pochmurnie
14°
środa
Reklama
Można jeszcze skorzystać z dofinansowania na OZE
17 kwietnia 2023 r. | 12:01
0

Urząd Miasta i Gminy w Żarkach poinformował o dostępnych miejscach na instalacje OZE dla mieszkańców, w ramach projektu grantowego. Wysoka wartość dofinansowania. Można ubiegać się o: solary – panele na dachu + zbiornik na wodę, pompę ciepła do cwu + zbiornik na wodę, Kocioł na pellet. Dofinansowanie bardzo korzystne. Wszystkie to odnawialne źródła energii. Oprócz komfortu w użytkowaniu, to także czystsze najbliższe środowisko, lepsze zdrowie i więcej czasu dla siebie i rodziny.

Solary – panele na dachu + zbiornik na wodę
Korzyści: ogromna wygoda – ciepła, a latem bardzo gorąca woda do mycia wyłącznie z energii słonecznej. Solary zaczynają grzać już od końca zimy, luty/marzec w słoneczne dni woda nagrzewa się do ok. 40օ , latem to wartości powyżej 70 օ Słoneczna jesień to również cały czas mocno ciepła woda.

Nie wkładamy żadnego wysiłku w podgrzanie wody, oprócz kosztów inwestycyjnych, w znacznej części refundowanych, nie ma żadnych innych nakładów finansowych, a gorąca woda jest przez wiele miesięcy w roku.

Pompę ciepła do cwu + zbiornik na wodę – na budynkach gdzie nie można założyć solarów świetnie sprawdza się pompa ciepła do podgrzewania wody użytkowej, przy czym zużycie energii jest minimalne. To również bardzo ekonomiczne, bezobsługowe urządzenie, a koszty inwestycyjne są w dużej części refundowane.

Kocioł na pellet – łatwy w obsłudze, paliwo ekologiczne, czysto w kotłowni. Atutem jest również możliwość uzyskania dofinansowania z dwóch źródeł – z unijnego grantu i z Programu Czyste Powietrze przez co można zrefundować 100% kosztów netto.

Dofinansowanie – do 95% kosztów netto instalacji, jednak nie więcej niż: solary – 12 500,00zł, pompa ciepła – 8 000,00zł, kocioł na pellet – 16 000,00zł, a w połączeniu z Czystym Powietrzem do 100 proc. kosztów netto, zaznaczyć jednak należy, że w takim przypadku piec należy założyć do końca czerwca 2023 r.

Zadzwoń UMIG Żarki, tel. 34 314 80 36 w. 29. /UMiG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *