zachmurzenie duże
14°
13°
środa
Reklama
Podlejski przyznał dodatki urzędnikom niezgodnie z ustawą i regulaminem urzędu!
29 sierpnia 2018 r. | 08:48
18

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach wykazała kolejne nieprawidłowości w pracy urzędu. RIO wykazało, że Burmistrz przyznał dwóm pracownikom urzędu dodatki specjalne niezgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych.

W 2016 r. przyznano dwóm pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Żarki dodatki specjalne, bez wskazania okresu na jaki zostały przyznane, co było niezgodne z art. 36 ust. 5 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 902 z późn. zm.) oraz postanowieniami Regulaminu Wynagradzania pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach wprowadzonym zarządzeniem Nr 28/2009 Burmistrza Miasta i Gminy Żarki z dnia 12 maja 2009 r. W myśl ww. przepisów ustawy o pracownikach samorządowych pracownikowi samorządowemu można przyznać dodatek specjalny z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań. Zgodnie z zapisami ww. Regulaminu Wynagradzania pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach, pracownikowi może być przyznany dodatek specjalny z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań. Dodatek specjalny przyznaje się na czas określony, w wysokości od 10% do 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

Dodatki specjalne zostały przyznane w związku ze zwiększeniem obowiązków służbowych od dnia 1 października 2016 r. Inspektorowi ds. księgowania opłat za odpady komunalne w wysokości 35% wynagrodzenia zasadniczego oraz Inspektorowi ds. księgowości podatkowej w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego.

Dodatki specjalne przyznał p. Klemens Podlejski – Burmistrz Miasta i Gminy Żarki. Zadania związane z przygotowaniem m.in. projektów pism w sprawie przyznania dodatków specjalnych należały do p. Barbary Major – Sekretarza Miasta i Gminy Żarki.

W czasie czynności kontrolnych, pismami z dnia 15 lutego 2018 r. określono termin na jaki zostały przyznane dodatki specjalne tj. do 31 grudnia 2018 r.

Wniosek nr 11
Wzmocnić nadzór nad pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Żarki w zakresie sporządzania pism dotyczących przyznania dodatku specjalnego zgodnie z art. 36 ust. 5 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 902 z późn. zm.) oraz zgodnie z zarządzeniem Nr 28/2009 Burmistrza Miasta i Gminy Żarki z dnia 12 maja 2009 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu Wynagradzania pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach (ze zm.), mając na uwadze art. 68 oraz art. 69 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2077).

PAWEŁ GĄSIORSKI18 odpowiedzi na “Podlejski przyznał dodatki urzędnikom niezgodnie z ustawą i regulaminem urzędu!”

 1. Marcin Labocha pisze:

  Takie rzeczy tylko w Żarkach.

  23
  6
 2. bruno pisze:

  Takie bzdury i beznadziejne artykuły tylko na tym portalu można poczytać …..poraszka panie prawie dziennikarzu ?

  14
  24
 3. urzędniczka pisze:

  Pytanie do Pana Burmistrza co dziś o godzinie 13/55 robił radny Kotowic w Urzędzie Miasta I gminy Żarki czy o tej nieszczęsnej godzinie nie powinien być w pracy czyli ZUK w Żarkach czy Pan Panie Burmistrzu nie posiada zegarka ,przecież to Pan jest szefem tej jednostki bo ta spowiedż Pana Radnego Kotowic to już śmieszy .

  23
  4
  • urzynniczka pisze:

   O ! Widzę ,że czas relaksu i odpoczynku dobiega końca ?

   18
   4
  • edward1990 pisze:

   A może był na urlopie ? Albo w sprawie służbowej przyjechał? A Pani urzędniczka o ile się nie mylę pracuje do 15.30, we wtorki do 16.00 a w piątki do 15.00 a więc co to za wpis o 14.55 w środę ? Powinien Burmistrz wyciągnąć z tego konsekwencje bo w pracy się pracuje Pani Urzędniczko 😀

   4
   1
 4. bruno pisze:

  Nie możliwe prawdopodobny niedoszly kandydat wraca ??oczywiście do życia politycznego ?politycznego oczywiście ironicznie choc dla nas wielu komicznie ?lub tragi komicznie ??

  1
  6
 5. Franncuuz pisze:

  CO kwy chceta od naszego kolegi przeczież on u nas w zakladzie to tylko jako jedyny mo przywileje tak go kocho nasz biedny kierownik a burmistrz to lepi traktuje od rodziny taki nasz Pawelek jest

  21
  3
 6. Wyborca jeden pisze:

  Te wypłacone dodatki powinien burmistrz pokryć z własnych dochodów !Jakie są konsekwencje nieprawidłowego działąnia urzędników ? Niech ktoś wreszcie przerwie to bezprawie !

  17
  5
 7. Wyborca X pisze:

  Nie ważne czy słusznie dodatek przyznany czy nie.
  Im bardziej wbrew prawu przyznany dodatek tym wierniejszy obdarowany.

  15
  4
 8. szpadel pisze:

  tydzień temu w czwarek też kolega nawiał z pracy tylko cicho bo rowerzysta się dowie bo Pan Burmistrz wie ale nie widzi tego co jego podwładni robią musi chyba okuliste zmienić

  15
  5
 9. okienko pisze:

  Co wy chcecie nasz zarządzajacy musi być na bieżąco co się w danej mieścinie dzieje kto gdzie z kim śpi i czy psy w nocy nie ujadały ,ale gdzie w tym wszystkim jest Pan kierownik ZUK.

  12
  6
 10. Koke pisze:

  Kabaret Moralnego Niepokoju, przy waszym forum to jest nic.Ludzie zdiagnozujcie sie , bo to jest obłudne,co piszecie . Zżera was zazdrość i tu jest problem. Idą wybory, wiec sprobujcie sami swoich sił. Powodzenia?

  7
  8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *