pochmurnie
24°
23°
sobota
Reklama
Przed sesją będzie dyskusją o proponowanej podwyżce za śmieci
25 lutego 2020 r. | 12:44
8

W poniedziałek 2 marca odbędzie się wspólne posiedzenie komisji Rady Miejskiej w Żarkach, podczas którego radni będą dyskutować o nowej podwyżce za śmieci.

Posiedzenie rozpocznie się o godz. 8:00.

porządek obrad:
1. Zaopiniowanie projektów uchwał w sprawie:
a/zmian w budżecie Gminy Żarki,
b/ ustalenia górnych stawek opłat od właścicieli nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych oraz od właścicieli nieruchomości, którzy nie są zobowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy.
c/ zmian w uchwale XV/96/2019 Rady Miejskiej w Żarkach z dnia 30 grudnia 2019 roku w sprawie dokonania wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
d/ zmian w uchwale XV/97/2019 Rady Miejskiej w Żarkach z dnia 30 grudnia 2029 roku w sprawie określenia ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych przez mieszkańców - od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.
e/ niewyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego na 2021 rok.
f/ przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Żarki dla obszaru sołectwa Wysoka Lelowska.
g/planów pracy Rady i stałych komisji Rady na 2020 rok.
h/ zmian w uchwale Nr II/4/2018 Rady Miejskiej w Żarkach z dnia 28 listopada 2018 roku w sprawie określenia liczby członków w stałych komisjach Rady Miejskiej w Żarkach oraz ustalenia ich składów osobowych.
2. Sprawy różne, bieżące8 odpowiedzi na “Przed sesją będzie dyskusją o proponowanej podwyżce za śmieci”

 1. Justyna pisze:

  Po dzisiejszej rozmowie z pracownikiem Urzędu Gminy Olsztyn w dniu dzisiejszym dowiedziałam się, że w Gminie Olsztyn mieszkańcy płacą za wywóz za śmieci segregowane 12 zł, a za nie segregowane 24 zł. W styczniu 2020 r., Gmina Olsztyn podpisała umowę z firmą Strach pół roku wcześniej. Nowa umowa będzie obowiązywać od 1 sierpnia 2020 r., do 31 lipca 2022 r. Kwota stawki się nie zmieniła, pozostaje 12 zł za segregowane i 24 zł za niesegregowane od 1 osoby. W czasie rozmowy usłyszałam ciekawą informację, mianowicie Gmina Olsztyn przygotowuje się ponownie do rozmów z firmą Strach, celem jest obniżenie stawki za wywóz śmieci segregowane do 10 zł od 1 osoby. Informacje na temat systemu gospodarowania odpadami na terenie gminy Olsztyn można uzyskać w Urzędzie Gminy Olsztyn, pok. Nr 6 lub pod nr tel. 34 3285-077 wew. 24.
  Pytam się co robią Radni i Burmistrz w naszej Gminie?

  22
  5
 2. Rolnik w san dolinie pisze:

  U nas,w Żarkach olsztyńskie ceny śmieci nam nie grożą.Pytasz co robią radni? klepią tzn.głosują mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców ?

  14
  3
 3. Zibi pisze:

  to ci radni co na zdjęciu będą głosować?O rany to teraz będzie ze 35 zł. od osoby!!!

  13
  4
 4. MARZANNA pisze:

  MY SPOŁECZEŃSTWO ŻARECKIE BĘDZIEMY ŁATAĆ DZIURĘ BUDŻETOWĄ , BO KTO JAK NIE MY BĘDZIEMY MUSIELI ZANIeŚ w ZĘBACH OPŁATY NAJLEPIEJ OD CIEMNEGO LUDU BRAĆ I DOIĆ A MOŻE BY TAK DIETY RADNYM OBNIŻYĆ PRZECIEŻ TO PRACA SPOŁECZNA

  18
  4
 5. Czesuaf pisze:

  Powiedzcie mi najmądrzejsi czytelnicy tego portalu w jaki sposób ma gmina nie podnieść stawki za śmieci skoro do kilkukrotnego przetargu stawała tylko jedna firma z jedną kwotą ?? Poza kolejnym przetargiem nic nie można zrobić a firmy śmieciarskie są dogadane pomiędzy sobą i jedna drugiej na teren nie wchodzi tzn. nie składa oferty i dlatego stawkę może sobie podać taką jaką chce.
  Czekan na odp.

  6
  5
 6. Aplikant pisze:

  Ciekawe jak będzie głosował ten na stojaka ?

  3
  3
 7. Figiel pisze:

  On z matematyką to jest na bakier to powinien siedzieć w oślej ławce tak jak uczęszczał do szkoły a tutaj to jest przyciskiem do głosowania i nic więcej.
  Co za ludzie reprezentują nas mieszkańców gminy to normalnie rozpacz gdzie ci radni nie znają nawet tabliczki mnożenia a ich wykształcenie to szkoła przysposobienia zawodowego albo zawodówka i oni dyskutują w sprawie budżetu gminy w wysokości prawie 50 milionów.
  To są normalnie jaja.

  8
  4
 8. Wszystko widzi. pisze:

  Oj, P. burmistrzu i SZANOWNA rado , mam pytanie dokad prowadzicie nas biednych mieszkancow .Wiadomo ze radni nie odczuja tych podwyzek .Przeciez takie diety to moga miec tylko w bogatych gminach. Niech zrobia fen piekny gest i zrzekna sie z czesci diety, niech troche pomysla,ale jak prosty czlowiek bedzie myslal ? Jesli w sasiedniej gminie mozna utrzymac a nawet oobnizyc stawke za odpady to co tu mowic -byle sie nachapac,Wiadomo ze zaden radny sie nie sprzeciwi przeciez owiniety jest wokol wskzujacego palca P.burmistrza.

  4
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *