zachmurzenie duże
19°
18°
czwartek
Reklama
fot. Powiat Myszkowski
Odprawa roczna myszkowskiej policji z udziałem Klemensa Podlejskiego
07 lutego 2020 r. | 11:25
3

Spotkanie było okazją do podsumowania pracy Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie w minionym roku. Na spotkaniu obecni byli m.in. Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Wicestarosta Mariusz Morawiec, Przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Picheta, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Artur Bednarek, Komendant Komendy Policji w Myszkowie mł. insp. Marcin Lemański i Burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

Możliwość zapoznania się z działalnością policjantów w Powiecie Myszkowskim i wynikami ich pracy okazała się niezmiernie ciekawa.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie mł. insp. Marcin Lemański i jego zastępca podinsp. Michał Chola przedstawili efekty pracy policjantów pionu: prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego, uzyskane w 2019 roku.

Komendant określił również zadania i priorytety na bieżący rok. Ponadto zaznaczył, że myszkowska jednostka w minionym roku osiągnęła bardzo dobre wyniki, szczególnie w zakresie wykrywalności sprawców przestępstw kryminalnych. Było to możliwe dzięki dobrej pracy operacyjnej policjantów. Komendant podkreślił również, że na drogach powiatu myszkowskiego w roku 2019 nastąpiła poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Osiągnięcia myszkowskich policjantów w roku 2019 bardzo dobre. W pionach - kryminalnym i prewencji oraz ruchu drogowego jednostka zanotowała wysokie wskaźniki, które mogą oznaczać tylko jedno: w Powiecie Myszkowskim jest coraz bezpieczniej.

Warto podkreślić, że w minionym roku zanotowano mniejszą ilość zdarzeń drogowych – było ich 907 (w roku 2018 – 988). Najwięcej tego typu zdarzeń miało miejsce w Myszkowie (378), następnie w Koziegłowach (287), Żarkach (109), Poraju (92) i Niegowie (32).

W 2019 roku wykryto 414 nietrzeźwych kierowców, co stanowi wzrost w stosunku do roku 2018 (372).
Ciekawie przedstawia się miernik czasu reakcji na zdarzenie, który określa, jak szybko policjanci zjawiają się na miejscu. Miernik ten wyniósł 8 minut i 49 sekund.

W minionym roku policjanci w Myszkowie wdrożyli 138 procedur „niebieskiej karty”, związanej z przemocą w rodzinie. Warto dodać, że ilość niebieskich kart spada z roku na rok.

W dziedzinie przestępczości Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie zanotowała drugi wynik pod względem wykrywalności w województwie śląskim, osiągając poziom 86,8%. Zanotowano 1433 przypadki przestępczości, w tym m.in. - przestępczości rozbójniczej (4 przypadki), bójek i pobić (7), kradzieży z włamaniem (70), uszkodzeń ciała (13), uszkodzeń mienia (51), przestępczości gospodarczej (587), przestępczości narkotykowej (49).

Komendant Marcin Lemański przedstawił również priorytety działań na 2020 rok. Są nimi:
- uspołecznienie działań policji – kontynuacja funkcjonowania i promowanie nowej formuły dzielnicowego; popularyzacja wykorzystania w społeczeństwie możliwości aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Biuro Śląskiego Dzielnicowego
- Intensyfikacja na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
- Dążenie do osiągnięcia jak najlepszych wyników w zakresie wykrywalności przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie.

Za pracę na rzecz całego Powiatu Myszkowskiego podziękował policjantom Wicestarosta Mariusz Morawiec i pogratulował znakomitych wyników, dzięki którym myszkowska komenda plasuje się w czołówce garnizonów policji w całym województwie.
Słowa uznania oraz podziękowania, za efektywną służbę przekazał policjantom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek. /Powiat Myszkowski/
W swoim wystąpieniu odniósł się do efektów uzyskanych przez myszkowski garnizon, uznając go za jeden z najlepszych w województwie śląskim.
Komendant Marcin Lemański podziękował władzom samorządowym za dotychczasową współpracę i udzielone wsparcie finansowe. Szczególne słowa uznania i podziękowania skierował do samorządowców. To dzięki ich wsparciu finansowym było możliwe zakupienie nowego radiowozu.3 odpowiedzi na “Odprawa roczna myszkowskiej policji z udziałem Klemensa Podlejskiego”

 1. Kryształowy pisze:

  Właściwy człowiek na właściwym miejscu,jakoś innym gminnym rajcom, nie zależy na tak bliskich relacjach z mundurowymi.

  3
  3
 2. Chińczyk pisze:

  a czy był trzeźwy

  3
  0
 3. Zosia pisze:

  Czy tytuł tego artykułu to żart? Na czym polegała wyjątkowość udziału pana Podlejskiego?

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *