P.Major , ale w tak dobrym charakterze jak P.Basia nikt ją nie zastąpi jest jedyna w swoim wydaniu

  8
  9
  • Bruno. pisze:

   No na bank nikt jej nie zastąpi :- 😉 ?!
   Taka była zajebista? Niby dlaczego tak sądzisz mieszkaniec?? Robotę ci załatwiła, czy coś innego??
   Co do języka obcego to już jeden udowodnił, że nawet
   j.Polski jest mu obcy i to podczas zwykłego czytania, poziom jak w klasie pierwszej S.P.

   20
   1
 87. zuza pisze:

  Na stanowisko P Basi Major nadaje sie Wyprska bylaby blisko Ulubienca Burmiszcza i Grabowskiego ona by nimi kierowala jak zalatwiac sprawy bo ma dar do rzadzenia ludzmi sami widzicie jak rzadzi Nauczycielami zeby mogla stawiala by pod pregierz i dawalaby baty az wezna wine na siebie

  13
  2
 88. WIESŁAW pisze:

  Horoszko będzie Sekretarzem Gminy i tak słyszałem na łączach jak bruno się chwalił.Podobno Horoszko to [ słup ] Podlejskiego i na nią jest nabrane moc działek gruntowych na Żarkach osiedle 600 lecie

  10
  1
 89. sąsiad pisze:

  Czytając te bzdury jaka ta Pani jest strasznie biedna i pokrzywdzona nie mogę wyjść z podziwu nad głupotą ludzi, którzy tak myślą, albo raczej ich nie wiedzą jaką ona jest osobą, radzę wcześniej się czegoś o niej dowiedzieć, a dopiero później pisać takie brednie i oczerniać niewinnych ludzi!! Więc może warto wszystkich uświadomić kim tak na prawdę jest Pani Klimas. Po pierwsze uczy dzieci religii i chyba próbuje moralności, której sama nie posiada, przykazań których sama nie przestrzega będąc w związku z żonatym mężczyzną (katechetka świeci przykładem), kłamiąc i mówiąc fałszywe oskarżenia o Pani dyrektor i nie tylko bo POKRZYWDZONYCH przez tą Panią jest znacznie więcej. Nie dalej jak w listopadzie oskarżała na policji inną osobę, o stosowanie wobec niej gróźb pozbawienia zdrowia i życia. Po drugie warto zwrócić uwagę jaką jest ”wspaniałą” opiekunką dzieci których uczy tutaj można dużo pisać ale może w skrócie będzie najlepiej napisać że chodziła pijana po obcym kraju i szukała widoków do malowania a dzieci były pozostawione bez opieki nauczyciela i opieki medycznej a później wracały z udarami słonecznymi i ciężkimi poparzeniami. Mogę jeszcze wiele wymieniać ale chyba już nie warto jeśli ktoś choć trochę myśli zobaczy kim jest ta kobieta i z pewnością zmieni o niej zdanie, nie piszę po to by ją oczerniać tylko prawdę o niej i nikt mi nie może zarzucić że jest inaczej.

  1
  5
  • Gość pisze:

   Skoro jest jak mówisz to czemu nikt nie zgłosił tego wcześniej? Nie wierzę że nikogo nie interesował los własnego dziecka. Co do nauczycieli religii, może cię oświecę ale moje dziecko uczy rozwiedziony katecheta i nie mam z tym problemu. Posprzątaj brudy najpierw we własnym domu a później bierz się za ocenianie moralności innych. Najciemniej zawsze pod latarnią.

   3
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *