pochmurnie
23°
20°
niedziela
Reklama
MWM Brzesko
Na wniosek Burmistrza, radni kolejny raz podnieśli opłaty za śmieci!
04 grudnia 2020 r. | 10:45
14

Dzięki inicjatywie Burmistrza Klemensa Podlejskiego, Rada Miejska w Żarkach podniosła opłaty za śmieci. Od 1 grudnia za śmieci segregowane mieszkańcy zapłacą 22.50 zł, a za śmieci niesegregowane 45 zł.

Dotychczasowe opłaty wynosiły odpowiednio 19 zł i 38 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKI14 odpowiedzi na “Na wniosek Burmistrza, radni kolejny raz podnieśli opłaty za śmieci!”

 1. Krzysiek pisze:

  Czy jest przewidziany koniec tego szaleństwa? Opłaty w górę. Śmieci stoją w okresie zimowym przez miesiąc. Nie rozumiem dlaczego latem dwa razy w miesiącu, a zimą tylko raz. Czyżby mniej odpadów? Wszędzie gdzie nie zapytać wśród znajomych nie ma zmienności w zależności od pory roku. Nie daj Boże wcisnąć do kosza nieco więcej, bo za ciężki lub się wysypują Smieci i panowie kręcą nosami. Jak włożone do czarnych worków i postawione grzecznie koło kosza to nie odebrane. To jest jakieś nieporozumienie. Mam teraz śmieci do lasu wyrzucić? Oczywiście tego nie zrobię, ale jak wiele osób będąc w tej sytuacji zrobi inaczej? To widać dobrze spacerując po naszych okolicznych lasach. Że nie wspomnę o fakcie dezynfekcji koszy która powinna być prowadzona a jak narazie ok kilku lat nie widziałem żeby ktoś robił. Zanim zaczniecie podnosić ceny zadbajcie o standardy nasi włodarze.

  26
  2
 2. COVID23 pisze:

  Oby tylko ten dobry człowiek w zdrowiu tego doczekał czego mu życzę z całego serca i modlę się za niego u Patronki Gminy Żarki w Leśniowie

  4
  4
 3. Werty pisze:

  Radni huja warci co cymbał im każe to robià , a wybrani byli po to żeby reprezentować obywateli ale zezowate szczęście musi wiedzieć że ludzie nie wytrzymajà ciągłych podwyżek , ale co tam władza się wyżywi .

  18
  0
 4. Ted pisze:

  Dajcie choć raz pożyć bez stresu .Ciągle jakieś podwyżki i nic w zamian tylko płać i płać .
  Miłego weekendu życzę.

  11
  0
  • speedo pisze:

   Ciekawe co takiego sie stało że podnieśli cenę śmieci…. przecież REKO ma te same stawki od czerwca 2020roku do końca przyszłego roku zgodnie z Umową.
   Brawo Burmistrzu i Rado!!!….
   A wg. przepisów Gmina nie zarabia na odpadach…. coś mi tu śmierdzi.
   Może to prokuratura wyjaśni ??

   20
   0
 5. Mieszkaniec pisze:

  Musiał Włodarz powiedzieć Radnym , że jeżeli nie podniosą ręki to zabraknie na diety i stało się.

  12
  0
 6. Megastacja pisze:

  Oj wysoko dżwigali łapki za podwyżką bo inaczej Podlejski na następnej sesji powiedziałby że obniżamy tak wysokie diety co biorą a to dla niektórych radnych to jedyne źródło dochodu.Może tak te barany się ockną i na czas tak trudnych czasów obniżą sobie diety jak i burmistrz Podlejski z zastępcą swe maksymalnie wysokie pobory bo są uprawnieni oni sami do takiej regulacji.
  Ciekawe jacy są z was dżentelmeni?

  12
  0
 7. Olo pisze:

  W dobie kryzysu kiedy ludzie wiążą ledwo koniec z końcem podnosić cenę śmieci to jest skurwỵs……….

  8
  0
  • Werty pisze:

   Ale w umowie jest napisane że cena nie ulegnie zmianie w czasie jej trwania , także żaden nie powinien płacić więcej poprószy trzeba zawiadomić prokuraturę .

   10
   0
 8. niegrzeczny pisze:

  po co radni jak namiestnik robi co chce wyjebac ta chołote psełdo radnych

  8
  0
  • Werty pisze:

   Ja już napisałem i też jestem za likwidacją radnych w gminie , bo utrzymanie bezproduktywnej chołoty kosztuje nas średnio licząc każdy radny 15000zł rocznie bez podatku do tego dniówka w pracy zapłacona razy 12 miesięcy daje nam 2 700 000 zł ,

   12
   0
 9. Werty pisze:

  A ja mam propozycje do społeczności gminnej żeby całkowicie zrezygnować z radnych w gminie ( co wy na to ) bo i tak radni o niczym nie decydują kasy w urzędzie zostanie więcej ,my nie będziemy utrzymywać darmozjadów za nic nie robienie , niech zbawiciel gminy odpowiada za wszystko , jak będzie źle zawiadomimy NIK i nawet warszawskie układy mu nie pomogą i jeszcze należy go zrobić odpowiedzialnym za złe inwestowanie i wydawanie pieniędzy , to my obywatele musimy mieć kontrole nad takimi typami bo ich żywimy.

  10
  0
 10. Mieszkaniec pisze:

  Czy to wina Burmistrza ,że Chińczycy przestali odbierać odpady z Polski . Zaczną odbierać to się zrobi podwyżki diet Radnych i Sołtysów -będzie z czego.

  2
  0
 11. Stan pisze:

  Ja płacę więcej za śmieci niż za prąd!! A zimą śmieci leżą cały miesiąc!!!!

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *