bezchmurnie
17°
13°
środa
Reklama
fot. facebook Żarki
Podlejski podpisuje, Labocha pilnuje
02 sierpnia 2018 r. | 13:26
29

Burmistrz Klemens Podlejski podpisał z przedstawicielem firmy P.H.U.B. MARMADEX z Myszkowa umowę na remont ulicy Polnej w Kotowicach. Droga ta będzie wyłożona kostką brukową. Wartość inwestycji szacowana jest na 589 350,39 zł.

Co ciekawe, podpisaniu umowy przyglądał się radny Paweł Labocha. Był tam zapewne w godzinach pracy. Ciekawe co na to jego kierownik?

PAWEŁ GĄSIORSKI29 odpowiedzi na “Podlejski podpisuje, Labocha pilnuje”

 1. mieszkanka pisze:

  wyremontowali Topolową, robią osiedle sportowców w Żarkach to i Polną zrobią w Kotowicach

  5
  17
 2. polna pisze:

  nasz radny lubi być w centrum zainteresowanaia lubi foto a czemu do duetu nie zabrał sołtysa byłby duecik uwieczniony

  22
  13
 3. Werty pisze:

  Trzeba sprawdzić u kierownika czy ma dniówkę czy może urlop ,no bo w dwóch miejscach na raz nie może być a jeszcze w polu trzeba robotę zrobić .

  27
  13
  • Kolega pisze:

   Co za problem wypisać kartę urlopową, jak nikt nie sprawdzi to idzie do kosza. Hynio Ś praktycznie też ma podwójny urlop!

   23
   12
 4. bruno pisze:

  https://youtu.be/Gfgc3brdKLo
  My mieszkańcy pamiętamy

  6
  17
 5. to nie bruno pisze:

  Jakby Paweł nie chodził na sesje tylko pisał interpelacje z durnymi pytaniami i czepial sie wszystkiego co sie dieje w gminie, sam nic nie robiąc, to byłby najlepszy. A jak zadziałał skutecznie i jest efekt w postaci remontu Polnej, to źle. Taka mentalność dziennikarza i jego mocodawców.

  18
  23
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk’ pisze:

   Paweł Labocha RADNY a zatrudniony w ZAKŁADZIE USŁUG KOMUNALNYCH w ŻARKACH jako monter-konserwator to ma pracować na tym stanowisku i nie wstydzić się wziąść do rąk łopaty a ZUK podlega budżetówce i naczelnym przełożonym tego „ZUK CYRKU”—- BURMISTRZ KLEMENS PODLEJSKI jako dyrygent ☃️☃️☃️

   24
   15
  • Zdegustowany pisze:

   O remontach i środkach nie decyduje Paweł tylko Włodarz .Czy trzeba być lizydupą aby załatwiać skutecznie wszelkie remonty ? Radni w tej gminie nie mają nic do powiedzenia -Oni tylko przyklepują oby się tylko nie narazić panu taka jest prawda o której wszyscy wiedzą

   29
   3
   • to nie bruno pisze:

    jak nie mają jak mają? obojętnie czy to się nazywa lizydupstwo, trucie dupy czy skuteczne działanie radnego – efekt jest, i o to chodzi. Może być też przyklepywanie zamiast przeglosowanie, ważne że uchwała przeszła i można budować droge.

    8
    22
    • Kolega pisze:

     Proponuje zostać ,chyba że już jesteś radnym i te wszystkie przywary jak lizusostwo ,trucie dupy itp masz opanowane. W cywilizowanym świecie tak się spraw nie załatwia !!!

     21
     8
     • to nie bruno pisze:

      to napisz może jak się załatwia, tylko konkrety prosze a nie bluzgi i pieprzenie o niczym!

      6
      17
     • Kolega pisze:

      Kogoś kto jest przyzwyczajony do takich standardów o jakich piszesz nie mam zamiaru przekonywać żę powinno być inaczej .Pozatym nie tylko w linku ale w wypowiedziach jest -bruno-gnida gminna

      19
      5
     • Edek pisze:

      Tłumacząc na język cywilizowany Kolega nie ma nic mądrego do powiedzenia

      2
      15
 6. Roman G. pisze:

  Kwiatek na kożuchu

  9
  13
 7. Werty pisze:

  Nie wiem jak to się dzieje ale radny z burmistrzem dbają tylko o połowę Kotowic tz. Jadąc ulŻarecką od strony Żarek prawa strona a lewa zapomniana nazywana przez wieśniaków okupnikami

  19
  7
 8. ktoś pisze:

  niech szybko robią tą drogę bo radny już kombajnem płoty rozwala

  16
  8
 9. P.P. pisze:

  Z Radnym nie można nawiązać stosunku pracy ani w Urzędzie Gminy ,ani w jednostkach organizacyjnych gminy .

  6
  6
 10. Biała pisze:

  Jakiego obiektu ?

  3
  4
 11. Romuś pisze:

  Na tej Polnej to też ciekawie i interesująco bo kilka domów mieszkalnych a później tereny dopuszczone w planie zagospodarowania pod zabudowę. I pytanie kto ma tam działki że się uzbraja teren za prawie 600 tyś. zł. Czy nie taniej dla Gminy było by zrobić tylko drogę do domów mieszkalnych, A nie brać kredyty na inwestycje.

  4
  12
 12. Biała pisze:

  Odpowiedź na “mącenie” Ustawa o samorządzie gminnym :Art. 24a. [Zakaz zatrudnienia radnego]
  1. Z radnym nie może być nawiązywany stosunek pracy w urzędzie gminy, w której radny uzyskał mandat.
  2. Radny nie może pełnić funkcji kierownika gminnej jednostki organizacyjnej oraz jego zastępcy.
  3. (uchylony).
  4. (uchylony).
  Art. 24b. [Zakaz wykonywania pracy przez radnego]
  1. Osoba wybrana na radnego nie może wykonywać pracy w ramach stosunku pracy w urzędzie gminy, w której uzyskała mandat, oraz wykonywać funkcji kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej tej gminy. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu osoba ta obowiązana jest złożyć wniosek o urlop bezpłatny w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy.
  2. Radny, o którym mowa w ust. 1, otrzymuje urlop bezpłatny na okres sprawowania mandatu oraz 3 miesięcy po jego wygaśnięciu.
  3. Radny otrzymuje urlop bezpłatny bez względu na rodzaj i okres trwania stosunku pracy. Stosunek pracy zawarty na czas określony, który ustałby przed terminem zakończenia urlopu bezpłatnego, przedłuża się do 3 miesięcy po zakończeniu tego urlopu.
  4. W przypadku radnego wykonującego funkcję kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej, przejętej lub utworzonej przez gminę w czasie kadencji, termin, o którym mowa w ust. 1, wynosi 6 miesięcy od dnia przejęcia lub utworzenia tej jednostki.
  5. Niezłożenie przez radnego wniosku, o którym mowa w ust. 1, jest równoznaczne ze zrzeczeniem się mandatu.
  6. Przepisy ust. 1-5 stosuje się odpowiednio w przypadku obsadzenia mandatu rady w drodze uchwały rady gminy podjętej na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy.

  11
  1
  • Czarny pisze:

   No Biala I jest tutaj wszystko wskazane,czy mozna pracowac w zuku czy nie skoro to podlega pod urzad….? Mam nadzieje ze to bedzie niebawem wyjasnione….???

   2
   2
 13. olo pisze:

  Kostką brukową dajcie spokój już zrobili kostką za klasztorem w Leśniowie szkoda gadać jedzie się jak po kocich łbach

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *