zachmurzenie umiarkowane
24°
22°
wtorek
Reklama
Radni podwyższą sołtysom diety!
15 lipca 2019 r. | 09:44
15

W środę 17 lipca o godz. 9:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Żarkach, podczas której radni zwiększą diety sołtysów i przewodniczących osiedli z 270 zł do 350 zł. Będzie to najwyższa miesięczna "wypłata" dla sołtysów ze wszystkich okolicznych powiatów.

Proponowany porządek obrad:
1.Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2.Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji
3.Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Żarki z pracy w okresie międzysesyjnym i z wykonania uchwał
4.Informacja przewodniczących komisji stałych o pracy w okresie międzysesyjnym
5.Pojęcie uchwały w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego
6.Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Myszkowskiego
7.Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Żarki
8.Podjęcie uchwały w sprawie zmian w WPF 2019-2024
9.Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia sieci szkół prowadzonych przez Gminę Żarki
10.Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości diet dla sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli
11.Informacja Przewodniczącego Rady o złożonych interpelacjach i wnioskach radnych
12.Sprawy różne,bieżące
13.Zamknięcie obrad XI sesji.15 odpowiedzi na “Radni podwyższą sołtysom diety!”

 1. Krzysztof Kubat pisze:

  W gminie Mstów sołtysi mają…. tylko
  100 zł diety !

  24
  1
 2. Zyga pisze:

  Redaktorze aktualnie te niebieskie ptaki pobierają 275 złotych.Najgorsi są przewodniczący osiedli bo te ciamajdy to już kompletnie nic nie robią.Za co oni w ogóle otrzymują diety?Pod pręgierz z tymi darmozjadami.

  23
  1
  • POMOC Z INTERNETU pisze:

   Eskapistyczny Outsider pisze:
   14 lipca 2019 o 09:27

   Drogi Panie Burmistrzu,

   Kieruję do Pana pytanie odnośnie infrastruktury światłowodowej na terenie naszej gminy. Człowiek starej daty do których Pan należy nie zdaje sobie sprawy jak w dzisiejszym świecie internet odgrywa kluczową rolę nie tylko w marnowaniu czasu u małych dzieciaków, ale w pomocy młodzieży do rozwoju osobistego i zawodowego. Często spotykam się z głosami, iż nasza gmina jest piękna. Fakt, można się zachłysnąć jej blaskiem. Pod względem estetycznym jesteśmy na pewno w Polskiej czołówce, ale zwracam się z ogromną prośbą, aby słuchał Pan też młode, aspirujące i chcące poprawy osoby. One nie chcą Pana wygryźć ze stanowiska. Chcą, aby mieszkańcom żyło się lepiej. Medium w postaci internetu jest najważniejszym organem do funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Podłączenie do światłowodu to standard na skalę krajową. Jaką promocję uzyskałaby gmina, gdyby każdy mieszkaniec mógłby się szczycić podłączeniem do tej infrastruktury.

   Panie burmistrzu proszę o schowanie swojej pychy do kieszeni. Jest Pan wspaniałym człowiekiem, bardzo dobrym burmistrzem. Młodzież to przyszłość tego narodu. Proszę pozwolić jej działać. Jeżeli chcą zmieniać swoją małą ojczyznę to nie powinno się im w tym przeszkadzać. Trzeba im pomóc.

   Serdecznie pozdrawiam wszystkich czytających, pracowników Gminy Żarki i samego Pana Burmistrza Klemensa Podlejskiego.

   19
   7
 3. Bruno pisze:

  Takie jaja to tylko w gminie Żarki nieroby dostaną kase za co?

  20
  2
 4. Gienek pisze:

  Za bycie sołtysem i przewodniczącym rady osiedla
  ???

  19
  4
 5. Wiem pisze:

  Jaka miesięczna dieta ? wypłata ? dostaną 350 za sesję/przy 3 godzinnych obradach wyjdzie ponad stówkę za godzinę?,przy 2 sesjach w miesiącu – 700 zł. Kto ma ponad 100 zł na godzinę ? dentysta? ginekolog? sołtysi -rozumiem :zgaśnie lampa-mieszkaniec idzie do sołtysa,kosz przepełniony na przystanku-do sołtysa,suka się cieka -do sołtysa.Ale co robi sołtys osiedlowy w mieście ? ilu mieszkańców wie kto jest osiedlowym sołtysem w jego rejonie?A swoją drogą skoro to taka ciężka funkcja,wymagająca tyle czasu i zaangażowania prywatnych funduszy-to zawsze można zrezygnować i po bólu.

  17
  2
  • Protokolant pisze:

   Sesje w standarcie trwają 45 minut a teraz Pompa trochę przedłuża bo imienne głosowanie im nakazali to sesja max to 60 minut i wszystko pod Klimka klepnięte

   19
   2
 6. SULISZOWICE,JAROSZÓW pisze:

  Nasza obecna radna Jolanta Cichoń a w poprzedniej kadencji sołtys nie wie nawet gdzie znajdował sie plac zabaw i kto go ukradł w Suliszowicach.Nie wie jak wygląda parking koński w Jaroszowie i taki z niej był sołtys.Nie chcę się wypowiadać jaki ona reprezentuje poziom sprawując mandat radnej.

  24
  2
 7. POMOC Z INTERNETU pisze:

  Osiedla miasta Żarki

  Osiedle Leśniów
  przewodniczący Tomasz Rosikoń, ul. Ofiar Katynia 23, 42 – 310 Żarki, tel. 793 075 056
  Zarząd Osiedla: Marian Dróżdż, Teresa Kowacka, Józef Wawryło
  Ulice: Klasztorna, Krzywa, Leśniowska (nr nieparzyste od 55 do końca, nr parzyste od 86 do końca),Mostowa, Niegowska, Ofiar Katania (nr nieparzyste od 5 do końca, nr parzyste od 22 do końca), Wschodnia, Źródlana

  Osiedle Olesiów
  przewodniczący Alfred Sojka, ul. Myszkowska 37c, 42 – 310 Żarki, tel. 662 917 968
  Zarząd Osiedla: Jolanta Łuków, Krystyna Żuchowska, Magdalena Kawecka
  Ulice: Cegielniana, Młyńska, Myszkowska (nr nieparzyste od 21 do końca, nr parzyste od 50 do końca), Olszowa, Słoneczna, Steinkellera, Szopena, Zielona, Dworska.

  Osiedle 600-lecia
  przewodniczący przewodnicząca Agnieszka Morawiec, ul. Serwin 2, 42 – 310 Żarki, tel. 608 872 561
  Zarząd Osiedla: Jan Kozak, Lesław Maszczyk, Bogusława Radosz.
  Ulice: Astrów, Bratków, Chabrów, Chryzantem, Emilii Plater, Fiołków, Kąkoli, Konwalii, Kopernika, Łąkowa, Moniuszki (nr nieparzyste od 27 do końca, nr parzyste od 32 do końca), Różana, Serwin, Sosnowa, Topolowa, Tulipanów, Wierzbowa

  Osiedle Centrum
  przewodniczący Jakub Jarosz
  Zarząd Osiedla: Grzegorz Pompa, Adrian Rał, Mariusz Nowak
  Ulice: Armii Krajowej, Częstochowska (nr nieparzyste od 1 do 59, nr parzyste od 2 do 52), Długa, Górki, Handlowa, B. Joselewicza, Kościelna, Kościuszki, Koziegłowska (nr nieparzyste 1 i 1a, nr parzyste od 2 do 34), Krótka, Leśna, Leśniowska (nr nieparzyste od 1do 53, nr parzyste od 2 do 84), Mała, Mokra, Moniuszki (nr nieparzyste od 1 do 25, nr parzyste od 2a do 30,), Myszkowska (numery nieparzyste od 1 do 19, numery parzyste od 2 do 48), Nadrzeczna, Ofiar Katania (nr nieparzyste od 1 do 3, nr parzyste od 2 do 20), Ogrodowa, Olsztyńska, Piaski, Piłsudskiego, Polna, Poprzeczna, Prosta, Spadowa, Stary Rynek, Strażacka, Św. Barbara, Targowa, Wąska, Żwirki i Wigury.

  Osiedle Częstochowskie – Dariusz Krulik
  Zarząd Osiedla: Katarzyna Dryjska, Jarosław Kumor, Marcin Pirecki

  Ulice: Broniewskiego, Czarka, Częstochowska (nr nieparzyste od 61 do końca, nr parzyste od 54 do końca),Deyny, Jagodowa, Koziegłowska (nr nieparzyste od 3 do końca, nr parzyste od 36 do końca), Kukuczki, Kusocińskiego, Malinowskiego, Mickiewicza, Norwida, Orzeszkowej, Prusa, Reja, Sienkiewicza, Słowackiego, Staffa, Żeromskiego

  9
  1
 8. POMOC Z INTERNETU pisze:

  Sołectwa

  Czatachowa
  sołtys Zenobia Cembrzyna
  Czatachowa 26
  42-310 Żarki
  tel. 721 134 955

  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4009

  Rada Sołecka: Teresa Wojtczak – przewodnicząca, Kazimiera Konieczna, Marianna Szecówka, Małgorzata Pluta.

  Jaroszów
  sołtys Piotr Warzecha
  Jaroszów 44
  42 – 310 Żarki
  tel. 697 – 274 – 100
  e-mail: woodwork@interia.pl

  Rada Sołecka: Michał Warzecha – przewodniczący, Olga Bialik, Marta Gradzik
  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4011

  Jaworznik
  sołtys Kamila Paroś
  Rada Sołecka: Kazimierz Malinowski – przewodniczący, Edmund Skorek, Marzena Kusaj, Czesław Moniak, Mariusz Widera

  Rada Sołecka: Ireneusz Hajdas – przewodniczący, Jan Gil, Edmund Skorek, Józef Pacan, Andrzej Mucha

  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/3735

  http://www.jaworznikstow.strefa.pl

  Kotowice
  sołtys Marek Nowakowski
  Rada Sołecka: Ryszard Labocha – przewodniczący, Adam Sołtysiak, Tomasz Szymocha

  Ostrów
  Sołtys – Wojciech Sołtys, ul. Jurajska 36, 42-311 Ostrów, tel. 504 423 957

  Rada Sołecka: Jadwiga Kukla – przewodnicząca, Beata Sojka, Magdalena Malczewska, Marcela Kozłowska, Henryk Krupa
  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4018

  Przybynów
  Sołtys Bożena Zasik
  Rada Sołecka: Adam Fiutek – przewodniczący, Natalia Korumbel, Anna Pluta, Sylwia Ptak, Marian Woszczyński
  http://www.przybynow.eu

  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4017

  Suliszowice
  Sołtys – Dariusz Cichoń
  Rada Sołecka: Michał Kasprzyk – przewodniczący, Włodzimierz Bacia, Alina Szczepańczyk, Piotr Słabosz, Barbara Socha.

  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4012

  Wysoka Lelowska
  sołtys Grażyna Chejduk

  Rada Sołecka: Kazimiera Tylkowska – przewodnicząca, Marek Strzelczyk, Witodl Pustuł, Kazimierz Szecówka, Mirosława Zembik.

  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4016

  Zaborze
  sołtys – Zdzisław Tylkowski
  Rada Sołecka: Zenon Brymora– przewodniczący, Bronisław Krakowiak, Franciszek Sławek.

  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4013

  Zawada
  Sołtys – Zofia Zamora, Zawada 42, 42-310 Żarki, tel. 609 152 508
  Rada Sołecka: Halina Rajczyk – przewodnicząca, Stanisław Jarosz, Barbara Fres.

  Statut sołectwa: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4010

  5
  0
 9. kazia pisze:

  zapytuje się czy można pieniądze z pikniku przenieść na wyjazdy wycieczkowe lub na kulture lub wyjazd do kina a nie na głupie pikniki i kto się bawi tylko Burmiszcz i Radni orz przydupasy Klimka i Grabowskiego a Nowakowa im podziękowała i już nie uczestniczy w piknikach ani się nie udziela w niczym starość nie radość odpoczywa w mężem w domku Pąmpa też wszystko olewa i się wycofuje z grupy BURMISZCZA a sołtysom należy się słusznie po 500 zł bo więcej robią niż Radni a mają 3 razy wiecej kasy pa

  7
  2
 10. Sąsiadka pisze:

  A pikniki wg Kazi to nie kultura ?

  3
  5
  • Bimber pisze:

   Najlepiej jest rządzić pijanym społeczeństwem.Najlepiej za pół litra bimbru i trochę kaszanki swołocz trzymać za ryja i basta.Innego rodzaju imprezy kulturalne są niewskazane bo trzeźwe społeczeństwo wyraża swoje poglądy i sprzeciw.W gminie żareckiej jest tak samo jak w Rosji upoić społeczeństwo alkoholem

   10
   0
 11. unik pisze:

  Kazia ciebie w głowie się prżewrućiło bo kto jezdzi w tych czasach na wycieczki teraz ludzie potrzebują coś na gardło i się zabawić żeby głowa się zawróćiła do nieprzytomnosci i poleżeć pod płotem do rana tak się bawi ELITA na piknikach w KOTOWICACH I JAWORZNIKU w Czatachowie wszystko umarło jak zabrakło RADNEGO SKRZYPICIELA a młoda Paulina niema z czego zrobic pikniku bo niema kasy i dupa blada pozdrawiam KAZIE

  10
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *