zachmurzenie duże
16°
14°
środa
Reklama
UMiG
Przychodnia w Przybynowie zostanie przebudowana za blisko 2 mln zł
07 października 2022 r. | 11:15
0

Burmistrz Żarek podpisał umowę z firmą AGBUD-BIS Częstochowa na realizację przebudowy, rozbudowy i zmiana sposobu użytkowania dawnego budynku przychodni zdrowia na budynek przedszkola ze świetlicą wiejską w miejscowości Przybynów.

Jak poinformowała gmina, w miejsce dawnej przychodni powstanie budynek dwupoziomowy (przyziemie i parter) na planie prostokąta z przyległą klatką schodową, kryty dachem wielospadowym. W przyziemiu świetlica oraz zaplecze socjalno-techniczne przedszkola. Na parterze sale zajęciowe z sanitariatami, pomieszczenie cateringowe i biurowe, szatnie. Zostaną wykonane przyłącza: wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i energetyczne. Powstanie wentylacja grawitacyjna z odzyskiem ciepła, instalacja wodno-kanalizacyjna, grzewcza w oparciu o elektryczne maty grzewcze, elektryczna instalację fotowoltaiczna.

Na zewnątrz zostanie wykonany plac zabaw oraz zagospodarowanie terenu. Budynek będzie przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnością. Zostanie zakupione podstawowe wyposażenie obiektu. Wykonana zostanie termomodernizacja obiektu.

Wartość inwestycji to 1 940 000 zł.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *