zachmurzenie duże
19°
18°
czwartek
Reklama
Radni nie przychylili się do petycji mieszkańców ul. Kościelnej i ul. Stary Rynek w Żarkach
08 kwietnia 2022 r. | 06:44
1

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żarkach, radni podjęli uchwałę w sprawie rozpatrzenia petycji mieszkańców ul. Kościelnej i ul. Stary Rynek w Żarkach.

Petycja dotyczyła zamknięcia ul. Kościelnej od nr 1 do nr 5 dla ruchu pojazdów silnikowych, likwidacji 4 miejsc parkingowych przy posesji p. Nowaka, objęcie nadzorem i monitoringiem Placu Jana Pawła II.

Radni uznali, że petycja ta jest niezasadna.

Uzasadnienie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Uzasadnienie

W dniu 21 lutego 2022 roku do Biura Rady Miejskiej w Żarkach wpłynęła petycja 5 mieszkańców ulicy Kościelnej i 7 mieszkańców ul. Stary Rynek w sprawie zamknięcia ulicy Kościelnej od nr 1 do nr 5 dla ruchu pojazdów silnikowych, likwidacji 4 miejsc parkingowych przy posesji P. Nowaka, objęcie nadzorem i monitoringiem Placu Jana Pawła II w Żarkach.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach skierował petycję do Komisji Skarg Wniosków i Petycji w dniu 21 lutego 2022 roku - celem zaopiniowania.

Komisja Skarg Wniosków i Petycji na posiedzeniu komisji w dniu 28 lutego 2022 roku po zapoznaniu się z przedmiotową petycją, wysłuchaniu mieszkańców, analizie stanowiska pracowników urzędu uznała petycję za bezzasadną z opcją pomocy w rozwiązaniu problemu mieszkańców w inny sposób niż domagano się w petycji.Jedna odpowiedź do “Radni nie przychylili się do petycji mieszkańców ul. Kościelnej i ul. Stary Rynek w Żarkach”

 1. Czyż pisze:

  Na Starym i Nowym Rynku powinien być monitoring. Chociaż jedne światła by się przydały na Moniuszki lub Myszkowskiej.
  I gmina powinna zainwestować w nowoczesne oświetlenie. Panburmistrz oczekuje turystów ale do ciemnogrodu nikt nie przyjedzie.
  Gdy jadę na wakacje, to do późna spaceruję po pięknie oświetlonych ulicach podziwiam klomby pełne kwiatów i posiedzę przy fontannie. Po to się jedzie w nowe miejsca!
  A w Zarkach nawet z imienin od viovi trudno trafić do domu w tych ciemnościach. Wstyd mi tłumaczyć, to przyjezdnym

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *