zachmurzenie umiarkowane
23°
21°
wtorek
Reklama
Rusza pilotażowy system rowerów miejskich na terenie Gmin Żarki i Myszków
04 marca 2020 r. | 11:58
8

Gmina Żarki ogłosiła, że od 1 maja do końca sierpnia 2020 ma funkcjonować pilotażowy system rowerów miejskich na terenie Gmin Żarki i Myszków. Powstaną cztery stacje, każda będzie wyposażona w terminal z panelem informacyjnym i sterującym oraz w 12 stojaków rowerowych i 8 rowerów. Za zadanie opowiada żarecki magistrat, pomysł wsparli radni Powiatu Myszkowskiego, Rady Miasta Myszkowa oraz radni Rady Miejskiej w Żarkach.

W efekcie powstaną cztery stacje rowerowe: dwie w Żarkach (na Nowym Rynku przy przystankach i w Leśniowie na terenie Turystycznej Frajdy) oraz dwie w Myszkowie (przy dawnym dworcu PKS oraz w obrębie Kompleksu Sportowego Dotyk Jury). Każda stacja wyposażona będzie w terminal z panelem informacyjnym i sterującym, 12 stojaków rowerowych i 8 rowerów. Zarejestrowani uczestnicy będą mieli całodobowy dostęp do systemu wypożyczalni. W ramach systemu zostanie przygotowana, prowadzona i aktualizowana strona internetowa systemu oraz modułu rejestracyjnego oraz telefoniczne całodobowe biuro obsługi klientów.

Okres wynajmu roweru przez jedną osobę nie może przekraczać 12 godzin bez przerwy. Ustalono cennik wynajmu rowerów: do 30 min - 0 zł, od 31 do 60 minut - 1 zł, od 61 do 120 minut - 2 zł, od 121 do 180 minut - 3 zł, od 181 do 240 minuty i każda kolejna godz. - 4 zł. Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia 200 zł.

Natrafiłem na bardzo ciekawy komentarz, jednego z naszych użytkowników, który podsumowuje ten projekt:
SPRAWDZONY GOSPODARZ – absurdu decyzji. Gmina ogłosiła że od 1 maja rozpocznie projekt wypożyczalni rowerów wspólnie z Myszkowem. Czas trwania wypożyczalni 4 miesiące (od maja do końca sierpnia) koszt wynajmu 157440 zł – wynajmowane będą 32 rowery (4 stanowiska po 8 rowerów), co daje za jeden rower 4920 zł . Za tą cenę to można kupić na Żareckim Jarmarku niecałe 10 rowerów. A tu za samo wynajęcie prawie 5 tyś zł za jeden rower i to w dodatku za 4 miesiące. Czyli koszt wynajmu zwykłego składaczka czy tak zwanej damki za 1200 zł miesięcznie.

Lepszego absurdu wydania naszych pieniędzy jeszcze nie widziałem żeby za 1200 zł za jeden rower miesięcznie za wynajęcie płacić. A śmieci i podatki, gaszenie lamp ciągle w górę. Naprawdę Sprawdzony Gospodarz wydawania absurdalnych pieniędzy. Gratulacje dla naszego Burmistrza wiwat wiwat burmistrz niech żyje na nam.8 odpowiedzi na “Rusza pilotażowy system rowerów miejskich na terenie Gmin Żarki i Myszków”

 1. Justyna J pisze:

  Teraz przy tych ciemnościach na ulicach po zmroku, będzie można je rozświetlić lampkami przymocowanymi do rowerów, Brawa dla Rady Miasta i Pana Burmistrza.

  13
  1
 2. Southport pisze:

  A kto byłby odpowiedzialny za wypożyczanie tych rowerków kupionych na żareckim targu po 500zł? Chyba że pan piszący ten ciekawy komentarz jest tak naiwny że myśli że po prostu po godzinnej jeździe użytkownicy by je grzecznie odstawiali u umówione miejsce;)) Poza tym koszt projektu obejmuje cały system obsługi, stację dokujące (których nie da się kupić na targu) i przede wszystkim dzieli się na dwie gminy 🙂

  5
  4
 3. Miłośnik Jury pisze:

  Wspaniały pomysł, udogodnienie dla turysty przyjeżdżającego pociągiem do Myszkowa a chcącego zwiedzić jurę za niewielkie pieniądze poruszając się rowerem po wspaniałych ścieżkach rowerowych. Brawo dla pomysłodawcy .

  6
  9
 4. Miłośnik Jury pisze:

  Wspaniały pomysł, to duże udogodnienie dla turysty przyjeżdżającego pociągiem do Myszkowa a chcącego zwiedzić jurę rowerem za niewielkie pieniądze poruszając się wspaniałymi ścieżkami rowerowymi. Brawo dla pomysłodawcy.

  2
  9
 5. Miłośnik Jury pisze:

  Jestem zdziwiony, że są oponenci wspaniałego pomysłu włodarzy Gminy Żarki i Myszkowa, nie doceniając szansy rozwoju turystyki na której skorzystają gminy i mieszkańcy, no ale wszędzie znajdą się malkontenci którym choć by miodem smarować to i tak będą narzekać. Mam nadzieje że są to wyjątki którzy nie zauważyli że żyją w XXI wieku. Ja często odwiedzam jurę i ciągle zaskakują mnie pozytywne zmiany w Żarkach i okolicznych sołectwach, a ścieżek rowerowych które tam powstały dzięki staraniom między innymi włodarzy Żarek mogą pozazdrościć bogatsze gminy. Od dawna bogate kraje europy stawiają na rowery w miastach, aby żyć zdrowiej, bez spalin no i poprawiać sprawność fizyczną, czego życzę również mieszkańcom Żarek, Myszkowa i przyjezdnym turystom.

  2
  9
 6. Figiel pisze:

  U nas dużo ślepych rowerzystów pedałuje i doprowadzają do wielu wypadków drogowych
  Co trzeci cyklista jest pod wpływem
  Ci przyłapani mówią że biorą przykład z góry
  Jeden po pijanemu rowerzysta rozwalił auto i nic mu nie zrobiono
  Ale tak to jest że liderów nie ruszają

  10
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *