zachmurzenie duże
14°
13°
środa
Reklama
Policja w ZS w Żarkach
05 marca 2020 r. | 10:51
1

W siedzibie Liceum Ogólnokształcącego im. Majora Sucharskiego w Myszkowie oraz w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach mundurowi spotkali się z uczniami klas maturalnych. Spotkania zorganizowano w ramach kampanii "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem". Proces rekrutacji przedstawił podinsp. Andrzej Sira, a z policjantami myszkowskiej komendy młodzież mogła porozmawiać o codziennej służbie.

Nadrzędnym celem kampanii jest promocja zawodu policjanta, w tym zapewnienie stałego zainteresowania i chęci wstępowania w szeregi Policji. W murach obu tych szkół odbyły się spotkania z licealistami klas maturalnych z Myszkowa i Żarek. Do wstąpienia w szeregi policji zachęcał przedstawiciel Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Andrzej Sira oraz myszkowski profilaktyk asp. Robert Lipiński.

Istotą spotkań było przede wszystkim przedstawienie młodzieży, jakie są wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji. Podkreślono również fakt, że w codziennej służbie policjanta bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia oraz duża odporność psychiczna, gdyż na co dzień stróże prawa spotykają się ze stresującymi sytuacjami, które niejednokrotnie zagrażają życiu lub zdrowiu, jednak satysfakcja z wykonywanej pracy rekompensuje wszelkie minusy.

Podinsp. Andrzej Sira omówił poszczególne jego etapy oraz proces postępowania kwalifikacyjnego i odpowiadał na pytania zainteresowanej tematem młodzieży.

Wkrótce policjanci spotkają się z uczniami innych szkół ponadgimnazjalnych, zachęcając młodych ludzi, którzy stoją przed wyborem swojej zawodowej drogi, do wstąpienia w policyjne szeregi. Na koniec, każdy maturzysta otrzymał pamiątkowy długopis z logo policyjnej kampanii: "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem". /KPP w Myszkowie/Jedna odpowiedź do “Policja w ZS w Żarkach”

  1. Martin pisze:

    Kiedyś bycie policjantem to może był jakiś tam “prestiż” i wyróżnienie, ale w tej chwili kiedy zarobki wciąż marniutkie, a policjantem może zostać absolutnie KAŻDY bez względu na wykształcenie ( a raczej jego brak), wzrost (z całym szacunkiem ale większość mundurowych to delikatnie mówiąc osoby średniego wzrostu) oraz słabiutką kondycją fizyczną to jakoś niekoniecznie chciał bym nim zostać. Na szczęście mnie to nie grozi;)

    1
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *