zachmurzenie duże
21°
19°
poniedziałek
Reklama
Policja w szkole branżowej w Żarkach
12 grudnia 2023 r. | 11:47
0

Myszkowscy policjanci uczestniczyli dzisiaj w spotkaniu z uczniami Szkoły Branżowej w Żarkach. Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa. W trakcie pogadanki stróże prawa omówili również założenia kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”.

Policjanci z Myszkowa uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Szkoły Branżowej w Żarkach. W trakcie spotkania stróże prawa omówili zagrożenia, na jakie narażona jest młodzież, oraz sposoby postępowania w obliczu niebezpieczeństwa. Podczas prelekcji stróże prawa przedstawili także podstawowe zasady i założenia kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz". Mundurowi podkreślili, jak ważna jest reakcja w sytuacjach, gdy łamane jest prawo.

Głównym celem kampanii społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz" jest ograniczenie liczby przestępstw pospolitych szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa oraz zwiększenie liczby zatrzymań ich sprawców w trakcie lub bezpośrednio po ich dokonaniu, poprzez pogłębienie świadomości obywatelskiej oraz wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na przypadki naruszenia prawa. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *