zachmurzenie duże
21°
19°
poniedziałek
Reklama
Moja elektrownia wiatrowa – własna elektrownia wiatrowa z 50 proc. dofinansowaniem
04 czerwca 2024 r. | 07:00
0

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia kolejny nabór. W najbliższych tygodniach NFOŚiGW uruchomi nabór w projekcie "Moja elektrownia wiatrowa", który przeznaczony jest dla gospodarstw domowych.

„Moja elektrownia wiatrowa” to kolejny z programów Narodowego Funduszu na rozwój energetyki prosumenckiej w Polsce. Wsparcie będzie kierowane do osób fizycznych – będą one mogły otrzymać dofinansowanie na zakup i montaż przydomowej siłowni wiatrowej o mocy do 20 kW lub do zakupu i montażu przydomowej siłowni wiatrowej wraz z magazynem energii elektrycznej. Budżet programu wynosi 400 mln zł.

Dofinansowanie będzie udzielane w formie dotacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 30 tys. zł na jedną współfinansowaną instalację wiatrową. Przewidziano również dotację do magazynu energii elektrycznej do kwoty 17 tys. zł. Planowane wsparcie ma przyczynić się do wzrostu mocy OZE o ok. 50 MW do 2029 roku. Pierwszy nabór wniosków planowany jest w II/III kwartale tego roku.

Szczegóły zostaną opublikowane po uruchomieniu konkursu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *