bezchmurnie
17°
13°
środa
Reklama
MWM Brzesko
Podlejski szuka nowej firmy odbierającej śmieci
23 marca 2018 r. | 11:41
29

Burmistrz Klemens Podlejski ogłosił przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Żarki. Obecnie odbiorem śmieci zajmuje się kilka podmiotów, w tym "Pan Wiesław" i jego pomocnik, syn urzędniczki z gminy, którzy odbierają pozostawione przez PZOM Strach śmieci swoim małym traktorkiem.

Jak będzie wyglądała sytuacja po ogłosznonym właśnie przetargu? Podlejski szuka firmy, które będzie świadczyć usługi w zakresie odbierania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, zabudowy jednorodzinnej, w tym zabudowy dwufunkcyjnej w tej zabudowie, zabudowy wielolokalowej i nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywanych jedynie przez część roku, a powstają odpady komunalne z terenu gminy Żarki, obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów oraz transport i zagospodarowanie tych odpadów.

Czy tym razem tradycyjnie już wygra PZOM Strach? A może wystartuje sam POLBUT Marcina Podlejskiego i zamiast produkowania butów, będzie zajmować się odbieraniem śmieci z terenu całej gminy? Oby tak nie było.

Wyniki przetargu poznamy na początku kwietnia.

PAWEŁ GĄSIORSKI29 odpowiedzi na “Podlejski szuka nowej firmy odbierającej śmieci”

 1. Ustawa pisze:

  Limitowanie ilości odpadów komunalnych odbieranych od właścicieli nieruchomości jest dopuszczalne w ramach ustawowego upoważnienia rady gminy do uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

  Podlejski powinien w regulaminie określić zero kg śmieci na posesję i zwycięzca przetargu ogłosić Podlejskiego. Można? I wszystko będzie zgodnie z prawem w/g NSA.

  0
  0
 2. Mirosław Jaskólski pisze:

  Mam nadzieję, że moje uwagi i opinie wielu mieszkańców zostaną wzięte pod uwagę. Aby wszystkie śmieci wywożone były jednego dnia, a nie każdy ich rodzaj w różne dni. W innych gminach moźna ? W Żarkach na pewno również się uda ! Pisałem o tym w swojej ostatniej interpelacji do której niestety Burmistrz się nie odniósł. Rozumiem z tego, że będzie tak jak powinno być i pan Strach nie będzie dyktował warunków wywozu śmieci wygodnych dla niego. Panie Burmistrzu trzymam kciuki !!!

  0
  0
  • Ewa pisze:

   Panie radny, oczywiście że wszystko się da. Nawet jak gmina zapisze w przetargu że wszystkie śmieci w całej gminie ma mieć zebrane jednego dnia, to też będzie możliwe, tylko za odpowiednią cenę. I efekt taki, że stawka za odpady dla mieszkańców pięciokrotnie wyższa.

   0
   0
   • Piotr pisze:

    Pani Ewo przeinacza pani fakty wiadomo ,że harmonogram wywozu odpadów w Gminie istnieje i będzie zapewne istniał .Przez długie lata tak było ,że w jednym dniu w danych miejscowościach zabierano kosze i odpady segregowane. W ościennych gminach tak jest , Niech pani nie straszy ludzi pięciokrotnymi zwiększonymi stawkami ,bo pachnie mi to wpisem Gminnym

    0
    0
  • Pytia pisze:

   Pana uwagi i wnioski mieszkańców na pewno nie będą wzięte pod uwagę,niech Pan nie ma złudzeń.

   0
   0
 3. bruno pisze:

  Malym TRAKTORKIEM HIHIHImaly to jest ale poziom tych wypocin .Kazdy szanujacy sie dziennikarz napisal by w tytule GMINA SZUKA NOWEJ FIRMY…..ale niszowy i slaby dziennikarz napisze uszczypiwie PODLESKI SZUKA NOWEJ FIRMY .I dlaczego tak pisze ???by wyznawcy teori spiskowych nie nudzili sie w weeked 🙂

  0
  0
  • Marcin Labocha pisze:

   Brunona czy to jest duży traktor? Nie przeszkadza ci co wyrabia brat Klimka i syn sekretarz?

   0
   0
   • Zenon pisze:

    Co ty chłopie? A Ty jesteś najwyraźniej pociotkiem Hitlera skoro tak piszesz. Najpierw sprawdź kto jest kim a później się wypowiadaj matole!!!!

    0
    0
   • bruno pisze:

    ty to jestes tak zjebany i niedoinformowany ze szkoda czasu pisac z toba chlopcze!!!!!!

    0
    0
    • Piotr pisze:

     Jak na pana zaszczytne stanowisko pracy to nie wiem ,ale chyba pan jest kamikadze ,bo jak Kuratorium sie dowie jakich Pan słów używa to może pana czekać śmierć zawodowa i wygnanie

     0
     0
   • k.p. pisze:

    redaktor?dziennikarz? Akurat ostatnio, gdzieś trafiłam na informację dotyczącą tego osobnika, Pawła (Gą..tam coś). To raczej osoba próbująca tworzyć nową, “alternatywną” rzeczywistość. Z Żarkami nie ma nic wspólnego. Obcy wynajęty do dyskredytowania obecnie panujących władz. Działa tylko w tych gminach, gdzie nie rządzi pis.

    0
    0
 4. Radny pisze:

  Ciekawe że w innych gminach z odbiorem śmieci było i jest w porządku a w Żarkach od początku odbioru śmieci jest problem.Ktoś tu miesza albo chce coś osiągnąć.

  0
  0
 5. Gwiazda pisze:

  Jak to w jednym tekście można wszystko pomylić. Rodzaje usług, problemy, profile firmy. Postawić kilka głupich pytań. Jak niektorzy żyją na tym świecie, jak pojecia nie maja o rzeczywistosci. Główna działalności firmy może być produkcja butów, a przedsiębiorca może jeszcze świadczyć inne usługi. To trochę tak jak w takiej sytuacji. Prowadzić portale w kilku gminach w sieci jako działalność podstawowa, do tego handel psami, a w wolnych chwilach zawody w ping ponga. Da się? Da się? Ale inni to już nie mogą prowadzić kilka rodzajów usług? A dlaczego Nie?

  0
  0
 6. bruno pisze:

  Bo to jedna wielka polityczna podpucha na zyczenie i za kase ,aby zdyskredytowac wladze w gminie i w hamskim stylu walczyc o stołki .Problem gaski jest taki ze brak tematow do ktorych mozna sie dowalic ,wiedz popeliną stara sie wypelnic czyms ten smieszny i denny portal..

  0
  0
 7. Romek pisze:

  Koszt wywozu śmieci i tak będzie musiał wzrosnąć, bo wzrosła ,,opłata Marszałkowska ” która to odbije się na kosztach ponoszonych przez mieszkańców. Jesteśmy po podwyżce cen wody to i za chwilę za śmieci zapłacimy więcej. Wszystko w ramach ,, by ludziom (naszym) żyło się lepiej” BRAWO PISiory !!!

  0
  0
 8. Radny pisze:

  Nie PIS ustala cenę wody i śmieci a Rada. Sprawdż w innych gminach ceny są różne przeważnie niższe.

  0
  0
 9. robią jak se chcą pisze:

  Panie Jaskólski słyszałam ze w Zarkach śmieci bierą dwa razy na miesiąc . A w naszym Zaborzu tylko raz i to jeszcze jak se chcą
  tu pisze żeś pan najlepszy radny no to jak żeś pan radny najlepszy to trza teraz powiedzieć jak to pan o nas dbosz tamtym dwa a tu raz

  0
  0
  • Strażak pisze:

   U nas w Przybynowie teź tylko raz śmieci zabierają !!!!!!!! A w Zaborzu to Wy chyba tylko palicie Šmieciami ,bo jak się jedzie na trasie Przybynow-Biskupice to można w ten sklep wjechać -takie zadymienie z okolicznych kominów na tej wsi się wydobywa ,na światłach przeciw mgielnych moźna tą wioskę jedynie przejechać wieczorem -Może by tak Straź. Miejska w godz póżno wieczornych się przejechała !!!!!!!!

   0
   0
 10. Radny pisze:

  Urząd przystępuje do ataku na niezależnego od Podlejskich radnego Jaskólskiego.

  0
  0
 11. Sąsiedzi pisze:

  Wy jak już to w tym Zaborzu skompromitowaliscie sie ,UMG pomógł Wam w tym dwa razy -kto pod kim dołki kopie to sam w nie wpada – nie będziecie mieć radnego – My za to dwóch !!!!!!!!! W Przybynowie!!!! Hynio i Romuś to jest dobry tandem !

  0
  0
 12. Wasz znajomy pisze:

  Labocha i Radny zoriętujcie się może w szpitalu mają jakieś szczepionki na zagęszczenie mózgu to was p. dr zaszczepił bo wam się mózg uszami wylewa.

  0
  0
 13. bruno pisze:

  Żeby się coś mogło wylać,to musiało by coś tam być!!!!a tam tylko sznurek uszy trzyma.hehehhe

  0
  0
 14. Radny pisze:

  Takich debili jak “Wasz znajomy” szykaj ze świecą.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *