bezchmurnie
17°
15°
wtorek
Reklama
Oceń radnego: Świerdza ponownie najgorszy!
08 grudnia 2018 r. | 19:36
39

1327 głosów oddaliście w ubiegłym tygodniu w głosowaniu na najlepszego radnego i Burmistrza gminy Żarki. Głosowanie wygrał Maciej Maślankiewicz. Najgorszy okazał się Henryk Świerdza.

Głosować możecie TUTAJ.

Każdy użytkownik może oddać głos na wybranego radnego tylko raz w danym tygodniu kalendarzowym (tj. od poniedziałku 00:00 do niedzieli 23:59). Wynik jest średnią arytmetyczną obliczaną na podstawie głosów oddanych w danym tygodniu kalendarzowym. W momencie oddawania głosu zapisywane są adresy IP użytkowników oraz szczegóły dotyczące urządzenia i przeglądarki internetowej, z której został oddany głos jako zabezpieczenie przed możliwością wielokrotnego głosowania. Głosy oddawać można tylko z polskich adresów IP.

Najlepsza ocena to „5„, najgorsza „1„. Po zebraniu odpowiednich danych, stworzymy ranking radnych Rady Miejskiej w Żarkach. Mam nadzieję, że ta zabawa zmobilizuje naszych radnych do cięższej pracy.39 odpowiedzi na “Oceń radnego: Świerdza ponownie najgorszy!”

 1. Alinka pisze:

  Najlepszy najgorszy i co to znaczy? Wszyscy tyle samo warci czyli nic wielkie NIC

  39
  7
 2. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

  Mamy leadera !!! Najwyższa pora kupić panu Henrykowi-strażakowi *żółtą kamizelkę*. Panie Henryku -strażaku czy pan wie że dzisiaj dzieci z Domu Dziecka w Górze Włodowskiej czekały na pana i to bardzo a pan z druhami OSP nie przyjechał ??? DLACZEGO ???

  40
  6
 3. OCZkO ŁOSP pisze:

  JA PIERD..E JUSZ 11 POSZLO W SWIAT Hyniek to nie my to huba ci co z nimi zasiadosz kuwa przeciesz dzis nie niedziela

  32
  6
 4. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

  Panie Radny Henryku mając możliwość zadać panu Radnemu pytanie publicznie bez żadnych ograniczeń ze strony *PRZEWODNICZĄCEGO* to zadaję panu Radnemu Świerdzy pytanie odnośnie *NIELEGALNEGO WYSYPISKA ŚMIECI*, które się mieści w Przybynowie przy Cmentarzu w ciągu drogi powiatowej Żarki-Olsztyn. Nie uznaję akceptu milczącego z pana strony.
  Pan jako Radny musi wiedzieć że znajduje się tam w sąsiedztwie tej hałdy śmieci kanał wzburzeniowy przy nadmiernym opadzie deszczu bądź przy wysokim poziomie wód gruntowych do ich odprowadzenia. Panie Radny Świerdza ja pana proszę w tym momencie o pilną interwencję i wywiezienie tych wszystkich nieczystości do Zakładu Utylizacji i Przeróbki Nieczystości.
  Jeśli pan Radny nie wie gdzie taki się znajduje to służę pomocą i można to zrobić w nieodległym takim zakładzie utylizacji u mojej znajomej.

  31
  9
 5. robercik pisze:

  Pan Henio w sobotę był strasznie zajęty bo całą sobotę kiełbachę kręcił czyli był na produkcji

  27
  5
 6. Gapa pisze:

  Po ile ta kabaska ? świąteczna? gdzie można kupić?

  27
  5
 7. niegrzeczny pisze:

  to Przybynów ma masarnie

  27
  5
 8. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

  Wychodzi na to że Przybynów ma Składowisko Odpadów Niebezpiecznych i Masarnie to może wkrótce Ośrodek Zdrowia wróci do łask i będzie reaktywowany i powróci do świetności sprzed lat.
  Radny Henryk Świerdza zawsze chwalił osiągnięcia burmistrza Podlejskiego w dziedzinie rewitalizacji dóbr będących własnością Gminy Żarki to dlaczego Radny Świerdza nie troszczy się o Przybynów i Ostrów i nie walczy jak lew podczas rozdzielania budżetu na poszczególne lata kandydatury swojej kadencji ?

  26
  8
  • Marek pisze:

   Pan Szlęk już powrócił do zdrowia!!!!!!!!! Ostatnio ten portal same SPRZECZNOŚCI!!!!!!!!!!!! podaje, jest niewiarygodny, jakieś nieścisłości!!!!!!!, głosowanie zakończone w sobotę (gdzie regulamin), coś chyba nie halo!!!!!! się dzieje, brak dokładnych informacji , same badziewia pisze redaktor.

   8
   25
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

    Marku musisz przeczytać regulamin jeszcze raz i może zrozumiesz.
    Jak nie dasz rady Marku pojąć zasad regulaminu to wtedy poproś o pomoc żeby ktoś logicznie ci to wytłumaczył.
    Jak czegoś nie rozumiesz w protokołach RIO to weź udaj się do Katowic i oni tam ci wytłumaczą co zostało upublicznione.
    Marku jeśli na tym portalu piszą badziewia to powiedz mi po co jesteś czynnym uczestnikiem na tym właśnie portalu ???

    23
    6
 9. Kotowice pisze:

  A na swoim podwórku to masz juz czysto ?ze tak sie nie swoimi interesujesz ?Nikogo juz nie interesuja twoje wywody na temat wszystkich sołectw .Ogarni sie najwyższa pora

  6
  28
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Przyjdź to posprzątasz—odpłatnie i solidnie zapłacę za twoją pracę.
   Po co wchodzisz na ten portal i czytasz skoro twierdzisz że już nikogo nic nie interesuje ???
   Może ty czytasz ale bez zrozumienia i męczą cię artykuły na tym portalu bo skąd masz rozumieć zawiłe sprawy ???
   Musiałaś/musiałeś zbyt wcześnie zakończyć edukację.
   Ale jak tylko do pracy u mnie to przyjmę cię z ochotą.

   24
   6
 10. Piotrków Trybunalski pisze:

  Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego zawierzył miasto niepokalanemu sercu Maryi Królowej Polski.

  4
  4
 11. Kozak pisze:

  Dareczku lecz się
  Bardzo proszę

  9
  21
 12. Obrona pisze:

  Stanowisko obrony cytuję :” Czy pan z każdej okazji ma ochotę zrobić chmurę burzową? Pan Henryk był jedną z osób która wspomogła akcję…Czy naprawdę chce Pan sobie nabić oglądalność i fame żeby z gestu dobrego serca robić sobie inicjatywę do wybicia swojej ” “

  9
  15
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Jaką kwotę pieniędzy przeznaczył na ten szczytny cel Radny Henryk Świerdza ale podkreślam swoich prywatnych pieniędzy czyli z własnej kieszeni ??? Góra Włodowska to moja wieś rodzinna i ja tam cały czas funkcjonuję. Popieram wszystkie takie akcje na tak i jestem czynnym uczestnikiem takich akcji. Wspieram takie inicjatywy z własnych środków pieniężnych a nie bazuje na ogólnie wspieraniu poprzez ukrywanie się pod większym darczyńcą jak w tym przypadku OSP Przybynów. Jeśli wasza jednostka potrzebowałaby wsparcia-sponsora to możecie na mnie liczyć ale podkreślam to jest z moich prywatnych pieniędzy wsparcie. Popieram funkcjonowanie takich jednostek OSP jaką wy też jesteście i chwała wam za to i jestem za wami abyście dalej funkcjonowali i robili to co do tej pory aczkolwiek z małymi korektami. Ubolewam nad tym że wasza jednostka OSP Przybynów otrzymuje takie marne wsparcie finansowe od Burmistrza Klemensa Podlejskiego bo nie ukrywam i dziwie się wam jak można funkcjonować przez rok kalendarzowy z budżetem w wysokości około 25 tysięcy złotych ??? Moim zdaniem to Podlejski was lekceważy. W tym wszystkim interesuje mnie postać filantropa Henryka Świerdzy ??? Ostatnio też na Sesji była prośba o wsparcie finansowe na operację skomplikowaną dziecka i niestety ale pan Henryk Świerdza nie dał ani jednej przysłowiowej złotówki gdzie należy zauważyć że jego dieta podstawowa za miesiąc wynosiła 1260 złotych ??? Tak na marginesie to jest wasza 1-sza taka inicjatywa ??? Może mi pan udzielić informacji pochodzenia środków finansowych na zakup tego telewizora ale tak szczerze ??? Musi pan sobie zdać sprawę że Henryk Świerdza chciał mnie ostatnio pouczać,ustawiać ,zastraszać,przeganiać i grubiańsko się odzywał do mnie i szyderczo się śmieje że ja nic nie mogę i nie jestem mieszkańcem ale musi Świerdza sobie raz na całe życie zapamiętać że jestem Polakiem i to czy jemu się to podoba czy też nie to wkrótce zobaczymy. Zresztą chyba pana kojarzę z jednego ze spotkań sołeckich w Przybynowie jak mnie pamięć nie myli ???

   23
   6
   • Obrona pisze:

    Obrona cytuję :
    ” niech Pan nie robi cyrku z takich rzeczy…Jeśli Pan popiera takie inicjatywy chwała za to aczkolwiek niech Pan z naszej dobrej inicjatywy nie wyplątuje politycznych i osobistych konfliktów…to nie jest po pierwsze na miejscu a po drugie moim zdaniem nie wolno łączyć tych dwóch wątków…”

    8
    18
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

     Nie odpowiedział mi pan na zadane pytania ???
     To jak mamy prowadzić dalej dyskusję ???
     Pytania są proste i tylko odpowiedź na nie pozwoli rozwiać moje wątpliwości.

     19
     5
 13. Lex pisze:

  Bruno piszą o tobie gnida gminna i ty chyba jesteś tą gnidą ale czy napewno gminna

  19
  3
 14. Strazak pisze:

  Kim Pan jest p.Szklęk, że musimy się przed Panem rozliczac. Akcja była charytatywna nie rozumie Pan tego pojęcia. A p. Swierdza nie afiszowal się tytko wsparł akcje. Co za dociekliwosc z Pana strony, prosimy się nie wtrącać w nasze sprawy damy radę nie potrzebujemy maciciela. Co w Kotowicach nie daje Pan rady to się Pan przeniósł do Przybynowa mam nie potrzeba doradcy.

  6
  19
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Drogi Strażaku pamiętaj że dostajecie i korzystacie z publicznych pieniędzy i tym bardziej podlegacie szczegółowej kontroli i rozliczeniom bo w grę wchodzą publiczne pieniądze.
   Strażaku wszystko podlega kontroli i rozliczeniom bo tak system na świecie jest skonstruowany i nie możesz sobie tak powiedzieć że ty sobie tego nie życzysz.
   Mam nadzieję że z Urzędem Skarbowym się rozliczasz i składasz rok do roku PIT ???
   Strażaku powiedz najwyżej w Urzędzie Skarbowym że ty nie chcesz się rozliczać i żeby się od ciebie odczepili.

   18
   3
   • Strazak pisze:

    A kto Ci człowieku powiedział, że to były publiczne pieniądze, wiem doskonale kto mnie ma rozliczac oczywiście nie ty nie jestem ciemniakiem za jakiego mnie masz. A po drugie wszystkich…. rozmów nie zjadles…..I wcale nie jesteś taki mądry za jakiego się masz.

    6
    15
    • Strazak pisze:

     A kto Ci człowieku powiedział, że to były publiczne pieniądze, wiem doskonale kto mnie ma rozliczac oczywiście nie ty nie jestem ciemniakiem za jakiego mnie masz. A po drugie wszystkich…. rozmów nie zjadles…..I wcale nie jesteś taki mądry za jakiego się masz.

     6
     14
   • bruno pisze:

    no prosze nasza gminna gwiazda porównuje sie juz do urzedu skarbowego no no prywatny texas ranger 🙂

    5
    16
 15. Kolega pisze:

  Hyniek to bezinteresownie jeszcze nigdy nikomu nie pomógł chyba że dla lansu za gminne pieniądze

  21
  6
 16. Menas pisze:

  A co takiego nadzwyczajnego zrobił Maślankiewicz poza podniesieniem ręki za uchwaleniem podwyżki podatków , diet i wynagrodzenia Podlejskiego?

  14
  4
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Panie Menas a jak się pojawił pan Maślankiewicz to pensja Burmistrza Podlejskiego uległa zmniejszeniu i ci podaję : miesięczne wynagrodzenie dla Burmistrza Miasta i Gminy Żarki wynosi :
   —wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4700,00 zł,
   —dodatek funkcyjny w kwocie 1900,00 zł,
   —dodatek specjalny w wysokości 40% łącznej kwoty wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 2640,00 zł
   —dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 940,00 zł

   13
   5
   • prawnik pisze:

    Co ty pleciesz P.Maslankiewcz obniżył pensje burmistrza wiesz , że dzwonią!!!tylko nie wiesz w którym kościele????doczytaj , doucz się wielki mądralo!!!!!!! i nie wciskaj ludziom kitu.

    7
    10
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

     “prawniku” jeśli możesz to podaj nick do którego się odnosisz przy więcej niż jednej odpowiedzi w jednym komentarzu bo ja napisałem że” uległa zmniejszeniu” ???

     10
     4
     • prawnik pisze:

      To wytłumacz TY co tzn. , ze jak się pojawił P.Maślankiewicz to pensja uległa zmniejszeniu to co zrobił poddał pod głosownie ?nic nie rozumie co TY piszesz?

      7
      9
     • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

      Szanowny “prawniku” ale jest faktem to że pensja Burmistrza Podlejskiego uległa małemu zmniejszeniu czy nie ?

      8
      3
 17. Świadomy pisze:

  Maslankiewicz według mnie jak na razie ma duży kredyt zaufania u ludzi. Miejmy nadzieję że uczciwie będzie sprawował swój mandat ,nie będzie naśladował pozostałych przydupasów

  19
  6
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Trzymam kciuki za nowych Radnych panie Jolantę Cichoń,panią Paulinę Stępień,pana Łukasza Raroka i oczywiście pana Macieja Maślankiewicza i mam nadzieję że nie wezmą oni przykładu i nie będą naśladować i czerpać wzorców po byłej Przewodniczącej ZP( ZNANEJ PAMIĘCI) Stanisławy Nowak.
   Musimy teraz przygotować tylko kamerę wyższej rozdzielczości i zaczynamy pracę aby mieszkańcy mogli oglądać przebieg Sesji w należytej jakości bo to co Gmina Żarki daje przekaz ze swojej kamery to jest poniżenie dla mieszkańców bo to nagrania niemego kina ale to taka celowa robota Burmistrza Podlejskiego bo po co ma wyborca wiedzieć za dużo ???
   Obowiązkiem wyborcy według Burmistrza Podlejskiego to jest płacenie wysokich podatków,wysokiej opłaty za wodę i ścieki i ma cicho siedzieć i o nic nie prosić.

   13
   8
   • bruno pisze:

    patrzac na ostatnie wybory to raczej z toba sobie nie zakoleguja jesli mysla o nastepnych kadecjach bo jakos ci promowani przez ciebie i portal ten z szałem nie wyszli 🙂 wiedz w interesie nowych radnych to raczej jest co bys kciuków za nich nie trzymał hehehe

    8
    15
   • wyborca z ul.Zamkowej pisze:

    O jaka WIELKA SZKODA!!!!!!!!!!!!!!, że Ciebie P.Dariuszu nie ma w tej radzie a może się pochwalisz wszystkim ile miałeś głosów w wyborach. Oj ! jakże godny do naśladowania byłby twój wzór zwłaszcza w stadium twojej niedyspozycji!!!!

    10
    16
 18. prawnik pisze:

  To p. Szlek tego nie wie, jest nie doinformowany, że ogólnie w Polsce zostala obniżona pensja burmistrza, nie tylko w ŻARKACH.

  3
  9
 19. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

  Szanowny “prawniku” jak robisz to solidnie to poinformuj czytających że również to dotyczy ta USTAWA Wójtów i Prezydentów.
  Proszę cię abyś na tym portalu edukował społeczeństwo.
  Napisz kiedy ta USTAWA weszła w życie i czy po jej uprawomocnieniu się to pensja Burmistrza Podlejskiego została zmniejszona czy też nie ???
  Jeśli ty jesteś tak dobrze poinformowany to odpowiesz bez problemu i właściwie.
  Ogólnie to jesteś prawnikiem.

  6
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *