pochmurnie
27°
24°
sobota
Reklama
Podwyżki dla sołtysów przeszły bez echa
18 lipca 2019 r. | 11:02
6

Miało być "coś wielkie" na sesji, a była klapa. Mieliśmy przeprowadzić relację na żywo na naszym facebooku, ale sprzęt odmówił nam posłuszeństwa. Sesję w trakcie jej trwania musiał opuścić również Dariusz Szlęk i sesja skończyła się w "wyśmienitej atmosferze", bez pytań, bez wątpliwości.

Radni niejednogłośnie przyjęli uchwałę o podwyżce diet sołtysom i przewodniczącym osiedli do 350 zł.

Poniżej wideo z ostatniej sesji.

PAWEŁ GĄSIORSKI

XI Sesja Rady Miejskiej w Żarkach w dniu 17.07.2019r

XI Sesja Rady Miejskiej w Żarkach w dniu 17.07.2019r

Gepostet von Żarki Twoje Miejsce na Jurze am Mittwoch, 17. Juli 2019

 6 odpowiedzi na “Podwyżki dla sołtysów przeszły bez echa”

 1. POMOC Z INTRNETU pisze:

  POMOC Z INTERNETU pisze:
  16 lipca 2019 o 09:11

  Sołectwa

  Czatachowa
  sołtys Zenobia Cembrzyna
  Czatachowa 26
  42-310 Żarki
  tel. 721 134 955

  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4009

  Rada Sołecka: Teresa Wojtczak – przewodnicząca, Kazimiera Konieczna, Marianna Szecówka, Małgorzata Pluta.

  Jaroszów
  sołtys Piotr Warzecha
  Jaroszów 44
  42 – 310 Żarki
  tel. 697 – 274 – 100
  e-mail: woodwork@interia.pl

  Rada Sołecka: Michał Warzecha – przewodniczący, Olga Bialik, Marta Gradzik
  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4011

  Jaworznik
  sołtys Kamila Paroś
  Rada Sołecka: Kazimierz Malinowski – przewodniczący, Edmund Skorek, Marzena Kusaj, Czesław Moniak, Mariusz Widera

  Rada Sołecka: Ireneusz Hajdas – przewodniczący, Jan Gil, Edmund Skorek, Józef Pacan, Andrzej Mucha

  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/3735

  http://www.jaworznikstow.strefa.pl

  Kotowice
  sołtys Marek Nowakowski
  Rada Sołecka: Ryszard Labocha – przewodniczący, Adam Sołtysiak, Tomasz Szymocha

  Ostrów
  Sołtys – Wojciech Sołtys, ul. Jurajska 36, 42-311 Ostrów, tel. 504 423 957

  Rada Sołecka: Jadwiga Kukla – przewodnicząca, Beata Sojka, Magdalena Malczewska, Marcela Kozłowska, Henryk Krupa
  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4018

  Przybynów
  Sołtys Bożena Zasik
  Rada Sołecka: Adam Fiutek – przewodniczący, Natalia Korumbel, Anna Pluta, Sylwia Ptak, Marian Woszczyński
  http://www.przybynow.eu

  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4017

  Suliszowice
  Sołtys – Dariusz Cichoń
  Rada Sołecka: Michał Kasprzyk – przewodniczący, Włodzimierz Bacia, Alina Szczepańczyk, Piotr Słabosz, Barbara Socha.

  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4012

  Wysoka Lelowska
  sołtys Grażyna Chejduk

  Rada Sołecka: Kazimiera Tylkowska – przewodnicząca, Marek Strzelczyk, Witodl Pustuł, Kazimierz Szecówka, Mirosława Zembik.

  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4016

  Zaborze
  sołtys – Zdzisław Tylkowski
  Rada Sołecka: Zenon Brymora– przewodniczący, Bronisław Krakowiak, Franciszek Sławek.

  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4013

  Zawada
  Sołtys – Zofia Zamora, Zawada 42, 42-310 Żarki, tel. 609 152 508
  Rada Sołecka: Halina Rajczyk – przewodnicząca, Stanisław Jarosz, Barbara Fres.

  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4010

  5
  0
 2. POMOC Z INTERNETU pisze:

  POMOC Z INTERNETU pisze:
  16 lipca 2019 o 08:34

  Osiedla miasta Żarki

  Osiedle Leśniów
  przewodniczący Tomasz Rosikoń, ul. Ofiar Katynia 23, 42 – 310 Żarki, tel. 793 075 056
  Zarząd Osiedla: Marian Dróżdż, Teresa Kowacka, Józef Wawryło
  Ulice: Klasztorna, Krzywa, Leśniowska (nr nieparzyste od 55 do końca, nr parzyste od 86 do końca),Mostowa, Niegowska, Ofiar Katania (nr nieparzyste od 5 do końca, nr parzyste od 22 do końca), Wschodnia, Źródlana

  Osiedle Olesiów
  przewodniczący Alfred Sojka, ul. Myszkowska 37c, 42 – 310 Żarki, tel. 662 917 968
  Zarząd Osiedla: Jolanta Łuków, Krystyna Żuchowska, Magdalena Kawecka
  Ulice: Cegielniana, Młyńska, Myszkowska (nr nieparzyste od 21 do końca, nr parzyste od 50 do końca), Olszowa, Słoneczna, Steinkellera, Szopena, Zielona, Dworska.

  Osiedle 600-lecia
  przewodniczący przewodnicząca Agnieszka Morawiec, ul. Serwin 2, 42 – 310 Żarki, tel. 608 872 561
  Zarząd Osiedla: Jan Kozak, Lesław Maszczyk, Bogusława Radosz.
  Ulice: Astrów, Bratków, Chabrów, Chryzantem, Emilii Plater, Fiołków, Kąkoli, Konwalii, Kopernika, Łąkowa, Moniuszki (nr nieparzyste od 27 do końca, nr parzyste od 32 do końca), Różana, Serwin, Sosnowa, Topolowa, Tulipanów, Wierzbowa

  Osiedle Centrum
  przewodniczący Jakub Jarosz
  Zarząd Osiedla: Grzegorz Pompa, Adrian Rał, Mariusz Nowak
  Ulice: Armii Krajowej, Częstochowska (nr nieparzyste od 1 do 59, nr parzyste od 2 do 52), Długa, Górki, Handlowa, B. Joselewicza, Kościelna, Kościuszki, Koziegłowska (nr nieparzyste 1 i 1a, nr parzyste od 2 do 34), Krótka, Leśna, Leśniowska (nr nieparzyste od 1do 53, nr parzyste od 2 do 84), Mała, Mokra, Moniuszki (nr nieparzyste od 1 do 25, nr parzyste od 2a do 30,), Myszkowska (numery nieparzyste od 1 do 19, numery parzyste od 2 do 48), Nadrzeczna, Ofiar Katania (nr nieparzyste od 1 do 3, nr parzyste od 2 do 20), Ogrodowa, Olsztyńska, Piaski, Piłsudskiego, Polna, Poprzeczna, Prosta, Spadowa, Stary Rynek, Strażacka, Św. Barbara, Targowa, Wąska, Żwirki i Wigury.

  Osiedle Częstochowskie – Dariusz Krulik
  Zarząd Osiedla: Katarzyna Dryjska, Jarosław Kumor, Marcin Pirecki

  Ulice: Broniewskiego, Czarka, Częstochowska (nr nieparzyste od 61 do końca, nr parzyste od 54 do końca),Deyny, Jagodowa, Koziegłowska (nr nieparzyste od 3 do końca, nr parzyste od 36 do końca), Kukuczki, Kusocińskiego, Malinowskiego, Mickiewicza, Norwida, Orzeszkowej, Prusa, Reja, Sienkiewicza, Słowackiego, Staffa, Żeromskiego

  6
  0
 3. POMOC Z INTERNETU pisze:

  Wiem pisze:
  15 lipca 2019 o 18:32

  Jaka miesięczna dieta ? wypłata ? dostaną 350 za sesję/przy 3 godzinnych obradach wyjdzie ponad stówkę za godzinę?,przy 2 sesjach w miesiącu – 700 zł. Kto ma ponad 100 zł na godzinę ? dentysta? ginekolog? sołtysi -rozumiem :zgaśnie lampa-mieszkaniec idzie do sołtysa,kosz przepełniony na przystanku-do sołtysa,suka się cieka -do sołtysa.Ale co robi sołtys osiedlowy w mieście ? ilu mieszkańców wie kto jest osiedlowym sołtysem w jego rejonie?A swoją drogą skoro to taka ciężka funkcja,wymagająca tyle czasu i zaangażowania prywatnych funduszy-to zawsze można zrezygnować i po bólu.

  8
  2
 4. POMOC Z INTERNETU pisze:

  Eskapistyczny Outsider pisze:
  14 lipca 2019 o 09:27

  Drogi Panie Burmistrzu,

  Kieruję do Pana pytanie odnośnie infrastruktury światłowodowej na terenie naszej gminy. Człowiek starej daty do których Pan należy nie zdaje sobie sprawy jak w dzisiejszym świecie internet odgrywa kluczową rolę nie tylko w marnowaniu czasu u małych dzieciaków, ale w pomocy młodzieży do rozwoju osobistego i zawodowego. Często spotykam się z głosami, iż nasza gmina jest piękna. Fakt, można się zachłysnąć jej blaskiem. Pod względem estetycznym jesteśmy na pewno w Polskiej czołówce, ale zwracam się z ogromną prośbą, aby słuchał Pan też młode, aspirujące i chcące poprawy osoby. One nie chcą Pana wygryźć ze stanowiska. Chcą, aby mieszkańcom żyło się lepiej. Medium w postaci internetu jest najważniejszym organem do funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Podłączenie do światłowodu to standard na skalę krajową. Jaką promocję uzyskałaby gmina, gdyby każdy mieszkaniec mógłby się szczycić podłączeniem do tej infrastruktury.

  Panie burmistrzu proszę o schowanie swojej pychy do kieszeni. Jest Pan wspaniałym człowiekiem, bardzo dobrym burmistrzem. Młodzież to przyszłość tego narodu. Proszę pozwolić jej działać. Jeżeli chcą zmieniać swoją małą ojczyznę to nie powinno się im w tym przeszkadzać. Trzeba im pomóc.

  4
  2
  • Grzegorz pisze:

   Myślałem że lobbują tylko w sejmie na wiejskiej a tu na sesji zauważyłem w nagraniu że radny Adam Zamora wystapił z wnioskiem o budowe internetu.Od kiedy to gmina i samorząd budują sieci internetowe.Czysty lobbing

   4
   4
 5. Nagła pisze:

  Najlepszy jest sołtys z suliszowic łeb na dół i nic nie pajemajet prócz udaje greka
  Ale smartfon ma duży
  Tylko czy on wie do czego to służy
  C JAK CIEMNIAKI
  A nie cichonie

  8
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *