pochmurnie
27°
24°
sobota
Reklama
Policja w SP w Żarkach
14 kwietnia 2018 r. | 11:25
3

W Szkole Podstawowej w Żarkach odbyło się spotkanie z klasą VII s. Najstarsi przedstawiciele podstawówki gościli u siebie myszkowskich policjantów, którzy poza kwestiami bezpieczeństwa, poruszyli istotny temat, jakim jest odpowiedzialność prawna nieletnich...

Rozbój, wymuszenie rozbójnicze, kradzież, naruszenie nietykalności cielesnej, groźby karalne, zażywanie narkotyków - to tylko część pojęć, których znaczenie omówiono na dzisiejszej prelekcji. Wszystko po to, aby uświadomić uczniom, że wraz z upływem lat, zaczynają prawnie odpowiadać za popełnione czyny. Prowadzący spotkanie policjanci opowiedzieli siódmoklasistom, jakie występki najczęściej popełniają młodzi ludzie. Aspirant Robert Lipiński przestrzegł przed uleganiem namowom koleżanek, czy kolegów, którzy zachęcają np. do kradzieży czy zażywania narkotyków. Uświadomił młodzieży, że finał tej pozornie niewinnej "zabawy" najczęściej nie jest przyjemny i kończy się w komendzie. Poruszone zostały także kwestie bezpieczeństwa oraz zagadnienia związane z przejawami demoralizacji i profilaktyki antyalkoholowej. Na zakończenie był czas na zadawanie pytań. /KPP w Myszkowie/3 odpowiedzi na “Policja w SP w Żarkach”

 1. Marcin Labocha pisze:

  Bardzo dobrze, że są takie spotkania. Im więcej tym lepiej.

  4
  0
 2. Mia pisze:

  Szkoda tylko że że nasze szkoły i MOPS Żarecki tak słabo współpracują z Policją.Ukrywane są zachowania dzieci tzw. trudnych domów. Przecież nasze szkoły są najlepsze i tam nic złego się nie dzieje .

  4
  0
 3. żarczanin pisze:

  Im więcej takich spotkań to świadomość młodzieży wzrasta – chwała dla Policji ! Im wiecej takich spotkań, tym wiecej korzyści dla wszystkich

  7
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *