bezchmurnie
22°
20°
niedziela
Reklama
Rozpoczyna się wyprzedaż majątku gminy
24 stycznia 2020 r. | 10:19
11

Gmina Żarki szuka pieniędzy. Rozpoczyna się wyprzedaż majątku. Na pierwszy rzut idzie niezabudowana działka w Żarkach o pow. 8146m2.

godnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Żarki dla obszaru miasta Żarki zatwierdzonym uchwałą Rady Miejskiej w Żarkach Nr XLI/279/2014 w dniu 19.05.2014 r. (Dz. Urz. Woj. Śl. poz. 3039 z dnia 03.06.2014 r.) zmienionym uchwałą nr XIX/136/2016 Rady Miejskiej w Żarkach z dnia 11.05.2016 r. w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Żarki dla obszaru miasta Żarki zatwierdzonego uchwałą nr XLI/279/2014 Rady Miejskiej w Żarkach z dnia 19.05.2014 r. (Dz.Urz. Woj. Śl. z dnia 19.05.2016 r. poz. 2817) oraz zmienionym uchwałą nr XLIV/332/2018 Rady Miejskiej w Żarkach z dnia 28.06.2018 r. w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Żarki, dla obszaru miasta Żarki (Dz.UJrz. Woj. Śl. z dnia 11.07.2018 r. poz. 4680) działka nr 2846/1 położona w Żarkach znajduje się w zasadniczej części w terenie o symbolu A4P- teren obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz w niewielkiej części znajduje się w terenie o symbolu A5KDG – teren przeznaczony pod drogę publiczną klasy „główna”.

Cena wywoławcza działki to 188 538,09 zł.

Zainteresowanych odsyłam do informacji zamieszczonych na BIP - TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI11 odpowiedzi na “Rozpoczyna się wyprzedaż majątku gminy”

 1. Agronom pisze:

  W rolnictwie jest ♤świński dołek♤ to i pandemia biedy zdopadła wybitnie rozwijającą się gminę w okolicy.
  Czas przygotować się na twarde lądowanie a Kapitan okrętu nie ma pomysłu jak statek ocalić

  12
  4
 2. POMOC Z INTERNETU pisze:

  Luigi pisze:
  24 stycznia 2020 o 10:32

  Szanowni Państwo zgodnie z Prawem Energetycznym a dokładniej art. 18 ust. 1 pkt.3 pe do zadań własnych gminy w zakresie zaopatrzenia w energie elektryczną, ciepło i paliwa należy finansowanie oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych znajdujących się na jej terenie. Finansowanie oświetlenia oznacza finansowanie kosztów energii elektrycznej pobranej przez punkty świetlne oraz kosztów ich budowy i utrzymania (art. 3 pkt. 22 prawa energetycznego). Według mnie decyzja Szanownego Burmistrza i jeszcze bardziej Szanownej Rady Miejskiej miejmy nadzieje nie będzie miała tragicznych skutków. Wiemy jak duży ruch jest na tejże ulicy począwszy od samochodów, pieszych, rowerzystów. Wyłączanie oświetlenia w tym miejscu prędzej czy później doprowadzi do jakiejś tragedii i niestety nasza władza będzie miała w tym spory udział. Te same sytuacje będą miały zapewne miejsce na innych ulicach gminy na których władza planuje wyłączyć oświetlenie. Może nasza władza przedstawi plan ulic na jakich oświetlenie ma działać a na których nie, bo zarówno akcja „stop oświetleniu na drogach” bedzie również dotyczyć ościennych miejscowości jak Jaworznik, Czatachowa, Kotowice, Przybynów it. gdzie w tych miejscowościach większości nie ma chodników i ryzyko wypadku jest jeszcze większe ? Domniemam, iż powyższe działania nie będą obejmowały ulic na których mieszka Szanowny Burmistrz jego rodzina oraz Szanowna Rada. W przypadku jakichkolwiek wypadków czy zdarzeń władza sama otwiera mieszkańcom drzwi do odszkodować ponieważ nie wywiązuje się ze swoich podstawowych zadań własnych. Wracając do ulicy Myszkowskiej, Szanowny Burmistrz liczył się z tym, iż przebudowa ulicy Myszkowskiej pociągnie za sobą skutki w postaci przejęcia kosztów oświetlenia wszystkich jej punktów oświetleniowych znajdujących się w jej obrębie administracyjnym. Zakładam że budżet raczej tego nie przewidział co jest tylko i wyłącznie winą naszej szanownej władzy. Zamiast oszczędzać na podstawowych rzeczach jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom gminy, należy w pierwszej kolejności „zajrzeć” do swojej Komnaty Tajemnic (czyt. Urząd) i zredukować kilka etatów i szukać oszczędności tam gdzie faktycznie można je znaleźć nie ryzykując zdrowiem i życiem mieszkańców. Niedługo trzeba będzie rozbudować siedzibę urzędu, gdyż w niektórych pokojach ta biedna Urzędowa Rodzina nie ma jak się pomieścić. Biedni urzędnicy siedzą po kilku w pokojach jeden na drugim. Paradoksalnie taka liczba urzędników nie poprawiła w żaden sposób pracy urzędu a wręcz przeciwnie pogorszyła bo jest i po prostu za dużo i już sami nie wiedzą co kto robi i za co odpowiada ? Można by tu dużo pisać o cudach w naszej gminie począwszy od zastępcy burmistrza (na tak „potężną” gminę zastępca – rozumiem Pan G. musi mieć korytko zresztą jak 3/4 obecnie pracujących urzędników? Straż Miejska? – niedługo będą strajkować bo za mało zarabiają jak na taki kawał roboty jakiej wykonują:) Rada Miejska – niedługo otworzy się oddział geriatrii jak tak dalej pójdzie – tylko znajomi i posłuszni mają rację bytu a tu niestety wine ponoszą tylko i wyłącznie mieszkańcy którzy taką elitę wybrali a co niektórych już któryś raz z rzędu. Cóż zostaje nam czekać jakie cuda dalej będą się działy w naszej gminie jak również czekać do kolejnych wyborów. Miejmy nadzieje, że wtedy coś się zmieni bo jak tak dalej pójdzie niedługo zgaśnie światło wszędzie i takimi włodarzami i radą cofniemy się późnego średniowiecza. Przykre ale prawdziwe. Pozdrawiam

  20
  6
  • Żarki pisze:

   Dobrze napisane, powinni szukać oszczędności w innych miejscach tak jak wyżej napisane w samym urzędzie, oszczędności na monitoringu, lub tym bardziej na oświetleniu jest kompletnie głupim pomysłem.
   Niestety było głośno kto kierował samochodem osobowym w którym zginęła młoda osoba, niestety ta osoba, która zginęła nie może się już bronić mówiąc kto kierował.
   monitoring w tych czasach to przeżytek ale w Żarkach to poważna sprawa i ciężko jest kupić rejestrator, który kosztuje 2 tysiące złotych ale na pensję dziwnych posad są pieniądze??!

   19
   5
   • Mieszkaniec pisze:

    Pomoc z internetu, chyba jesteś rozżalonym niedoszłym radnym samozwańczym redaktorzynom. Żyjesz w swoim świecie to żyj, albo rób tak by społeczność wybrała cię w wyborach i zobaczymy jakie wspaniałomyślne innowacyjne rozwiązania zaproponujesz. Bo sytuacja z oświetleniem wynika tylko z faktu tego że obecny rząd nie dokłada do budżetu środków tylko dokłada zobowiązań. Włodarze gminy nie naleją z pustego. To RZĄD JEST ODPOWIEDZIALNY ZA CIĘCIA W Gminie!!!

    6
    13
 3. Inkasent pisze:

  Mieszkańcu miej pretensję do burmistrza że wpuścił do Żarek Stonkę i teraz z Targowicy nie ma pieniędzy od handlujących.
  Mieszkańcu może kiedyś pod latarnią po łbie dostaniesz i będziesz w innym świecie prawił swoje morały.
  Płać za śmieci i podatki to gmina będzie bogata.

  10
  4
 4. Patykiem Pisane pisze:

  Sprzedawanie majątku trwałego by doraźnie przetrwać przypomina mi postępowanie zdegenerowanego alkoholika sprzedającego sprzęty domowe byleby się tylko napić.
  I to jest ten genialny gospodarz Gminy?

  6
  1
 5. Zosia pisze:

  Dziwne, że tylko w Żarkach jest tak wysoka podwyżka opłat za oświetlenie uliczne. Porównajcie ceny w innych gminach. No cóż takich dobrych gospodarzy mamy.

  6
  1
 6. Wszystko widzi. pisze:

  Dobieraja sie do majatku,a ciekawe kto jest ustawiony i za jakie pieniadze?

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *