zachmurzenie duże
14°
13°
środa
Reklama
Retransmisja z posiedzenia Komisji ds. Gospodarki i Mienia
12 lutego 2019 r. | 13:00
14

W dniu 08.02.2019 roku w UMiG w Żarkach odbyło się posiedzenie Komisji ds. Gospodarki i Mienia której obradom przewodniczył Radny Henryk Świerdza. W ubiegły piątek odbyły się aż 3 posiedzenia różnych komisji i na ani jednej z nich nie był obecny Burmistrz mgr Klemens Podlejski a trwały one praktycznie od godzin rannych aż do popołudniowych. Było tradycją do tej pory że Burmistrz Podlejski uczestniczył w posiedzeniach wszystkich komisji ale od pewnego czasu możemy zauważyć coraz częściej nieobecność burmistrza na ważnych spotkaniach. Poniżej prezentuję wniosek jaki złożyłem do Komisji ds. Gospodarki i Mienia. Z nagrania wideo możecie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy które dotyczą was bezpośrednio jako mieszkańców. Możecie się spodziewać podwyżki cen za wodę i odbiór ścieków gdzie zamontowano na PSZOK-u farmę fotowoltaiczną która miała obniżyć koszty związane z rachunkami za energię elektryczną. Okazało się że ktoś źle obliczył i nie umiał zbilansować ile energii będzie potrzebnej na zaopatrzenie w energię elektryczną Oczyszczalni Ścieków w Żarkach do mocy montowanej farmy fotowoltaicznej na tym obiekcie. Dowiadujemy się że regulamin do Polskich Wód w sprawie dystrybucji wody i odbioru ścieków od mieszkańców nie został zaakceptowany i wrócił do poprawy. Kto tworzył ten dokument regulaminu i dlaczego zrobiono w nim tak dużo kardynalnych błędów mając do dyspozycji radcę prawnego Gminy Żarki w osobie mecenasa Andrzeja Hajdasa. Możecie się dowiedzieć że macie sami dbać o swoje bezpieczeństwo na terenie Gminy Żarki. Radnym odpowiada że jest Straż Miejska która nic nie robi bo i nic nie może w jednoosobowym składzie i rocznie to pochłania z budżetu gminy około 150 tysięcy złotych a nikomu z Radnych nie chce się zająć sprawą powołania Posterunku Policji w Żarkach. Radni czekają że Komendant Lemański KPP w Myszkowie dostarczy do nich na Sesję gotowy projekt i wszystkie wytyczne. Możecie też dowiedzieć się ile zarabiają INKASENCI na targowisku miejskim w Żarkach ale już było sporo niejasności ze strony Pani Kierownik Jastrząb na jakich umowach są oni zatrudnieni. Nagranie wideo poniżej. Oglądajcie z wielką uwagą.

DARIUSZ SZLĘK

 

Posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Żarkach - 8.02.2019

Posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Żarkach - 8.02.2019

Gepostet von Gmina Żarki am Freitag, 8. Februar 201914 odpowiedzi na “Retransmisja z posiedzenia Komisji ds. Gospodarki i Mienia”

 1. bruno pisze:

  Dobrze że mamy choć spolecznego czaso-umilacza ?

  4
  18
 2. Życzliwa pisze:

  Panie Bruno , Pan znowu. Merytorycznie proszę.

  19
  3
 3. Magda pisze:

  Jeżeli chodzi o mnie i moją rodzinę to jesteśmy najbardziej ,,za,, by mógł być w Żarkach posterunek policji.
  Nasza Gmina liczy co raz więcej mieszkańców, też masa turystów którzy odwiedzają nas i nasze tereny.
  Jest też dwa razy w tygodniu Tzw Żarecki Jarmark handlowy, więc przybywa tutaj w szczytach tysiące klientów.
  Jeden Radny powiedział, że jest mała przestępczość to nie ma możliwości o Policję na naszym terenie i tutaj się myli Pan Radny.
  Wcale nie musi dochodzić do przestępstw by był komisariat w Gminie, lepiej zapobiegać wcześniej niż szukać winnych po złym czynię.

  17
  2
  • Kasjerka pisze:

   Czyli jak dobrze zrozumiałam i wyliczyłam to inkasent na targowicy jeśli zbierze z opłat co wpuszcza na teren targowiska handlujących i na parking to z 2000 złotych x 28% tej kwoty to daje inkasentowi dochód w wysokości 560 złotych ale to jest już opodatkowane czy dopiero do opodatkowania.To całkiem ładne kokosy idzie zarobić będąc inkasentem.

   17
   1
   • Michał z. pisze:

    No taka suma wychodzi, tylko z tych pieniędzy jeszcze trzeba opłacić podatek od umowy?
    na tę chwilę nikt do końca nie powiedział na jakich zasadach i na jakie umowy inkasenci są zatrudniani?
    A tutaj ktoś wie może coś więcej?

    4
    0
 4. Ernest pisze:

  Myslę ze i szpital by się przydał ale koniecznie z oddziałem psychiatrycznym .

  12
  7
 5. ZGRYWUS pisze:

  Ale dla Podlejskiego trzeba od razu przydzielić całe piętro w tym szpitalu a podstawy juz jak najbardziej ma.

  12
  3
 6. Bożenka pisze:

  Kolejne piękne pismo napisane na kolanie ? W policji kilka lat temu były zmiany i w małych miejscowościach nigdzie nie ma i nie będzie posterunkow, i gmina nic do tego nie ma.

  3
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *