zachmurzenie duże
19°
18°
poniedziałek
Reklama
Policjanci rozmawiali z seniorami z Żarek o bezpieczeństwie
26 lipca 2021 r. | 11:15
0

Policjanci z Myszkowa spotkali się z grupą seniorów, z którymi rozmawiali o bezpieczeństwie. Spotkanie zorganizowano w Miejsko- Gminnym Domu Kultury w Żarkach. Podczas prelekcji mundurowi odpowiadali na szereg pytań nurtujących mieszkańców Żarek.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie realizując swoje podstawowe zadanie, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu, zorganizowali spotkanie pn. „Bezpieczny senior”. Tematyką rozmów było zagadnienie dotyczące bezpieczeństwa osób starszych, które są narażone w dużym stopniu na działania ze strony przestępców.

Policjanci już na samym początku spotkania zwrócili uwagę na przestępstwa, których dopuszczają się sprawcy na szkodę osób starszych. Informowali zebranych, jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Co zrobić, żeby nie dać się oszukać lub okraść, uczestnicząc w różnego rodzaju prezentacjach, spotkaniach przygotowywanych przez nieuczciwych sprzedawców. Na co uważać w kontaktach z osobami próbującymi nieuczciwie zachęcić nas do zmiany usługodawcy. Przykłady działania przestępców, którzy wykorzystują dobroduszność seniorów wyświetlone zostały dzięki prezentacji filmów edukacyjno- profilaktycznych.

Podczas spotkania poruszono również tematy dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców Żarek, ochrony ich mienia przed włamaniami i kradzieżami.

Nie zabrakło również informacji dotyczących nowych przepisów i zasady bezpieczeństwa pieszych na drodze. Policjanci poruszyli temat rowerzystów i na podstawie przepisów Prawa o Ruchu Drogowym przypomnieli słuchaczom wszystkie przepisy, które obowiązują niechronionych uczestników ruchu drogowego w tym również pieszych. Zwrócili też uwagę na te wykroczenia, które najczęściej popełniają piesi i rowerzyści. I w tym miejscu wywiązała się żywa dyskusja. Na zakończenie spotkania, każdy uczestnik spotkania w trosce o jego bezpieczeństwo otrzymał opaskę odblaskową. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *