zachmurzenie duże
14°
13°
środa
Reklama
Orkiestra OSP Przybynów
Orkiestra Dęta OSP w Przybynowie potrzebuje wsparcia
27 października 2023 r. | 10:24
5

Nie jest dobrze, skoro druhowie z Orkiestry Dętej OSP w Przybynowie muszą zbierać pieniądze za pośrednictwem zbiórki na zakup i renowację instrumentów.

Oznacza to, że pieniędzy jak mówił Burmistrz Klemens Podlejski, po prostu w kasie nie ma. Na zrzutce czytamy, że..."Od początku października działamy z nowym kapelmistrzem Krzysztofem Pyrkoszem, młodym, utalentowanym tubistą grającym w Operze Lubelskiej, znanej z telewizji Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego, prowadzącym zajęcia dydaktyczne od 10 lat. Jego popisy można podziwiać na filmach, do których linki zostały zamieszczone poniżej (gorąco zachęcamy do obejrzenia!!!).

Obecnie prowadzimy intensywne działania aby zachęcić do wstąpienia w nasze szeregi osoby takie jak my, zakręcone na punkcie muzyki oraz te, które dopiero muszą w sobie ten zwariowany pierwiastek odkryć.

Niestety, nasz magazyn wypełniają instrumenty, które pamiętają jeszcze czasy orkiestry przed reaktywacją czyli sprzęty kilkudziesięcioletnie, nadające się do kompleksowego remontu lub do muzealnej gabloty. Również instrumenty zakupione w 2007 roku przez Urząd Miasta i Gminy Żarki, które stanowiły prawdziwy zastrzyk energii dla naszej Orkiestry wymagają napraw".

Druhowie potrzebują 5000 zł. Niewiele brakuje.

Akcję można wesprzeć klikając TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Orkiestra Dęta OSP w Przybynowie potrzebuje wsparcia”

 1. Kezolma pisze:

  Cinkie te wpłaty od radnych;może by sołtys się dorzucił/też dostaje kase z gminnego garnka/,a inkasentka też by mogłą co nieco dorzucić ?myle się ?

  3
  2
 2. I pisze:

  radni nigdy nie byli przychylni OSP Przybynów

  2
  1
 3. ZGRYWUS pisze:

  E tam jeden z radnych Adam Zamora przeszedł taką metamorfozę że popiera teraz wszystko co do tej pory negował i był przeciwko mieszkańcom.
  Teraz radny Adam Zamora wpłacił aż 1 000 Polskich złotych na wsparcie orkiestry.
  Radny Adam Zamora będzie kandydował na fotel burmistrza Żarek to wyszedł z założenia że choćby dusze diabłowi zaprzedać to warto.
  Przed wyborami samorządowymi w 2024 ten chłopak z Młodzieży Wszechpolskiej zmienił się o 360 stopni???

  6
  1
  • Mieszkaniec pisze:

   Jako czlowiek ruch bardzo dobry, jako polityk lokalny to zenujace. Niech publicznie powie że burmistrz powinien wysluplac pomoc. Układ ma trwać.

   7
   2
  • Taki sam pisze:

   czyli jest taki sam, zatoczył koło. Bo jak by było napisane 180 stopni to myślę że można by założyć że się zmienił. a tak to jest taki jaki był.

   2
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *