zachmurzenie duże
16°
14°
środa
Reklama
Obowiązkowa ewidencja szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków
10 marca 2020 r. | 11:16
7

Urząd Miasta i Gminy w Żarkach przypomina o obowiązkowej ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Właściciele nieruchomości na terenie Gminy Żarki posiadający zbiorniki bezodpływowe (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków zobligowani są wypełnić druk zgłoszenia i dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach.

Zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 19 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.2019.2010 t.j. z późn. zm.), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków.

W związku z powyższym zwracamy się do właścicieli nieruchomości na terenie gminy Żarki o wypełnienie druku zgłoszenia posiadanego zbiornika bezodpływowego (szamba) lub przydomowej oczyszczalni ścieków i dostarczenie do Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach w terminie do 31.03.2020 r. /UMiG/7 odpowiedzi na “Obowiązkowa ewidencja szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków”

 1. Werty pisze:

  Zrobić kanalizacje wszędzie i będzie po kłopocie .

  11
  2
  • Mieszkaniec pisze:

   Oczywiście, lepsza kanalizacja tylko teraz mi się nasuwa myśl czy jeżeli leci kanalizacja w ulicy to urząd pójdzie na rękę dla mieszkańca i podłączy to w gratisie? I tak po podłączeniu będzie w jakimś stopniu zarabiał na sciekach.

   Nie wiem ile kosztuje podłączenie do kanalizacji ale na pewno nie jest to wydatek rzędu do 500zl za jakieś papierologie tylko znając życie dużo więcej
   Proszę podać czy ktoś na forum ostatnio podłączał się i jakie są ewentualnie koszty??
   Proszę o odpowiedź

   Nadmieniam, że nie każdego stać na wydanie pieniędzy na podłączenie do kanalizacji jeżeli samo podłączenie pochłonie oszczędności.

   10
   1
 2. Strażak pisze:

  No wreszcie aby Hyniu miał co robić – interes będzie hulał

  14
  2
 3. hydro pisze:

  ale jak tu liczyć te metry jak nie ma licznika ?

  9
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *