zachmurzenie umiarkowane
19°
17°
wtorek
Reklama
UMiG
Najświętsza Maryja Panna Leśniowska patronką Gminy Żarki
27 października 2020 r. | 12:04
8

Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdzała mocą uprawnień udzielonych jej przez Ojca Świętego Franciszka - „Najświętszą Maryję Pannę Leśniowską jako Patronkę dla Gminy Żarki.” Decyzję otrzymała Diecezja Częstochowska, gdyż Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo zwrócił się z prośbą w dniu 9 września 2019 r. o objęcie patronatu nad Gminą Żarki. Pismo to było podyktowane uchwałą Rady Miejskiej w Żarkach z dnia 30 sierpnia 2018. Poniżej treść pisma:

Kongregacja ds. Kultu Bożego
I Dyscypliny Sakramentów
Prot. Nr 462/19

DLA ARCHIDIECEZJI CZĘSTOCHOWSKIEJ
Najświętsza Maryja Panna, Matka naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, otaczana jest szczególną i nieustanną czcią przez duchowieństwo i wiernych Gminy Żarki.
Dlatego jego Ekscelencja Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo, przyjmując powszechne pragnienia, poparte przez władze cywilne, potwierdził, zgodnie z przepisami prawa, wybór Najświętszej Maryi Panny Leśniowskiej na Patronkę przed Bogiem wspomnianej gminy.
On również listem z dnia 9 września 2019r., pokornie poprosił, żeby ten wybór i potwierdzenie zostały zatwierdzone zgodnie z przepisami dotyczącymi ustanowienia Patronów.
Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatem, mocą uprawnień udzielonych jej przez Ojca świętego FRANCISZKA, po rozważeniu przedstawionej sprawy i upewnieniu się, że wybór i zatwierdzenie odbyły się zgodnie z wymogami prawa, przychyla się do próśb i zatwierdza

NAJŚWIĘTSZĄ MARYJĘ PANNĘ LEŚNIOWSKĄ
jako
PATRONKĘ PRZED Bogiem
Gminy Żarki /UMIG/8 odpowiedzi na “Najświętsza Maryja Panna Leśniowska patronką Gminy Żarki”

 1. Barbara pisze:

  To wielkie zobowiązanie do obrony wartości, szczególnie dzisiaj.

  11
  4
 2. Mieczysław pisze:

  Jeszcze Ojciec Dyrektor Rydzyk będzie w zastępstwie patronatu nad Żorkami

  6
  7
 3. Janek78 pisze:

  Haha haha to jednak Zamora zrobi tą kapliczkę na osiedlu…widziałem wniosek w BIP. Ojj wy katole ?

  4
  4
 4. Katolik pisze:

  Daremne takie ruchy hierarchów, jak każdy z nas indywidualnie się nie nawróci. Łatwiej jest ogłosić patrona całej gminy lub kraju niż nawrócić jedną duszę,

  Łatwiej ogłosić biskupowi patronaty niż powiedzieć odważne kazanie lub wpuścić wiernych w Święto Wielkiej Nocy do kościoła
  Papież z biskupem Depo nie wspominają jaką rolę w tym patronacie mają odgrywać krówki leśniowskie.

  Pocieszający jest w tym przedsięwzięciu fakt, iż Papież sprawę załatwił i odpisał w rok ( od września 2019r), a biskup Depo decyzji nie może podjąć od siedmiu lat w sprawie prośby Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa.
  Wspólnota MIŁOŚĆ i MIŁOSIERDZIE JEZUSA powstała 5.02.2010r. w Pustelni w Czatachowie, jako owoc spotkań modlitewnych. Wspólnota podlega jurysdykcji Metropolity Częstochowskiego. W maju 2013 r złożyła statuty do rozporządzenia do Kurii Metropolitalnej. Czekamy na decyzję w tej kwestii do dzisiaj i końca nie widać.

  Z Bogiem

  3
  4
 5. Edek pisze:

  Żarki ..*owskie jak potocznie się mówi zrobi wszystko dla mamony , nawet z PiS się skuma , wstyd i hańba !

  6
  1
 6. Mieszkaniec Czatachowy pisze:

  A co na to Ambasada Izraela?

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *