bezchmurnie
17°
12°
czwartek
Reklama
Pościg za mieszkańcem Żarek
24 lutego 2021 r. | 11:31
1

Policjanci z Myszkowa i Koziegłów prowadzili pościg za 31-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mieszkaniec Żarek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, bo nie miał do tego uprawnień. Zatrzymanemu grozi 5 lat więzienia.

W poniedziałek przed godziną 22.00 patrol drogówki podczas kontroli prędkości w Żarkach na ulicy Myszkowskiej, namierzył pojazd renault megane, którego kierowca przekroczył dozwolona prędkość. Pomimo wyraźnego sygnału nakazującemu mu zatrzymać pojazd, kierowca zlekceważył polecenie mundurowych i z impetem ruszył w kierunku centrum Żarek. Mundurowi z "drogówki" rozpoczęli pościg. Ze wsparciem ruszyły inne patrole w tym również mundurowi z Koziegłów. Kierowca renault, chcąc zgubić policjantów, z dużą prędkością pokonywał kolejne miejscowości w gminie Koziegłowy, popełniając przy tym szereg wykroczeń. W pewnym momencie policyjny patrol prewencji z Koziegłów namierzył ścigane renault i przejął pościg za sprawcą. Mundurowi jadąc tuż za nim, próbowali zatrzymać ten samochód, ale siedzący za kierownicą, cały czas zajeżdżał im drogę, gwałtownie hamował, potem przyspieszał. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z zakrętu i wjechał w mokradła i nieużytki rolne. Tym samym jego szaleńcza jazda zakończyła się. Koziegłowscy stróże prawa pobiegli w to miejsce i wyciągnęli go z auta. Jak się okazało, za "kółkiem" siedział dobrze znany mundurowym 31-letni żarczanin. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Podczas zatrzymania zachowywał się bardzo agresywnie. Mężczyźnie została pobrana krew do badań. Oprócz konsekwencji za jazdę bez uprawnień, mężczyzna odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi do 5 lat więzienia. Sprawca odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił podczas ucieczki przed policjantami.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policjantami musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia oraz bezwzględnym zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat. /KPP w Myszkowie/Jedna odpowiedź do “Pościg za mieszkańcem Żarek”

 1. ekonomista pisze:

  Za niezatrzymanie się do kontroli 5 lat kryminału.
  Politykom nie grozi nic za dodruk lewego bez pokrycia, czyli fałszywego pieniądza w mld zł, zrobienie galopującej inflacji a tym samym okradzenie wszystkich obywateli.
  To się nazywa równość prawa.

  My obywatele czekamy na kolejne podwyżki płac dla Policji, wypłacone podrobionymi przez RZĄD PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI bo bez pokrycia pieniędzmi !!!!

  Kiedyś była DEMOKRACJA LUDOWA teraz jest PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ

  18
  7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *