zachmurzenie duże
25°
24°
wtorek
Reklama
fot. UMiG
Powstaną cztery stacje rowerów miejskich!
09 lipca 2019 r. | 11:04
8

Wzdłuż drogi wojewódzkiej łączącej Żarki z Myszkowem mają powstać cztery stacje rowerów miejskich. Dzięki wsparciu rady powiatu oraz Myszkowa i Żarek, projekt ma szansę realizacji.

Mają powstać dwie stacje w Żarkach (na Nowym Rynku przy przystankach i w Leśniowie) oraz dwie w Myszkowie (przy dworcu PKP oraz przy Szpitalu Powiatowym).

"Każda stacja wyposażona będzie w terminal z panelem informacyjnym i sterującym, 12 stojaków rowerowych i 8 rowerów. Zarejestrowani uczestnicy będą mieli całodobowy dostęp do systemu wypożyczalni. W ramach systemu zostanie przygotowana, prowadzona i aktualizowana strona internetowa systemu oraz modułu rejestracyjnego oraz telefoniczne całodobowe biuro obsługi klientów".

Brawa za inicjatywę.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Powstaną cztery stacje rowerów miejskich!”

 1. POMOC Z INTERNETU pisze:

  Odpustowicz pisze:
  9 lipca 2019 o 13:42

  Podczas Sumy w odpust 7 lipca każdy mógł zobaczyć współpracę tronu i ołtarza jak za feudalizmu.

  Najważniejszą i najbardziej wyeksponowaną osobą po kopii figurki MBL i biskupie był burmistrz Podlejski wraz z żoną.

  Przeor z imienia i nazwiska przywitał europoseł i posła na mszy chociaż nie wiedział czy Oni rzeczywiście są obecni.

  Przeor na zakończenie mszy podkreślił wagę dobrej współpracy władzy świeckiej i kościelnej.
  Dobrze układająca się współpraca jak stwierdził, jest bardzo wskazana. Nie dodał tylko w jakim celu. Oczywiście o Bogu i Biblii nie wspomniał.

  Może miał na myśli dobrze układającą się współpracę pomiędzy klasztorem a działającymi i będącymi w budowie oberżami?
  Już w przeszłości mieliśmy dobrą współpracę między rządzącymi świeckimi i władzą Kościelną, mam na myśli braci Prymasa Michała Poniatowskiego i króla Stanisława Poniatowskiego.

  Chociaż do współpracy współczesnego Prymasa Glempa z pookrągłostołowymi lewakami rozkradającymi Polskę nie można mieć zarzutów. Zainteresowani mogą zapoznać się z homilią kardynała Glempa wygłoszoną na Jasnej Górze 15 sierpnia 1997 roku.

  12
  0
 2. Zenek pisze:

  Nareszcie coś pożytecznego drgnie w naszej i sąsiedniej gminie. Trochę kultura fizyczna się rozwinie. Jest to super rzecz te rowerki.

  7
  0
 3. Kolarzówka pisze:

  Teraz Klimek będzie mógł bezpiecznie poruszać się z Żarek do Myszkowa ale musi uważać z napojami wyskokowymi aby nie powtórzyła się sytuacja z Mirowa

  9
  2
 4. Szczery pisze:

  Ale żadnej konsekwencji swojego zachowania Klimek nie poniósł

  7
  0
 5. Agata pisze:

  Ale kiedy to zacznie działać ? Bo na razie jeszcze nic nie widać – żadnych stacji rowerów.

  6
  0
 6. krzyś pisze:

  Propaganda podstawą sukcesu. Brak basenu, pozarastane chodniki, ceny śmieci z kosmosu, budowanie drogi pod własny użytek Gościniec Zaklasztorze, brak dni Żarek, wiec rzuca się propagandę że będą rowery do wypożyczenia miejskie, a co z transportem autobusowym z wsi nic się w tym temacie nie robi.

  9
  1
 7. Eskapistyczny Outsider pisze:

  Drogi Panie Burmistrzu,

  Kieruję do Pana pytanie odnośnie infrastruktury światłowodowej na terenie naszej gminy. Człowiek starej daty do których Pan należy nie zdaje sobie sprawy jak w dzisiejszym świecie internet odgrywa kluczową rolę nie tylko w marnowaniu czasu u małych dzieciaków, ale w pomocy młodzieży do rozwoju osobistego i zawodowego. Często spotykam się z głosami, iż nasza gmina jest piękna. Fakt, można się zachłysnąć jej blaskiem. Pod względem estetycznym jesteśmy na pewno w Polskiej czołówce, ale zwracam się z ogromną prośbą, aby słuchał Pan też młode, aspirujące i chcące poprawy osoby. One nie chcą Pana wygryźć ze stanowiska. Chcą, aby mieszkańcom żyło się lepiej. Medium w postaci internetu jest najważniejszym organem do funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Podłączenie do światłowodu to standard na skalę krajową. Jaką promocję uzyskałaby gmina, gdyby każdy mieszkaniec mógłby się szczycić podłączeniem do tej infrastruktury.

  Panie burmistrzu proszę o schowanie swojej pychy do kieszeni. Jest Pan wspaniałym człowiekiem, bardzo dobrym burmistrzem. Młodzież to przyszłość tego narodu. Proszę pozwolić jej działać. Jeżeli chcą zmieniać swoją małą ojczyznę to nie powinno się im w tym przeszkadzać. Trzeba im pomóc.

  Serdecznie pozdrawiam wszystkich czytających, pracowników Gminy Żarki i samego Pana Burmistrza Klemensa Podlejskiego.

  5
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *