zachmurzenie duże
14°
13°
sobota
Reklama
Obywatel Dariusz Szlęk “pyta” Burmistrza
06 marca 2020 r. | 11:42
25

Obywatel Dariusz Szlęk "pyta". Czy od 1 kwietnia Straż Miejska z Żarek będzie nachodzić nas mieszkańców Gminy Żarki? Co takiego się wydarzyło, że po tylu latach obowiązywania ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nasz Dobry Gospodarz Burmistrz Klemens Podlejski obudził się dopiero w 2020 roku? Czy może liczne skażenia studni głębinowych, które czerpią wodę dla nas mieszkańców, doprowadziły do takich posunięć magistrat żarecki? Czy może poprzez wiekowe, nieszczelne, dziurawe jak ser szwajcarski nitki sieci wodociągowej przedostają się nieczystości i zarazki do wody, która następnie jest dystrybuowana do nas mieszkańców i odbiorców?

Czy Burmistrz Klemens Podlejski nie wie, nie widzi, czy może nie rozumie że tylko w 2018 roku z UJĘCIA WODY W KOTOWICACH ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH W ŻARKACH ZGUBIŁ TOWAR CZYLI WODĘ W ILOŚCI OKOŁO 125.000 TYSIĘCY METRÓW SZEŚCIENNYCH?

Odpowiedzi na razie nie ma.

PAWEŁ GĄSIORSKI25 odpowiedzi na “Obywatel Dariusz Szlęk “pyta” Burmistrza”

 1. Renata B. pisze:

  Jak zgubił wodę ? Przecież każdy mieszkaniec wie, gdzie ta woda się podziała i jakim dużym czerwonym autem została wywieziona na kogutach .

  8
  2
  • Osiedla zjednoczone pisze:

   A tak naprawdę to po co nam w Żarkach straż miejska potrzebna? By dokuczać biednym ludziom, którzy ledwo co wiążą koniec z końcem a strażnicy tylko patrzą by wystawić mandat!?
   Nie wiem czy ktokolwiek jest tutaj na tym portalu ale ja jestem za tym by zlikwidować straż miejską, nie czuję się bezpiecznie a raczej odwrotnie bo zajmują się sprawami nie mającymi się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego….
   Ja jestem na NIE

   11
   0
 2. bruno pisze:

  Zarki nigdy nie nawiedzi koronawirus Bo i po co skoro mamy wlasneg gminnego obywatela hehehe

  10
  17
 3. Układy żareckie pisze:

  W pewnym stopniu wyjechały litry wody czerwonym samochodem z kogutami i był widziany na budowie koło marketu Karolinki jak były podlewane fundamenty by nie pękało, no ale tego już ani straż miejska ani nikt z urzędu się tym nie interesuje ale niestety ludzie podobnież to widzieli ???!
  Czy to przypadek, że tam akurat znajdował się pojazd straży pożarnej?

  22
  1
  • Opałek Koszałek pisze:

   O ! Nowy ciekawy wątek ? a czyja to budowa koło Karolinki ? jakiegoś druha ? druhny ? jakieś bliższe dane ?

   24
   1
   • Henryk pisze:

    A może i jakiś stożok cuś tam buduje? Jakiś taki od urzendu z rodziny? To i wody dali mu, coby zaoszczendził?

    33
    1
 4. Jakub pisze:

  Jestem właścicielem w/w budowy, jestem czynnym druhem jednostki której widziany był ten czerwony samochód.

  1. Ten czerwony samochód który dowoził wodę jest na wyposażeniu OSP w której jestem czynnym druhem i wedle statutu OSP mogę korzystać na potrzeby własne ze sprzętu, który znajduje się na wyposażeniu OSP.
  2. Za wodę którą wykorzystałem na działce zapłaciłem.
  3. Do woziłem kilka razy wodę do czasu gdy zostało wykonane przyłącze wody.

  Czy coś jeszcze chcecie wiedzieć?

  13
  26
 5. mieszkaniec pisze:

  Do Suliszowic przyjechał WŁOCH W STARSZYM WIEKU ze swoją młodą partnerką mieszkanką Suliszowic ,która od paru lat mieszka we Włoszech.Przyjechali z terenu gdzie koronawirus już panuje w bardzo szerokim zasięgu i tam osoby już zmarły.Jeżdzą wszędzie i robią zakupy na całym terenie gminy Żarki.Czy ktoś się w końcu tym zainteresuje?Było zgłoszenie do SANEPIDU ale jak widać bez efektu!To jak działają służby Myszkowskie?Dopiero co mówili w telewizji ,że ktoś też przyjechał samochodem i już jest zarażony!!!!A tu postawa SANEPIDU , POLICJI I PODOBNYCH SŁUŻB BIERNA?Na co czekacie???!!!!

  17
  4
  • Eko pisze:

   Uciekli stamtąd ? a myślałam,że tu u nas na prowincji będzie bezpiecznie.Jak nie Chińczyki w Leśniowie to Makaroniarze w Suliszowicach ?

   12
   0
  • Epidemia pisze:

   Niech oni tam sobie siedzą w tym zaściankowym grajdole ale absolutnie po powrocie powinni zgłosić fakt przyjechania np jakimkolwiek środkiem transportu do Stacji Epidemiologicznej .Odpowiedzialne zachowanie Włodarza to zbadania nawet tych plotek – jest głośno w Żarkach – aby sobie ludzie nie żartowali akurat w tej kwesti !!! Ludzie nie zdają sobie sprawy z zagrożenia !

   5
   0
   • Epidemia pisze:

    Burmistrz powinien jakiś klarowny komunikat wydać w tej sprawie- oficjalny – aby ludzie nie dorabiali sobie własnej ideologi i i własnych zdań na ten temat , zbyt poważna sprawa aby ją lekcewarzyć

    8
    0
 6. xxx pisze:

  ale gdzie odpowiedzialność tych ludzi!! Powinni sami się zgłosić na badania! Tam matka jest chora!Przyjechali ją wykończyć?A i szwagier w krytycznej kondycji psychicznej i fizycznej….

  10
  3
 7. Zibi pisze:

  masz rację,tam nie tylko szwagier ale i dwóch braci pod kreską psychiczną i fizyczną a zdaj się i siostra “podziela zdrowotność rodzeństwa….makabra…

  6
  3
 8. Suluszowice pisze:

  Rodzina
  Włosi którzy przyjechali są po badaniach
  Proszę o policję i sanepid haaaa haaaa haaaa

  7
  2
 9. Suluszowice pisze:

  Jeżeli chodzi o wirus to jest ale w sklepie suluszowice 17 wirus alkoholowy
  A taki pobozny a upija całą wieś nawet w niedziele niechandlowa
  Masakra ludzie pamiętajcie się ?????

  7
  5
 10. mieszkaniec pisze:

  Tak masz racje ale upijała ostatnia właścicielka sklepu alkoholem z targowiska a wirus się rozwija i nie byli na żadnych badaniach.Tak wyglądał handel aż odpowiednie władze zamknęły w ciągu 24ha!!!!Aż z tego trunku parę osób ma bardzo duży problem zdrowotny psychiatryczny!

  10
  1
 11. WVilhelm pisze:

  To tu,w Żarkach się dzieje ?

  6
  0
 12. Paweł pisze:

  pkt 2
  podaj druhu stawkę jaką płaciłeś za metr sześcienny tej wody. Jako mieszkaniec Żarek chętnie poznam preferencyjną stawkę dla członka OSP.

  16
  2
  • Druch 2 pisze:

   Ja będę zakładał ogródek na wiosnę czy straż może do mnie przyjeżdżać na pole podlewać rośliny? Pytam ponieważ jeszcze nie podłączyli mi na polu kranu…!?

   14
   2
   • Barbara J. pisze:

    Jeśli zapiszesz się do straży w Żarkach, zapłacisz składkę i weźmiesz udział w jakimś zebraniu to już jesteś czynnym druhem w OSP i możesz jak Pan Jakub korzystać ze sprzętu i wozić sobie wodę wozem strażackim płacąc preferencyjną składkę za wodę. Nigdzie w statusie OSP nie ma wyjaśnionego pojęcia ,, czynny członek OPS ” więc jest to kwestia umowna, hulaj dusza piekła nie ma .

    13
    2
    • Druch 2 pisze:

     Dobry pomysł!
     Więc się zapiszę, opłacę, będę na zebraniach oraz wszelakich libacjach oranżadowych i wtedy jest możliwość wypożyczenia nowego wózu strażackiego na podlewanie pola?
     Super, w końcu też sprzęt się też zużywa ale to dla drucha to jak dla prezydenta

     11
     0
 13. DRUh 3 pisze:

  to ja lecę po piłę spalinową mam trochę lasu do wykarczowania , a i ropa mi się przyda konia trza napoić żeby drzewo z lasu przywież , a i w polu trza porobić, a paliwo się rozpisze papier wszystko przyjmie a z naszych podatków się do straży paliwo zakupi tak to funkcjonuje nie raz do pożaru trzeba było jechać a tu pusty bak

  13
  0
 14. Bolo pisze:

  Ludzie opamietajcie Sie 🙂 to nie te rządy co wcześniej, że sprzęt strażacki był używany do potrzeb zarobkowych całodobowo, w statucie nie ma czegoś takiego jak, opłacenie składek oraz uczestniczenie w zebraniach, żeby być czynnym członkiem osp, osoba musi przejść kurs podstawowy który zezwala na uczestniczenie w działaniach straży pożarnej podczas wypadku pożaru lub jakiegoś miejscowego zagrożenia, do takiego kursu potrzeba jest troszkę nauki, z tego co się orientuję w straży w zarkach organizowane są zbiórki w soboty o godzinie 10, proszę przyjść zapisać się, uczyć się ok 2 lat dopiero zostaniecie wysłani na kurs podstawowy, zobaczycie czy gaszenia budynku mieszkalnego lub gospodarczego jest mile i lekkie, czy podczas wypadku udzielanie pierwszej pomocy osobie która jest nieprzytomna, wszyscy jesteście bardzo cwana, żaden nie przyjdzie nie zobaczy jak wygląda praca strażaka, większość ludności siedzi w domu w niedzielę gdy strażacy walczą z pożarami zostawiając swoją rodzinę i tracąc swój cenny czas! Docencie to A nie pieprzcie głupot! Pozdrawiam wszystkich

  1
  1
 15. Lutek pisze:

  I pewnie jeszcze to wszystko robią w gratisie co ?
  Jak ty pieprzysz to aż zęby bolą

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *