bezchmurnie
20°
18°
niedziela
Reklama
Rada Miejska w Żarkach dba o mieszkańców w ciężkiej sytuacji materialnej i finansowej
06 lutego 2019 r. | 10:12
12

Drodzy mieszkańcy Gminy Żarki, którzy pobieracie wodę pitną i odprowadzacie ścieki za pośrednictwem Zakładu Usług Komunalnych w Żarkach, który podlega Gminie Żarki, a wy znaleźliście się w ciężkiej sytuacji finansowej i materialnej to możecie skorzystać z wielu ustępstw. Możecie złożyć wniosek  o umorzenie należności z tytułu zaległości za pobór wody i odprowadzone ścieki lub wniosek o rozłożenie na raty, odroczenie płatności. Musicie tylko wypełnić wniosek i złożyć oświadczenie o sytuacji rodzinnej, materialnej i finansowej. Ta procedura jest zgodna z & 4 pkt 1 Uchwały Rady Miejskiej w Żarkach. Od dłuższego czasu przyglądam się pracy i zarządzaniu w Zakładzie Usług Komunalnych w Żarkach i ze zdumieniem stwierdzam, że ta jednostka podległa Gminie Żarki nie wypracowuje dochodu a praktycznie przy dużym przychodzie i reasumując koszty jest na przysłowiowym zerze. Czyli koszty tego zakładu są ogromne, ale możemy zauważyć sytuację gdzie dwoje Radnych RM w Żarkach a zarazem będących Przewodniczącymi Komisji, są zatrudnieni w tym zakładzie ZUK w Żarkach na stanowisku monterów, ale bardzo rzadko przebywają na swoim stanowisku pracy w tymże zakładzie.

Monterów Pawła Labochę i Henryka Świerdzę z ZUK, a którzy notabene są Radnymi Rady Miejskiej w Żarkach i Przewodniczącymi Komisji możemy spotkać nagminnie na terenie budynku UMiG w Żarkach, Starostwie Powiatowym w Myszkowie i wielu innych instytucjach, które nie są pośrednio lub bezpośrednio związane z wykonywaniem przez nich pracy zgodnie z umową o stosunku pracy i obowiązków jaka z nimi została zawarta.  Załatwiają oni w godzinach pracy sprawy związane z Samorządem i pełnionych przez nich funkcje. Jest to zachowanie karygodne i nieetyczne. Wiele razy zwracałem uwagę kierownikowi ZUK w Żarkach panu Markowi Strzelczykowi, ale widzę że nie odniosło to żadnego skutku, ponieważ monterzy są Radnymi i są powiązani z Burmistrzem mgr Klemensem Podlejskim, a ZUK jako jednostka jest podległa Gminie Żarki a co za tym idzie Burmistrzowi i kierownik w tym momencie jest bezradny i musi słuchać przełożonego, którym jest Burmistrz.

My jako odbiorcy i płatnicy utrzymujemy dwóch monterów, których notorycznie nie ma w pracy. W najbliższy piątek 08.02.2019 roku od godziny 09.00 rano zaczynają się posiedzenia aż 3-ech Komisji i potrwają do późnych godzin popołudniowych i tych dwoje monterów ponownie nie będzie na stanowisku pracy, bo będą w budynku UMiG w Żarkach, a dostaną wynagrodzenie za przepracowane godziny gdzie będą nieobecni w pracy. Tak było bynajmniej do tej pory i może po tym artykule coś wreszcie się zmieni.

PS

Panie Kierowniku Strzelczyk zwrócił mi Pan uwagę na jednej z Sesji publicznie, że piszę do pana SMS-y z błędami ortograficznymi, a nie zainteresował się Pan meritum sprawy. Panie Kierowniku podpisał Pan pismo zamieszczone poniżej to i domniemam, że zapoznał się Pan również pod względem merytorycznym z wysłanymi załącznikami. Proszę, aby też Pan zwracał uwagę na błędy ortograficzne i proszę, aby  wyrazy zawierały wszystkie litery, bo brzmienie tych wyrazów i ich znaczenie może być różne.

DARIUSZ SZLĘK

WNIOSEK  I OŚWIADCZENIE

 

 

 12 odpowiedzi na “Rada Miejska w Żarkach dba o mieszkańców w ciężkiej sytuacji materialnej i finansowej”

 1. bruno pisze:

  Piękna pogoda za oknem idzie WIosna a ten ciągle walkuje jedno i to samo ?

  10
  15
 2. Michał pisze:

  Bruno, właśnie bardzo dobrze, że jest o tym artykuł, nawet jako informacyjnie a ty jako naprawdę prostolinijny człowiek od razu w komentarzach atakujesz dziennikarzy….
  Ogarnij się trochę człowieku, nie jesteś sam w tej gminie i nie każdy ma takie poglądy na życie jest Ty.

  20
  4
 3. Oobruno pisze:

  Jaki atak ?zwykła opinia czytelnika ?

  6
  14
 4. CWANIAK pisze:

  To jak do umorzenia rachunku za wodę potrzebne jest takie szczegółowe opisanie stanu finansowego i majątkowego to jakie oświadczenie złożył dyrektor dyrektorów Grabowski że otrzymał mieszkanie od burmistrza za darmo.Czy Grabowski pisał prawdę w oświadczeniu czy osoba przyznająca mu mieszkanie popełniła wykroczenie i niezweryfikowała jego dochodów w gospodarstwie domowym.

  18
  3
 5. POMOC Z INTERNETU pisze:

  Kobieta pisze:
  5 lutego 2019 o 22:32

  No ale nie powinno tak być,
  Po pierwsze to;
  Kto mu przydzielił mieszkanie skoro dochód ani sytuacja życiowa tego nie wymaga a każdy z nich ma swój dom rodzinny i własny dochód a nawet dwa??
  Po drugie to:
  Jeżeli to decyzja burmistrza była to co w związku z tym inni odpowiedzialni za mieszkania socjalne, oni też nic dziwnego w tym nie widzieli, że mieszkania powinny trafić do potrzebujących????
  Po trzecie to:
  Jeżeli ja nie zapłacę podatku do Gminy za jeden rok to mi burmistrz daruje dług skoro pomaga innym bogatym ludziom dając im mieszkania oraz etaty w gminie??
  To chyba już jest bezczelność, robiąc tak i patrząc prosto w oczy!?

  16
  2
 6. Jola pisze:

  Pracodawca ma obowiazek zwolnic pracownika na czas wykonywania obowiazkow radnego oraz zaplacic mu za ten dzien. Kolejny art. o niczym. Wprowadzajacy tylko ludzi w blad.

  7
  7
 7. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk’ pisze:

  Pani Jolu o tym następstwie co przysługuje Radnemu i do czego jest zobowiązany pracodawca to dotyczy tylko w przypadku zwołania Sesji Zwyczajnej, Sesji Okolicznościowej i Sesji Nadzwyczajnej a do uczestnictwa w Komisjach Radnego obowiązują inne ustalenia i pracodawca na czas uczestnictwa w posiedzeniu Komisji nie wypłaca wynagrodzenia. Wkrótce opublikuję artykuł i rozwieję pani wątpliwości a na obecną chwilę to pani wprowadza w błąd czytelników. Zapraszam do zapoznania się ze Statutem Rady Miejskiej w Żarkach i z Ustawą o Samorządzie Gminnym z 08 marca 1990 roku.

  5
  2
  • Zawada pisze:

   No ale tak naprawdę czy ZUK może mieć na etacie przyjętego Radnego?
   Przecież chyba ZUK podlega pod struktury Gminy?
   No to jak to jest tak naprawdę bo piszą, że nie można pracować w gminie będąc radnym?

   3
   3
 8. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk* pisze:

  Radny może pracować w jednostce podległej gminie w tym przypadku w Zakładzie Usług Komunalnych w Żarkach ale nie na „ STANOWISKU KIEROWNICZYM”
  W przypadku obojga radnych Świerdzy i Labochy warunek jest spełniony bo są zatrudnieni jako szeregowi pracownicy na stanowisku montera.
  To że radni Świerdza i Labocha nic nie robią w ZUK i są nieobecni w pracy to inna para kaloszy.
  Natomiast pensję za nieobecność pobierają bez żadnych potrąceń?
  Gdyby prawo nie stanowiło inaczej to radny Świerdza byłby Dyrektorem ZUK i radny Labocha też byłby Dyrektorem ZUK jednocześnie a całą robotę za nich odwalałby Kierownik Marek Strzelczyk.

  3
  0
 9. ann pisze:

  Szkoda że rada nie myśli o dzieciach i rodzicach planując utworzenie szkoły na dwa budynki. Dzieci będą miały daleko do szkoły, a mogłyby mieć bliżej, a rodzice będą jeździć po całym mieście żeby odwieść i przywieść dwójkę lub trójkę dzieci ze szkoły. ale nasi radni nie są dla mieszkańców tylko dla własnych interesów!

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *