bezchmurnie
23°
20°
niedziela
Reklama
fot. ŚlUW w Katowicach
MSWiA dofinansuje remont ul. Cichej i Polnej w Jaworzniku!
17 kwietnia 2018 r. | 10:24
23

Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie z rąk wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W spotkaniu tym wziął udział Burmistrz Żarek - Klemens Podlejski.

Promesy dotacyjne wydane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji trafiły do 16 gmin (Istebna, Jeleśnia, Konopiska, Koziegłowy, Kuźnia Raciborska, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Skoczów, Ślemień, Świnna, Ujsoły, Wisła i Żarki) i 7 powiatów (bielski, częstochowski, kłobucki, myszkowski, pszczyński, zawierciański i żywiecki).

Żarki otrzymały promesę w wysokości 339 000 zł na remont ul. Cichej oraz Polnej w Jaworzniku.

W ubiegłym roku przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego z województwa śląskiego przekazano promesy o łącznej wartości blisko 50 mln zł na realizację 97 zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W 2016 roku wysokość dotacji wyniosła ponad 47 mln zł i objęła 145 zadań.23 odpowiedzi na “MSWiA dofinansuje remont ul. Cichej i Polnej w Jaworzniku!”

 1. bruno pisze:

  Czyli jednak coś ten Burmistrz robi Panie Labocha. Brawa dla Burmistrza, brawa dla pracowników Urzędu.

  9
  2
  • k.p. pisze:

   nie, nie , nie ….właśnie myślą wielcy myśliciele, jak tu odwrócić kota ogonem. Na pewno to nie zasługa Burmistrza. Trzeba tylko coś wymyślić. Czekamy.

   1
   5
  • Marcin Labocha pisze:

   Takie dofinansowanie praktycznie wszystkie gminy dostają. Jam nie w tym to w innym roku.

   2
   4
   • k.p. pisze:

    Dostają te, których włodarze się starają, zabiegają o nie. Każdy, kto chociaż raz pisał projekt wie doskonale jaka to robota, ale komu to tłumaczyć….

    4
    1
    • Wyborcy pisze:

     Robota jak każda inna – skoro za nią płacą naleźy ją wykonać ,to norma .Ogladałem tą imprezę na stronie Urzędu Wojewódzkiego Pan Wojewoda życzł wszystkim poszkodowanym w kataklizmach atmosferycznych aby choć trochę te pieniądze zrekompensowały straty poniesione z powodu źywiołu . Czy były aż takie kataklizmy pogodowe na tych dwóch ulicach ? W Jaworzniku ?

     3
     2
    • żarczanin pisze:

     Ty jako pracownik masz to robić -kp.- albo idź pracować do Biedronki na kasę

     4
     1
 2. bruno pisze:

  Tak tak to zasługa tej zajebistej zmiany hehe .Byle dziś byle my a co będzie potem to już inni ogarna .

  2
  1
 3. Wyborca pisze:

  to z której powodzi dofinansowanie?

  4
  1
 4. igrek pisze:

  99% gości na tym foto uśmiechniętych/oprócz jednego w jasnym garniaku/

  2
  1
 5. żarczanin pisze:

  Z czego miał się cieszyć ? Mówiono o kataklizmach, żywiołach ,powodziach ale na szczęscie nas te kataklizmy OMINĘŁY ! Chyba że jakaś trąba powietrzna niespotykana przeszła nad tymi dwoma ulicami w Gminie Żarki ?

  2
  0
 6. żarczanin pisze:

  Wiadomo ,że chodzi o te dwie ulice w Jaworzniku

  1
  0
 7. Miska pisze:

  Tak daja wszystkim, a dostalo tylko 16 gmina na ponad 160 w slaskim. Tak biora od tej władzy, ale ten program istnieje od lat i sama mieszkam przy ulicy wyremontowanej z takiej dotacji. Zatem brali i od poprzedniej władzy. I jeśli tylko mają być za tą kasę wyremontowane drogi, to niech startują do każdych pieniędzy i niech biorą.

  2
  1
 8. Judasz pisze:

  Może ktoś napisze jaka klęska żywiołowa dotknęła Jaworznik?

  Dotacja 339000 zł podzielić przez liczbę mieszkańców gminy 8462 osób = 40 srebrników na osobę.
  Ja dostałem tylko 30 srebrników i również się bardzo cieszyłem. Jak zrozumiałem o co w tym chodziło nic innego mi nie pozostało, tylko się powiesić.

  Pisiory też ludzie! Przypominam wszystkim hipokrytom PełOwcom i wszelkiej maści lewakom walczącym o poszanowanie drugiego człowieka.

  Bruno, Kasia. k.p. i Wyborca wyrażają dziwnie podobne poglądy w swoich wpisach. Pierwszy/sza udaje chama, a pozostali silą się niby na merytoryczne wpisy.

  3
  0
 9. Wasz znajomy pisze:

  t.z PEOWCY i LEWACY to jak ten darmozjad jak go się od koryta odstawi to on z jeszcze większą siłą do niego ciągnie.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *